صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
Like Tree49تشکر

موضوع: کرایه دوربین Full HD با فرمت RAW ؟؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط cinemazar نمایش پست ها
    آخه تا به حال این طور کاری نداشتم که اطلاعات خاصی رو بدست آورده باشم ولی اینو می دونم که هر چی دوربین حرفه ای تر از هر برندی قیمت هم بالاتر و البته تفکیک پذیری رنگ و رزولوشن و بیت ریت هم بالاتر ، مناسبترین قیمت رو بلک مجیک داره که 3000 دلاره و الان در تهران کرایه می دن که نمی دونم چقدره .

اما این رو هم در نظر بگیر که حجم فایل RAW بسایر بالاست و پروسس اون در نرم افزار و سیستم قوی و هارد ترابایتی برای راشها و غیره می شه دردسر بعدی تون .

امروز سعی می کنم از دوست تدوینگرم کمک بگیرم برای شما .
    خیلی ممنونم... پس منتظر نظر تدوینگرتون هم هستم...

بعضی از این مقایسه هایی که توی اینترنت هست و نظراتی که گفته میشه, واقعاً آدمو گیج میکنه !!
    از طرفی همه این مقایسه ها بین فایل هایی صورت گرفته که درون دوربین ذخیره شدن , نه خروجی Uncompressed HDMI که برای من کاربردی نداره !

مثلاً این مقایسه sony fs100 , canon 5D Mark2 و BlackMagicCC هست :

5d_fs100_bmcc_compare_low.jpg

این هم مقایسه Canon 550D و Sony fs100 , Sony alpha nex5n :

sonyfs100_canonti2.jpg

چیزی که من از این مقایسه (آخری) فهمیدم، اینه که دوربین Canon کانتراست بیشتری (بصورت پیشفرض) داره که فکر میکنم توی تنظیماتش بشه کاهشش داد. شما چیز دیگه متوجه میشید؟؟؟
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

^ این مقایسه ها خیلی حرفه ای نیست!
    چون مثلا چه لنزی خیلی مطرح هست!

بنده یک ورکشاپ دارم برای انتهای سال 2011 هست.
    از حرفه ای ترین دوربین هایی که در هالیوود استفاده می شود با چند دوربین خیلی خوب نسبت به قیمت و در انتها هم دوربین های dslr را با لنز های سینمایی
    آزمایش هایی انجام می دهند در همه زمینه ای...
    بعد این ها رو که ضبط کرده اند را نشان می دهند و فیلم برداری ها و کارگردان های حرفه ای هالیوود نظرشون رو هم علاوه بر اون نتایج می گویند.

برند هایی که تست میزنند:
    سونی - فانتوم - ویسکم - رد - پاناسونیک - کانن - نیکون و.. هست.
    متاسفانه نمی توانم آپلودش بکنم وگرنه براتون خیلی مفید بود.
    (البته حیف اون موقع دوربین بلک مجیک نبوده که تست بزنند.)

من با این ورکشاپ نسبت به قیمت واقعا عاشق پاناسونیک af100 شدم!
    وگرنه دوربین توی این ورکشاپ کار می کنند حدود 100 هزار دلار و...
    اما همین کارشناسان می گویند به نسبت به قیمت dslr ها کیفیت های خیره کننده ای دارند! و حتی اون ها هم بعضی با تعجب صحبت می کنند!
    اما در رده کاری که حرفه ای باشد و... و در مختص فیلم برداری باشد و... af100 یه چیز دیگری هست! (البته سونی fs100 نیز در همین رده محسوب میشود)
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2345

^ توی نت سرچ کردم و این سایتشون هست که این مقایسه ها رو انجام داده اند:
    The Great Camera Shootout 2011 | Zacuto USA

The Great Camera Shootout 2011: SCCE ~ Episode One | Zacuto USA

The Great Camera Shootout 2011: SCCE ~ Episode Two | Zacuto USA

و می تونید فیلم ها رو مشاهده بفرمایید.
    امیدوارم مفید باشه.
    MZITech، persian.boy و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    ^ توی نت سرچ کردم و این سایتشون هست که این مقایسه ها رو انجام داده اند:
    The Great Camera Shootout 2011 | Zacuto USA

The Great Camera Shootout 2011: SCCE ~ Episode One | Zacuto USA

The Great Camera Shootout 2011: SCCE ~ Episode Two | Zacuto USA

و می تونید فیلم ها رو مشاهده بفرمایید.
    امیدوارم مفید باشه.
    خییییییلی ممنونم محسن جان. ویدیوی واقعاً با ارزشی بود. مقایسه ها خیلی علمی و دقیق به نظر میرسه.
    فقط مشکل اینجاست که مقایسه بین دوربین های ضعیفی که در ایران یافت میشوند و دوربین های قدرتمندی که در ایران یافت نمیشوند (یا به سختی یافت میشوند) صورت گرفته که بدجوری جیگر آدمو کباب میکنه !!!
    تقریباً در بیشتر مقایسه ها دوربین های Red One و Sony f35 مثل ستاره میدرخشیدند که حداقل برای من فعلاً رویاست کار کردن باهاشون...

ولی یه کاربرد خیلی مفیدی داشت ویدیوی episode two اینکه معنی 4:2:2 رو بصورت گرافیکی متوجه شدم...

444.jpg

بازم تشکر
    persian.boy و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    خییییییلی ممنونم محسن جان. ویدیوی واقعاً با ارزشی بود. مقایسه ها خیلی علمی و دقیق به نظر میرسه.
    فقط مشکل اینجاست که مقایسه بین دوربین های ضعیفی که در ایران یافت میشوند و دوربین های قدرتمندی که در ایران یافت نمیشوند (یا به سختی یافت میشوند) صورت گرفته که بدجوری جیگر آدمو کباب میکنه !!!
    تقریباً در بیشتر مقایسه ها دوربین های Red One و Sony f35 مثل ستاره میدرخشیدند که حداقل برای من فعلاً رویاست کار کردن باهاشون...

ولی یه کاربرد خیلی مفیدی داشت ویدیوی episode two اینکه معنی 4:2:2 رو بصورت گرافیکی متوجه شدم...

بازم تشکر
    خواهش می کنم
    البته بعدش که این پست را گذاشتم دیدم که مقایسه 2012 نیز انجام داده اند و در سایتشون موجود هست.

البته از این منظر که دوربین های حرفه ای و... که دل ما هم کبابه...
    حیف اگر دلار مثل قبل بود .... با همین پولی که میشه fs100 یا ex3 خرید می شد (حدود 40 میلیون تومان ex3 را می فروشند!!!) میشد حداقل f3 سونی را خرید!

اما باز این مقایسه آمده اند از گران ترین دوربین تا دوربین ارزان (dslr) را از هر رنج قیمتی یکی دو را که شاخص اون سال بودند مشخص کرده و مقایسه زده و در نتیجه میشه در اون رنج هایی که در توان ما هست را انتخاب کرد.

اما اگر می خواستم دوربین بخرم نظر بنده af100 پاناسونیک هست. (با توجه به این که بیشتر برای مستند و در کنارش فیلم کوتاه و... مد نظرم هست.)
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4532

خواهش می کنم
    البته بعدش که این پست را گذاشتم دیدم که مقایسه 2012 نیز انجام داده اند و در سایتشون موجود هست.
    !!!!!!!
    ایکاش پینوشت میکردید که نسخه جدید رو دانلود کنم با این اینترنت ذغالی و محدود.....

البته از این منظر که دوربین های حرفه ای و... که دل ما هم کبابه...
    حیف اگر دلار مثل قبل بود .... با همین پولی که میشه fs100 یا ex3 خرید می شد (حدود 40 میلیون تومان ex3 را می فروشند!!!) میشد حداقل f3 سونی را خرید!

اما باز این مقایسه آمده اند از گران ترین دوربین تا دوربین ارزان (dslr) را از هر رنج قیمتی یکی دو را که شاخص اون سال بودند مشخص کرده و مقایسه زده و در نتیجه میشه در اون رنج هایی که در توان ما هست را انتخاب کرد.

اما اگر می خواستم دوربین بخرم نظر بنده af100 پاناسونیک هست. (با توجه به این که بیشتر برای مستند و در کنارش فیلم کوتاه و... مد نظرم هست.)
    اتفاقاً شرکت Red دقیقاً بعد از گران شدن دلار (وقتی که حدوداً 2500 شده بود) قیمت دوربین هاشو بخاطر رقابت با شرکت سونی ، یکباره 50% کاهش داد ! 50% !!!!!!!!!!
    که ابن شعر از شهریار اینجا کاربرد پیدا میکنه ؛ 50% تخفیف دادی جانم به قربانت ولی حالا که دلار رفته بالا چرا ؟!
    mohsen.sh تشکر می‌کند.

cinemazar
    Guest

راهنمایی دوست تدوین گرم بعد از مطالعه روم :

حضور دوست گرامی جناب آقای سعید
    با سلام
    اول اینکه خب بسیار عالی هست که شما تا این حد به ظرافات اهمیت می دید و دنبال جزییات تکنیکی هستید
    ولی باید عرض کنم همونطور که همکارم فرمودن . خیلی از مسایلی که شما به دنبالش هستید مراحلی بعد از داشتن یه استودیوی کروماکی خوب هست
    رعایت فاصله مناسب از پرده که سایه ای از جسم فورگراند روی اون نیفته و یک دستی نور پرده کروماکی از اصول اولیه هستن .... چیزی که توی عکس ارسالی شما به عنوان نمونه کاری که انجام داده بودین رعایت نشده بود
    در مورد دوربین :
    بسیار توصیه میشه که برای امور کروماکی دوربین هایی با Sample:4:4:4 یا حداقل 4:2:2 استفاده کنین
    (دیگه خودتون توی امر جزییات دوربین ها استاد هستین )
    با این حال ما با دوربینی با Sample :4:2:0 که همین نمونه H264 دوربین شما رو هم شامل می شه . نتایج قابل قبولی گرفتیم (البته به شرط شرایط استودیویی مناسب که توی بالا ذکر شد )
    مورد بعدی بحث نرم افزاری قضیه و تکنیک های در اوردن یه کروماکی خوب از تصاویری هست که خیلی هم خوب نیستن
    خب . Keylight از Foundry که معرف حضور هست ....
    عالی عمل می کنه .... و بعد از اون تجربه که به کمک شما میاد ....

مورد آخر در مورد ضبط روی نوار
    یکی از بهترین کارتهای تدوین موجود در دنیا که توی ایران کمتر شناخته شده هست همین کارتهای سری Blackmagic هست که بخاطر ارایه دوربینش کم کم داره توی ایران شناخته می شه .... یه کمپانی پدرو مادر دار امریکایی با کیفیت بسیار عالی برای رکورد
    شخصا این کارت رو برای تدوین Real Time توصیه نمی کنم ولی اکیدا برای هرنوع ضبط توصیه می کنم
    این کارت (اون نمونه ای که ماداریم ) دیگه تولید نمی شه
    یه نسخه سه بعدی از اون رو بعد از یه مدت کمپانی به بازار ارایه داد که توی لینک پایین می تونین مشخصاتش رو ببینین ....
    کارتی که ما یه مدت باهاش ضبط داشتیم همین کارت بود ولی قابلیت سه بعدی رو نداره
    قابیلت ضبط 4:4:4 و Uncompress Full HD و 2k از حداقل امکانات کارته
    فقط بهتر از من می دونین که اگه توی این حالت فیلم رو به سیستم منتقل کنین و از فشرده سازی های دیگه کارت استفاده نکنین .... برای اجرای همچین فایل ضبط شده ای بجز سیستم قوی . به هارددیسکهای بسیار سریع نیاز دارین

http://www.bhphotovideo.com/c/produc...xtreme_3D.html

مورد بعدی که فرموده بودین این بود که تصاویر شما همه متحرک هستن
    در مورد نقاط ترکیکنگ که خودتون در جریان هستین
    ولی در مورد دوربین پیشنهاد می کنم حتما از دوربینی با 50 یا 60 فریم استفاده کنین
    توی حرکت برای لبه های جسم متحرک شما توی کروماکی سایه محوی بوجود میاد که شما رو در حذف پس زمینه به مشکل خواهد انداخت
    البته این تجربه در مورد دوربین های DSLR 25p و 30p پیش میاد / حساب دوربین های حرفه ای تر رو از این مبحث جدا می کنیم

و در پایان و به عنوان آخرین پیشنهاد عرض می کنم که از بین دوسه گزینه موجود توی دوربین ها . یه دوربین واسه یه روز اجاره کنین و سعی کنین صحنه کروماکی استانداردی جلو دوربین بوجود بیارین اگر جواب مورد نظر رو نگرفتین واسه یه روز دیگه یه دوربین دیگه رو تست بزنین

امیدوارم راهگشا بوده باشه
    ویرایش توسط cinemazar : Sunday 10 February 2013 در ساعت 21:53
    ehssanehs، Babak Borhani، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4532

راهنمایی دوست تدوین گرم بعد از مطالعه روم :

حضور دوست گرامی جناب آقای سعید
    با سلام
    اول اینکه خب بسیار عالی هست که شما تا این حد به ظرافات اهمیت می دید و دنبال جزییات تکنیکی هستید
    ولی باید عرض کنم همونطور که همکارم فرمودن . خیلی از مسایلی که شما به دنبالش هستید مراحلی بعد از داشتن یه استودیوی کروماکی خوب هست
    رعایت فاصله مناسب از پرده که سایه ای از جسم فورگراند روی اون نیفته و یک دستی نور پرده کروماکی از اصول اولیه هستن .... چیزی که توی عکس ارسالی شما به عنوان نمونه کاری که انجام داده بودین رعایت نشده بود
    در مورد دوربین :
    بسیار توصیه میشه که برای امور کروماکی دوربین هایی با Sample:4:4:4 یا حداقل 4:2:2 استفاده کنین
    (دیگه خودتون توی امر جزییات دوربین ها استاد هستین )
    با این حال ما با دوربینی با Sample :4:2:0 که همین نمونه H264 دوربین شما رو هم شامل می شه . نتایج قابل قبولی گرفتیم (البته به شرط شرایط استودیویی مناسب که توی بالا ذکر شد )
    مورد بعدی بحث نرم افزاری قضیه و تکنیک های در اوردن یه کروماکی خوب از تصاویری هست که خیلی هم خوب نیستن
    خب . Keylight از Foundry که معرف حضور هست ....
    عالی عمل می کنه .... و بعد از اون تجربه که به کمک شما میاد ....

مورد آخر در مورد ضبط روی نوار
    یکی از بهترین کارتهای تدوین موجود در دنیا که توی ایران کمتر شناخته شده هست همین کارتهای سری Blackmagic هست که بخاطر ارایه دوربینش کم کم داره توی ایران شناخته می شه .... یه کمپانی پدرو مادر دار امریکایی با کیفیت بسیار عالی برای رکورد
    شخصا این کارت رو برای تدوین Real Time توصیه نمی کنم ولی اکیدا برای هرنوع ضبط توصیه می کنم
    این کارت (اون نمونه ای که ماداریم ) دیگه تولید نمی شه
    یه نسخه سه بعدی از اون رو بعد از یه مدت کمپانی به بازار ارایه داد که توی لینک پایین می تونین مشخصاتش رو ببینین ....
    کارتی که ما یه مدت باهاش ضبط داشتیم همین کارت بود ولی قابلیت سه بعدی رو نداره
    قابیلت ضبط 4:4:4 و Uncompress Full HD و 2k از حداقل امکانات کارته
    فقط بهتر از من می دونین که اگه توی این حالت فیلم رو به سیستم منتقل کنین و از فشرده سازی های دیگه کارت استفاده نکنین .... برای اجرای همچین فایل ضبط شده ای بجز سیستم قوی . به هارددیسکهای بسیار سریع نیاز دارین

Blackmagic Design DeckLink HD Extreme 3D BDLKHDEXTR3DPLUS B&H

مورد بعدی که فرموده بودین این بود که تصاویر شما همه متحرک هستن
    در مورد نقاط ترکیکنگ که خودتون در جریان هستین
    ولی در مورد دوربین پیشنهاد می کنم حتما از دوربینی با 50 یا 60 فریم استفاده کنین
    توی حرکت برای لبه های جسم متحرک شما توی کروماکی سایه محوی بوجود میاد که شما رو در حذف پس زمینه به مشکل خواهد انداخت
    البته این تجربه در مورد دوربین های DSLR 25p و 30p پیش میاد / حساب دوربین های حرفه ای تر رو از این مبحث جدا می کنیم

و در پایان و به عنوان آخرین پیشنهاد عرض می کنم که از بین دوسه گزینه موجود توی دوربین ها . یه دوربین واسه یه روز اجاره کنین و سعی کنین صحنه کروماکی استانداردی جلو دوربین بوجود بیارین اگر جواب مورد نظر رو نگرفتین واسه یه روز دیگه یه دوربین دیگه رو تست بزنین

امیدوارم راهگشا بوده باشه
    خییییییییلی ممنونم دوست عزیزم. هم از شما و هم از دوست تدوینگرتون.

انشاالله ضبط آخر همین هفته خواهد بود و امیدوارم بتونم دوربین Sony f35 رو برای کرایه پیدا بکنم اگر نه هم دوربین Sony fs100 رو خواهم گرفت به همراه یک Video Recorder که هنوز راجع بهش هیچ اطلاعاتی ندارم!

در مورد کار کردن با ویدیوهای 4:2:0 که فرمودید.. والا توی این 4 سال زیاد شده که ادیت کرده باشم.. (حتی با رزولوشن های 720x576 آسمون حذف کردم و از اینجور کارها که بیشتر به شکنجه شبیه هست تا کار !!)
    ولی یک مشکلی که همیشه در ادیت راشهای 4:2:0 گریبان گیرم بوده ، یکسری نویزی بوجود میاد در لبه های سوژه و بخصوص قسمت های تیره رنگ... مثلاً اینکارو ببینید (بصورت Animation Gif درش آوردم) :

این هم تصویر خام هست (البته ثابت) :

Untitled.jpg

( متاسفانه نتونستم عکسهارو روی سایت عکاسی آپلود کنم )

نمیدونم پارامتر های Keylight رو چطور تنظیم کنم که هم رشته های مو حفظ بشن و هم نویز کمتری ایجاد بشه ؟؟؟
    ویرایش توسط saeed2vfx : Monday 11 February 2013 در ساعت 01:17

cinemazar
    Guest

من باز هم از دوستم می خوام که یک سری به اینجا بزنه اما غیر ازاون باز هم دو مشکل در سمپلی که قرار دادید وجود داره :

یکی اینکه سایه سوژه بر روی پرده هست و دوم اینکه سوژه به پرده بسیار نزدیکه .

راه حل اینه که شما از نورهای سافت باکس استفاده کنید که هم نور یک دستی رو می ده و هم سایه بسیار محوی داره . سوژه هم که دور باشه از پرده سایه سوژه بر روی پرده نمی افته.
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4532

من باز هم از دوستم می خوام که یک سری به اینجا بزنه اما غیر ازاون باز هم دو مشکل در سمپلی که قرار دادید وجود داره :

یکی اینکه سایه سوژه بر روی پرده هست و دوم اینکه سوژه به پرده بسیار نزدیکه .

راه حل اینه که شما از نورهای سافت باکس استفاده کنید که هم نور یک دستی رو می ده و هم سایه بسیار محوی داره . سوژه هم که دور باشه از پرده سایه سوژه بر روی پرده نمی افته.
    ممنونم...

در اون پروژه می بایست شخصیت به روی زمین میخوابید (دقیقاً به همین حالت) اگر فاصله میگرفت (یعنی موهاش معلق میماند) دکوپاژ به فنا میرفت! چاره ای نبود...

در مورد سافت باکس... والا اینجا سافت باکس برای کرایه یافت نمیشه. همین نورهای 800w و 2000w هم گاهی به سختی و با قیمت زیاد (مثلاً میگن کمتر از 3 روز کرایه نمیدیم!) پیدا میشه.

خودم سعی کردم یکسری نور بسازم ولی برای کار حرفه ای زیاد جالب نیست...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین