صفحه 644 از 755 نخستنخست ... 144 544 594 634 640 641 642 643 644 645 646 647 648 654 694 744 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,431 تا 6,440 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

من نمیخواستم مطلب دیگری اضافه کنم اما متاسفانه مجبورم جناب چگینی حتی اگر کسی بر موضوعی مسلط باشد اجازه ندارد به دیگران توهین کند

غیر از این است که افراد مخالف را تازه کار نشان میدهند آیا این نوع صحبت کردن توهین به افراد دیگر در فروم نیست؟

من متوجه نمیشم چرا با این نوع پستها برخورد نمیشه در فروم
    نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    خوبه یک عکس دلنشین . اولین چیزی که ممکنه به نظر مخاطب تازه کار بیاد قطع شدن دستهاست . که به نظر من هیچ اهمیتی نداره چون در عکس تمرکز بر روی چهره است . عکس دارای بعد مناسبه ترکیب نور اصلی با نور فیل از نظر قدرت و زاویه کاملا صحیحه . لبخند ملایم سوژه از همان لبخند هایی است که سو برایس در آموزش پوزینگ آموزش میدهد . که میگوید همیشه به سوژه بگوید : با چشمهایت بخند . حالت glow که توی موهای وجود داره (که ناشی از استفاده از نور ریم هاست) بسیار جذاب است . ویرایش هم تمیز است . در مرکز قرار گرفتن موضوع اصلی عکس کار هوشمندانه ای بوده که باعث شده وزن اصلی عکس به طور صحیح در مرکز عکس قرار داشته باشد . در نهایت نه یک پرتره خاص بلکه یک پرتره استاندارد و اصولی است . با تشکر
    nautilus_214، M.Nouri، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    در مورد نور بد یه موردی رو اشاره کنم به دلیل ساغت بد عکاسی این اتفاق افتاد و مشتری نمیخواست هزینه اجاره باغ و ساعتش زیاد بشه اینکه کار ها عجله ای شد ساعت عکاسی حدود 11 تا 12 ظهر بود برای همین آفتاب خیلی اذیت میکرد در مورد پوز بله درسته من زیاد توی پز ها وارد نیستم ولی خدایش بغضی مشتری ها واقعا بد پور میگیرن یعنی آدمو خسته میکنن حتی مدل پوز رو هم نشونشون میدی باز هم نمیتونن پیاده کنن در مورد پاها هم حق با شماست چون لنز فیکس داشتم و نمیتونستم عقب برم به خاطر دکور های باغ دو مدل گرفتم که باز این از اون بهتر کراپ شده بود مدلی هم دارم که پاها کاملا توی کادر هست ولی ژست صورتش رو دوست ندارم متاسفانه در مورد بخش بالایی صورت و پیشانی احتمال میدم توی ادیت اینطوری شده باشه چون سعی داشنم به خاطر نور آفتاب زیاد و اختلاف زیاد سایه روشن یه کم با ابزار نور رو متعادل کنم به هر حال کار عجله ای بهتر از اینا در نمیاد چون مشتری نمیزاره رو کار تمرکز داشته باشم به هر حال ممنون از تذکراتتون
    ببخشيد که ميپرسم اما آيا اين مشتری اطلاع داره که از عکس هاشون اينجا استفاده ميشه؟ (چون قبلاً چند بار مشکل پيش اومده پرسيدم و با توجه به صبحت شما ظاهراً اينجا رو نميبينند)
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

داوود عزیز اتفاقا چون از قدیمی های سایت هستم شروع کردم به پشتیبانی کردن از ایشون و لایکهام نشانه پشتیبانی بود.به خاطر اینکه هر کسی در هر سطحی شروع کرد به اشتراک مطلب و تجربه یک عده پیدا شدند که شروع کردند به مخالفت و بحث درست کردن تا در نهایت این تالار بهترین های خودش رو از دست داد!(درست نیست من اسم ببرم)اگر درست خاطرم باشه خود شما هم از اون برخوردها بی نصیب نماندید...
    من از اشتراک تجربه در هر سطحی پشتیبانی میکنم هر کسی چنین حرکتی رو شروع بکنه من به هر طریقی که بتونم پشتیبانی میکنم.
    برعکس نظر شما به نظر جناب قابزلو عکسهای بسیار قوی دارند و عکاس توانمند و با معلوماتی هستند.منظورم البته این عکسهای اخیر ایشون یا همان تمرینهای ویرایشی به قول خودشون نیست.با کلیت صحبت شما هم در مورد اینکه ایشون دلیل اون ویرایش ها و روند کاری رو باید توضیح بدند موافقم.
    منتها فکر نمیکنم از اینجا به بعد این صحبتهای من و شما فایده ای داشته باشه.چون فکر نکنم ایشون دیگه به سایت سر بزنند.
    من دیشب اون عکس رو گذاشتم که جو بشکنه و بحث عوض بشه اما بی فایده بود و همه چیز برگشت سرجای اولش.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    داوود عزیز اتفاقا چون از قدیمی های سایت هستم شروع کردم به پشتیبانی کردن از ایشون و لایکهام نشانه پشتیبانی بود.به خاطر اینکه هر کسی در هر سطحی شروع کرد به اشتراک مطلب و تجربه یک عده پیدا شدند که شروع کردند به مخالفت و بحث درست کردن تا در نهایت این تالار بهترین های خودش رو از دست داد!(درست نیست من اسم ببرم)اگر درست خاطرم باشه خود شما هم از اون برخوردها بی نصیب نماندید...
    من از اشتراک تجربه در هر سطحی پشتیبانی میکنم هر کسی چنین حرکتی رو شروع بکنه من به هر طریقی که بتونم پشتیبانی میکنم.
    برعکس نظر شما به نظر جناب قابزلو عکسهای بسیار قوی دارند و عکاس توانمند و با معلوماتی هستند.منظورم البته این عکسهای اخیر ایشون یا همان تمرینهای ویرایشی به قول خودشون نیست.با کلیت صحبت شما هم در مورد اینکه ایشون دلیل اون ویرایش ها و روند کاری رو باید توضیح بدند موافقم.
    منتها فکر نمیکنم از اینجا به بعد این صحبتهای من و شما فایده ای داشته باشه.چون فکر نکنم ایشون دیگه به سایت سر بزنند.
    من دیشب اون عکس رو گذاشتم که جو بشکنه و بحث عوض بشه اما بی فایده بود و همه چیز برگشت سرجای اولش.
    درود
    من نمی توانم به ایشان سفارشی بکنم که در سایت فعالیت را ادامه دهند یا نه
    اما نظر شما با حرفی که ایشون در مورد کاربران تازه وارد نوشتند چیست.
    من سکوت کرده بودم که ایشون این نقد را نوشتند. من تا الان هم نخواسته بودم اون بخش از نوشته هاشون را بیلد کنم ولی دوست دیگرمان این کار را کردند وگرنه من همون اول به این بخش از نوشته های ایشون حساس شدم.

افراد حرفه ای به نظرم بخشی به خاطر مشغله کاری زیاد رفتند.

اما بخشی از آن ها به نظرم ظرفیت حرفه ای شدن نداشتند و رفتند. زیرا حرفه ای به کسی می گویند که با سعه صدر عمل کند و
    اگر ایرادی به او گرفتند با کمال جسارت خود را ریست کند و حتی من افرادی دیدم که بعد از مدت ها در مورد دانسته هایشان بباز خوانی و بازبینی کرده اند.

حرفه ای کسی است که وقتی احساس کرد به درجه ای از پیشرفت رسیده یادگیری را دوباره آغاز کند اما این بار سطر به سطر و نقطه به نقطه
    تا اپسیلون ها را ببیند و از سویی دیگر آموخته های قبلیش را بیاموزاند.

با تشکر از شما
    ویرایش توسط davoud maani : Tuesday 15 March 2016 در ساعت 21:26
    shabab، nautilus_214، Nima Sadigh و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

من هم با آقای معانی موافقم
    آموزش دادن خیلی خوبه ولی آموزش باید هدفمند با کیفیت و صد البته با برنامه باشه
    بنظرم هرکس یه کاستی هایی رو داره
    یکی کارش خوبه ولی نمیخواد به بقیه اطلاعات بده
    یکی کارش معمولیه ولی هرچیزی که یاد میگیره شوق این رو داره که با بقیه به اشتراک بذاره
    یکی هر جفت اینها رو داره ولی وقت نمیکنه و .....
    خب طبیعتا هیچکدومش جالب نیست
    این حرفم رو بدون هیچ قصد و غرضی(قرظ قرض قرز ) میگم :
    آموزشهای جناب قابزلو به کار کسایی میاد که به یوتیوب دسترسی ندارن
    ولی این رفتار که میخوان اطلاعاتشونو با بقیه به اشتراک بذارن قابل تحسینه
    Kourosh Kahal، M.Nouri، davoud maani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

واو،
    ببینید دوستان من هم قبلا نظر دادن در مورد کارهای اقای قازلو و بازخوردهاشو تجربه کردم. البته اقای احمدی بیشتر در جریان هستند و تصمیم گرفتم که دیگه در بحثها شرکت نکنم! اینو از این جهت گفتم که بدونید متوجه کلیت حرف دوستان هستم.
    اما، فضا و لحن دوستانو در پستهای اخیر خیلی مناسب نمیدونم. باید کمی با هم مهربانتر باشیم.
    Nima Sadigh، mSafdel، Marefat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

اینهم برای اینکه فضا عوض بشه و کمی هم به سمت موضوع اصلیش بره!

نام: IMG_6360.jpg نمایش: 650 اندازه: 296.9 کیلو بایت
    Digital Lover، M.Meghdari، mSafdel و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    درود
    من نمی توانم به ایشان سفارشی بکنم که در سایت فعالیت را ادامه دهند یا نه
    اما نظر شما با حرفی که ایشون در مورد کاربران تازه وارد نوشتند چیست.
    من سکوت کرده بودم که ایشون این نقد را نوشتند. من تا الان هم نخواسته بودم اون بخش از نوشته هاشون را بیلد کنم ولی دوست دیگرمان این کار را کردند وگرنه من همون اول به این بخش از نوشته های ایشون حساس شدم.

افراد حرفه ای به نظرم بخشی به خاطر مشغله کاری زیاد رفتند.

اما بخشی از آن ها به نظرم ظرفیت حرفه ای شدن نداشتند و رفتند. زیرا حرفه ای به کسی می گویند که با سعه صدر عمل کند و
    اگر ایرادی به او گرفتند با کمال جسارت خود را ریست کند و حتی من افرادی دیدم که بعد از مدت ها در مورد دانسته هایشان بباز خوانی و بازبینی کرده اند.

حرفه ای کسی است که وقتی احساس کرد به درجه ای از پیشرفت رسیده یادگیری را دوباره آغاز کند اما این بار سطر به سطر و نقطه به نقطه
    تا اپسیلون ها را ببیند و از سویی دیگر آموخته های قبلیش را بیاموزاند.

با تشکر از شما
    ببینید داوود جان یک سری صحبتهای آرمانی در مورد یک فرد فرضی آرمانی نوشتید که اگر چنین کسی پیدا بشه بسیار هم عالی است.منتها این فرد فرضی خیلی کم پیدا میشه و دیگه اینکه یکی میتونه توی کار خودش خیلی خیلی قوی باشه و اون مشخصات اخلاقی که شما فرمودید نداشته باشه یا اصلا خیلی قوی هم نباشه اما چیزهایی برای یاد دادن به دیگران داشته باشه.
    اگر حتی یک نفر از نوشته های قابزلو بهره میبرد و الان از اونها محرومه این دوستان همه فن حریفی که جدیدا در تالا دارند زیاد میشن و این جریان رو پیش آوردند مسئول و مقصرند و تشریف بیارن از اون چیزهای بهتری که بلد بودند به اشتراک بگذارند تا جبران ضرر اون تازه کارها یا بی یو تیوبها بشه!
    من اگر بخوام عکاسی یاد بگیرم یا نکته ای از کسی بردارم خیلی به اسوه اخلاق بودنش کار ندارم.حقیقتش بیشترمون وقت اخلاق سنجی نداریم اصلا.نه اینکه چیزهایی که شما فرمودید بد باشه،اما بدون اونها هم من حاضرم یاد بگیرم.
    دیگه اینکه تا جایی که من با یک تعدادی از اون خوب های تالار که رفتند ارتباط مستقیم دارم هیچ کدام به خاطر مشغله کاری از اینجا نرفتند.رفتارهای اینچنینی اونها رو فراری داد.

پ.ن:جدیدا یک نوعی از کاربر توی سایت عکاسی داره زیاد میشه.اونهم کاربر فوق تخصص همه چیزه! این کاربرها در تمام شاخه های عکاسی صاحب نظرند در تمام تاپیکها حضور دارند به تمام مسائل فنی آگاهند اما دریغ از یک خروجی به درد بخور در هیچ شاخه عکاسی! کاش این موج اصلاحات یک فکری به حال این کاربرها هم میکرد.

در نهایت اینکه من هم چیز دیگری در این تاپیک برای گفتن ندارم،منتها به نظرم میامد این چند نکته گفته بشه بد نیست.
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 16 March 2016 در ساعت 08:16
    M-Yousefi، Nima Sadigh، Marefat و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

ببینید داوود جان یک سری صحبتهای آرمانی در مورد یک فرد فرضی آرمانی نوشتید که اگر چنین کسی پیدا بشه بسیار هم عالی است.منتها این فرد فرضی خیلی کم پیدا میشه و دیگه اینکه یکی میتونه توی کار خودش خیلی خیلی قوی باشه و اون مشخصات اخلاقی که شما فرمودید نداشته باشه یا اصلا خیلی قوی هم نباشه اما چیزهایی برای یاد دادن به دیگران داشته باشه.
    اگر حتی یک نفر از نوشته های قابزلو بهره میبرد و الان از اونها محرومه این دوستان همه فن حریفی که جدیدا در تالا دارند زیاد میشن و این جریان رو پیش آوردند مسئول و مقصرند و تشریف بیارن از اون چیزهای بهتری که بلد بودند به اشتراک بگذارند تا جبران ضرر اون تازه کارها یا بی یو تیوبها بشه!
    من اگر بخوام عکاسی یاد بگیرم یا نکته ای از کسی بردارم خیلی به اسوه اخلاق بودنش کار ندارم.حقیقتش بیشترمون وقت اخلاق سنجی نداریم اصلا.نه اینکه چیزهایی که شما فرمودید بد باشه،اما بدون اونها هم من حاضرم یاد بگیرم.
    دیگه اینکه تا جایی که من با یک تعدادی از اون خوب های تالار که رفتند ارتباط مستقیم دارم هیچ کدام به خاطر مشغله کاری از اینجا نرفتند.رفتارهای اینچنینی اونها رو فراری داد.

پ.ن:جدیدا یک نوعی از کاربر توی سایت عکاسی داره زیاد میشه.اونهم کاربر فوق تخصص همه چیزه! این کاربرها در تمام شاخه های عکاسی صاحب نظرند در تمام تاپیکها حضور دارند به تمام مسائل فنی آگاهند اما دریغ از یک خروجی به درد بخور در هیچ شاخه عکاسی! کاش این موج اصلاحات یک فکری به حال این کاربرها هم میکرد.

در نهایت اینکه من هم چیز دیگری در این تاپیک برای گفتن ندارم،منتها به نظرم میامد این چند نکته گفته بشه بد نیست.
    عقیل جان من تازه متوجه منظورتان شده ام و استدلال درستی را ارایه کردید.
    دوست دارم در مورد دلیل فعالیت آن کاربر همه چیز دان صحبت کنم. شرایط زیر را در نظر بگیرید:
    کاربر همه چیز دان با خواندن برخی پستهای تاپیکها متوجه می شود مطلبی دارد به صورت اشتباه توضیح داده می شود یا عکسی که به عنوان مثال از نظر ترکیب بندی هیچ حرفی برای گفتن ندارد در تاپیکی ارسال شده است و کسی هم به این نقص بزرگ اشاره ای نمی کند و عده ای از آن تقدیر هم می کنند و عده ای آن را الگوی کارهای خود قرار می دهند. در این شرایط یک حس سازنده به آن کاربر دست می دهد که اگر کسی به این مشکل در آن تاپیک اشاره ای نکند همه دوستان آن چیز را اشتباه یاد خواهند گرفت و یا مثلا به نظرشان آن عکس ترکیب بندی ایده آلی دارد!
    در این بین کاربری که پست اشتباه گذاشته است با توجه به فضای دوطرفه فروم می تواند نظر خود را با آزادی کامل ارایه کند و بحثی خوبی را در مورد آن مسئله داشته باشد. که این بحث ها معمولا منجر به ریز شدن در آن موضوع خاص شده و مطالب خوبی برای یادگرفتن در میان این بحثها ارایه خواهد شد.

به نظر من دلیل زیاد شدن کاربر همه چیز دان در تالار، کم بودن تعداد کاربران فعال، متخصص و با اطلاعات خوب در تاپیک ها است. و در شرایط فعلی نظرم نسبت به فعالیت این چنینی نسبتا مثبت هست.
    و به نظرم کابران متخصص باید بتوانند با صبر و حوصله با انواع دیگر کاربران کنار بیایند. پستی که بعد از آخرین پست سهراب زدم به همین منظور بود و در واقع تشویق او به صبر و حوصله بود که فکر می کنم شما هم خوب منظورم را متوجه نشدید و بحث را به سمت رفتگان بردید(البته زمان فعل ها را اشتباه نوشته بودم که اصلاح می کنم):

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    دوستان و اساتید زیادی در همین تالار قصد آموزش دارند ولی کمی در کار خود عجله نمی کنند و با صبر و تحمل در موقعیت مناسب مطالب خود را ارایه می کنند و از بحث روی مطالب خودشون بسیار استقبال می کنند چون می دانند که با بحث روی مطالب آموزشی، مطالب جدید، پایه ای و عمیقتری را یاد خواهد گرفت. معمولا در همه ی رشته ها از جمله مهندسی، پزشکی و ... استادهای دانشگاه به روزترین ها و کم خطاترین ها در رشته خودشان هستند. دلیلش هم در تعامل بودن با دانشجوها و شنیدن سوالات و نظرات گوناگون آنها است.
    باز هم دوست دارم راجع به کاربران همه چیز دان بدون در نظر گرفتن فردی خاص صحبت کنیم.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Wednesday 16 March 2016 در ساعت 10:31 دلیل: خط آخر
    lamagra، M.Nouri، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

دوست عزیز من خودم تازه کار هستم
    از دید یک آماتور که تازه داره شروع میکنه صحبت کردم
    نه از دید یک فرد همه فن حریف که با کنایه بخوام صحبت کنم
    اون حقیقتی رو که دارم میبینم رو میگم
    من برای خوردن غذا بشقاب دارم ولی قاشق ندارم خب طبیعتا من نمیرم بازم بشقاب بخرم مثالم خیلی سطح پایین بود ببخشید
    وقتی اینهمه آموزش روون و واضح و کاربردی هست من نمیام دوباره همون آموزشو با چند لول پایینتر بسازم
    مگر اینکه بخوام خودمو مطرح کنم
    باز هم میگم که از دید یه فردی که داره آموزش میبینه صحبت کردم