صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree36تشکر

موضوع: قلم نوری مناسب برای ادیت کدام است؟

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

تا 350 ایا قلم مناسبی برای ادیت میشه تهیه کرد؟
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    تا 350 ایا قلم مناسبی برای ادیت میشه تهیه کرد؟
    تو این رنج قیمت WACOM INTUOS PEN برای ادیت مناسب هست که با پد هستش . اگر هم Ipad دارید میتونید فقط قلمی مثل WACOM INTUOS CREATIVE STYLUS تهیه کنید
    obsidiyan و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

یک انتخاب خوب ولی خیلی گران قیمت می‌تواند آیپد پرو به همراه اپل پنسل باشد که تقریبا پنج میلیون تمام می‌شود.
    خود آیپد که ابزارهای خیلی خوبی دارد و احتمالا به زودی برنامه‌های قدرتمند تری هم برایش می‌آید؛ در کنار آن اگر آیپد (هر آیپدی) را به مک وصل کنید، برنامه بیست دلاری astropad، می‌تواند تصویر مک را روی آیپد استریم کند و یک سری شورتکات هم میشود برای چیزهای دم دستی تعریف کرد:
    Astropad Graphics Tablet by Astro HQ
    https://appsto.re/us/kc4S3.i
    پی‌نوشت۱: این برنامه متأسفانه فعلا با ویندوز سازگار نیست.
    پی‌نوشت۲: Frank Doorhof ترکیب بالا را حتی از cintuqe وکام بهتر می‌داند!
    https://youtu.be/LWDzAVYqr8Q
    پی‌نوشت۳: این astropad یک نسخه رایگان برای آیفون دارد که با سایز کوچک روی آیپد هم اجرا می‌شود، هنوز امتحانش نکرده‌ام، ولی شاید برای کسی که می‌خواهد یک چیز دم‌دستی داشته باشد و زیاد هزینه نکند (به شرط آنکه آیپد و مک را داشته باشد و یک قلم خازنی ۱۰-۱۵ هزار تومانی هم بخرد) گزینه بدی نباشد.
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

سلام.
    با توجه با اینکه قیمت XP-PEN XP-5560C تقریبا نصف مدل Wacom Intuos Pen CTL-480S هست، از دوستان کسی تجربه ای از مقایسه کیفیتشون هم داره؟

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام من نظرمو بعنوان یه عکاس و گرافیست خدمتتون عرض میکنم . من از سالها قبل جینیوس دیجیتال پن داشته و دارم و در حال حاضر با سینتیک ۱۳ اینچ تاچ کار میکنم . با سری اینتوس کار کردم ، از سیستم آی پد و قلم استفاده کردم و تنها یه توصیه برات دارم یا نخر یا اگر خواستی بخری فقط و فقط سینتیک بخر . اینتوس سری جدید تاچ عالیه اما اگر تا حالا با قلم نوری کار نکردی هماهنگ شدن باش کمی سخت و زمانبره . مثه این میمونه که الان بخوای بری ویلن نواختن یاد بگیری ، واقعا باید عاشق باشی و پشتکار داشته باشی تا بتونی یاد بگیری . البته برای کار کردن با اینتوس و اینتوس پرو از سری مدیوم به بالا فکر کن ولا غیر اسمال در حد تست کردن بدرد میخوره نه برای طولانی مدت کار کردن . این چینی ها از نظر دقت خیلی فرقی نمیکنن مشکلشون بیشتر توی خوش دست بودنه و اینکه بعدا توسط سیستم عاملهای بالاتر ساپورت نمیشن (من کلا به استفاده حرفه ای از ابزار اعتقاد دارم نه استفاده از ابزار حرفه ای ) الان جینیوسی که من دارم از ایکس پی به بعد براش درایور نیومد . حتی با شرکت مکاتبه هم کردم اما نتیجه ای نداشت ، برعکس وکام به شکلی عالی این موضوع رو ساپورت میکنه . در ثانی وکام روی حس کار کردن با قلم بخوبی کار کرده شما وقتی قلم Grip Pen وکام رو در دست میگیری حسی خوب خواهی داشت ، وقتی روی سطح حساس وکام میکشی فلم لیز نمیخوره و یک اصطکاک مناسب و با حس کاغذ داره که در باقی برندها وجود نداره . من به واسطه یک دوست از بامبو فاین لاین و اینتوس کرتیو استایل روی آی پد استفاده کرد نمیشه گفت چیز خوبی نیست اما شیوه خروجی گرفتن و برنامه های قابل استفاده و امکان استفاده ازشون یکم کار رو غیر حرفه ای میکنه . اینکه فقط محدود باشی به یه سری نرم افزار و اپلیکیشن خاص که هیچکدومشون فتوشاپ نمیشه برای من جالب نبوده و نیست این بزرگترین ایرادشه . اما سینتیک حس فوقالعاده ای داره فرقی نمیکنه ۱۳ اینچ تاچ رو بگیری یا معمولی هر دوش عالیه . تاچ(غرض از تاچ فرامینی است که با یک دو یا چند انگشت بر روی صفحه سینتیک انجام میشه) روی ویندوز ۸ خیلی قابلیشتهاشو نشونم نداد و جوری گیج بازی در میاورد که مجبور به خاموش کردن تاچ میشدم . اما روی مک به صورت کلی نتیجه خیلی بهتر و دلچسب تر و منسجم تر بود امکان تاچ خوبه اما حیاتی نیست . ۱۳ اینچ بخاطر قیمت مناسبترش و اینکه زیر دست میره بنظرم از سینتیک ها بزرگتر بهتره (حداقل برای من ) چون مانیتورهای بزرگتر سینتیک شکل مانیتور میگیره و مثلا نمیشه روی زمین دراز بکشی و ادیت و طراحی بکنی باید تمام مدت آرنجت بالا باشه که کاری سخت و طاقت فرسا میشه . بنظرم ۱۳ اینچ سینتیک با قیمت ۳۵۰۰ بهترین گزینه است . اینکه تصویر رو زیر دستت داری و با شورت کی ها میتونی خیلی عالی با نرم افزار زیر دستت کار کنی بهترین گزینه است سینتیک نسبت به تبلت های وکام آیپد پرو و یا سرفیس علاوه بر قیمت کمتر این قابلیت را دارد که به مشخصات فنی خود محدود نیست . ایپد بعد از مدتی ممکنه اپلیکیشنی رو نتونه به دلایل مختلف جرا کنه . سرفیس همینطور و حتی تبلت های خود وکام دچار همین مشکل هستند اما مانیتور سینتیک همیشه یک مانیتوره و به هر سیستم قدرتمندی میشه متصلش کرد . در آخر ببخشید مطالب یکم پخش و پلاست سر کار هستم ودر حین کار نوشتم متن رو . در ثانی اگه پول برای سینتیک نداری که میدونم نداری به اینتوس پرو فکر کن اونم مدیوم نه پایین تر . اینتوس هم خیلی خوبه اما حس و تجربه اش مثه پرو نیست و شورت کی هاشو نباید دست کم گرفت . اگر بازم پولت نرسید اینتوس فتو تاچ رو بگیر و پولتو برای دستگاه های خنده دار چینی حروم نکن . موفق باشی.
    Afshin.Prt، lamagra، kiavash و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer نمایش پست ها
    سلام من نظرمو بعنوان یه عکاس و گرافیست خدمتتون عرض میکنم . من از سالها قبل جینیوس دیجیتال پن داشته و دارم و در حال حاضر با سینتیک ۱۳ اینچ تاچ کار میکنم . با سری اینتوس کار کردم ، از سیستم آی پد و قلم استفاده کردم و تنها یه توصیه برات دارم یا نخر یا اگر خواستی بخری فقط و فقط سینتیک بخر . اینتوس سری جدید تاچ عالیه اما اگر تا حالا با قلم نوری کار نکردی هماهنگ شدن باش کمی سخت و زمانبره . مثه این میمونه که الان بخوای بری ویلن نواختن یاد بگیری ، واقعا باید عاشق باشی و پشتکار داشته باشی تا بتونی یاد بگیری . البته برای کار کردن با اینتوس و اینتوس پرو از سری مدیوم به بالا فکر کن ولا غیر اسمال در حد تست کردن بدرد میخوره نه برای طولانی مدت کار کردن . این چینی ها از نظر دقت خیلی فرقی نمیکنن مشکلشون بیشتر توی خوش دست بودنه و اینکه بعدا توسط سیستم عاملهای بالاتر ساپورت نمیشن (من کلا به استفاده حرفه ای از ابزار اعتقاد دارم نه استفاده از ابزار حرفه ای ) الان جینیوسی که من دارم از ایکس پی به بعد براش درایور نیومد . حتی با شرکت مکاتبه هم کردم اما نتیجه ای نداشت ، برعکس وکام به شکلی عالی این موضوع رو ساپورت میکنه . در ثانی وکام روی حس کار کردن با قلم بخوبی کار کرده شما وقتی قلم Grip Pen وکام رو در دست میگیری حسی خوب خواهی داشت ، وقتی روی سطح حساس وکام میکشی فلم لیز نمیخوره و یک اصطکاک مناسب و با حس کاغذ داره که در باقی برندها وجود نداره . من به واسطه یک دوست از بامبو فاین لاین و اینتوس کرتیو استایل روی آی پد استفاده کرد نمیشه گفت چیز خوبی نیست اما شیوه خروجی گرفتن و برنامه های قابل استفاده و امکان استفاده ازشون یکم کار رو غیر حرفه ای میکنه . اینکه فقط محدود باشی به یه سری نرم افزار و اپلیکیشن خاص که هیچکدومشون فتوشاپ نمیشه برای من جالب نبوده و نیست این بزرگترین ایرادشه . اما سینتیک حس فوقالعاده ای داره فرقی نمیکنه ۱۳ اینچ تاچ رو بگیری یا معمولی هر دوش عالیه . تاچ(غرض از تاچ فرامینی است که با یک دو یا چند انگشت بر روی صفحه سینتیک انجام میشه) روی ویندوز ۸ خیلی قابلیشتهاشو نشونم نداد و جوری گیج بازی در میاورد که مجبور به خاموش کردن تاچ میشدم . اما روی مک به صورت کلی نتیجه خیلی بهتر و دلچسب تر و منسجم تر بود امکان تاچ خوبه اما حیاتی نیست . ۱۳ اینچ بخاطر قیمت مناسبترش و اینکه زیر دست میره بنظرم از سینتیک ها بزرگتر بهتره (حداقل برای من ) چون مانیتورهای بزرگتر سینتیک شکل مانیتور میگیره و مثلا نمیشه روی زمین دراز بکشی و ادیت و طراحی بکنی باید تمام مدت آرنجت بالا باشه که کاری سخت و طاقت فرسا میشه . بنظرم ۱۳ اینچ سینتیک با قیمت ۳۵۰۰ بهترین گزینه است . اینکه تصویر رو زیر دستت داری و با شورت کی ها میتونی خیلی عالی با نرم افزار زیر دستت کار کنی بهترین گزینه است سینتیک نسبت به تبلت های وکام آیپد پرو و یا سرفیس علاوه بر قیمت کمتر این قابلیت را دارد که به مشخصات فنی خود محدود نیست . ایپد بعد از مدتی ممکنه اپلیکیشنی رو نتونه به دلایل مختلف جرا کنه . سرفیس همینطور و حتی تبلت های خود وکام دچار همین مشکل هستند اما مانیتور سینتیک همیشه یک مانیتوره و به هر سیستم قدرتمندی میشه متصلش کرد . در آخر ببخشید مطالب یکم پخش و پلاست سر کار هستم ودر حین کار نوشتم متن رو . در ثانی اگه پول برای سینتیک نداری که میدونم نداری به اینتوس پرو فکر کن اونم مدیوم نه پایین تر . اینتوس هم خیلی خوبه اما حس و تجربه اش مثه پرو نیست و شورت کی هاشو نباید دست کم گرفت . اگر بازم پولت نرسید اینتوس فتو تاچ رو بگیر و پولتو برای دستگاه های خنده دار چینی حروم نکن . موفق باشی.
    خیلی خیلی ممنونم بابت مطلب مفیدی که نوشتی، نه پوله سینتیک رو که ندارم.
    مدلهای فوتو و آرت و .. سری جدید اینتوس فکر کنم فقط برنامه های الحاقیشون فرق میکنه درسته؟
    پس بنظر شما اولویتم باشه اول اینتوس پرو مدیوم ، بعدش سری جدید اینتوس مدیوم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    34

سلام . من خیلی قبل از خرید تبلت تحقیق کردم و مثل شما قصد خرید مدیوم سایز وکوم رو داشتم تا اینکه ویدیو های ارن نیس از Phlearn رو در باره تبلت دیدم و خیلی کمکم کرد و الان بدون تبلت واقعا با فتوشاپ نمیتونم کار کنم . اگر کارتون فقط فتوشاپ و ادیت هستش و طراحی ونقاشی نمیکنید بهتره کوچکترین سایز رو انتخاب کنید به نظر من . باز هم توصیه میکنم به دیدن سایت Phlearn . موفق باشید
    siosha و vaid تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

منم قصد خريد دارم و هرچی بيشتر توی فروم های عکاسی رو نگاه ميکنم همه سايز کوچيک رو توصيه ميکنند و خيلی ها ناراضی هستند که به قصد آپگريد سايز مديوم يا لارج گرفتند گرفتند (چون بايد بيشتر قلم رو جابجا کنند يا قسمت فعال رو محدود کنند )
    برای کارهای طراحی و نقاشی الکترونيک سايز مديوم و لارج مناسب تره
    siosha و vaid تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط jalalkarimi نمایش پست ها
    سلام . من خیلی قبل از خرید تبلت تحقیق کردم و مثل شما قصد خرید مدیوم سایز وکوم رو داشتم تا اینکه ویدیو های ارن نیس از Phlearn رو در باره تبلت دیدم و خیلی کمکم کرد و الان بدون تبلت واقعا با فتوشاپ نمیتونم کار کنم . اگر کارتون فقط فتوشاپ و ادیت هستش و طراحی ونقاشی نمیکنید بهتره کوچکترین سایز رو انتخاب کنید به نظر من . باز هم توصیه میکنم به دیدن سایت Phlearn . موفق باشید
    اتفاقا دیده بودم! بله فقط ادیت عکسهام هست.
    خیلی ممنونم
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

اینتوس پرو سیستم وایرلس داره که بنظرم خیلی دستتون رو برای رسیدن به راحتترین حالت استفاده باز میذاره البته اینتوس هم این امکان رو داره اما منوط به خریداری کیت وایرلس . این بحث کوچک بودن برای ادیت عکس رو من مطالعه نکردم و متاسفانه فیلم رو هم تو سایت پیدا نکردم اگه لینک صفحه رو بذارید ممنون میشم . جینیوس من سایز ناحیه فعالش A6 بود که اصلا برای ادیت و طراحی باش راحت نبودم . سایز بزرگتر نشیمن گاه دست بهتری هم محسوب میشه و دايما قلم از محدوده خارج نمیشه . سایز صفحه ارتباط مستقیم داره با مانیتوری که میخواید استفاده کنید اگر مانیتور کوچیک باشه مثلا لپتاپ ۱۳ اینچ قطعا اسمال به کارتون میاد اما اگر بخواید پای مانیتور ۲۷ اینچ ای مک بشینید یا مثلا ۲۱ اینچش حتما به مدیوم یا لارج نیاز خواهید داشت . به موضوع دقت کنید .
    ویرایش توسط dppictuer : Wednesday 20 January 2016 در ساعت 14:47
    siosha تشکر می‌کند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین