صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
Like Tree32تشکر

موضوع: انتخاب دوربین Full Frame برای عکاسی طبیعت و حیات وحش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

مام همينو ميگيم آقا پسر پارسي
    نطقم در مورد بدنه دوربين بود كه 7 دي واسه حيات وحش بيتره.در مورد لنزم يه اشاره اي نموديم كه تله هاي بلند درست حسابي بخرن.بازم هر چي شما و بزرگان مجلس بگن.ما ديديم كسي چيزي نگف پريديم وسط حوض!

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام
    شمامیتونید بانگاهی به گالری سایت ببینید دوستانی که در عکاسی از حیات وحش مشغولندازچه تجهیزاتی استفاده میکنند.بعنوان مثال:
    عکاسی |‌ گالری
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط omid1979 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ .
    حقیقشش زیاد با این اصلاحات آشنا نیستم . اما چند روز پیش که با دوربین Canon EOS 5D عکس گرفتم و دیدم به خاطر همین تصیمی گرفتم برم سراغ Full Frame دوربینی که الان باهاش عکس میگیرم Nikon D90 برای تصاویر منظره هست که حیوانات رو هم پوشش میده . تا به حال از فاصله خیلی دور عکاسی نکردم و فکر نمیکنم نیازی باشه سراغش برم .چون برای فاصله های دور از دوربین تلسکوپی استفاده میکنم که راحت میتونم به دوربینم وصل کنم .
    هدف اصلی بیشتر عکاسی حیات وحش از فاصله نزیکه ( یعنی حداکثر 100 متر ) با این اوصاف پیشنهاد چطوریه ؟ دوربین Canon 550D هم میتونه جواب بده ؟
    بیشتر هدفم کیفیت بالاتره توی تصویر
    برای عکاسی طبیعت چطور ؟ به نظرم باید توی کلاسهای خرید دوبین دیجیتال هم شرکت کنم . عکاسی تجربی بدون مطالعه زیاد خوب جواب نداده و خیلی اصلاح ها هست که باهاشون اشنا نیستم .
    حداکثر 100 متر؟!!! خوش اشتها هم هستید دوست عزیز!!! برای عکاسی حیات وحش حتی با بهترین تجهیزات و سوژه هایی به بزرگی گوزن هم باید حداقل به 40 متری سوژه برسید!!!
    حالا برای پرندگان کوچک بماند که گاها باید تا 5 متر و یا کمتر هم نزدیک بشید!!! البته اینا رو با فوکال 800 میلی متر گفتم!! اگه لنز کوتاه تری داشته باشید که بدتر میشه!!!
    farhad44، persian.boy، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر جديد zerocpanel آواتار ها
    تشکر کرده
    5

آقا پسر پارسي بنده هم به اندازه جيب اين دوستمون گفتم در ضمن من خودم با اين لنز کار کردم براي کارهاي سبک کاملا مناسب و در آخر هم در مورد دوربين گفتم که 7D رو بهشون پيشنهاد دادم وقتي يه مقدار کار کردنمتوجه ميشنکه مثلا براي زوم بيشتر يه 18-200 بگيرن البته بستکس داره کارشون در چه سطحي ميخئاد ادامه پيدا کنه که اونم خيلي بايد خرج کنن که مثله شما استاد بشن حالا اگه حرفيه بفرمايد خوشحال ميشم از حضورتون فيض ببريم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان اين تاپيك با توجه به اشتباه كاربر شروع كننده آن (عدم آگاهي از مفاهيم فول فريم و كراپ و عكاسي حيات وحش) شروع شده و با پاسخ هاي بعضا بي ارتباط و نامعقول ادامه يافته و باز ماندنش به صلاح نيست.

به ايشان توصيه مي كنم قبل از هر خريد ديگري همانطور كه خود نيز به درستي تشخيص داده اند به مطالعه ي مباني عكاسي بپردازند و همزمان با تجهيزات فعلي شان به تجربه اندوزي بيشتر مشغول شوند و در زمان مناسب اگر سوالاتي براي خريد تجهيزات داشتند از تاپيك هاي موجود فوروم استفاده كنند و از ايجاد تاپيك جديد احتراز فرمايند.

با تشكر
    omid1979، Anoosh-Em، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2