صفحه 122 از 125 نخستنخست ... 22 72 112 118 119 120 121 122 123 124 125 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    اون کادر قرمز همیشه اونجا هست و ناحیه فوکوس رو مشخص میکنه چیز غیر عادی نیست فکر هم نکنم بشه غیرفعالش کرد. الان دقیقا مشکل شما کجاست؟
    ضمنا سعی کنید تا حد ممکن برای عکاسی از چشمی استفاده کنید.
    تصور من بر اين بود كه از ظهر اضافه شده!
    مشكل اصلي من براي فوكوس كردن هست
    نميدونم شايد تازه خريدم مشكل دارم
    به طور مثال اگه دو جسم در كنار هم باشند
    و من بخوام جسم پشتي رو فقط فوكوس كنم
    و بقيه عكس تار(بلور) باشه،
    تنظيمات خاصي رو بايد انجام بدم؟
    ميزان بلور(تار) در عكس هاي پرتره با هم فرق داره؟
    سوالام فعلا هميناست
    مرسي

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGodfather نمایش پست ها
    تصور من بر اين بود كه از ظهر اضافه شده!
    مشكل اصلي من براي فوكوس كردن هست
    نميدونم شايد تازه خريدم مشكل دارم
    به طور مثال اگه دو جسم در كنار هم باشند
    و من بخوام جسم پشتي رو فقط فوكوس كنم
    و بقيه عكس تار(بلور) باشه،
    تنظيمات خاصي رو بايد انجام بدم؟
    ميزان بلور(تار) در عكس هاي پرتره با هم فرق داره؟
    سوالام فعلا هميناست
    مرسي
    با لنز شما امکان این کار بسیار سخت خواهد بود چون برای این موضوع نیاز به لنزی با اپرچر باز دارید مانند 1.8 که لنز شما در وایدترین حالت عدد دیافراگم‌ش 3.5 است. اما تنها راه برای شما با این لنز این‌است که از سوژه فاصله بگیرید و با تله‌ترین فاصله‌ی کانونی لنز خود یعنی 140 از سوژه عکس بگیرید ( با دیافراگم 5.6 که بازترین در این فاصله‌ی کانونی خواهدبود )
    اما این راه آموزش از طریق فروم به هیچ‌وجه برای شما کافی نیست.
    بهترین کار این است که کتاب فارسی دوربین D7000 را که چاپ شده و بسیاری از امکانات این دو بدنه یکی هستند را خریداری کرده و آن‌را مطالعه کنید. و همچنین یا در کلاس‌های موجود شرکت کنید و یا از منابع آموزشی موجود در سایت برای آموزش استفاده کنید.
    از این راه پرسش و پاسخ در فروم به نتیجه‌ای نمی‌رسید.
    sarlak، behnamb و TheGodfather تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    با لنز شما امکان این کار بسیار سخت خواهد بود چون برای این موضوع نیاز به لنزی با اپرچر باز دارید مانند 1.8 که لنز شما در وایدترین حالت عدد دیافراگم‌ش 3.5 است. اما تنها راه برای شما با این لنز این‌است که از سوژه فاصله بگیرید و با تله‌ترین فاصله‌ی کانونی لنز خود یعنی 140 از سوژه عکس بگیرید ( با دیافراگم 5.6 که بازترین در این فاصله‌ی کانونی خواهدبود )
    اما این راه آموزش از طریق فروم به هیچ‌وجه برای شما کافی نیست.
    بهترین کار این است که کتاب فارسی دوربین D7000 را که چاپ شده و بسیاری از امکانات این دو بدنه یکی هستند را خریداری کرده و آن‌را مطالعه کنید. و همچنین یا در کلاس‌های موجود شرکت کنید و یا از منابع آموزشی موجود در سایت برای آموزش استفاده کنید.
    از این راه پرسش و پاسخ در فروم به نتیجه‌ای نمی‌رسید.
    سلام . کتاب فارسی d7000 آیا فقط ترجمه راهنمای کاربر دوربین هست یا مطلب دیگه ای داره ؟ به نظرتون خواندن دفتر راهنمای D7200 با D7000 بجز بحث وای فای تفاوتی هم دارد ؟ ممنونم

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    سلام . کتاب فارسی d7000 آیا فقط ترجمه راهنمای کاربر دوربین هست یا مطلب دیگه ای داره ؟ به نظرتون خواندن دفتر راهنمای D7200 با D7000 بجز بحث وای فای تفاوتی هم دارد ؟ ممنونم
    ترجمه‌ی کتابچه‌ی راهنمای دوربین‌است. برای یادگیری عکاسی کافی نیست ولی برای آشنایی و شناخت امکانات دوربین خود لازم‌است.
    تفاوت‌ها جز همان چند مورد اختلاف دو بدنه جزیی‌ست.
    hobor971، TheGodfather و sampit تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

من ده سال پیش جهت مصرف خونگی Olympus SP - 570 UZ خریدم و راضی هم بودم . منتها الان کیفیتش کمی پایین اومده و تو فکر دوربین دیگه ای افتادم و بعد از کمی تحقیق به Nikon D7100 رسیدم . مطالب ارزنده این فروم رو مطالعه کردم که گاها من رو بیشتر به خرید ترغیب میکرد و گاهی هم مردد میشدم .

خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.

من یه عکاس آماتور هستم که هیچ دوره آموزشی ندیدم و صرفا بر اساس علاقه زیاد عکاسی میکنم. کیفیت عکاسی از فیلمبرداری برایم مهم تر است.
    1. با توجه به پیچیدگی این دوربین آیا همچنان میتونم از عکاسی باهاش لذت ببرم یا خیر؟
    2. مساله دیگر لکه هایی هست که کاربران محترم به اون اشاره کردن . تا چه حد جای نگرانی وجود داره؟
    3. کدام گارانتی رو پیشنهاد میدهید.

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط sampit نمایش پست ها
    من ده سال پیش جهت مصرف خونگی Olympus SP - 570 UZ خریدم و راضی هم بودم . منتها الان کیفیتش کمی پایین اومده و تو فکر دوربین دیگه ای افتادم و بعد از کمی تحقیق به Nikon D7100 رسیدم . مطالب ارزنده این فروم رو مطالعه کردم که گاها من رو بیشتر به خرید ترغیب میکرد و گاهی هم مردد میشدم .

خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.

من یه عکاس آماتور هستم که هیچ دوره آموزشی ندیدم و صرفا بر اساس علاقه زیاد عکاسی میکنم. کیفیت عکاسی از فیلمبرداری برایم مهم تر است.
    1. با توجه به پیچیدگی این دوربین آیا همچنان میتونم از عکاسی باهاش لذت ببرم یا خیر؟
    2. مساله دیگر لکه هایی هست که کاربران محترم به اون اشاره کردن . تا چه حد جای نگرانی وجود داره؟
    3. کدام گارانتی رو پیشنهاد میدهید.
    1- دوربین‌های SLR همگی در کنار مودهای منوآل و پیچیده‌ی خود، مود اتو ( و عکاسی صحنه از پیش تنظیم‌شده) هم دارند که برای کاربران تازه‌کار طراحی شده است که می‌شود از آن‌ها استفاده‌کرد. هرچند که بهتر است بعدن کار با مودهای حرفه‌ای تر را برای عکاسی بهتر آموخت.
    2- لکه‌ها جای نگرانی ندارد. بسیاری از بدنه‌ها ندارند. در صورت ایجاد لکه‌ها ( که خشک هستند و نه روغنی و همه‌ی بدنه‌های SLR کم‌وبیش دچار این مساله می‌شوند )می‌توانید با مراجعه‌ به یکی از مراکز به صورت رایگان نسبت به تمیزکردن آنها اقدام کنید.
    3- در این مورد پیش از این در تاپیک مربوطه سخن گفته شده که می‌توانید به آن رجوع کنید:
    کدام بازرگان کدام ضمانت
    همه‌ی گارانتی‌های معتبر در ایران، کم‌وبیش دارای اعتباری برابر هستند. دیگر بستگی به خود شما دارد. فقط از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید که با سرچ می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید و اینجا نمی‌شود در موردشان سخن گفت.
    filtrmiltr، TheGodfather، S8M5M و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان وارد در مورد این دوربین یه راهنمایی می خواستم
    این دور بین در حالت لایو ویو وقتی تنظیمات رو تغییر می دی روی ال سی دی تغییرات رو مثل کانن 70 d نشون نمی ده
    تنظیمات خاصی داره یا کلا این قابلیت رو نداره؟

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

کلا این قابلیت رو نداره
    میتونید بعد از تنظیمات از لایو ویو دربیاید و دوباره برگیردید تا تغییرات رو اعمال کنه
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

سلام .
    مود لایو ویوو رو بزارید روی فیلم برداری . تغییرات ایزو و شاتر اعمال میشه اما برای اعمال دیافراگم باید از لایو ویو خارج و دوباره وارد بشید
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

دوستان برنامه ای برای تبدیل سریع و دسته ای فرمت nef به jpg میخوام

Advanced Batch Converter رو امتحان کردم ولی کیفیت تصاویر خیلی تغییر میده