صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.abroun نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز کلمه اورگونومی صحیح نیست و کلمه ارگونومی صحیح میباشد.
    هر دو کلمه صحیح است ولی کاربرد های مختلف دارند.
    بدرود
    درود
    دوست عزیز کاربرد آیرودینامیک اصلا ربطی به دوربین نداره که شما استفاده کردین و کاربردشم فقط واسه اشیایی که تو هوا حرکت دارن...
    و تو این بحث بی معنیه
    M.Nouri، Dariush Chegini، S Noora و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    با سلام
    يک نکته جالبي که ميبينم اينه که براي کار خبري دوستان 5d III و بعضا 5Ds رو پيشنهاد ميدن
    يکي از موارد بسيار مهم در عکاسي خبري سرعت عکاسي پياپي بالا و بافر عميق (اگر دوستان به واژه عميق گير ندهند) براي ثبت عکس زياد در تايم کم است. چون حيطه خبري اقتضا ميکند که لحظه را حتما ثبت کنيد چون تکرار ندارد. از اين رو هر چه که 7D II در اين زمينه خوب است 5D ها ضعيف اند. (منکر پيشرفت ملموس و قابل نحسين شرکت کنون از ورژن 2 به 3 سري 5D نميشوم- آپديتي که در کنار سيستم سريع اتوفوکوس، علاوه بر منظره گراف ها و پرتره گراف ها بسياري از عکاسان حيات وحش را نيز به سمت اين رده کشانده- اما بحث خبر و خبر نگاري متفاوت است و به جرات بعد از رده 1D گزينه اي جز 7D را براي اين کاربري مناسب نميبينم.
    به نظرم اگر بودجه به سري 1D نميرسد تهيه 7d ii بسيار بهتر از 6D خواهد بود.
    ضمنا بحث نويز و کيفيت عکس از اين منظر در کار خبري در درجه دوم اهميت قرار دارد و فريم بر ثانيه بالا تر است که ارجح تر خواهد بود.
    البته این به معنای این نیست که نمیتوان با 6D یا 5D کار خبری کرد
    پیروز باشید
    دورد
    اگر دقت کنید چندین بار به دوست عزیزمان دوربین 7 دی2 را پیشنهاد داده ایم
    و گفته ایم که این 2 دوربین 6 و 5 مناسب کار خبر نیست .
    ولی دوست عزیز قصد خرید یکی از دو دوربین را دارد .
    از این رو 5 رو مناسب تر از 6 دیده ام در کار خبر .
    البته هر دو دوربین را میتوان به خوبی استفاده کرد .
    همش بستگی به خود شما دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز کاربرد آیرودینامیک اصلا ربطی به دوربین نداره که شما استفاده کردین و کاربردشم فقط واسه اشیایی که تو هوا حرکت دارن...
    و تو این بحث بی معنیه
    بسیار ممنون بابت اشاره کردن به این موضوع.
    چند جایی در فروم های دیگر (خارجی ) خوانده بودم که برای مقایسه کردن سرعت عکاسی پیاپی و جنس اجزای سازنده داخلی دوربین(پرده شاتر) از کلمه آیرو دینامیک استفاده کرده بودن بنده به هوای آن این کلمه را برای کل دوربین به کار بردم .
    عذر خواهی بنده را بپذیرید
    و در آخر اگر پست را بخوانید گفته ام از نظر شخصی دوربین را بسیار خوش دست میدانم و میتواند کاملا اشتباه باشد
    ویرایش توسط hamid.abroun : Monday 30 November 2015 در ساعت 09:36 دلیل: اضافه کردن خط آخر
    M-Yousefi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

5ds بخاطر رزولوشن بالا به لرزش حساسه و برای عکاسی روی دست به دقت بيشتری نياز داره
    5 دی 3 ، 70 دی و 7 دی 2 توی کنون برای اين کار مناسب تره
    M.Nouri، Dariush Chegini و hamid.abroun تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

جدا از بحث رزولوشن که سنخیتی با خبر نداره اگر کسی توان مالی خرید 5Ds رو داشته باشه برای خبر میتونه به سری 1 فکر کنه .
    yaghoobi، Majix، hamid.abroun و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

این پست به درخواست مدیرفروم کنن 6D به اینجا منتقل شد.

سلام دوستان:
    من به زودی تصمیم به خرید دوربین دارم و دقیقا بین این دو مدل مردد موندم..در ادامه شرایط خودم رو توصیف می کنم تا جهت راهنمایی برای شما عزیزان کمک کننده باشه.
    بدنه فعلی من دوربین 50D است و در حدود ۷ سال هست که عکاسی می کنم البته نه بصورت پیوسته و با فاصله و به جز چند مورد درآمد زایی خاصی از این کار نداشتم...ژانر عکاسی ام هم بطور عمده طبیعت و معماری است..چند مدتی هست که بخاطر یسری مشکلات مثل عدم وجود کیفیت و شارپنس در عکس ها؛ نویز نسبتا زیاد؛ سرعت فکوس بسیار پایین؛ نبود امکان فیلم برداری ؛ عایق بندیه ضعیف بدنه و از همه مهم تر بالا رفتن انتظار من از کیفیت و امکانات یک دوربین بعد چند سال عکاسی... احساس کردم دوربین فعلی جوابگو نیاز های فعلیم نیست و تصمیم به فروش دوربین و کوچ به سمت یک دوربین فول فریم گرفتم..اینم اضافه کنم که در حال حاضر به غیر از لنز 18-135 که همراه دوربین به فروش خواهد رفت یک لنز 70-300 ؛یک لنز 50 f 1.8؛ و یک لنز 10-18 (که ناگزیر مجبور به تعویض آن با یک لنز واید در گروه فول فریم هستم) رو هم دارم که غیر از لنز 10-18 دو لنز دیگه در دوربین جدید استفاده خواهند داشت..معیارم برای دوربین جدید این موارد است : ۱.در عکاسی مناظر طبیعی و معماری از نظر فوکوس ؛ عمق میدان و شارپنس مشکلی نداشته باشم ۲.از اونجایی که خیلی وقت ها در باران؛ مه و یا برف عکاسی می کنم مشکلی برای بدنه بوجود نیاد ۳.بودن GPS برایم مهم است چون بیشتر در مناطق دور افتاده عکاسی می کنم و ثبت اطلاعات اون منطقه برام کمک کننده ست ولی اگر دو مورد اول حل بشه می تونم از داشتنش صرف نظر کنم.
    برای خودم خرید 6D از لحاظ هزینه ای برام به صرفه تره و 5D رو باید اقساطی تهیه کنم ولی ترجیح میدم که دوربین در درجه اول مشکلات بالا رو نداشته باشه و ثانیا حداقل تا ۴-۵ سال دغدقه تعویض بدنه و ضرر مالی رو نداشته باشم...در آخر هم در مورد جفت این بدنه ها دو تا سوال دارم..اول اینکه خرید لنز 24-105 درست تر است یا 24-70 (اف ۴) ؟ و دوم اینکه اگر بعدا بخوام لنز واید تهیه کنم شما 16-35 رو پیشنهاد میدید یا 17-40 (با حداکثر بودجه ۲۵۰۰ تا ۳ میلیون ) و یا یک لنز واید جایگزین که بتونه وایدی که لنز 10-18 بهم میده رو بهم بده ؟

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Aleahmad نمایش پست ها
    این پست به درخواست مدیرفروم کنن 6D به اینجا منتقل شد.

سلام دوستان:
    من به زودی تصمیم به خرید دوربین دارم و دقیقا بین این دو مدل مردد موندم..در ادامه شرایط خودم رو توصیف می کنم تا جهت راهنمایی برای شما عزیزان کمک کننده باشه.
    بدنه فعلی من دوربین 50D است و در حدود ۷ سال هست که عکاسی می کنم البته نه بصورت پیوسته و با فاصله و به جز چند مورد درآمد زایی خاصی از این کار نداشتم...ژانر عکاسی ام هم بطور عمده طبیعت و معماری است..چند مدتی هست که بخاطر یسری مشکلات مثل عدم وجود کیفیت و شارپنس در عکس ها؛ نویز نسبتا زیاد؛ سرعت فکوس بسیار پایین؛ نبود امکان فیلم برداری ؛ عایق بندیه ضعیف بدنه و از همه مهم تر بالا رفتن انتظار من از کیفیت و امکانات یک دوربین بعد چند سال عکاسی... احساس کردم دوربین فعلی جوابگو نیاز های فعلیم نیست و تصمیم به فروش دوربین و کوچ به سمت یک دوربین فول فریم گرفتم..اینم اضافه کنم که در حال حاضر به غیر از لنز 18-135 که همراه دوربین به فروش خواهد رفت یک لنز 70-300 ؛یک لنز 50 f 1.8؛ و یک لنز 10-18 (که ناگزیر مجبور به تعویض آن با یک لنز واید در گروه فول فریم هستم) رو هم دارم که غیر از لنز 10-18 دو لنز دیگه در دوربین جدید استفاده خواهند داشت..معیارم برای دوربین جدید این موارد است : ۱.در عکاسی مناظر طبیعی و معماری از نظر فوکوس ؛ عمق میدان و شارپنس مشکلی نداشته باشم ۲.از اونجایی که خیلی وقت ها در باران؛ مه و یا برف عکاسی می کنم مشکلی برای بدنه بوجود نیاد ۳.بودن GPS برایم مهم است چون بیشتر در مناطق دور افتاده عکاسی می کنم و ثبت اطلاعات اون منطقه برام کمک کننده ست ولی اگر دو مورد اول حل بشه می تونم از داشتنش صرف نظر کنم.
    برای خودم خرید 6D از لحاظ هزینه ای برام به صرفه تره و 5D رو باید اقساطی تهیه کنم ولی ترجیح میدم که دوربین در درجه اول مشکلات بالا رو نداشته باشه و ثانیا حداقل تا ۴-۵ سال دغدقه تعویض بدنه و ضرر مالی رو نداشته باشم...در آخر هم در مورد جفت این بدنه ها دو تا سوال دارم..اول اینکه خرید لنز 24-105 درست تر است یا 24-70 (اف ۴) ؟ و دوم اینکه اگر بعدا بخوام لنز واید تهیه کنم شما 16-35 رو پیشنهاد میدید یا 17-40 (با حداکثر بودجه ۲۵۰۰ تا ۳ میلیون ) و یا یک لنز واید جایگزین که بتونه وایدی که لنز 10-18 بهم میده رو بهم بده ؟
    سلام.
    مطئنا 5D III سیلینگ بهتر و قابل اطمینان تره.
    مخصوصا که 50 دی داشتید گریپ مارک تری نزدیک تر به دوربین قبلتون خواهد بود و باهاش احساس قریبگی نمیکنید.اما درباره 6 دی مدتی طول میکشه که بهش عادت کنید.من با گریپ این خلاء رو در 6دی حل کردم.
    تو خروجی هم که قاعدتا سرتره.اما 6D رو هم نباید دست کم گرفت.همه جوره دوربین فوق العاده ایه.منم کلا منظره معماری نجومی کار میکنم و از 6D خیلی خیلی راضیم.عالــــــــــی.
    از طرفی هم GPS داره و پس یه پوئن مثبت هم برای شما داره.
    درباره لنز هم که تو بخش مرتبط بارها گفته شده که 24-105 و 24-70 اف 4 تو خروجی تفاوت های زیادی نمیکنند.اما درباره لنز واید باید گفت که در حال حاضر 15-30 2.8 تامرون گزینه بینظیریه.خروجی حتی از 16-35 2.8 در اکثر موارد بهتر اما با صرف هزینه عالی.
    Mehdi_Aleahmad تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

توی دوربين هايی که من تاحالا داشتم 50 دی بهترين سرعت فکوس رو داشته مخصوصاً اينکه همه نقطه های فکوسش هم کراس تايپه ،طبق تجربه خودم حتی نقطه وسطی 6 دی که خيلی هم ازش تعريف ميشد به خوبی 50 دی عمل نميکنه و جايی که 50 دی با نور کم براحتی فکوس ميکرد با 6 دی مشکل داشتم (اينا رو گفتم که انتظار زيادی از ارتقاء سرعت فکوس نداشته باشيد)
    1 - فکوس خاصی توی عکاسی منظره و معماری احتياج نداريد و عمق ميدان و شارپنس هم تنظيمات و لنزتون بستگی داره
    2- اين بدنه تا حدی مقاوم به رطوبت هست اما قابل مقايسه با 7 دی و 5 دی نيست در حد دوربين خودتونه

اگر با لنز های نيکون کنار بيايد به نظر من 750 برای شما مناسب تره تامرون 15-30 هم ميتونيد تهيه کنيد
    Mehdi_Aleahmad و naghli تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

درود به همه گرامیان
    بنده هم در روزهای اخیر با چالش انتخاب بین این دوربین دست و پنجه نرم کردم. بد ندیدم که عضو تالار گفتگوی شما شده و این تجربه را با شما دوستان عزیز درمیان بگذارم.

مشکل من حدود 2 هفته پیش با خرید لنز 85mm f/1.8 و وقتی شروع شد که متوجه شدم دوربین 500D که سالهاست دارمش فوکوسش کمی عقب هست. در واقع من تا به حال لنز 24-105 L IF f/4 داشتم و با این لنز متوجه این اشکال نشده بودم. اما با خرید لنز 85mm f/1.8 که با دیافراگم بازش عمق میدان بسیار کوچکی ایجاد میکند متوجه این مشکل شدم. اگر 500D مثل دوربینهای جدید میکرو ادجاسمنت اتو فوکوس داشت مشکل به راحتی حل میشد اما ظاهرا تنها راه حل برای 500D، سپردن دوربین به دست تعمیرکاران و هزینه 130هزار تومانی برای تنظیم فوکوس دوربین مذکور بود!

تصمیم گرفتم دوربین جدید بخرم. اونم فول فریم!
    سوال اصلی هم معلومه که چی بود: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

اتفاقا سری به همین تالار گفتگو هم زدم و نظرات رو خواندم و پس از چند روز تحقیق و بالا پایین کردن، بیشتر بخاطر اختلاف قیمت، تصمیم به خرید Canon 6D گرفتم!

دوربین Canon 6D رو خریدم و اتفاقا لنز 85mm f/1.8 رو هم بردم که اتوفوکوس دوربین رو با دیافراگم 1.8 همونجا باهاش تست کنم، نتیجه فاجعه بار بود!! خطای فوکوس خیلی بیشتر از دوربین 500D خودم بود و البته بر عکس 500D که فوکوسش عقب بود، این یکی فوکوسش جلو بود. میکرو ادجاسمنت اتو فوکوس 6D رو روی عدد +10 گذاشتم و به نظرم اومد که فوکوس درست شد، اما با کمال تعجب می دیدم که حالا فوکوس بعضی از عکسها عقب , و بعضی جلو و بعضی درست هستن!
    خیال کردم که این مشکلات به خاطر لرزش دستم هست، بنابراین پول دوربین رو دادم و با دوربین نو به خانه برگشتم.

در خانه دوربین رو روی پایه و نقطه فوکوس رو مثل همیشه روی نقطه وسط گذاشتم و با بازترین دیافراگم لنز 85mm f/1.8 عکسهای زیادی گرفتم، نتیجه وحشتناک بود، نقطه فوکوس با سوژه های مختلف جلو-عقب میرفت و میکرو ادجاسمنت هم نمیتونست مشکل رو حل کنه.

یه جستجو تو گوگل کردم و دیدم که اشخاص دیگه ای هم همین مشکل رو با 6D و لنزهای با دیافراگم باز داشتن. بعضیاشون نوشته بودن که وقتی از نقاط فوکوس دیگه (بجز نقطه وسط) استفاده میکنن مشکل عقب جلو شدن نقطه فوکوس با سوژه های مختلف کمتر میشه!

من هم این موضوع رو تست کردم دیدم که درست میگن، اما باز هم بعضی نقاط نسبت به بقیه نقاط متفاوت بودن!

دوربین 6D ، 11 نقطه اتوفوکوس دارد که نقطه وسط از نوع کراس، دو نقطه بالا و پایین آن از نوع افقی و هشت نقطه باقیمانده از نوع عمودی هستن.
    برای اینکه بتونم یه تست دقیق انجام بدم، یک الگوی مناسب رو روی کاغذ پرینت گرفتم و تمامی 11 نقطه اتو فوکوس رو جداگانه و با دقت تست کردم.
    خلاصه و نتیجه تستهای 11 نقطه اتوفوکوس دوربین 6D که خریده بود بدین شرح بود که:

1- تمامی 8 نقطه اتوفوکوس عمودی تقریبا شبیه هم فوکوس میکردن
    2- دو نقطه فوکوس افقی هم شبیه هم فوکوس میکردن اما بسیار عقبتر از 8 نقطه اتوفوکوس عمودی !
    3- نقطه فوکوس وسط بسیار جلوتر از10 نقطه دیگر فوکوس میکرد و بسته به اینکه سوژه دارای خطوط عمودی یا افقی باشد به دوطریق متفاوت فوکوس میکرد!!!

شاید اگه دوربین رو با توجه به گارانتیش عوض میکردم نمونه بهتری گیرم میومد که اتوفوکوس دقیقتر و بهتری داشت اما تصمیم گرفتم که حدود 400 هزار تومان جریمه برای پس دادن دوربین و حدود سه میلیون و هفتصد اختلاف قیمت رو بدم و 5d Mark iii رو بخرم.
    الان دو روزه 5d Mark iii رو خریدم و از خریدم خیلی راضی هستم. اتو فوکوس این دوربین عالی و دقیق هست و در تمام تستهایی که انجام دادم، حتی با دیافراگم 1.8 لنز 85mm حتی یک عکس با فوکوس اشتباه و غیر قابل قبول ثبت نکردم.

ببخشید که طولانی شد. امیدوارم مفید بوده باشه.
    yaghoobi، Kourosh Kahal، DELL و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

قبل از تعویض بدنه امکان تست با 6d دیگری وجود نداشت؟
    بنده این بدنه رو با 85 art سیگما استفاده کردم و در تمام نقاط بدون هیچ مشکلی فوکوس دقیق انجام میده...البته در دقت بالای فوکوس 5dIII هیچ شکی نیست.کما اینکه لنز 50 1.4 روی 6d در دو تست جداگانه با 5dIII خطای کمتری داشت که با ادجاست روی 5dIII اونهم کالیبره شد...بعضی مواقع اشکال از بدنه است.به همین دلیل بود که من رو وادار کرد 5dII رو با 6d تعویض کنم.
    yaghoobi، Nima Sadigh، amir.komeily و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Kourosh Kahal نمایش پست ها
    قبل از تعویض بدنه امکان تست با 6d دیگری وجود نداشت؟
    بنده این بدنه رو با 85 art سیگما استفاده کردم و در تمام نقاط بدون هیچ مشکلی فوکوس دقیق انجام میده...البته در دقت بالای فوکوس 5dIII هیچ شکی نیست.کما اینکه لنز 50 1.4 روی 6d در دو تست جداگانه با 5dIII خطای کمتری داشت که با ادجاست روی 5dIII اونهم کالیبره شد...بعضی مواقع اشکال از بدنه است.به همین دلیل بود که من رو وادار کرد 5dII رو با 6d تعویض کنم.

نه متاسفانه امکان تست با 6D دیگه ای محیا نشد. لنز 85mm f/1.8 رو با دو دوربین 70D و یک 80D تست کردم. با این دوربینها همه چیز عالی بود. یک روز هم رفتم از این شرکتهایی که دوربین اجاره میدن، یک 5D Mark iii رو برای نیم ساعت اجاره و تست کردم و تصمیم گرفتم که حتما 6D رو پس بدم و 5D Mark iii بخرم. به نظرم هر کدام از دوستان هم بد نیست قبل از خرید چنین دوربینهای گران قیمتی، حتما از طریق دوستانشون و یا از طریق اجاره کردن دوربین، تستهای مورد نظرشون رو انجام بدن و بعد اقدام به انتخاب و خرید کنن.

البته پس چند روز مطالعه دلیل دیگه ای هم برای تعویض 6D با 5D Mark iii پیدا کرده بودم! از آنجا که همیشه فقط از نقطه وسط دوربین 500D ام (چون نقطه فوکوس وسط از نوع کراس و دقیقتر از بقیه نقاط فوکوس دوربین 500D است) استفاده میکردم و پس از فوکوس رو چشم سوژه و پس از فقل کردن فوکوس، کادر رو می بستم و عکس رو میگرفتم. اما متوجه شدم که عمق میدان فوکوس لنز 85mm f/1.8 در بازترین دیافراگم وقتی به سوژه نزدیک هستم حتی زیر یک اینچ خواهد بود. بنابراین از نظر هندسه و مثلثات وقتی نقطه وسط رو روی چشم سوژه فوکوس کنم و زاویه دوربین رو برای بستن کادر تغییر بدم چشم سوژه از صفحه فوکوس خارج خواهد شد. دوربین 6D از این لحاظ شبیه 500D هست و فقط نقطه وسط آن از نوع کراس هست. بنابراین برای من دوربین 5D Mark iii با 61 نقطه فوکوس که پراکندگی خوبی در صفحه دارن و اکثرا از نوع کراس هستن، انتخاب منطقی تری بود.
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Fereidoon و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18