صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 136
Like Tree719تشکر

موضوع: NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در این لینک ذکر شده است که سایت SLR Gear از نرم افزار DXO Analyzer استفاده می کند.

What our lens tests *don't* show - SLRgear.com!

و بعد در مورد اختلاف کیفیت.متاسفانه دوستان به لنز های Third Party با نگاه بدی می نگرند ! در صورتی که بنده شخصا و همیشه نسبت به این لنز ها نظر مثبتی داشته و دارم حتی سیگما که خیلی از دوستان نسبت به آن بی مهر هستند.

اما مشکل اختلاف کیفیت بسیار شایع و شدید است و اصولا در هر سیستم اپتیکی رایج است ( بخصوص در تلسکوپ ها و دوربین های دو چشمی مثلا )

موضوع این است که شرکت سازنده یک حداقل را در نظر میگیرد و هر لنز اگر این حداقل را به دست بیاورد از مرحله QC گذر کرده و به بازار می آید حالا ممکن است یک لنز از این حداقل امتیاز بسیار بهتر و بیشتری به دست بیاورد که این یقینا شانس صاحب آن لنز است.

بنده بارها به عینه تغییر و اختلاف کیفیت را مثلا در دو لنز 70-200 اف 4 آی اس کانن دیده ام.بنده یک لنز 70-200 داشتم که در بین دوستان نزدیک به لنز طلایی معروف بود و از تمامی لنز های مشابه کیفیت و شارپنس بالاتری داشت و این شارپنس بسیار بسیار مشهود بود.
    Fereidoon، Nima Sadigh، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

البته به موارد استثنایی نباید عمومیت داد.
    اگر انتظار بیشتری از لنز میرفته لازم نیست تستها را زیر سوال برد.احتمال اینکه خروجی این لنز همین باشد بسیار بیشتر از آن است که اشکال از تست یا لنز مورد استفاده باشد.

پ ن:تجربه به من ثابت کرده که این پیکسل شماری ها و سخت گیری های این چنین نمیتواند معیار خوب یا بد بودن و یا انتخاب شدن و نشدن یک ابزار باشد.برای شخص من تا ابزاری را خودم تست استفاده نکرده باشم نمی توانم بگویم برای کار من مناسب است یا نه.
    Persian، Kaveh Ghobadi، maziyarsh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

سلام

از دوستان کسی تجربه شخصی استفاده از این لنز رو نداره ؟

باتشکر
    Nikon D300

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوستان من مطالب این بخش را جسته گریخته خوندم
    متاسفانه کسی این لنز را نداشته که نظر دربارش بدهد و از مطالب سایت ها نباشه
    به نظر شما این لنز 70-200 F4
    یا 80-200 قدیمی ؟
    کدوم برای پرتره در فضای باز بهتر هست؟
    من پولم به 70-200 F2.8 نمیرسه متاسفانه

کسی تجربه شخصی داره؟
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    دوستان من مطالب این بخش را جسته گریخته خوندم
    متاسفانه کسی این لنز را نداشته که نظر دربارش بدهد و از مطالب سایت ها نباشه
    به نظر شما این لنز 70-200 F4
    یا 80-200 قدیمی ؟
    کدوم برای پرتره در فضای باز بهتر هست؟
    من پولم به 70-200 F2.8 نمیرسه متاسفانه

کسی تجربه شخصی داره؟

درود

70-200 F4 بر اساس Review ها لنز بسیار شارپی هست
    اما باید ببینید برای استفاده شما یعنی پرتره میتوانید از مزایای دسترسی به دیافراگم f2.8 موجود در 80-200 بگذرید
    ( به شرط آنکه نخواهید 80-200 را روی یک دوربین با مگاپیکسل D7000 ببندید )

پاینده باشید
    sh.khani و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

درود و احترام و ممنون از راهنمائیهای شما انوش جان

در مورد این خط بیشتر توضیح میدید ممنون میشم(جهت کسب اطلاعات بیشتر)
    شهرام خانی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها

درود و احترام و ممنون از راهنمائیهای شما انوش جان

در مورد این خط بیشتر توضیح میدید ممنون میشم(جهت کسب اطلاعات بیشتر)

درود بر شما ارادتمندم

خوب سنسور 16 مگاپیکسلی D7000 قدر مسلم خروجی متفاوتی داشت با خروجی d300 و d90 البته با یک لنز ثابت
    اگر از جنس خروجی لنز هایتان روی دوربین خود شناخت پیدا کنید که به مرور اینطور میشود مطمئنا اگر بنا باشد
    همان لنز های خود را ( که در مورد من Nikkor 24-70 و Nikkor 70-200 VR II ) روی بدنه دیگری ببنیدید اگر فرقی باشد متوجه خواهید شد.

خروجی افت بی دلیلی داشت که هیچ توضیحی برایش نداشتم . البته مثل اینکه D7100 علیرغم 24Mp شدنش اینطور که دوستان تجربه فرموده اند
    با وجود افزایش مگاپیکسل بهتر عمل میکند.

اما اینکه قرار شود یک لنز زوم نسل قبلی رو روی بدنه ای با چگالی پیکسلی بیشتر ببنیدیم
    و قصدمان هم دقیقا بکار گیری بازترین دیافراگم آن باشد مطمئنا توقع زیادی خواهیم داشت.

پاینده باشید
    sh.khani و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.اگر منظور شما 80-200 AF-D است من این لنز را روی کراپ استفاده کرده ام.بدیهی است هر چه مینویسم نظر و تجربه شخصی است./

آن موقع هنوز 70-200 اف 4 تولید نشده بود و من هم تله دیاف باز نداشتم.به منظور f2.8 این لنز را خریده بودم و اکثرا از f2.8 و فوکال های بالا استفاده میکردم.متاسفانه در f2.8 تصاویر کنتراست مناسبی نداشتند.حتی هود 70-200 به همراه تبدیل هم برای این لنز تهیه کردم اما باز هم کنتراست پایین محسوس بود.طوری که بعد از دیدن عکس ها کمی دلسرد میشدم!

روی سنسور 12mp شارپنس در حد معقولی بود اما باز هم در اف 2.8 چنگی به دل نمی زد.در مورد سرعت فوکوس چون بسته به بدنه است روی دی90 فوکوس معمولی و روی دی300اس سرعت فوکوس در نور روز خوب بود و شبها کمی کندتر ولی اکثرا فوکوس صحیح را انجام میداد.ضمن اینکه سوژه های من اکثرا ثابت بودند.

کیفیت ساخت و متریال استفاده شده در سطح بالایی بود که البته همین موضوع وزن لنز را سنگین کرده بود.ضمن اینکه لرزشگیر هم نداشت اما چون عکاسی من تفننی و اکثرا محدود به نور روز بود تقریبا مشکلی نداشتم.

الان از قیمت ها خبری ندارم اما ان روزها این لنز را 850 خریداری کردم!و همین فاکتور قیمت یکی از عامل های اصلی انتخابم بود.

++اما مدتی بعد لنز 85 1.8 را خریداری کردم.کنتراست و شارپنس بالا به همراه دیاف بازتر ,با توجه به پرتره هایی که ثبت میکردم عملا 80-200 را برای پرتره (برای من) بی استفاده کرد.

++همین طور 70-300 vr هم خریدم.(قیمت ها به نسبت امروز خنده دار بودند و تفننی میشد خیلی کارها کرد!).و این لنز با توجه%::<?/3C:/:@28ه فوکال بالاتر و کیفیت عکس خوب و سبکی و لرزشگیر تبدیل به لنز تله برای طبیعت شد.

++ نهایتا 80-200 را فروختم!

***اما هدف از دو سه سطر اخر این بود که بگویم من اگر امروز بخواهم بخرم هیچ گاه 80-200 af-d را نخواهم خرید.خصوصا روی کراپدار از لحاظ رنج./

اما مسعود جان نمی دانم دوربین شما چیست و قصد راهنمایی هم ندارم,اما با 70-200 اف 4 کانن روی فول فریم خیلی راحت بودم هم عمق میدان مناسبی داشتم در پرتره و هم کیفیت بالای عکاسی طبیعت در تمامی ایتم ها,اما اگر میخواستم تفاوت بیشتری ببینم به جای 70-200 اف 2.8 لنزهایی مانند 135 یا 85 با دیاف های بازتر را اضافه میکردم.در کل لذت استفاده از لنزهای فیکس را خیلی خیلی بیشتر از لنزهای زوم میدانم.مگر اینکه حوصله یا فرصت تعویض لنز را نداشته باشی

اینها چیزهایی بود که به ذهنم می رسند و امیدوارم انتخاب خوبی داشته باشی

به قول اقای مبین علی عزیز! :

برای شخص من تا ابزاری را خودم تست استفاده نکرده باشم نمی توانم بگویم برای کار من مناسب است یا نه.
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Monday 28 April 2014 در ساعت 11:50
    Babak54، Amir Tavakoli، kiavash1984 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یه سوال اساسی در مورد استفاده از لنز اف 4 در مقایسه با 2.8 اینه که آیا در عکاسی پرتره میشه به اون کنترل DOF مورد نظر رسید. دیدن نمونه پرتره های این لنز هم جالبه:
    http://www.flickriver.com/search/nik...0+f4+portrait/

یه تفاوت دیگه این لنز با 2.8 نسخه جدید اینه که این لنز در فاصله نزدیک Focus Breathing کمتری داره یعنی در فاصله نزدیک 200 میلیمتر آن مثلا به 135 میلیمتر بدل نمیشه. این داستان میتونه افزایش عمق میدان در دیافراگم بسته تر را جبران کنه چون فاصله کنونی بیشتری را با لنز اف 4 میتونید حفظ کنید.
    Amir Tavakoli، Anoosh-Em، kiavash و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین