صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24
Like Tree32تشکر

موضوع: به نظرتون بین این دو تا لنز کدوم رو نگه دارم

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    از اون جایی که من این لنز 15-85 رو دارم و خیلی راضیم و متاسفانه تجربه ای با 17-85 نداشتم.و ذکر این نکته که خیلی کم از 15 میلی مترش استفاده میکنم.و با توجه به گفته های آقای هراتی.
    فکر میکنید تعویض این لنز با یک 17-85 و گرفتن یک لنز دیاف بازتر منطقی و به صرفه هست؟ مثلا" دست دوم 17-85 و لنزی مثل85mm f/1.8 با صرف هزینه ای اضافی.یا مثلا" EF 100mm f/2.8 Macro.
    به ندرت پیش میاد که عکاسی طبیعت بکنم و در پروژه ی خریدم که سال ها طول میکشه به 10-22 هم فکر کردم.و بیشتر به پرتره علاقه مندم و اپرچر باز.و بعضی اوقات هم ماکرو گرافی.یعنی عملا" اون 2 میلی متر (که روی کراپ 1.6 حدود 3.2 میشه) برام مهم نیست.

پ.ن: با حرف هایی که شنیدم خودم فکر میکنم این کار منطقی باشه.اگر تایید یا تگذیبی هست لطف کنید و بنده رو راهنمایی کنید.پوزش بابت انتخاب نامناسب تاپیک.چون دیدم بحث در مورد این لنزهاست سوال کردم
    اینجا یکم موضوع سخت شد!!!!
    البته من یه تجربه مشابه دارم ، یه زمانی سیگما 50 1.4 داشتم که خیلی هم ازش راضی بودم ولی به خاطر اینکه خیلی بزرگ بود و توی خیاباون خیلی به چشم میاد فروختمش و به جاش یه کانن 50 1.8 خریدم و البته از خریدم خرسند هم بودم.
    حالا هم اگه واقعا پرتره گرافی براتون خیلی مهمه و نیازی به 2 میلیمتر واید ندارید و البته اینکه بتونید لنز خودتون رو به قیمت ایده آل بفروشید و یه لنز 17-85 به قیمت مناسب بخرید ، به نظرم میتونید یه لنز مثلا 85 1.8 برای پرترهاتون بخرید ( من یه بار از این لنز یکی خریدم که بعدش فروختم ولی دوباره مجبور شدم یکی بخرم) برای پرتره گرافی به نسبت قیمت عالیه.
    اما در مورد ماکرو گرافی ، اگر واقعا ماکرو در کنار پرتره براتون مهمه میتونید به جای 85 یه 100 ماکرو بخرید ( از آنجا که ما کلا کارمون پرترس با وجود 85 نیم نگاهی به 100 ماکرو نیز دارم :)))))

در مورد 15-85 ، به عنوان تک لنز باید بگم عالیه
    اما اگر کسی بخواد در کنار 15-85 یه لنزی مثل 10-22 داشته باشه به نظر من باید طرف خیلی مایه دار باشه که اون دو میلی متر واید بیشتر براش توجیه داشته باشه. البته شاید کسی باشه که کارش مثلا منظره و طبیعت باشه و همزمان چند لنز واید و التراواید داشته باشه ، و یا کارش پرتره باشه و تمام لنزهای 50 1.2 ، 85 1.2 ، 135 2 ، 70-200 2.8 رو داشته باشه و از همه استفاده کنه ، اما آیا ما هم چنین شرایطی داریم!!!!!

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    اینجا یکم موضوع سخت شد!!!!
    البته من یه تجربه مشابه دارم ، یه زمانی سیگما 50 1.4 داشتم که خیلی هم ازش راضی بودم ولی به خاطر اینکه خیلی بزرگ بود و توی خیاباون خیلی به چشم میاد فروختمش و به جاش یه کانن 50 1.8 خریدم و البته از خریدم خرسند هم بودم.
    حالا هم اگه واقعا پرتره گرافی براتون خیلی مهمه و نیازی به 2 میلیمتر واید ندارید و البته اینکه بتونید لنز خودتون رو به قیمت ایده آل بفروشید و یه لنز 17-85 به قیمت مناسب بخرید ، به نظرم میتونید یه لنز مثلا 85 1.8 برای پرترهاتون بخرید ( من یه بار از این لنز یکی خریدم که بعدش فروختم ولی دوباره مجبور شدم یکی بخرم) برای پرتره گرافی به نسبت قیمت عالیه.
    اما در مورد ماکرو گرافی ، اگر واقعا ماکرو در کنار پرتره براتون مهمه میتونید به جای 85 یه 100 ماکرو بخرید ( از آنجا که ما کلا کارمون پرترس با وجود 85 نیم نگاهی به 100 ماکرو نیز دارم :)))))

در مورد 15-85 ، به عنوان تک لنز باید بگم عالیه
    اما اگر کسی بخواد در کنار 15-85 یه لنزی مثل 10-22 داشته باشه به نظر من باید طرف خیلی مایه دار باشه که اون دو میلی متر واید بیشتر براش توجیه داشته باشه. البته شاید کسی باشه که کارش مثلا منظره و طبیعت باشه و همزمان چند لنز واید و التراواید داشته باشه ، و یا کارش پرتره باشه و تمام لنزهای 50 1.2 ، 85 1.2 ، 135 2 ، 70-200 2.8 رو داشته باشه و از همه استفاده کنه ، اما آیا ما هم چنین شرایطی داریم!!!!!
    در مورد مایه داری که چه عرض کنم.والا از بنده و در کل تجهیزات الانم معلومه آدم مایه داری نیستم.ما فقط قصد لیست کردن رو داریم.اگر نه تو این لیست به جز 10-22.یک تله ی خوب هم مثل 100-400 هست اما همه ی این ها رو که کنار بگذاریم فکر میکنم هر دوی این ها از سر بدنه ی من خیلی زیادند.حتی 100 ماکرو و یا 85 f1.8.اما متاسفانه فعلا" بودجه ای برای تعویض بدنه ندارم.
    برای 15-85 که فکر میکنم همیشه مشتری باشه.چون زیاد دیدم از این لنز تو فروم ها و سایت ها که راحت فروخته شدند.حتی با 80 درصد قیمت نو.اما فکر میکنم کمی 17-85 کمیاب باشه برای خرید.که اون هم حل میشه.
    پرتره برام مهمه.چون ممکنه بخوام کار استودیویی و اتلیه ای هم انجام بدم.و در نتیجه مطمنم کیفیت و شارپنس هر دو تو اون محیط یکسانه.جدا از اون خودتون هم میدونید که رنج زیر 55 میلی مترش عملا" تو اون محیط برام کاربردی نداره.مگر بخوام از یک جمع عکس برداری کنم.که باز هم 17-85 جوابگو خواهد بود.
    در مورد عکاسی طبیعت هم به هر حال در حال ساخت یک هد پانوراما هستم.فکر میکنم اون 2 میلی متر با گرفتن دو شات عمودی و مرج کردنش بهتر جوابگو باشه برام تا نداشتن یک لنز نازنین دیگر
    به پرتره های محیطی هم علاقه ی زیادی دارم و برای همین به فکر 85 f1.8 و 100mm ماکرو افتادم.فکر میکنم نسبت به نیازهام 100 ماکرو انتخاب بهتری باشه.اپرچرش هم فکر نکنم در این حد و با این فوکال انقدر نمایان بشه.
    ممنون از وقتی که گذاشتید.کم کم دارم به این نتیجه میرسم که قید این نازنین رو بزنم و به فکر تجهیزات بیشتر باشم
    bijan_darvishi تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

باتوجه به نظرات اساتید گرانقدر تصمیم بر این گرفتم که دو لنز 55-250 و 28-135 خودمو بفروشم و همون دو لنز 17-70 SIGMA و CANON 70-300 DO رو نگهداری کنم.البته یه نکته ای رو بگم خدمت دوستان .بنده در یکی دو سایت این لنز 70-300 DO رو برای فروش گذاشتم که تا 3200 هم مشتری واقعی داشت که پشیمون شدم الان ولی اینرو میخوام عرض کنم که این لنز رو وقتی برای استعلام قیمتش تو بازار رفتم خیلی کم دیدم شاید کلا 3 تا مغازه بیشتر نداشتشاونم با قیمت 5100.نمیدونم علت کمیابیش چیه!! راستیتشم خواهان خیلی کم داره و این رو میخوام بگم که علتشم بیشتر بخاطر اینه که فکر کنم افراد کمی این لنز رو بر عکس مدلهای L لمس کرده باشند.بنده نه حرفه ای هستم و نه حتی آماتور -یه علاقمند در حد خیلی مبتدی ولی حقیقتش دو سه تا بادی داشتم و یه سری لنز دیگر غیر از اینا میخوام اینو بگم که در حد خودش به قول استاد عزیز کاوه قبادی در نوع خودش بی نظیره حتی 100-400 هم داشتم میشه گفت با اون مو نمیزنه ولی حمل این به مراتب خیلی بهتره و با یه کیفی کوچیک راحت جابجاش میکنم. استاد عزیز کاوه عزیز و حسین و سایر اساتید دیگر در این تایپیک کمک بسیار زیادی در تصمیم گیری من کردید .بازم اگر نظر خاصی در مورد نگهداری این دوتا لنز دارید بفرمایید

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    باتوجه به نظرات اساتید گرانقدر تصمیم بر این گرفتم که دو لنز 55-250 و 28-135 خودمو بفروشم و همون دو لنز 17-70 SIGMA و CANON 70-300 DO رو نگهداری کنم.البته یه نکته ای رو بگم خدمت دوستان .بنده در یکی دو سایت این لنز 70-300 DO رو برای فروش گذاشتم که تا 3200 هم مشتری واقعی داشت که پشیمون شدم الان ولی اینرو میخوام عرض کنم که این لنز رو وقتی برای استعلام قیمتش تو بازار رفتم خیلی کم دیدم شاید کلا 3 تا مغازه بیشتر نداشتشاونم با قیمت 5100.نمیدونم علت کمیابیش چیه!! راستیتشم خواهان خیلی کم داره و این رو میخوام بگم که علتشم بیشتر بخاطر اینه که فکر کنم افراد کمی این لنز رو بر عکس مدلهای L لمس کرده باشند.بنده نه حرفه ای هستم و نه حتی آماتور -یه علاقمند در حد خیلی مبتدی ولی حقیقتش دو سه تا بادی داشتم و یه سری لنز دیگر غیر از اینا میخوام اینو بگم که در حد خودش به قول استاد عزیز کاوه قبادی در نوع خودش بی نظیره حتی 100-400 هم داشتم میشه گفت با اون مو نمیزنه ولی حمل این به مراتب خیلی بهتره و با یه کیفی کوچیک راحت جابجاش میکنم. استاد عزیز کاوه عزیز و حسین و سایر اساتید دیگر در این تایپیک کمک بسیار زیادی در تصمیم گیری من کردید .بازم اگر نظر خاصی در مورد نگهداری این دوتا لنز دارید بفرمایید
    سلام
    من قبلا نظرم را گفتم. با 70-300 DO از نظر اپتيكي شايد چيزي در حد 70-300 معمولي كنون داشته باشيد (مخصوصا بر روي بدنه هاي جديدتر با رزلوشن بالاتر). اگر واقعا مي خواهيد لنزي داشته باشيد كه آن را تا مدتها نگه داريد به نظر من اگر با كمي وزن بيشتر و قدري اندازه بزرگتر مشكلي نداريد به سراغ 70-300 L يا يكي از 70-200 ها برويد. تفاوت در شارپنس، كنتراست و بوكه قابل توجه است.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3