صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 169
Like Tree983تشکر

موضوع: حد و مرز ويرايش كجاست؟

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    ببینید جناب مومنی مقدم اون پست ها زمانی روشن گری می داشت که قبل از پست من بیان می شد. نه وقتی که من از ایشون سوال کردم. نمی دانم نوشتن ترکیبی بودن یک عکس اینقدر بد است؟ یا افت دارد؟ به نظر من که اصلا اینطور نیست.

آن عکس برنده حیات وحش را به یاد بیاورید. (گرگی که از روی حصاری پریده بود و با نور فلاش ثبت شده بود.) آیا به نظر شما توضیحات عکاس بعد از لو رفتن دست آموز بودن گرگ ارزشی دارد؟ اما اگر نحوه عکاسی را اذعان می کرد شاید به عنوان یک عکس خوب استروبیست مورد قبول بود.
    امیر جان منظور من کاملا مشخص است فقط دنبال این بودم که بتوانم بحث را در مورد بردیا ببندم و وارد بحث اصلی تاپیک شویم
    در آن زمان بردیا پس از پست شما توضیحات لازم را داده است و در اینجا هم صحبتهای زیادی شد
    من طرف شخص خاصی نیستم ولی حاشیه ها سودی برای ما ندارد
    بیشتر بدنبال متمرکز شدن در اصل ماجرا هستم
    حتی اگر بردیا را مقصر بدانیم و بگویم بردیا تو آدم بدی هستی که به ما نگفتی عکس را دستکاری کردی چه ایرادی دارد با پیدا شدن یک بهانه کوچک مثل پستی که از ایشان ذکر کردم همه چیز را فراموش کنیم
    دوست خوبم امیرجان احساس میکنم کش دادن موضوع اصلا جالب نیست و همه آنچه را که باید متوجه شده اند بعید است بردیا پس از این در مورد عکسهای ترکیبی و تلفیقی توضیح ندهد شاید از اول بر این باور بوده که مسئله مهمی نیست ولی اکنون می داند که حساسیت عکاسان بالاست و همین کافیست
    بردیا جان عکاسان حساسیت بالایی به اصالت عکس دارند شما نیز در موارد تغییر توضیحات کامل را ذکر کنید
    دوستان هرچه بیشتر زمین را حفر کنید کدورتهایی که خاک کردید بیشتر نمایان می شود
    گاهی برای فراموشی کدورتی دیرین لبخندی کافیست و در تالار یک تشکر بدون ادامه بحث کافیست
    بیاید زاویه دیدمان را بهتر کنیم
    Daruosha، K_NMT، shabab و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام

همونطور که دوستان هم گفتند ویرایش post processing با دستکاری در عکس photo manipulation کاملا متفاوته. کاری که بردیای عزیز انجام میدن برخلاف تصور خودشون ویرایش نیست که بخشی از روند معمول عکاسی باشه بلکه دستکاری در عکسه که از نظر من فقط در شرایط خاصی این کار به اصل اثر لطمه نمیزنه و اون رو از عکس بودن خارج نمیکنه. طبق اطلاعاتی که من دارم عکاسی یعنی ثبت واقعیت ها. در اونجایی که در یک عکس سنگی عوض بشه که تاثیری در مفهوم عکس نگذاره هیچ مشکلی نیست و عکس همچنان عکسه ولی به محض اینکه دستکاری ای در عکس انجام بشه که ماهیت اثر رو عوض کنه اونجا دیگه به اثر فوق عکس نمیشه گفت. افزودن ابر به یک منظره دقیقا تاثیر مستقیمی بر مفهوم عکس داره. مثلا قرار دادن یک پرنده در یک عکس دیگه نشون دهنده مشخصات محیطی خاصی باشه هم درست نیست. چون پرنده در اونجا وجود نداره! این حد مرز دقیقا در تعریف عکاسی وجود داره: ثبت واقعیات!

البته ممکنه افرادی مثل بردیای عزیز این کار رو جزئی از مراحل ویرایش بدونن و به عکس ها شون المان هایی رو اضافه کنند. ولی باید توجه کنند که اثرشون رو در کجا ارائه میکنند. از نظر من ارائه کردن چنین اثر در تاپیک عکاسی منظره خوب نیست. مگر با ذکر موارد دستکاری شده و همونطور که دوستان هم گفتند وقتی که اثری به این صورت دستکاری میشه دیگه نوشتن نام مکان اصلا مجاز نیست.

همین طور که در بالا گفتم من این اثر رو عکس نمیدونم. مگر در رشته عکس های دستکاری شده! شما فرض کنید چنین عکسی برای مسابقات عکاسی بین المللی قراره ارسال بشه! آیا طبق قوانین مسابقات این اثر در دسته بندی مناظر یا طبیعت مورد قبوله! مطمئنا خیر! چون عکس نیست! البته برخی مسابقات عکاسی عکس های دستکاری شده رو صرفا در دسته عکس های دستکاری شده قبول میکنند.

البته این ها دلیل نمیشه که کسی عکس هاش رو دستکاری نکنه! ولی باید بدونه که کجا عکسش رو ارائه کنه.

nmroshan، Saeed61، A_Maddah و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    امیر جان منظور من کاملا مشخص است فقط دنبال این بودم که بتوانم بحث را در مورد بردیا ببندم و وارد بحث اصلی تاپیک شویم
    در آن زمان بردیا پس از پست شما توضیحات لازم را داده است و در اینجا هم صحبتهای زیادی شد
    من طرف شخص خاصی نیستم ولی حاشیه ها سودی برای ما ندارد
    بیشتر بدنبال متمرکز شدن در اصل ماجرا هستم
    حتی اگر بردیا را مقصر بدانیم و بگویم بردیا تو آدم بدی هستی که به ما نگفتی عکس را دستکاری کردی چه ایرادی دارد با پیدا شدن یک بهانه کوچک مثل پستی که از ایشان ذکر کردم همه چیز را فراموش کنیم
    دوست خوبم امیرجان احساس میکنم کش دادن موضوع اصلا جالب نیست و همه آنچه را که باید متوجه شده اند بعید است بردیا پس از این در مورد عکسهای ترکیبی و تلفیقی توضیح ندهد شاید از اول بر این باور بوده که مسئله مهمی نیست ولی اکنون می داند که حساسیت عکاسان بالاست و همین کافیست
    بردیا جان عکاسان حساسیت بالایی به اصالت عکس دارند شما نیز در موارد تغییر توضیحات کامل را ذکر کنید
    دوستان هرچه بیشتر زمین را حفر کنید کدورتهایی که خاک کردید بیشتر نمایان می شود
    گاهی برای فراموشی کدورتی دیرین لبخندی کافیست و در تالار یک تشکر بدون ادامه بحث کافیست
    بیاید زاویه دیدمان را بهتر کنیم

احتمالا سو تفاهم شده، منظور من از نگارش آن چند خط این چیزی نبود که شما استنباط کردید.

شرمنده بابت سو تفاهم.

پ.ن: فکر می کنم نثر من مشکل بسیاری دارد، همیشه باعث بدفهمی دوستان می شود.
    1986 و Madjidm تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

با سلام

در اونجایی که در یک عکس سنگی عوض بشه که تاثیری در مفهوم عکس نگذاره هیچ مشکلی نیست و عکس همچنان عکسه ولی به محض اینکه دستکاری ای در عکس انجام بشه که ماهیت اثر رو عوض کنه اونجا دیگه به اثر فوق عکس نمیشه گفت.
    به نظرمن هرگونه تغییری در عکس تنها زمانی مجاز است که کاملا ذکر شود چون از آنجایی که ما از هدف و نیت بیننده خود بی اطلاعیم، می تواند منجر به برداشت ناصحیح بشود.در واقع ماهیت و مفهوم دو واژه بسیار گسترده از لحاظ معنی و برداشت می باشند.

برای مثال همان عکس جغد و سنگ را فرض کنید.اگر یک طبیعت شناس یا زیست شناس عکس را ببیند و بگوید در فلان منطقه که این جغد زندگی میکند، چنین سنگی نمی تواند وجود داشته باشد چه؟

البته این تنها نظر من هست و شاید تنها در یک ژانر خاص از عکاسی صحیح باشد.

موفق باشید
    K_NMT، A. Mohammadi، aidin594 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

...ولی باید توجه کنند که اثرشون رو در کجا ارائه میکنند.
    فرساد عزیز تا همین جا دقیقا نقطه نظرات بنده را تکرار کردید یعنی صد در صد با شما موافقم
    با این تفاوت که شما ارائه کردن چنین اثری را در تاپیک عکاسی منظره صحیح نمیدانید و بنده نظری مخالف دارم
    ولی
    در یک مورد حق به جانب دوستان است و اشتباه از بنده ,که نباید عنوان "غروب قشم" را به همراه عکس قرار میدادم و موارد مشابه
    مگر آنکه هیچ المان دیگری به عکس اضافه یا کم نمیشد(که البته در این صورت ترجیح میدادم در تاپیک عکاسی طبیعت ارسال کنم)
    این مورد را حتما رعایت خواهم کرد.
    (احتمالا بشود یک جمع بندی از بحث های اخیر...)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    حتما ,شما هم اگر دانش کافی برای انجام این گونه کارها را داشتید آنرا امتحان کنید ضرری ندارد.
    کسی شرایط نقد را تعیین نکرده این دانش و مهارت شماست که تعیین میکند....
    ای کاش نگاهی به پست های خود میکردید بلکه کمی از خودتان خجالت میکشیدید
    بحث کردن با شما به مانند آب در هاونگ کوبیدن است بنده شما را خوب میشناسم از 4 سال پیشتر
    منطق شما توهین و ناسزاست ,و بنده خودم را تا حد و حدود شما پایین نخواهم آورد ,با همین منطق بی منطق خود خوش باشید
    این آخرین پاسخی است که به شما میدهم...
    جناب سعادت فكر نمي كنم كه لازم باشد يك تاپيك "حد و مرز نگارش" هم در كنار اين تاپيك ايجاد كنيم. رفتار شما دارد از جاده ي ادب و نزاكت خارج و همچنين از حوصله و سعه ي صدر مديران فراتر مي رود. لطفا مراقب باشيد.
    Daruosha، K_NMT، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام
    بردیا به سوال دارم که فکر کنم الان ممکنه خیلی ها داشته باشن
    میشه بکجوری ( مثلا تو فتو وبلاگت آدرس بدی) بگی که اون عکسهایی که از دریاچه ارومیه هست کدومشون واقعیه و کدوم دستکاری شدن
    چون من تا حالا اونجا نبودم و خوب الان ذهنیتی که از اونجا دارم با عکسهای شماست
    حالا دوست دارم این تصور ذهنی رو تا جاییه که میشه اصلاح کنم

ممنون
    Soha.T، Amin Zarif و mahta G تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    جناب سعادت فكر نمي كنم كه لازم باشد يك تاپيك "حد و مرز نگارش" هم در كنار اين تاپيك ايجاد كنيم. رفتار شما دارد از جاده ي ادب و نزاكت خارج و همچنين از حوصله و سعه ي صدر مديران فراتر مي رود. لطفا مراقب باشيد.
    آقای حسینی
    تعجب میکنم که چگونه توهینهای مستقیم آقای نعمت الهی از طرف شما نادیده گرفته شد حتی کوچکترین تذکری به ایشان داده نشد و تنها به پاک کردن پست ایشان انجامید
    بنده در انجا تنها به یادآوری قوانین به ایشان اکتفا کردم ولی الان که جواب ایشان را به طور خیلی خیلی خیلی محترمانه تر از آنچه ایشان عمل کردند ,میدهم مقصر هستم؟

میشه بکجوری ( مثلا تو فتو وبلاگت آدرس بدی) بگی که اون عکسهایی که از دریاچه ارومیه هست کدومشون واقعیه و کدوم دستکاری شدن
    چون من تا حالا اونجا نبودم و خوب الان ذهنیتی که از اونجا دارم با عکسهای شماست
    حالا دوست دارم این تصور ذهنی رو تا جاییه که میشه اصلاح کنم
    با توجه به حساسیت و نوع کار و نحوه ارایه کارها تمامی عکسهای دریاچه با دقت و وسواس ثبت و حتی ویرایش شده ,مگر دو سه موردی که صرفا جهت ارایه در فلان گالری خارجی....
    ببینید نوع ویرایش بستگی داره به نحوه ارایه ممکن است یکی از همان ثبت ها را امروز جور دیگری ویرایش کنم ,مهم این است که عکس نهایی در کجا ارایه خواهد شد
    مثلا اگر برای نمایشگاه یا شرکت در مسابقه عکس طبیعت باشد هیچ دخل و تصرفی در ماهیت عکس انجام نخواهد پذیرفت و...

...تصور نمیکنم که اصلا نیازی به توضیح وجود داشته باشد که این عکسها با چه درجه از دقت و وسواسی تهیه و ویرایش شده اند
    موفق باشید
    ویرایش توسط Saadat : Tuesday 6 March 2012 در ساعت 12:21
    ME، K_NMT و M-ESMAILZADEH تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    آقای حسینی
    تعجب میکنم که چگونه توهینهای مستقیم آقای نعمت الهی از طرف شما نادیده گرفته شد حتی کوچکترین تذکری به ایشان داده نشد و تنها به پاک کردن پست ایشان...
    بنده در انجا تنها به یادآوری قوانین به ایشان اکتفا کردم ولی الان که جواب ایشان را به طور خیلی خیلی خیلی محترمانه تر از آنچه ایشان عمل کردند ,میدهم مقصر هستم؟
    آیا این بی انصافی نیست
    خير بي انصافي نيست. مطمئن باشيد كه ما عهد اخوت با كسي نبسته ايم ولي من توهيني در پستهاي ايشان (حتا پستي كه حذف شد) نديدم برعكس از پستهاي شما بوي توهين و تحقير ديگران به مشام مي رسد. خواهش مي كنم اين بحث را تمام كنيد.
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، K_NMT و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

شب گذشته فرصت ادامه بحث دست نداد اما الان برداشتم از نظرات مندرجه اینهاست :

مطابق با استانداردها ، اعمال نظر در ویرایش تصاویر و عناصر آن در عکاسی طبیعت محدود به موارد خاصی است که در مقاله آقای ثانی عزیز ذکر شده.

از اساتید حاضر در سایت عکاسی یقینا کسی حاضر نخواهد شد حد و مرز جدیدی در خصوص عکسهای طبیعت و... رسم کند و به فرض بگوید که فلانی چون شما هستید عیبی ندارد سنگ سنگ است و ابر وقتی نیست به جای منتظر ماندن ابری دیگر اضافه کن.

درجه حساسیت دوستان در برخورد با عکس واقعی و عکس سلیقه ای ! متفاوت است عده ای جبهه میگیرند و نهی می کنند و عده ای دیگر اهل مسامحه اند باید حدت و شدت و تبصره و شرط و شروط

تصور من این است که اعتراف به اشتباه باعث کسر شان نمی شود من یکی توجیه شدم و من بعد از این قسم افراطها نمی کنم. نه به این دلیل که فی المثل حسن و حسین خوششان نیامد بلکه به این دلیل که ادامه این روند را به صلاح خودم و سبک کارم نمی بینم

اما اینکه قرار است خروجی عکس را برای چه کسانی، کی و چگونه ادیت و عرضه کنیم ، با توجه به سلایق اشخاص و تلقی و عاداتمان متفاوت خواهد بود همین مسئله باعث اختلاف نظرات شده است. باقی دوستان هم مختارند در مورد عکسهایشان سلیقه خودشان را اعمال کنند ، من یکی ناراحت نمی شوم و توهین تلقی نمی کنم ولی انتظار مدح و ثنا هم نداشته باشید !

تا نظر دوستان چه باشد

-----------------------
    آف تاپیک : بحث و جدل و برخورد شخصی و پیشداروی دوستان را هم به حساب عادات همیشگیمان می گذارم که وقتی بزرگ میشیم یادمون میره ، اما کوبیدن مداوم و کینه گارانتی دار ! را مناسب شان دوستان و جمع انجمن نمی دانم ، و خیلی ساده وقتی تصمیم درست و یا متعادل نمی گیریم دیگران در موردمان تصمیم می گیرند و تا بوده همین بوده ... زیاد سخت نگیریم ! ...
    K_NMT، Halalzadeh، 1986 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین