صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree67تشکر

موضوع: D600/D610 Vs 6D ؟

كاربر آشنا naseh آواتار ها
    تشکر کرده
    80

در ریویوهای سایت dp و در قسمت noise reduction با مقایسه d610 و 6d میبینیم که کانن به مراتب رفتار نویزی بهتری داره.
    بنده هم یک سوال دارم :
    آیا نیکون d610 هم دارای سنسور بدون low pass filter هست یا خیر ؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    بین این دو بادی کدام یک برای عکاسی از آسمان شب و در کنار آن عکاسی ماکرو و خیابانی مناسب تر است؟
    البته احتمالا برای دو مورد آخر تفاوت چندانی ندارند اما برای آسمان شب برتری با کدام است؟
    و از لحاظ سرعت و دقت فکوس کدام را مناسب تر میدانید؟
    ضمنا قیمت دسته دوم آن ها حدودا چقدر است؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط naseh نمایش پست ها
    در ریویوهای سایت dp و در قسمت noise reduction با مقایسه d610 و 6d میبینیم که کانن به مراتب رفتار نویزی بهتری داره.
    بنده هم یک سوال دارم :
    آیا نیکون d610 هم دارای سنسور بدون low pass filter هست یا خیر ؟
    درود بر شما

من با هر دو بدنه عکاسی کردم و نیکون رو ترجیح میدم.به محاسبات روی کاغذ سایت ها کاری ندارم چون بعضی تفاوت ها در آزمایشگاه های تست محسوس هستند و در عمل شاید به چشم نیایند و حتی متفاوت باشند.در مورد رفتار نویزی به جرات میتونم بگم در تستی که از هر دو دوربین گرفتیم در شرایط یکسان عکاسی٬ نیکون به طور محسوسی بهتر بود.در مورد شفافیت و شارپ بودن خروجی هم در عکاسی منظره و شب باز هم نیکون برتری داشت.تفاوت داینامیک رنج در عکاسی منظره به طور کاملا واضح نیکون رو برنده میکنه.تعداد نقاط فوکوس در نیکون برتری داره و از نظر سرعت فوکوس هم در عکاسی از سوژه های متحرک سرعتش بیشتر بود.علاوه بر همه اینها امکاناتی مثل تایم لپس و اچ دی ار و تایمر قابل برنامه ریزی داخلی و ... باعث میشه نیکون محبوب تر باشه.
    در مورد عکاسی اسمان شب هم اگر منظورتون deep sky هستش من تستی انجام ندادم ولی عکاسان این سبک بیشتر به سمت کنون تمایل دارن ولی در مورد عکاسی از طبیعت اسمان شب مثل راه شیری فکر میکنم نیکون بهتر عمل کنه به علت رفتار نویزی بهتر و داینامیک رنج بالاتر.
    در مورد فیلتر هم خیر .
    البته جی پی اس و وای فای هم از برتری های کنون هست که ممکنه برای بعضی ها اهمیت داشته باشه.
    توضیح اینکه در تست ها بر روی بدنه 6D از لنز 105-24 استفاده شد و بدنه D610 هم با لنز 300-28

من خودم مدت زیادی مردد بین خرید این دو بودم و بیشتر تست های سایت ها گویای برتری کنون بود ولی در لحظه اخر یکی از دوستان عکاس با سابقه بنده رو راضی کرد که نیکون بگیرم و الانم پشیمون نیستم :)

موفق باشید
    kiavash، ata_m3، MEHRDAD.D و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

من با هر دو بدنه عکاسی کردم و نیکون رو ترجیح میدم.به محاسبات روی کاغذ سایت ها کاری ندارم چون بعضی تفاوت ها در آزمایشگاه های تست محسوس هستند و در عمل شاید به چشم نیایند و حتی متفاوت باشند.در مورد رفتار نویزی به جرات میتونم بگم در تستی که از هر دو دوربین گرفتیم در شرایط یکسان عکاسی٬ نیکون به طور محسوسی بهتر بود.در مورد شفافیت و شارپ بودن خروجی هم در عکاسی منظره و شب باز هم نیکون برتری داشت.تفاوت داینامیک رنج در عکاسی منظره به طور کاملا واضح نیکون رو برنده میکنه.تعداد نقاط فوکوس در نیکون برتری داره و از نظر سرعت فوکوس هم در عکاسی از سوژه های متحرک سرعتش بیشتر بود.علاوه بر همه اینها امکاناتی مثل تایم لپس و اچ دی ار و تایمر قابل برنامه ریزی داخلی و ... باعث میشه نیکون محبوب تر باشه.
    در مورد عکاسی اسمان شب هم اگر منظورتون deep sky هستش من تستی انجام ندادم ولی عکاسان این سبک بیشتر به سمت کنون تمایل دارن ولی در مورد عکاسی از طبیعت اسمان شب مثل راه شیری فکر میکنم نیکون بهتر عمل کنه به علت رفتار نویزی بهتر و داینامیک رنج بالاتر.
    در مورد فیلتر هم خیر .
    البته جی پی اس و وای فای هم از برتری های کنون هست که ممکنه برای بعضی ها اهمیت داشته باشه.
    توضیح اینکه در تست ها بر روی بدنه 6D از لنز 105-24 استفاده شد و بدنه D610 هم با لنز 300-28

من خودم مدت زیادی مردد بین خرید این دو بودم و بیشتر تست های سایت ها گویای برتری کنون بود ولی در لحظه اخر یکی از دوستان عکاس با سابقه بنده رو راضی کرد که نیکون بگیرم و الانم پشیمون نیستم :)

موفق باشید

با سلام
    دوست عزیز شما مطمعن هستید که D610 نیکون دارای اینتر وال تایمر داخلی هست ؟

در مورد کثیفی و لکه های روغن بر روی سنسور برای دوربین شما پیش امده؟

ممنون از پاسخ شما
    farshad.s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadRanjbar نمایش پست ها
    با سلام

ممنون از پاسخ شما
    بله دوست عزیز تایمر داخلی برای ثبت عکسهایی مثل رد ستاره و همچنین برنامه ریزی برای ثبت تایم لپس.

کثیفی و روغن ریزی هم مربوط به یک سری از D600 ها بوده و من در D610 تا بحال چنین موردی ندیدم.
    ata_m3، peacekeeper، siosha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadRanjbar نمایش پست ها
    با سلام

ممنون از پاسخ شما
    بعد از حدود 9 ماه استفاده مداوم من هم اثری از روغن ندیدم ، خوشبختانه
    a.g g.a، ata_m3، farshad.s و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

1- بین کنون 6دی و نیکون دی610 علاوه بر قابلیت های عکاسی کدوم برای تصویربرداری(فیلمبرداری) فول اچ دی مناسب تره؟
    2- اگر قابلیت تصویربرداری مهم تر از عکاسی باشه، علاوه بر دوربینای بالا کنون 80دی مناسب تره؟ با اینکه فول فریم هم نیست؟؟؟
    (fps مهم نیست برام)

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط m_sorosh نمایش پست ها
    1- بین کنون 6دی و نیکون دی610 علاوه بر قابلیت های عکاسی کدوم برای تصویربرداری(فیلمبرداری) فول اچ دی مناسب تره؟
    2- اگر قابلیت تصویربرداری مهم تر از عکاسی باشه، علاوه بر دوربینای بالا کنون 80دی مناسب تره؟ با اینکه فول فریم هم نیست؟؟؟
    (fps مهم نیست برام)

بنده در مورد دوم یه موردی که بعضی موارد اتفاق می افته توضیح می دهم.

هستند کسانی که 6 دی رو می فروشند و 80 دی کانن رو می خرند . به خاطر فیلمبرداری .

صرف اینکه سنسور فول فریم هست یا خیر ، هم یه نکته دیگر توجه کنید که اکثر دوربین های فیلمبرداری تخصصی سنسور هاشون فول فریم نیست!!
    و باید در نظر بگیرید که فوکوس ممتد بسیار عالی 80 دی و کمتر داغ شدن سنسور و... براتون کاربرد دارد یا خیر.

من جای شما باشم 80 دی رو انتخاب می کنم.
    یا به Panasonic Lumix DMC-GH4 هم فکر کنید. (البته gh5 هم تا چند وقت دیگه عرضه میشه) و در فیلمسازی حرفه ای هم بسیار استفاده میشه و...
    m_sorosh تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2