صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 255
Like Tree480تشکر

موضوع: Nikon D5200

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    مکانیزم دیافراگم های دیجیتال، الکترومکانیکی هستش. بطوری که در حالت عادی (چه در ویزور و چه در لایو ویو) دیافراگم در بازترین حالت ممکن قرار می گیره (بخاطر ورود بیشتر نور و داشتن تصویر واضحتر) و در زمان شات زدن دیفراگم به عددی که شما تعیین کردین تنظیم میشه و بعد از شات بلافاصله در بازترین حالت خودش قرار می گیره!
    جدا کردن لنز هم باعث میشه همین اتصال الکترونیکی قطع بشه! جز اینکه در دوربین های نیکون اتصال مکانیکی بین بدنه و لنز برقرار باشه! که اینطور نیست!
    مصرفشم خیلی کمتر از اون حدیه که بشه تصور کرد!
    خودم علت رو پیدا کردم همونطور که گفتم ربطی به دیافراگم نداره بلکه مربوط به مکانیزم ویزور نیکون میشه. نیکون توی ویزور دوربینهاش از یه نوع صفحه نمایش شفاف به اسم "guest host LCD" بین فکوس اسکرین و پریسم دوربینهاش استفاده میکنه که در حالت بدون برق فقط 30% شفافیت داره. این همون صفحه ایه که نقاط فکوس و خطوط gridline رو روش نشون میده تو d5200 وقتی میخوایم عکس سیاه و سفید بگیریم یه علامت B/W هم گوشه کادر نشون داده میشه.
    در ضمن توی نیکون بین لنز و بدنه اتصال مکانیکی هست برای بستن دیافراگم.
    Mehdi Rojaie، ata_m3 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه Danial_f4 آواتار ها
    تشکر کرده
    1690

درود و وقت بخیر .
    دوستان مدتی هست که این دوربین رو خریدم .
    فرصت نشده که باتری این دوربین رو سر یه فرصت مناسب به چالش بکشم !

ولی چند روز پیش یکی از دوستانم دوربین رو ازم خواست تا از یه مراسمی عکس بگیره .
    گفت تا 150 تا شات بیشتر نزده و شارژش تموم شده !

این در حالیه که من با دوربین قبلیم (D90) با هر بار شارژ کامل تا 450 شات هم گرفتم !

نمیدونم باتری 5200 همین قدر توانش هست یا باتری دوربین من اصلی نیست؟؟!

IMG_20141208_133359.jpg

دوستانی که این دوربین رو دارند .
    با هر بار شارژ کامل دوربین چند عکس میگیرید؟ (لایو ویو ، ویزور)
    عکاسی ، ذهن و دیده و دل را در یک راستا قرار می دهد.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من D5100 داشتم و با آن گاهی تا هشتصد تا نهصد شات می‌گرفتم ( با بازبینی عکس ) ،
    از ویدیوی زیر در یوتیوب می‌توانید چک کنید :
    https://www.youtube.com/watch?v=0JLxFxY0Jf0
    Danial_f4 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط Danial_f4 نمایش پست ها
    درود و وقت بخیر .
    دوستان مدتی هست که این دوربین رو خریدم .
    فرصت نشده که باتری این دوربین رو سر یه فرصت مناسب به چالش بکشم !

ولی چند روز پیش یکی از دوستانم دوربین رو ازم خواست تا از یه مراسمی عکس بگیره .
    گفت تا 150 تا شات بیشتر نزده و شارژش تموم شده !

این در حالیه که من با دوربین قبلیم (D90) با هر بار شارژ کامل تا 450 شات هم گرفتم !

نمیدونم باتری 5200 همین قدر توانش هست یا باتری دوربین من اصلی نیست؟؟!

IMG_20141208_133359.jpg

دوستانی که این دوربین رو دارند .
    با هر بار شارژ کامل دوربین چند عکس میگیرید؟ (لایو ویو ، ویزور)

خب اینکه مقیاس نمیشه دوست عزیز...!
    دوستتون مشخص نیست در چه شرایطی مراسم رو عکاسی کردند؟ لایو ویو؟ فلاش؟ بعد هم گفته ها رو نمیشه به طور قطع و مشخص اندازه گیری کرد...!
    خودتون کار کنید اگر مشکلی بود و تعداد واقعا این حالت بود به فروشگاه (البته این قسمتش اگر زورتون میرسه!) باتری رو عودت بدید یا اگر شامل گارانتی هست...؟!
    Danial_f4 تشکر می‌کند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

یه تجربه ای که با 5100 داشتم این بود که برای ساختن تایم لپس از یه مراسم حدود 2050 تا شات گرفتم و هنوز باتری 2 تا خط داشت(از 3 تا خط). مسلما با لرزشگیر خاموش، بدون استفاده از موتور فوکوس و فلاش...
    ولی با همین 5100 ، قبلش یه شب رفته بودم کویر و دوربین بیشتر از 80 تا عکس نتونست بگیره! باتریش کامل خالی شد! البته تو دمای منفی 15 درجه، با نوردهی های طولانی مدت و گاها استفاده از لایو ویو

در کل میخوام اینو بگم که اصلا نمیشه گفت که با هر بار شارژ کردن چند تا شات میشه زد. بستگی داره که چه مدت ال سی دی روشن بوده باشه، فلاش و لرزش گیر استفاده بشه یا نه، حتی دمای هوا هم خیلی تاثیر گزاره و خیلی چیزای دیگه...
    Danial_f4 تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

سلام
    دوستان بنده هم به جمع دارندگان d5200 پیوستم.اول میخواستم 3200 بگیرم بعد رفتم سراغ 3300 و در نهایت 5200 گرفتم
    سوالی که الان دارم اینه که من روز دوشنبه باتری این دوربین رو کامل شارژ کردم و گذاشتم سر دوربین.از روز دوشنبه تا حالا که عصر پنج شنبه هست سر دوربین بوده و چیزی حدود 150 عکس در حالات مختلف گرفتم.با فلاش و بدون فلاش و خیلی کم از لایو ویو استفاده کردم.
    الان دیدم که دوربین یه خط داره و داره چشمک میزنه و دیگه اجازه عکاسی نمیده.
    به نظرتون این طبیعیه؟

تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed ss نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بنده هم به جمع دارندگان d5200 پیوستم.اول میخواستم 3200 بگیرم بعد رفتم سراغ 3300 و در نهایت 5200 گرفتم
    سوالی که الان دارم اینه که من روز دوشنبه باتری این دوربین رو کامل شارژ کردم و گذاشتم سر دوربین.از روز دوشنبه تا حالا که عصر پنج شنبه هست سر دوربین بوده و چیزی حدود 150 عکس در حالات مختلف گرفتم.با فلاش و بدون فلاش و خیلی کم از لایو ویو استفاده کردم.
    به نظرتون این طبیعیه؟
    سلام
    دفعه اولتون بود که باری رو شارژ میکردین؟ چون گفته میشه باتری دوربین بعد از چند دوره شارژ و دشارژ به حداکثر ظرفیت خودش میرسه.
    استفاده از فلاش و لایو ویو عمر باتری دوربین رو به شدت پایین میاره همچنین استفاده از دائم از لرزشگیر - استفاده از فکوس ممتد و فکوس کردنهای بی مورد- روشن گذاشتن صفحه مونیتور دوربین- بازبینی زیاد عکسها و زوم کردن روی اونا و پاک کردن عکس- استفاده زیاد از منوی دوربین و رفتن داخل تنظیمات. همه اینا عواملیه که میتونه باعث پایین اومدن عمر باتری بشه.
    کوروش و saeed ss تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2646

این تنظیماتی رو هم که بهتون میگم انجام بدین.

برین داخل تنظیمات دوربین از منوی SETUP MENU گزینه auto info display رو روی حالت off قرار بدین. با این کار مونیتور دوربین در حالت عادی خاموش میمونه و فقط هر وقت خودتون بخواید با زدن دکمه (i) روشن میشه. با این کار صرفه جویی زیادی در مصرف باتری انجام میشه.

از منوی CUSTOM SETTING MENU زیرشاخه C timers/AE lock گزینه c2 Auto off timers رو روی حالت Short قرار بدین.

از منوی SHOOTING MENU گزینه Active D-Lighting رو روی حالت normal تنظیم کنید یا اگه لازمش ندارین کلا خاموش کنید این گزینه کارش روشن کردن نواحی سایه تو عکسهاست. همچنین Hight Iso NR رو هم که مربوط به نویزگیری عکسهای با ایزوی بالاست روی Normal بزارید.
    گزینه Auto distortion control رو هم اگه لازم ندارین خاموش کنید. چون فکر نمیکن تاثیر زیادی روی عکسها داشته باشه.

درضمن تا وقتی که مجبور نشدین از لایو ویو استفاده نکنید.
    ویرایش توسط mostafa_1366 : Thursday 12 March 2015 در ساعت 18:26
    MahBaz، کوروش، saeed ss و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    دفعه اولتون بود که باری رو شارژ میکردین؟ چون گفته میشه باتری دوربین بعد از چند دوره شارژ و دشارژ به حداکثر ظرفیت خودش میرسه.
    استفاده از فلاش و لایو ویو عمر باتری دوربین رو به شدت پایین میاره همچنین استفاده از دائم از لرزشگیر - استفاده از فکوس ممتد و فکوس کردنهای بی مورد- روشن گذاشتن صفحه مونیتور دوربین- بازبینی زیاد عکسها و زوم کردن روی اونا و پاک کردن عکس- استفاده زیاد از منوی دوربین و رفتن داخل تنظیمات. همه اینا عواملیه که میتونه باعث پایین اومدن عمر باتری بشه.
    بله دفعه اول بود که شارژ میکردم
    از فلاش شاید در حد 20 عکس استفاده کردم نه بیشتر
    اصلا فیلمبرداری نکردم باهاش
    از مانیوتور دوربین فقط برای چک کردن تنظیمات استفاده کردم
    در کل فکر میکنم خیلی زود باتری تموم شده
    اما به اون تنظیمات هم میرم و اون گزینه ها رو اصلاح میکنم اما بعید میدونم اون تنظیمات اینقدر تاثیر داشته باشن

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed ss نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون این طبیعیه؟
    یک بار دیگه شارژ کنید اگر این اتفاق دوباره افتاد یا باطری خرابه یا تقلبی کمتر از 400 تا طبیعی نیست
    saeed ss تشکر می‌کند.

صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین