صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree39تشکر

موضوع: Multiple Exposure & Double exposure

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

البته حالتی که در پست 12 ایحاد شده روشی است که به استروبوسکوپ(با اون روش استروب که نام یکی ار تاپیک ها است فرق داره) معروفه و به مدد فلاشهایی مثل 580 کنون در یک شات(بصورت لانگ اکسپوزر همانگونه که در این عکس هم حدود 7 ثانیه است) با تناوب و تعداد برنامه ریزی شلیک شده و روی دوربینی مثل 7 دی ایحاد میشه.اما مالتی اکسپوز حاصل ترکیب دو یا چندین شات است که با هم ترکیب شده و عکس واحدی پدید میاد که در کنون 5 دی مارک 3 یا 6 دی تعبیه شده.سپاس
    Ehsan4ever، Amin Zarif، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    در دوربین Canon A1 سیستم مالتی اکسپوژر بدین صورت عمل می کرد: در دوربین های فیلمی، بعد از گرفتن عکس، دکمه شاتر قفل می شد و تا اهرم رد کردن فیلم را نمی چرخاندید و فیلم را رد نمی کردید، آزاد نمی شد. در سیستم مالتی اکسپوژر با فشردن یک دکمه مخصوص و چرخاندن اهرم رد کردن فیلم، دکمه شاتر آزاد می شد ولی فیلم رد نمی شد بنابر این می توانستید رو ی فیلمی که یک بار نور دیده است دوباره عکس بگیرید. قلق کار این بود که برای جلوگیری از اوراکسپوز شدن عکس، باید حساسیت یا همان عدد ایزو دوربین (آن زمان ASA گفته می شد) را بیش از مقدار ایزو فیلم افزایش می دادید. مثلاً اگر از فیلم 100ASA استفاده می کردید و می خواستید یک فریم را 4 بار نوردهی کنید، ASA دوربین را روی 400 تنظیم می کردید تا فیلم در هر بار نور دیدن به اندازه یک چهارم مورد نیاز نور ببیند.
    نمی دانم درست فکر می کنم یا خیر (لطفاً دوستان عزیز اظهار نظر کنند) به نظرم در دوربین های دیجیتال، به نظرم یکی از استفاده های این سیستم می تواند کاهش نویز باشد. با توجه به این که نویزها به صورت تصادفی در پیکسل ها پراکنده می شوند، احتمال اینکه نویز ها در چهار عکس مختلف در یک مکان باشند و روی هم قرار بگیرند (و نتیجتاً با هم جمع بشوند) تقریباً غیر ممکن است پس اگر چهار عکس را با هم ترکیب کنیم (به جای یک عکس از همان صحنه) نویزها پراکنده تر و ضعیف تر می شوند.
    ارادتمند
    Anoosh-Em و eternal تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    البته شاید منظورشان از روی هم قرار دادن دو تصویر، قابلیت ذخیره یک تصویر با دو نوردهی متفاوت باشه که در دوربین های نیکون d7000 به بالا قرار داره!
    البته روی این بدنه D90 ما هم این مورد هست !!
    Anoosh-Em، S_Neyshaburi و eternal تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یکی از کاربرد های مولتی اکسپوژ در عکاسی نجومی تهیه آنالما است که کار بسیار سخت و فنی و دقیقی است.بنده در سالیان گذشته حداقل 3 تجربه نا موفق آنالما داشته ام.یکی از موفق ترین آنالماهای ایران توسط دوست عزیزم دکتر پژمان نوروزی از میدان آزادی تهیه شده است.

آنالما - ویکی نجوم
    farsad، merdax، mreza1001 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه mohammad-reza آواتار ها
    تشکر کرده
    5483

بنده تجربه ثبت مولتی اکسپوژر رو دارم البته نه به این صورت که خود دوربین روی حالت اتومات انجام بده
    خودم به صورت دستی با زمان بندی خودم هر 30 ثانیه عکس میگرفتم و عکسها رو در برنامه startril ترکیب کردم
    این شد نتیجه کارم البته اولین کارمم هم هست
    DSCF8017'.jpg
    Ehsan4ever تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-reza نمایش پست ها
    بنده تجربه ثبت مولتی اکسپوژر رو دارم البته نه به این صورت که خود دوربین روی حالت اتومات انجام بده
    خودم به صورت دستی با زمان بندی خودم هر 30 ثانیه عکس میگرفتم و عکسها رو در برنامه startril ترکیب کردم
    این شد نتیجه کارم البته اولین کارمم هم هست
    DSCF8017'.jpg
    این ثبت مولتی اکسپوژر نیست.پست 11 همین تاپیک را مطالعه کنید.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

درود بر همه عزیزان-مالتی اکسپوزر با روش متوسط گیری نوردهی از سه شات
    شاید این نوع عکس (البته با کیفتی بهتر) مد نظر جناب مبین علی باشد.سپاس
    575A0131.jpg
    ویرایش توسط eternal : Friday 1 March 2013 در ساعت 17:25

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    چقدر خوب و چقدر دیر! قابلیت مالتی اکسپوژر در دوربین فیلمیSLR مدل Canon A1 که سی و پنج سال پیش به بازار آمد وجود داشت و امکان بسیار جذابی است. نمی دانم چرا چنین امکاناتی (و همچنین فوکوسینک اسکرین های نوع Split Microprism) که بسیار کاربردی بودند و در SLR ها وجود داشت در DSLR ها حذف شدند.
    یه نکته ای که راجع به دوربین های آنالوگ همچنان وجود داره اینه که مولتی اکسپوژور تو این دوربین ها دقیقن حکم آش کشک خاله رو داره ! چون کافیه بعد از شات زدن فراموش کنید که اهرم جابه جایی نگاتیو رو بچرخونید تا 2شات پیاپی روی یک فریم بزنید و یه مولتی اکسپوژور ناخواسته به دست بیارید! من تو کودکیم زیاد مولتی زدم و کتکشو هم خوردم :)) ( اینجاش شوخی بود )
    اما برای دوربین های دیجیتال تو خود بدنه هم اگه موجود نباشه میشه با نرم افزار های جانبی به راحتی این کارو انجام داد دوربین من هم با اینکه مدل پایه و با امکانات خیلی محدودی هست اما یه گزینه داره به اسم ایمیج اوورلی که میشه 2شات با فرمت راو رو باهم ترکیب کرد و یک شات نهایی به دست آورد شاید تو دوربین های دیگه هم این امکان موجود باشه

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    یه نکته ای که راجع به دوربین های آنالوگ همچنان وجود داره اینه که مولتی اکسپوژور تو این دوربین ها دقیقن حکم آش کشک خاله رو داره ! چون کافیه بعد از شات زدن فراموش کنید که اهرم جابه جایی نگاتیو رو بچرخونید تا 2شات پیاپی روی یک فریم بزنید و یه مولتی اکسپوژور ناخواسته به دست بیارید! من تو کودکیم زیاد مولتی زدم و کتکشو هم خوردم :)) ( اینجاش شوخی بود )
    اما برای دوربین های دیجیتال تو خود بدنه هم اگه موجود نباشه میشه با نرم افزار های جانبی به راحتی این کارو انجام داد دوربین من هم با اینکه مدل پایه و با امکانات خیلی محدودی هست اما یه گزینه داره به اسم ایمیج اوورلی که میشه 2شات با فرمت راو رو باهم ترکیب کرد و یک شات نهایی به دست آورد شاید تو دوربین های دیگه هم این امکان موجود باشه
    موقعی که شروع کردم به خوندن تو این صفحه یه نوشته های دیگه ای بود الان که پست کردم یه نوشته های دیگه میبینم ! جناب چگینی پوزش اگه اشتباهی رخ داده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

d5200 nikon تا 3 شات پشتیبانی میکنه و یه خروجی میده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2