نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
بنده با قسمت اول حرف شما موافقم و برداشت منم از این جمله همین بود ولی در رابطه با قسمت دوم باید خدمتون عرض کنم خودم این قابلیت رو تست کردم و کاملا این فوکوس از فاصله صفر سانتی درست هست.ببخشید اگر بی ادبی شد
سجاد جان، ضمن ارادت من فقط عددش مدنظرمه. از صحبت های جناب داریوش چگینی این مطلب یاد گرفتم:
فاصله فوکوس فاصله جسم تا صفحه سنسور دوربین است نه تا المان جلوئی لنز، بنابر این عکاسی ماکرو در فاصله فوکوس صفر یا 2 یا 3 سانتیمتر ممکن نیست و فقط شگرد تبلیغاتی سازندگان است که برای دوربین ها ذکر می کنند.
برای مثال حداقل فاصله فوکوس برای لنزهای ماکرو 100 م م حدود 30 سانتیمتر است.
و اینم پست تکمیلیشون:
بزرگنمائي و عملكرد ماكرو دوربين را عرض نكردم كه تبليغاتيست. فاصله 0 سانتيتر منظورم بود كه در واقع چيزي حدود 10 سانتيمتر يا بيشتر بايد باشد كه صفر سانتيمتر گفته مي شود.
البته بايد يادآور شوم اگر لنزي بتواند خروجي با بزرگنمائي 1:1 توليد كند، هر چه فاصله فوكوس آن بيشتر باشد بهتر است. براي مثال اگر دو لنز 100 م م ماكرو داشته باشيم و يكي حداقل فاصله فوكوس 30 سانتيمتر و ديگري 40 سانتيمتر داشته باشد، دومي از اين نظر به اولي برتري دارد.
که جناب شهبازی هم لطف کردند توضیحات مکملتری دادن و به اطلاعات این بنده حقیر، اضافه کردن