صفحه 701 از 755 نخستنخست ... 201 601 651 691 697 698 699 700 701 702 703 704 705 711 751 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,001 تا 7,010 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    عرض کردم که سئوالم شخصیه و اسپم..هیچ باری هم نداره.. اتفاقا یه زمانی که این تاپیک در اوج خودش بود و همه اساتید جمع بودن و عکس میفرستادن هم از چنتاشون پرسیدم و تقریبا جواب مشابه شما دریافت کردم..گفتم با توجه به سبک.و جنس متفاوت کارهاتون شاید پاسخ متفاوتی هم از شما دریافت کنم که متاسفانه چنین نشد..
    اینجا پرسیدم چون احساس کردم شاید این سئوال واسه بقیه هم پیش بیاد و چون ما در اول راهیم برای آشنایی با روند تخصصی و حرفه ای اینجور مسائل ناگزیر از پرسیدن سئوالات متعدد و بعضا بدون بار علمی و هنری و غیره هستیم..
    به هر حال ممنون از پاسختون..

پ.ن: بنده نگران چیزی نیستم.. منظور به این بود و هست که اگر از شخصی ( بخصوص خانمها و اشخاص غیر فامیل) پرتره ای گرفتیم آیا برای به اشتراک گذاری لازم هست که از اون شخص کسب اجازه کنیم و یا اینکه اشکالی نداره اگر اجازه نگیریم ... که البته هنوز کسی به ما پاسخ واضح و مشخصی نداده !
    از لحاظ اخلاقی باید اجازه بگیرید زن و مرد هم نداره. از لحاظ قانونی بسته به اینکه کجا زندگی کنید قانون فرق میکنه. ایران هم که قانون/ بی قانونی خودش رو داره. هر شخصی حق داره که اجازه نده عکسش منتشر شه. عموما در ایران اگر حرفه ای کار پرتره میکنید منظور اینه که مشتری دارید و ازشون پول دریافت می کنید برای انتشار عکسشون باید اجازه بگیرید. در جاهای دیگه معمولا قراردادی که با مشتری امضا میشه شامل این بند هست که عکاس میتونه از عکس برای ترویج و تبلیغ کارش استفاده کنه . اگه مشتری نخواد اجازه بده باید مبلغ بیشتری پرداخت کنه. ///
    در مورد پرتره های عکاسی خیابانی کمی قضیه متفاوته. در ایران همچنان شاید اخلاقی لازم باشه که اجازه گرفته بشه اما کلا عرف دنیا اینه که وقتی کسی به دوربینتون نگاه میکنه و مشخصا میبینه که عکسش گرفته شده پس مخالفتی با عکاسی شما نداره. بنابراین اخلاقی مشکلی برای انتشار عکس وجود نداره مگه اینکه اون عکس رو جوری منتشر کنید که باعث پایین آوردن ارزش اون آدم یا بی آبرویی ش بشه. که هم اخلاقی هم قانونی مشکل داره. در بعضی کشورها البته این قضیه صدق نمیکنه و ممکنه شخصی به دوربین شما بخنده اما بعدا از شما شکایت کنه که چرا عکسش رو منتشر کردید :)
    yaghoobi، K_NMT، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

با تشکر از شما خانم تفرشی.. بالاخره یه جواب کامل گرفتیم !

پ.ن: چه ساده میشه که با یه پاسخ خوب و منطقی در جواب یه پست اسپم بدون بار علمی و هنری , اون پست بدون بار علمی وهنری رو از حالت اسپم خارج کنیم !
    lamagra، M.Nouri و rasoul2014 تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    عرض کردم که سئوالم شخصیه و اسپم..هیچ باری هم نداره.. اتفاقا یه زمانی که این تاپیک در اوج خودش بود و همه اساتید جمع بودن و عکس میفرستادن هم از چنتاشون پرسیدم و تقریبا جواب مشابه شما دریافت کردم..گفتم با توجه به سبک.و جنس متفاوت کارهاتون شاید پاسخ متفاوتی هم از شما دریافت کنم که متاسفانه چنین نشد..
    اینجا پرسیدم چون احساس کردم شاید این سئوال واسه بقیه هم پیش بیاد و چون ما در اول راهیم برای آشنایی با روند تخصصی و حرفه ای اینجور مسائل ناگزیر از پرسیدن سئوالات متعدد و بعضا بدون بار علمی و هنری و غیره هستیم..
    به هر حال ممنون از پاسختون..

پ.ن: بنده نگران چیزی نیستم.. منظور به این بود و هست که اگر از شخصی ( بخصوص خانمها و اشخاص غیر فامیل) پرتره ای گرفتیم آیا برای به اشتراک گذاری لازم هست که از اون شخص کسب اجازه کنیم و یا اینکه اشکالی نداره اگر اجازه نگیریم ... که البته هنوز کسی به ما پاسخ واضح و مشخصی نداده !
    ازتون عذر میخوام و من دچار سوتفاهم بودم .تو ایران لازم نیست شاکی شخصی داشته باشی .همین که برداشت مدلینگ که خودش سر و تهش کاملا بازه از کارت بشه جرم انجام دادی .البته فک کنم این قانون هم استان به استان فرق کنه .زن و مرد هم نداره .ولی من سعی میکنم عکسهایی که اینجا یا اینستاگرام میزارم در درجه اول با حجاب باشه یا بقدری بسته باشه که فقط چهره‌دیده بشه و همونطور که گفتم دوست و آشنان و به هیچ وجه عکس مشتری رو جایی نمیزارم .بازم ازتون عذر میخوام و در صورتیکه از غریبه عکسی خواستید جایی بفرستید حتما رضایتنامه کتبی بگیرید ازش .
    ویرایش توسط وحیدرضا : Wednesday 30 November 2016 در ساعت 12:07
    M.Nouri، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    300

سلام
    پستهای کم من را بگذارید به پای بی سوادیم
    اما جو فروم هم بی تاثیر نبوده! این بحث و مشابه آن قبلا هم پیش آمده مخصوصا بین دوتا از بزرگان فروم که یکیشون در زمینه ادیت و دیگر در ثبت عکس تبحر داشتند اما همان زمان هم به بیراه کشید ،در حال حاضر هم هیچکدامشان در تالار فعال نسیتند اما من سعی می کنم این عزیزان را در جای دیگر دنبال کنم.
    کنجکاوی من ربطی به خالق اثر نداشت بیشتر بحث نقد و باز خورد با آن بود، در قرن بیست و یکم که آزادی بیان و عقیده چه در مذاهب و چه در قوانین بین الملل محترم شمرده می شود چگونه در مورد یک نقد ساده باید به این گونه تندروی ها بینجامد؟! (آزادی بیان را با فحاشی و افترا زدن اشتباه نکنید).
    وقتی لویی وسل از کلمه وحشی در چنین نمایشگاهی استفاده کرد مسلما با چنین برخوردی که الان شد، مواجهه نشد حتا سبب نام گذاری سبکی به نام فوویسمها شد یعنی بطور ضمنی از ابراز عقیده او نیز استقبال شد و این تنها مورد نبوده،خیلی از آثار به خاطر نقدهای که در مورد آنها بیان می شود و نکات مثبت و منفی موجود نمایان می گردد خود سبب معروفیت اثر و به طبع آن هنرمند می گردد، در چنین محیط نقد پذیری می توان رشد کرد و چیز آموخت.
    هر اثری هم طرفدارانی دارد هم منتقدانی و همان اندازه که طرفداران حق ابراز عقیده دارند منتقدان هم دارند البته در یک محیط سالم مگر آنکه پیشاپیش از ابراز عقیده منع شده باشند.
    K_NMT، Mehrdad-PL، kiavash و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin_T نمایش پست ها
    سلام
    پستهای کم من را بگذارید به پای بی سوادیم
    اما جو فروم هم بی تاثیر نبوده! این بحث و مشابه آن قبلا هم پیش آمده مخصوصا بین دوتا از بزرگان فروم که یکیشون در زمینه ادیت و دیگر در ثبت عکس تبحر داشتند اما همان زمان هم به بیراه کشید ،در حال حاضر هم هیچکدامشان در تالار فعال نسیتند اما من سعی می کنم این عزیزان را در جای دیگر دنبال کنم.
    کنجکاوی من ربطی به خالق اثر نداشت بیشتر بحث نقد و باز خورد با آن بود، در قرن بیست و یکم که آزادی بیان و عقیده چه در مذاهب و چه در قوانین بین الملل محترم شمرده می شود چگونه در مورد یک نقد ساده باید به این گونه تندروی ها بینجامد؟! (آزادی بیان را با فحاشی و افترا زدن اشتباه نکنید).
    وقتی لویی وسل از کلمه وحشی در چنین نمایشگاهی استفاده کرد مسلما با چنین برخوردی که الان شد، مواجهه نشد حتا سبب نام گذاری سبکی به نام فوویسمها شد یعنی بطور ضمنی از ابراز عقیده او نیز استقبال شد و این تنها مورد نبوده،خیلی از آثار به خاطر نقدهای که در مورد آنها بیان می شود و نکات مثبت و منفی موجود نمایان می گردد خود سبب معروفیت اثر و به طبع آن هنرمند می گردد، در چنین محیط نقد پذیری می توان رشد کرد و چیز آموخت.
    هر اثری هم طرفدارانی دارد هم منتقدانی و همان اندازه که طرفداران حق ابراز عقیده دارند منتقدان هم دارند البته در یک محیط سالم مگر آنکه پیشاپیش از ابراز عقیده منع شده باشند.
    دوست عزیزم، وقت بخیر.
    از نیت خیرخواهانه شما آگاهم. با خواندن پست شما بی آنکه هیچ اطلاع قبلی از متن داستانش داشته باشم مفهوم جمله شما را فهمیدم. اما، لازم دیدم نکته ای ذکر کنم:
    بیان عقیده و نظر هیچ مشکلی ندارد اما! بشرطی که با بیان نظر و عقیده مان، ماهیت، شخصیت، هنر، دانش و خلاصه هیچ ویژگی فردی کسی را زیر سوال نبریم، این دوست عزیز منتقد ما بارها در مورد ادبیات نوشتاری اش تذکر گرفته و همچنان بر آن ادبیاتش استوار است !!
    ( منتقد ؟!؟! )
    بنده بشخصه وقتی میخواهم مخالفتم را با موضوی ابراز کنم نهایت سعی ام را در پیدا کردن کلمات مناسب و حتی وسواس در چیدمان آنها بکار میگیرم تا ضمن بیان عقیده ام، کسی یا چیزی را زیر سوال نبرم.
    از سویی، فروم خودش دستخوش عصر یخبندانی شده که معلوم نیست با طلوع کدام خورشید قرار است یخش باز شود؛ این وسط تعدادی کاربر هم با بیان نظراتی که هیچ پایه و اساس علمی و حتی تجربی ندارن، عملاً تیشه به ریشه اش میزنن.

یادم هست وقتی عضو فروم بودم، با ورود به هر تاپیک بار دانش اش بقدری بود که انگار سر کلاس دانشگاه نشسته ام اما حالا.....

باشد تا همگی رستگار شویم.

پ ن:
    البته پست های من رو هم بزارید پای شخصیت "حسنک غصه خور" بودنم. کم کم دارم به این نتیجه میرسم : اصلا به من چه !؟
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Wednesday 30 November 2016 در ساعت 17:33
    azarigh، Hoda Zaeimi، Ramin_T و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اگر بپذیریم که نقد هم یک کار تخصصی‌ست و دانش و مهارت و اشراف به موضوع می‌خواهد بسیاری از مشکلات حل می‌شود. و اینکه صرفا « خوشم نمیاد » نقد نیست!
    در همین تالار تاپیک‌هایی برای آموزش و تمرین نقدنویسی هست که توجه دوستان را به آنها جلب می‌کنم.
    از دوستان خواهش می‌کنم ادامه‌ی موضوع را در صورت تمایل در تاپیک‌های مربوطه پیگیری فزمایید.
    ضمن اینکه امیدوارم کسی از گفتگو مایوس نشود.
    K_NMT، Mehrdad-PL، ss_movies و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    62

نام: IMG_0968_-1453638030.jpg نمایش: 698 اندازه: 285.8 کیلو بایت
    scorpion2147، soltaani، mreza1001 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

بالای سر سوژه روی موها رو یه نگاهی بندازید
    پست 7063
    amir.komeily، وحیدرضا، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    572

عکس خوبیه اگه رنگ قسمت بالای لب با پایین لب همخونی داشت بهتر بود چون در پرتره لب ها و چشم ها خیلی مهم هستند
    وحیدرضا و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

سلام به همه دوستان
    بعد از مدت ها دوری از فروم عکس های وحید رضای عزیز انگیزه ای ایجاد کرد تا هم به ایشات بابت کارهای خوبشون تبریک بگم و هم عکسی که جدیدا در 1X از من منتشر شده رو با شما به اشتراک بگذارم ...

نام: akkasee.jpg نمایش: 567 اندازه: 33.4 کیلو بایت

https://1x.com/photo/1229332/latest:user:234077
    MahBaz، ssobhdel، Marefat و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani