صفحه 3 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

اشتباه.......پاك شود لطفا
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

عملكرد ٥ دي مارك ٣ به لحاظ نويز اصلا قابل مقايسه با ٧ دي نيست، از سنسور ٧ دي نبايد بيشتر از يك سنسور كراپ انتظار داشت، من خودم با اين دوربين حدود ٥ ماه كار كردم، رفتار نويزي جالبي نداشت، در نور كم تا ايزو ٤٠٠ قابل تحمله ولي بيشتر از ٤٠٠ هر استاپ كه بالاتر بري بيشتر نا اميد ميشي :)
    بله منم هرگز نگفتم كه عملكردشون يكيه يا فقط كمي فرق داره تا خدايي نا كرده عملكرد شگفت انگيز مارك 3 فايو دي رو به چالش بكشم.

عکاسی عروسی اینجا که من هستم 90% در فضای باز هست
    من با 7دی هیچوقت ایزو رو بیشتر از 1600 نذاشته بودم اما در همین ایزو 1600 هم تصویر نویز داره و اصلا با 5دی مارک 2 قابل مقایسه نیست واسه همین تصمیم به گرفتن فول فریم گرفتم
    حالا مسکل اینه که اگر 6دی بگیرم از خیلی جهات همون 7دی بهتر هست و برای همین دارم به مارک 3 فکر میکنم

و البته من نیازی به هزینه اضافی ندارم چون 7دی رو میفروشم (الان مشتری داره) و یک میلیون تومن روش میذارم و فقط 20 ماه ماهی 300 هزارتومن میدم
    والا چرا دروغ بگم. هرگز به طور حرفه اي با 7 دي عكس نگرفتم و فقط در حد تست و اسنپ شات بوده. اگه واقعا اينطور كه شما ميگيد هست پس قطعا نياز به تغيير خواهيد داشت اما در ميان اين دو شك به دلتون راه نديد و فقط مارك 3 فايو دي رو انتخاب كنيد.بديهيه مارك 3 تا حساسيت 6400 اصلا شمارو نا اميد نميكنه و اين چيزيه كه من كاملا تجربش كردم. فايو دي فوق العادس شك نكن.
    yaghoobi، iman kh، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

مارک تری بدنه بسیار عالی هست ولی من وقتی میخواستم خرید کنم دیدم برای کاری که قرار هست انجام بدم تفاوت قیمت 3.5 میلیون تومانی اصلا به صرفه نیست.
    در واقع چون نمیخواستم 9 تومان پول بدنه بدم 6دی خریدم(اون موقع 9 تومان بود)
    ولی الان از انتخابم کاملا راضی هستم.به نسبت قیمت بدنه بسیار خوب با امکانات کافی برای کار من هست.همچینین خروجی خیلی خوب داره و رفتار نویزیش عالی هست.برای عکسی که قرار نیست خیلی بزرگ چاپ بشه با خیال راحت از ایزو 12800 هم میتوانید استفاده کنید.
    عملکرد نقطه فکوس مرکزی هم همانطور که دیگر دوستان اشاره کردند خیلی خوب و فراتر از انتظار است.
    ME، yaghoobi، farhad44 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    مارک تری بدنه بسیار عالی هست ولی من وقتی میخواستم خرید کنم دیدم برای کاری که قرار هست انجام بدم تفاوت قیمت 3.5 میلیون تومانی اصلا به صرفه نیست.
    در واقع چون نمیخواستم 9 تومان پول بدنه بدم 6دی خریدم(اون موقع 9 تومان بود)
    ولی الان از انتخابم کاملا راضی هستم.به نسبت قیمت بدنه بسیار خوب با امکانات کافی برای کار من هست.همچینین خروجی خیلی خوب داره و رفتار نویزیش عالی هست.برای عکسی که قرار نیست خیلی بزرگ چاپ بشه با خیال راحت از ایزو 12800 هم میتوانید استفاده کنید.
    عملکرد نقطه فکوس مرکزی هم همانطور که دیگر دوستان اشاره کردند خیلی خوب و فراتر از انتظار است.
    ممنون

اندازه بادی و دکمه های پشتش برای استفاده راحت هستن ؟
    اینکه از 7دی کمی کوچکتره
    و دکمه های قسمت چپ پشت حذف شدن

و یک سوال مهمتر : اگر شما هم میتونستین با پول ماهیانه کم 5دی رو بگیرید باز هم 6دی میگرفتین ؟ (فرض کنین میشد ما بالتفاوتش رو به صورت ماهیانه بدون هیچ سودی بدین اونم 20 ماهه )
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

دوست عزیز به نظرم اشتباهه در این موقعیت گرونیآدم خودشو اینقدر به قرض بندازه
    در ایران توجیه قیمت ها در حال حاضر سخته
    اگر یک تغییری در بازار رخ بده اونوقت خیلی ضرر می کنید
    برای کار شما همون 6 دی به نظرم عالیه
    ضمنا کوچک بودن بدنه برای منم قبلا مساله بود ولی الان دارم می بینم یک حسن به حساب میاد
    در ضمن شما از 11 نقطه ی فوکوس این دوربین بیش از آنچه انتظار داری کارایی خواهی گرفت
    به قول یکی از دوستان نقاط غیر کراس این دوربین در حد کراس 5 دی مارک 2 هستش
    من هم قبلا می گفتم حالا بزار بدنه 3 رو بگیرم بعد ببینم چی میشه
    اما لنز هم مهمه و اگر نتونی لنز مناسب رو بگیری برات مشکل میشه
    من الان یه 24-105 با 6 ی خریدم درست به اندازه ی اختلاف قیمت این دو بدنه و یا حتی بیشتر
    6 دی فقط بدنش 7 تومنه در حالی که مارک 3 نهایت بتونی پیدا کنی 11 توم
    از اختلاف قیمت این دو میشه یک 24-105 دست دوم به قیمت 2 و نیم و با بقیه نیز سایر اقلام مورد نیازو خرید
    همون طور که جناب مبین هم گفتن امکاناتش برای کاری که داشتن کافی بوده همین کفایت میکنه
    موفق باشید
    ME، farhad44، KHAKSAR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    ممنون

و یک سوال مهمتر : اگر شما هم میتونستین با پول ماهیانه کم 5دی رو بگیرید باز هم 6دی میگرفتین ؟ (فرض کنین میشد ما بالتفاوتش رو به صورت ماهیانه بدون هیچ سودی بدین اونم 20 ماهه )
    با این شرایطی که عنوان فرمودید اصلاً در خرید 5D MK III شک نکنید. با توجه به سقوط روزانه ارزش ریال، در واقع شما دارید یک 5D MK III را به قیمت 6D می خرید!
    ME، yaghoobi، m.daneshpayeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

مقايسه dpreview در خصوص دايناميك رنج اين سه دوربين كه از اين آدرس استخراج شده:
    Canon EOS 5D Mark III Review: Digital Photography Review
    توجه داريد كه Highlight Tone priority در همه موارد ON است.
    25.JPG
    خب كاملا مشخصه كه مارك 3 از 6 دي و مارك 2 وضعيت بهتري داره . ايزو در همه موارد روي 100 است هر چه ايزو بالاتر برود تمايز مارك 3 بر بقيه بيشترخواهد شد.
    نكته اينجاست كه سيستم فوكوس در نور كم و شب كاملا تفاوت اساسي داره با مارك 2 و يا 7 دي در واقع با اينكه 7 دي سيستم فوكوس خيلي خوبي داره اما همه ميدانيد كه كه در نور كم مشكل اساسي داره اما اين مشكل بطور كامل در مارك 3 برطرف شده .اين دو مورد كه عرض شد نمونه اي بود از تفاوتهاي اين 4 بدنه كنون و قطعا در مواردديگر هم اوضاع بنفع مارك 3 است.
    ME، yaghoobi، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظرم اشتباهه در این موقعیت گرونیآدم خودشو اینقدر به قرض بندازه
    در ایران توجیه قیمت ها در حال حاضر سخته
    اگر یک تغییری در بازار رخ بده اونوقت خیلی ضرر می کنید
    برای کار شما همون 6 دی به نظرم عالیه
    ضمنا کوچک بودن بدنه برای منم قبلا مساله بود ولی الان دارم می بینم یک حسن به حساب میاد
    در ضمن شما از 11 نقطه ی فوکوس این دوربین بیش از آنچه انتظار داری کارایی خواهی گرفت
    به قول یکی از دوستان نقاط غیر کراس این دوربین در حد کراس 5 دی مارک 2 هستش
    من هم قبلا می گفتم حالا بزار بدنه 3 رو بگیرم بعد ببینم چی میشه
    اما لنز هم مهمه و اگر نتونی لنز مناسب رو بگیری برات مشکل میشه
    من الان یه 24-105 با 6 ی خریدم درست به اندازه ی اختلاف قیمت این دو بدنه و یا حتی بیشتر
    6 دی فقط بدنش 7 تومنه در حالی که مارک 3 نهایت بتونی پیدا کنی 11 توم
    از اختلاف قیمت این دو میشه یک 24-105 دست دوم به قیمت 2 و نیم و با بقیه نیز سایر اقلام مورد نیازو خرید
    همون طور که جناب مبین هم گفتن امکاناتش برای کاری که داشتن کافی بوده همین کفایت میکنه
    موفق باشید
    ممنون اما من ایران نیستم
    و لنز 105-24 رو هم دارم
    و اگر 6دی بخرم پولی برام اضافه نمیمونه که بخوام باهاش تجهیزات دیگه بخرم چون دارم اختلاف 6دی و 5دی رو به صورت اقساط میدم
    davoud maani و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    747

ممنون از همه دوستان بابت راهنماییهاشون

با توجه به نظر و تجربیات همه و تجهیزات فعلی و موضوعات مالی تصمیم به خرید 5D III گرفتم
    yaghoobi، obsidiyan و photographِer تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    ممنون

اندازه بادی و دکمه های پشتش برای استفاده راحت هستن ؟
    اینکه از 7دی کمی کوچکتره
    و دکمه های قسمت چپ پشت حذف شدن

خوب البته شما تصمیتان را گرفته اید ولی پاسخ این سوال شاید برای دیگر دوستان مفید باشد.
    اندازه بادی کمی کوچک است مخصوصا برای من که مدتها با مارک تو و 7دی عکاسی کرده ام.ولی این کوچک بودن آزاردهنده نیست.برای دوربین گریپ سفارش داده ام تا هم بالانس بهتری روی لنزهای سنگین داشته باشد و هم بخشی از این مشکل حل شود.

عادت کردن به سیستم جدید و کاملا متفاوت چینش دکمه ها کمی زمان میبرد و در ابتدا قطعا کمی گیج کننده خواهد بود.این مورد بستگی به این دارد که شما چقدر به زمان نیاز داشته باشید که به تغییرات عادت کنید.

در مورد تفاوت قیمت.
    اگر جای خودم بودم با توجه به هزینه بسیار زیاد استودیو و وضع بسیار خراب اقتصادی و کار،خیر ریسک پرداخت قسط را نمیپذیرفتم.همچنین من قرار است از این بدنه برای کار هم استفاده کنم که همینجوری هم با توجه به قیمت تجهیزات خرید 6دی و مستهلک کردن آن معقول نبود چه برسد به مارک تری.
    ولی شرایط اقتصادی شما با من حتما متفاوت است.من اگر چنین شرایطی نداشتم و وضع اقتصادی چنین نبود با این شرایط خوب پرداخت که شما دارید مارک تری را انتخاب میکردم.

زیرا:
    کارتهای CF را بسیار دوست می دارم.
    سرعت و سیستم فکوس این سیستم برای عکاسی حیات وحش بهتر از 6دی است.
    بدنه بزرگتر و سنگین تری دارد.

بقیه مزیتهای مارک تری برای من خیلی مهم و حیاتی نیستند.
    ME، K_NMT، mreza1001 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 3 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین