صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree12تشکر

موضوع: بهترین دوربین کامپکت برای ماکروگرافی؟!

كاربر آشنا hamid_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    1590

پیش فرض بهترین دوربین کامپکت برای ماکروگرافی؟!

سلام
    یکی از دوستان من یک دوربین کامپکت برای ماکروگرافی از یه سری نمونه آزمایشگاهی لازم دارند
    میشه راهنمایی کنید الان از دوربین های موجود در بازار بهترین گزینه چیه؟!

(میدونم که تو اس ال آر ها میشه گزینه های خوبی بخاطر لنزهای ماکرو داشت، اما به علت محدودیت بودجه -حداکثر ۱.۵- و اینکه کارهای عمومی هم میخوان انجام بدن و ۱ لنز ماکرو کمه براشون، نمیشه بهش فکر کرد)

ممنون
    حمید خرمی
    www.photonarenji.com

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

شما احتیاج به یک دوربین سوپر زوم دارید برای این کار.
    مدل های زیادی هستند که به این کار میان مثل SX40 و SX50 کنون.یا نمونه های فوجی مثل HS20 و HS30.HS50و یا X-S1.
    و یا نمونه های نیکونی مثل P510 و P500
    و یا در پاناسونیک مدل هایی نظیر FZ150.FZ200.FZ100

تحلیل رو میگذارم به عهده ی حرفه ای ترهای فروم.منتها تا جایی که میدونم در هر برند SX50/X-S1/FZ200/P510 بهتر از مدل های دیگه هستند
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد aminskate آواتار ها
    تشکر کرده
    178

من با sx50 کنن کار کردم وعکس هم زیاد باهاش گرفتم
    برای ماکرو گرافی با این دوربین باید فاصله از سوژه صفر باشه! یعنی باید سوژه رو بچسبونی به لنز دوربین

به نظر من اصلا سوپر زوم ها به درد ماکروگرافی نمیخورند
    با 1/5 هم میشه یک slrدست دوم با یک لنزماکرو گرفت .بعدا هم بتونید یه لنز دست دوم 55-18برای کارهای عمومی تون هم بخرید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

یه فیلتر کلوز اپ بزاری روی سوپر زوم ها

عالی میشن !
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام. من یه دوربین می خوام که بتونه خوب زوم کنه تا باهاش عکس بگیرم. عکسی هم که می خوام بگیرم عکس از اشیا است که خیلی بزرگ کنه یا حتی کثیفی روی دیوار و گرد و خاکو خیلی بزرگ کنه که نقطه ریز بشه یه لکه. یه چیز دیگه ای هم که برام مهمه اینه که همه ی تصویر واضح باشه نه اینکه روی یه چیزی فوکوس کنه و بقیه رو محو کنه. پرسیدم گفتن canon g15 و g1x
    خودم که نگاه کردم به نظرم sx50 hs باید بهتر باشه. اما نمی دونم کاری که می خوامو می کنه یا نه. دیدم توی عکسا که یه حشره رو هم می تونه خوب عکس بگیره اما پس زمینه رو محو می کنه. نمی خوام محو شه پس زمینه لازم دارم همه ی قسمت های عکسم وضوح کامل داشته باشه. sx 50 اینکارو می کنه؟ کدوم دوربینو بخرم؟
    راستی من عکاس نیستم یعنی کار کردن با لنز ها و این چیزا رو درست نمی دونم. خود اس ایکس 50 تنظیمات اتوماتش واسه کاری که می خوام کافیه؟
    می شه راهنماییم کنین چی بخرم؟ خیلی ممنونم.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط aminskate نمایش پست ها
    برای ماکرو گرافی با این دوربین (SX50) باید فاصله از سوژه صفر باشه! یعنی باید سوژه رو بچسبونی به لنز دوربین
    درسته پست قدیمی تره ولی خوب به نظرم یک اشتباه داره ممنون میشم اگه خودم اشتباه میکنم بگین. اینطور که دوستمون نوشتن حتما باید سوژه رو به دوربین بچسبونی، یعنی اگه از سوژه 2 سانتیمتر فاصله داشته باشی دیگه عکس نمیشه گرفت ( برداشت من از صحبت ایشون این بود ) من فکر میکنم اول از همه اون صفر سانتی متر یک شعار تبلیغاتیه. چیزی به اسم صفر سانتی متر در عمل ممکن نیست. بعد این عدد بیانگر حداقله نه حداکثر.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط lalaii نمایش پست ها
    سلام. من یه دوربین می خوام که بتونه خوب زوم کنه تا باهاش عکس بگیرم. عکسی هم که می خوام بگیرم عکس از اشیا است که خیلی بزرگ کنه یا حتی کثیفی روی دیوار و گرد و خاکو خیلی بزرگ کنه که نقطه ریز بشه یه لکه. یه چیز دیگه ای هم که برام مهمه اینه که همه ی تصویر واضح باشه نه اینکه روی یه چیزی فوکوس کنه و بقیه رو محو کنه. پرسیدم گفتن canon g15 و g1x
    خودم که نگاه کردم به نظرم sx50 hs باید بهتر باشه. اما نمی دونم کاری که می خوامو می کنه یا نه. دیدم توی عکسا که یه حشره رو هم می تونه خوب عکس بگیره اما پس زمینه رو محو می کنه. نمی خوام محو شه پس زمینه لازم دارم همه ی قسمت های عکسم وضوح کامل داشته باشه. sx 50 اینکارو می کنه؟ کدوم دوربینو بخرم؟
    راستی من عکاس نیستم یعنی کار کردن با لنز ها و این چیزا رو درست نمی دونم. خود اس ایکس 50 تنظیمات اتوماتش واسه کاری که می خوام کافیه؟
    می شه راهنماییم کنین چی بخرم؟ خیلی ممنونم.
    تجهیزات ماکرو کاملا تخصصی هستن پس نباید توقع داشته باشید که با یک دوربین کامپکت بتوانید عکسهایی با دیتیل عالی ثبت کنید! اما ترکیب یک دوربین سوپر زوم و یک فیلتر کلوزآپ رینوکس ۲ایکس میتواند جوابگو باشد اما عمق میدان بسیار کم خواهد بود.
    nicebluesky، lalaii، piano و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    درسته پست قدیمی تره ولی خوب به نظرم یک اشتباه داره ممنون میشم اگه خودم اشتباه میکنم بگین. اینطور که دوستمون نوشتن حتما باید سوژه رو به دوربین بچسبونی، یعنی اگه از سوژه 2 سانتیمتر فاصله داشته باشی دیگه عکس نمیشه گرفت ( برداشت من از صحبت ایشون این بود ) من فکر میکنم اول از همه اون صفر سانتی متر یک شعار تبلیغاتیه. چیزی به اسم صفر سانتی متر در عمل ممکن نیست. بعد این عدد بیانگر حداقله نه حداکثر.
    خیر اشتباه میکنید
    منظور این است که این دوربین از فاصله ۰ سانتی متر تا بینهایت قابلیت فوکوس کردن دارد اگر قرار باشد بزرگنمایی ۱:۱ داشته باشید باید حتما سوژه تقریبا به لنز بچسبد! اما درفواصل دورتر مثلا ۱ سانتی متر هم میشود عکاسی کرد البته با بزرگنمایی کمتر از ۱:۱
    darkness_land و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    بنده با قسمت اول حرف شما موافقم و برداشت منم از این جمله همین بود ولی در رابطه با قسمت دوم باید خدمتون عرض کنم خودم این قابلیت رو تست کردم و کاملا این فوکوس از فاصله صفر سانتی درست هست.ببخشید اگر بی ادبی شد
    amir.komeily و piano تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_kh نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان من یک دوربین کامپکت برای ماکروگرافی از یه سری نمونه آزمایشگاهی لازم دارند
    میشه راهنمایی کنید الان از دوربین های موجود در بازار بهترین گزینه چیه؟!

(میدونم که تو اس ال آر ها میشه گزینه های خوبی بخاطر لنزهای ماکرو داشت، اما به علت محدودیت بودجه -حداکثر ۱.۵- و اینکه کارهای عمومی هم میخوان انجام بدن و ۱ لنز ماکرو کمه براشون، نمیشه بهش فکر کرد)

ممنون

دوست عزیز اگر نمونه ها رو زیر استرئومیکروسکوپی که لوله آداپنور دوربین داشته باشه ببینند از دوربینهای کامپکت کاملا معمولی و ارزان میتونن استفاده کنند
    darkness_land تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین