صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
Like Tree57تشکر

موضوع: Fujifilm HS 50EXR

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

پیش فرض Fujifilm HS 50EXR

HS50 محصولي جديد از شركت فوجی‌فيلم با سنسور جديد يك‌دوم اينچی 16MP EXR CMOS II است و لنززوم 42x جديد 1000-24 ميليمتري با محدوده ديافراگم 5.6-2.8 و optical Image stabilization

سيستم فوكوس phase detection AF براي رسيدن به فوكوس بسيار سريع ( 0.05 ثانيه در شرايط ايده‌آل) در اين مدل بكار گرفته شده كه سريعترين در كلاس محسوب ميشود . Intelligent Hybrid Autofocus بكار رفته در اين دوربين در شرايط نور كم با سوييچ كردن بين phase detetion و contrast AF به نتيجه مطلوب خواهد رسيد.

پرفورمنس دوربين به گونه ايست كه ميتوان از اين دوربين به عنوان يك دوربين high-end superzoom ياد كرد. زمان شروع به كار سريع نيم ثانيه اي ، اتلاف زمان كم بين شات ها ، سرعت برست عالي 11 فريم در ثانيه ( 5 عكس در فول رزولوشن ) از نكات قابل ذكر در اين قسمت است.

برخي امكانات ديگر دوربين fuji hs50 :

فيلمبرداري 1920x1080 60fps با فرمت mpeg-4

دوام باتري : 500 عكس در هر شارژ

امكان عكاسي RAW و استفاده از فلاش اكسترنال

قيمت هم فعلا 550 دلار ذكر شده تقريبا هم قيمت fz200 پاناسونيك. كه فكر ميكنم در مقابل كنون SX50 كه 400 دلاره مشكل داره.

فكر ميكنم اولين دوربين فوجيست با نمايشگر Fully articulated يا فليپ اميدوارم همينجا و در همين مدل به اين راه كج خاتمه بدند. به نظر من نمايشگرهاي تيلت واسه عكاسي خيلي كاربردي ترند .

پينوشت : معمولا بين HS و عدد در نام دوربين و عنوان تاپيك مربوطه فاصله‌ای قررار ندارد اما هركاري كردم نتونستم خودمو قانع كنم سر هم بنويسم HS50EXR . شباهت S و 5 تداعيگر فوجي 550EXR بود و بيم اشتباه گرفتن با آن دوربين نا اميد كننده رو داشتم. باز هم هر تغييري لازم باشد حتما بدست دوستان گرامي مافوق انجام خواهد شد.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 8 January 2013 در ساعت 05:17
    yaghoobi، Austin.A، jebrahim و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

با توجه به قیمت بالاش فکر کنم مزیت رقابتی این دوربین بیاد پایید هرچند امکانات جالبی داره
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من هم هرچي فكرش رو ميكنم اين دوربين چي از كنون SX50 بيشتر داره كه تقريبا 1.5 برابر گرونتر از اونه نميفهمم.

تفاوت سايز سنسور چه روي كاغذ چه در عمل اونقدر ناچيزه كه به هيچ وجه توجيه كننده اين تفاوت نيست . فقط ميمونه سرعت فوكوس كه بايد ديد در انتهاي تله و شرايط معمولي نور چه رفتاري داره وگرنه نديدم كسي از سرعت فوكوس ساير دوربينهاي رقيب در وايد و نور كافي شكايت كند.

اون پاناسونيك fz200 اگر گرونه يك دليل محكم و راضي كننده داره ( 600mm F2.8 ) اما به نظر من هم اين قيمت از سر اين دوربين كمي گشاده !
    lamagra، Moty و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

دقیقا منم با شما موافقم ..... کسی که بخواد واسه یه دوربین سوپر زوم انقدر پول بده خبلی گزینه های حرفه ای می تونه بهشون فکر کنه
    حالا باید دید هدف فوجی از این قیمت گذاری چیه
    نکنه د....ر اونجام رفته بالا
    morteza khademy و momo000000 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

امیدوارم کیفیت عکس های این دوربین خیلی بهتر از HS 30 EXR باشد. یکی از دوستان این دوربین (HS30) را خرید ولی کیفیت عکس های دوربین و مقدار نویز (حتی در ایزو 100) به قدری بد بود که بعد از یکی دو هفته و با تحمل ضرر قابل توجه دوربین را فروخت.
    morteza khademy، Bijan.DSLR و خسرو تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

روی کاغذ که خیلی امیدوار کننده است ولی قیمتش خیلی تنده!!!
    فکر کنم بیاد اینجا حداقل 2200 میشه !!!!!!! البته این دوربین و تمام سوپر زوم ها برای استفاده ی عمومی نیستند. حداقل من این تجربه رو با sx40 داشتم.
    به نظر من این ها اصلا به درد دوربین دم دستی و خانوادگی نمیخورند!! برای من که سوپرزوم فقط نقش لنز تله رو داره و تا به حال به جز از 840 میلی مترش استفاده نکردم. و انصافا هم برایم راضی کننده بوده. هر چند سرعت فوکوسش خوب نیست و در حین پرواز هیچ کاری نمیشه کرد!! در مورد این دوربین هم باید دید که آیا لنز تله ای با این قیمت هست که روی ساده ترین بادی ها همین کیفیت رو بده یا نه!! من که پیدا نکردم!!!
    M. Beyrami و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

بلندگوی استریو حذف شده و اینکه میزان عکس گرفته شده با این دوربین با یک باتری از 600 عکس به 500 کاهش پیدا کرده که البته باز هم خوبه.....

مانیتور از 460000 به 920000 ارتقا داشته و حداقل فوکوس هم 0 سانتی متر شده مثل دوربین های کنون......

مدل HS30 که خیلی نویز داشت و فوکوسش افتضاح بود ولی شاید امیدی باشه که با پردازنده جدید و سیستم فوکوس جدید پیشرفتی حاصل بشه.....

در کل من Panasonic FZ200 رو به این دوربین و البته کل دوربین های سوپرزوم ترجیح میدم از امکانات مختلفی که داره بگیرید تا لنز 600 میلیمتر با دیافراگم 2.8 که فوق العادست و از 1000 میلیمتر یا 1200 میلیمتر با اون دیافراگم بسته بیشتر برای من کاربرد داره ،و همچنین 12 مگاپیکسل بودن که به نظر من یک مزیت هست چون با توجه به سنسور کوچک این دوربین ها نویز بسیار پایین تری نسبت به سونی 18 مگاپیکسلی و فوجی و نیکون 16 مگاپیکسلی داره.....
    M. Beyrami، mandy و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    بلندگوی استریو حذف شده و اینکه میزان عکس گرفته شده با این دوربین با یک باتری از 600 عکس به 500 کاهش پیدا کرده که البته باز هم خوبه.....

مانیتور از 460000 به 920000 ارتقا داشته و حداقل فوکوس هم 0 سانتی متر شده مثل دوربین های کنون......

مدل HS30 که خیلی نویز داشت و فوکوسش افتضاح بود ولی شاید امیدی باشه که با پردازنده جدید و سیستم فوکوس جدید پیشرفتی حاصل بشه.....

در کل من Panasonic FZ200 رو به این دوربین و البته کل دوربین های سوپرزوم ترجیح میدم از امکانات مختلفی که داره بگیرید تا لنز 600 میلیمتر با دیافراگم 2.8 که فوق العادست و از 1000 میلیمتر یا 1200 میلیمتر با اون دیافراگم بسته بیشتر برای من کاربرد داره ،و همچنین 12 مگاپیکسل بودن که به نظر من یک مزیت هست چون با توجه به سنسور کوچک این دوربین ها نویز بسیار پایین تری نسبت به سونی 18 مگاپیکسلی و فوجی و نیکون 16 مگاپیکسلی داره.....
    دیاف 2.8 مزیت خوبیه ولی باور کنید 600 میلی متر برای حیات وحش کمه و اگه برای عکس های عمومی میخواید و پرتره فکر کنم یه بادی ساده و یه لنز 55-250 کیفیتی بهتر از پاناسونیک اف زد 200 بده!!!! شخصا این پاناسونیک رو با این قیمت توجیه اقتصادی و حرفه ای براش نمیبینم.
    قبلا هم گفتم که سوپر زوم ها رو کلا فقط به لنز تله ببینید.
    M. Beyrami، lamagra، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

یکی از مزیت های بزرگ سری hs فوجی ، امکانات دستی بسیار خوب این دوربین ها مشابه با دوربین های SLR است و یکی از اشکالات عمده آن خروجی تا حدی گرینی این دوربین هاست .
    باز یکی از ویژگی های این دوربین ها کیفیت بالای لنز فوجینون است که در انتهای بازه هم همچنان کیفیت مطلوبی رو ارایه می ده .
    اما یکی از اشکالات این دوربینها کندی فوکوس به ویژه در انتهای بازه است .
    اگر خروجی این دوربین بهتر شده باشد که به نظرم گزینه مناسبی است و اگر نه که به نظرم دلسرد کننده خواهد بود.
    .
    ضمن اینکه من به جناب بیداری به جای FZ200 دوربین X-S1 رو پیشنهاد می دم . ( البته یکی از ایرادات این دوربین نیز کندی فوکوس به ویژه در انتهای بازه است ) . اما کیفیت خروجی خوبی دارد .
    یکی به خاطر قیمت بهتر .
    دوم به خاطر اینکه متاسفانه تجهیزات دوربین های پاناسونیک ، به ندرت پیدا می شوند و اینطور که شنیدم خدمات پس از فروش مناسبی نیز در ایران ارایه نمی شود.
    و وقتی FZ150 را هم اکنون نزدیک به 1500 میدهند ، باید دید که FZ200 را چند خواهند داد ؟
    .
    .
    ehsan+، morteza khademy، momo000000 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ضمن اینکه من به جناب بیداری به جای FZ200 دوربین X-S1 رو پیشنهاد می دم . ( البته یکی از ایرادات این دوربین نیز کندی فوکوس به ویژه در انتهای بازه است ) . اما کیفیت خروجی خوبی دارد .
    یکی به خاطر قیمت بهتر .
    دوم به خاطر اینکه متاسفانه تجهیزات دوربین های پاناسونیک ، به ندرت پیدا می شوند و اینطور که شنیدم خدمات پس از فروش مناسبی نیز در ایران ارایه نمی شود.
    و وقتی FZ150 را هم اکنون نزدیک به 1500 میدهند ، باید دید که FZ200 را چند خواهند داد ؟

.
    با تشکر از شما آقا کوروش

باید بگم که X-S1 هم دوربین بسیار خوبی است ، قیمت اون که فکر میکنم حدود1400 هست و مناسبه و سنسور بزرگتر ،اگر اشتباه نکم حدود 2 برابر که به نظر من تاثیر چندانی در عکاسیم نداره چون نه میتونم باهاش عکاسی نقطه ای ستاره با کیفیت بگیرم(با توجه به سنسور به عنوان مثال D5200 که حدود 13 برابر هست و البته قطعا استفاده از لنز های دیافراگم باز) نه اینکه اصلا بقیه عکسام رو در تاریکی میگیرم و اکثر عکسام در نور کامل و در طبیعت هست که خیلی وضعیت نویز در ایزو 100در این حالت فرقی ندارد ، ولی وزن بسیار زیاد نزدیک 1 کیلو و فیلم برداری 30fps در فول اچ دی و لنز با دیافراگم متغیر و البته فوکوس کند در رنج های بالا بر خلاف Fz200 که در تست های مختلف فوکوس بسیار سریعی داشته ، همه و همه آدم و ترقیب میکنه به سمت FZ200 مخصوصا با اون دیافراگم 2.8 در 600 میلی متر.......

البته بنده تا 2 میلیون تومن حاضرم براش بدم ولی بیشتر از اون حق با شماست.....

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    دیاف 2.8 مزیت خوبیه ولی باور کنید 600 میلی متر برای حیات وحش کمه و اگه برای عکس های عمومی میخواید و پرتره فکر کنم یه بادی ساده و یه لنز 55-250 کیفیتی بهتر از پاناسونیک اف زد 200 بده!!!! شخصا این پاناسونیک رو با این قیمت توجیه اقتصادی و حرفه ای براش نمیبینم.
    قبلا هم گفتم که سوپر زوم ها رو کلا فقط به لنز تله ببینید.
    درمورد600میلی متر باید بگم که بنده لنزی در همین حدود زوم می خوام یعنی در حدی که نیاز به سه پایه نباشه حالا اگه 800 بود که چه بهتر ولی تا رنج حدود 800 میلیمتر هیچ دوربینی با کیفیت لنز FZ200 نیست (به جز لایکا) و نکته دیگه اینکه دنبال پرنده گرافی و حیاط وحش هم نیستم که1000تا 1200 میلیمتر لازم داشته باشم....واینکه با توجه به بدست آوردن رنج600 که معادل 400 در APS-C نیکون است این دوربین رو انتخاب کردم وگر نه شک نکنید جزء اولین خریدارای D5200 بودم.....

پ .ن:تاپیکی میسازم در مورد مقایسه این دو دوربین مدیران محترم لطفا 3 پست آخر که فکر میکنم از بحث خارج شده رو به این تاپیک منتقل کنید......باتشکر

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین