صفحه 2 از 26 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 255
Like Tree480تشکر

موضوع: Nikon D5200

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط kousha نمایش پست ها
    Canon 60D vs Nikon D5200 - Our Analysis
    پس چرا این سایت snapsort می گه داره؟! :| بیخود آدم رو امیدوار می کنن...
    با دیدن تصویر جلوی دوربین موتور دار بودن یا نبودنش نشخص است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 111.jpg‏ (39.0 کیلو بایت, 410 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2222.jpg‏ (63.4 کیلو بایت, 410 بازدید)
    شاهین اکبری و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای منی که D5100 رو دارم و نمیخوام باهاش فیلمبرداری کنم ، که جذاب و وسوسه کننده نیست .
    پردازشگر EXPEED 3 جای خود .
    اما باید دید که این افزایش مگاپیکسل ، و استفاده از سنسور D3100 ، تا چه حد باعث افزایش نویز در تصویر میشه . به ویژه در ایزوهای بالاتر .
    در حالی که این سنسور کنونی ، که در D7000 هم استفاده میشه ، به ترکیب مناسبی از چگالی پیکسل و نویز رسیده بود و بنابراین یکی از بهترین خروجی های این رده ها رو ارایه میداد. حالا باید دید که این افزایش چگالی ، چقدر بر نویز به ویژه درایزوهای بالاتر ، تاثیر میزاره .
    و اینکه کسی که نیاز به چاپ بزرگ نداشته باشه ، خیلی هم نیاز به مگاپیکسل های بالاتر نداره .
    دیگر پیشرفتهای ارایه شده برای فیلمبرداری ،حتمن برای کسانی که دنبال فیلمبرداری هستند ، میتونه جذاب باشه ولی من به شخصه که خیلی ازش استفاده نکردم.

قابلیت های انتخاب رنگ و حذف بقیه رنگها و تصاویر مینیاتوری و افکت نصاویر نقاشی شده ، در دوربین D5100 کنونی هم موجوده .

سرعت عکاسی پیاپی از 4.5 به 5 افزایش پیدا کرده .

و اما عمده ترین مزیت این دوربین ، که به نظرم واقعن خوبه : افزایش نقاط فوکوس از 11 به 39 است . ولی کاش خود منشور ویزور رو ارتقا میدادن تا شفاف تر بشه . مانند اون چیزی که در D7000 هست .اما خب این کار رو نمی کنن چون اونوقت هم قیمت ها افزایش پیدا میکنه و هم وارد رده بالاتری میشه و رده D7000 معنای خودش رو از دست میده .

و به غیر از این ، و حالا رنگی شدن بدنه ، فکر میکنم این ارتقا بیشتر برای کسانی که قصد فیلمبرداری دارند ، طراحی و اجرا شده .
    t_tanhayam، data، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Unhappy

ظاهرا این جور که بوش میاد دعاهای ما برای بالا رفتن امکانات بی تاثیر نبود ولی حیف که قیمت این طور که بوش میاد خیلی زیاده....

"The Nikon D5200 body only price is set to be around £719.99/US$1,150/AU$1,109. The body plus 18-55mm kit lens price will be £819.99/$US1,307/$1,262 A release date of December is expected."

نوشته فقط بادی 1150 دلار هست که به همراه لنز 18-55 کیت 1300 دلار به فروش خواهد رفت

خدا کنه این طوری نباشه....

ٍ

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    برای منی که D5100 رو دارم و نمیخوام باهاش فیلمبرداری کنم ، که جذاب و وسوسه کننده نیست .
    پردازشگر EXPEED 3 جای خود .
    اما باید دید که این افزایش مگاپیکسل ، و استفاده از سنسور D3100 ، تا چه حد باعث افزایش نویز در تصویر میشه . به ویژه در ایزوهای بالاتر .
    در حالی که این سنسور کنونی ، که در D7000 هم استفاده میشه ، به ترکیب مناسبی از چگالی پیکسل و نویز رسیده بود و بنابراین یکی از بهترین خروجی های این رده ها رو ارایه میداد. حالا باید دید که این افزایش چگالی ، چقدر بر نویز به ویژه درایزوهای بالاتر ، تاثیر میزاره .
    و اینکه کسی که نیاز به چاپ بزرگ نداشته باشه ، خیلی هم نیاز به مگاپیکسل های بالاتر نداره .
    دیگر پیشرفتهای ارایه شده برای فیلمبرداری ،حتمن برای کسانی که دنبال فیلمبرداری هستند ، میتونه جذاب باشه ولی من به شخصه که خیلی ازش استفاده نکردم.

قابلیت های انتخاب رنگ و حذف بقیه رنگها و تصاویر مینیاتوری و افکت نصاویر نقاشی شده ، در دوربین D5100 کنونی هم موجوده .

سرعت عکاسی پیاپی از 4.5 به 5 افزایش پیدا کرده .

و اما عمده ترین مزیت این دوربین ، که به نظرم واقعن خوبه : افزایش نقاط فوکوس از 11 به 39 است . ولی کاش خود منشور ویزور رو ارتقا میدادن تا شفاف تر بشه . مانند اون چیزی که در D7000 هست .اما خب این کار رو نمی کنن چون اونوقت هم قیمت ها افزایش پیدا میکنه و هم وارد رده بالاتری میشه و رده D7000 معنای خودش رو از دست میده .

و به غیر از این ، و حالا رنگی شدن بدنه ، فکر میکنم این ارتقا بیشتر برای کسانی که قصد فیلمبرداری دارند ، طراحی و اجرا شده .

راستی سرعت عکاسی در D5100 چند fps هست چون در همه جا نوشته 4 ولی شما میگید 4.5 هست.....

کد:
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_d5100&products=nikon_d5200

والبته اگر قیمت اینی که شایع شده باشه حق باشماست همان بهتر که D5100 را نگه داری یا اگر دوربین نداری D3200 بخری....

جالبه حالا که نگاه میکنم میبینم کاربر همراه شدم....

ٍ
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2159

نمی دونم این قیمت ها تا چه حد اعتبار داره ولی سایت دیگه ای رو پیدا کردم که 4 حالت خرید رو این جوری نوشته....

En kit avec objectif 18-55VR : € 899
    En kit avec objectifs 18-55 VR et 55-200 VR : € 1099
    En kit avec objectifs 18-55 VR et 55-300 VR : € 1149
    En kit avec objectif 18-105 VR: € 999

که فکر میکنم اون حالت همراه با 18-105 از بقیه بهتر باشه....

البته نه 1000 یورو....

کد:
    http://www.rtl.be/pourlui/article/nikon-lance-le-d5200-un-nouveau-reflex-dans-sa-gamme-dx-157487.htm

ٍ

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

برای اونایی که میوخوان کلیپ های کوتاه مثل کلیپ اسپرت و کلیپ روز بسازند فکر کنم گزینه مناسبی باشه
    به امید اون روزی که دوربین ها بدون این لنز 18-55 مسخره به بازار بیایند
    e_hsan تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    البته چشم تا چشم داریم ،بابا دیگه از این بیشتر تغییر

افزایش مگاپیکسل از 16 به 24

پروسسور فوق پیشرفته Expeed 3

ارتقا نقاط فوکوس از 11 به 39

افزایش سرعت عکاسی به 5fps

اضافه شدن فرمت پیشرفته H.264 به فیلمبرداری

ضبط صدای استریو به جای منو

فیلم برداری 60fps در مقابل 30fps

سازگاری با کنترلر جدید و دهها امکانات دیگر

بازم چشمتونو نگرفت

ٍ
    افزایش ریزولوشن که بوی نویز میدهد. شخصا ترجیه میدادم سنسوری با ریزولشن 12 ولی نویز و دینامیک رنج بالاتر ساخته میشدند.

پروسسور فوق پیشرفته به قول شما چه مزیتی دارد؟! در مقایسه با مدلهای قبلی چه تفاوتی ایجاد کرده؟ میشود با آن انتظار پردازش بهتر و خروجی بهتر فایل jpg و فریم ریت بالاتر در فیلم برداری داشت. اما روی فایل خام چطور؟

ارتقاط نقاط فکوس (بهتر بود میگفتید افزایش نقاط فکوس) را هم درک نکردم. شخصا نقطه مرگزی فکوس را فعال میکنم و تا بحال چند بار از دوستانی که اینقدر طرفدار نقاط فکوس زیاد هستند دلیل اسرارشان را بر زیاد بودن نقاط فکوس پرسیدم اما هنوز بجز در عکساسی حیاط وحش جواب قانع کننده ای نگرفته ام. برای عکاسی حیاط وحش هم بنظر من سرعت و دقت نقاط فکوس مهمتر از تعدادشان است. آیا عملکرد هم بهتر شده؟ تاخیر در زمان فکوس، دقت فکوس و ... از اینها بگذریم عملکرد فکوس باید با لنز بررسی شود. کسی که سرعت فکوس بالا برایش حیاتی است و لنزهای تله با دیافراگم باز که قابلیت فکوس سریع و دقیق دارد این بدنه را انتخاب نمیکند.

سرعت عکاسی پیاپی هم گویا نسبت به مدلهای قبلب خیلی متفاوت نبوده.

در مورد فیلم برداری هم صحبت بسیار است. اگر مثل مدلهای قبلی که امکان تنظیمات دستی را نداشته باشد! هیچ کدام از امکاناتش چنگی بدل نمزند. آنهم در کناز SLT های سونی با قابلیت فکوس سریع و دقیق در زمان فیلمبرداری و یا همین 650دی با فکوس هیبریدی و لنزهای SMT خودمان.
    و....

باید منتظر عملکرد سنسور بود اگر عملکرد خوبی داشته باشد بنظر من جانشین خوبی برای 5100دی خواهد بود. در غیر این صورت انگیزه زیادی برای آپگرید ایجاد نخواهد کرد.
    vahidshah، lamagra، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها

در مورد فیلم برداری هم صحبت بسیار است. اگر مثل مدلهای قبلی که امکان تنظیمات دستی را نداشته باشد! هیچ کدام از امکاناتش چنگی بدل نمزند. آنهم در کناز SLT های سونی با قابلیت فکوس سریع و دقیق در زمان فیلمبرداری و یا همین 650دی با فکوس هیبریدی و لنزهای SMT خودمان.
    دقیقا همینه که جناب دانش پایه فرمودند.اگر تنظیمات دستی در حین فیلمبرداری نداشته باشه(که احتمالا هم نداره) شانس و مزیتی در مقابل این مواردی که مهدی مثال زد نداره.
    سنسور هم که قبلا روی یکی دو دوربین خودش رو نشون داده...وضعیت نویزی جالب و هیجان انگیزی نداره به هیچ وجه.فکر میکنم داینامیک رنجش هم پایینتر بوده...
    m.daneshpayeh و toolhelp تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

واقعاٌ عجیبه! چرا از سنسور D3100 استفاده شده؟! سنسور D3100 روی خود D3100 که رزولوشن کمتری هم دارد وضعیت نویز جذابی ندارد حالا روی D5200 استفاده شده آن هم با این رزولوشن!
    toolhelp و sh.khani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2159

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    واقعاٌ عجیبه! چرا از سنسور D3100 استفاده شده؟! سنسور D3100 روی خود D3100 که رزولوشن کمتری هم دارد وضعیت نویز جذابی ندارد حالا روی D5200 استفاده شده آن هم با این رزولوشن!

واقعا از سنسور D3100 استفاده شده ، چون از لحاظ سایز سنسور بیشتر به D5100 میخوره و از لحاظ رزولوشن مشابه D3200 هست...

اگه اینجوری باشه که خیلی بد میشه...

d3100 – 14.2 mpx, dimensions 23.1 x 15.4 mm

d3200 – 24.2 mpx, dimensions 23.2 x 15.4 mm

d5100 – 16.2 mpx, dimensions 23.6 x 15.7 mm

d5200 – 24.1 mpx, dimensions 23.5 x 15.6 mm

ٍ
    shahbazi و کوروش تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 26 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین