نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: دوربین كنون G6 بهتر است یا كنون S80

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربین كنون G6 بهتر است یا كنون S80

سلام به همه دوستان

كمك خیلی خیلی فوری میخوام

بین كنون G6 و S80 كدامیك بهتر است ؟

من این دوربین رو برای عكاسی طبیعت و خانگی میخوام استفاده كنم .

متشكرم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

باسلام،
    1- بهتر است A620 را هم در اين مقايسه وارد كنيد. چون ضمن نزديك بودن مشخصات، قيمت آن بسيار مناسب است.
    2- چون براي مصارف عادي مي‌خواهيد و اگر كارهاي ويرايشي وسيعي روي عكسهايتان نخواهيدكرد، از G6 كه تنها مزيت عمده آن ضبط تصاوير در فرمت Raw است، مي‌توانيد صرفنظر كنيد. در ساير موارد، به اعتقاد من دو مدل ديگر به دليل جديدتر بودن و به ويژه پردازشگر جديدتر و سريعتر به كاررفته در آنها (DIGIC II) و نيز اتصال پرسرعت USB 2 انتخاب بهتري هستند.
    3- تفاوتهاي عمده S80 و A620 به شرح زير است.ضمناً تفاوت رزولوشن 8 و 1/7 مگاپيكسل ناچيز و نامحسوس است :
    الف ـ ويژگيهاي S80 :
    - استحكام بدنه بيشتر
    - لنز با كيفيت و دامنه وايد بهتر (28 در مقابل 35 ميليمتر، در مقياس دوربينهاي 35 ميليمتري)
    - LCD بزرگتر 5/2 اينچي، ولي ثابت
    ب ـ ويژگيهاي A620 :
    - دامنه تله بيشتر (140 در برابر 100 ميليمتر، در مقياس دوربينهاي 35 ميليمتري)
    - ديافراگم بازتر 1/4 در مقابل 3/5 در انتهاي تله
    - قابليت عكاسي ماكرو از فاصله 1cm در برابر 4cm
    - استفاده از باتري قلمي AA قابل دسترسي و تعويض (با يدكي) سريعتر و به مراتب ارزانتر، در مقابل باتري مخصوص S80
    - با 4 باتري AA قابل شارژ NiMH به ظرفيت 2300mAh تا 500 عكس مي‌گيرد، در حالي كه با S80 با باتري مخصوصش تا 200 عكس مي‌توان گرفت.
    - LCD چرخان 2 اينچي كه البته من چرخان بودن LCD را چندان مزيتي نمي‌دانم و بهتر است كاربر با نياز خود بسنجد.
    - خوشدست‌تر و ارزانتر بودن
    4- مقايسه سه دوربين مورد اشاره به نشاني زير مي‌توانيد مراجعه كنيد. البته اين مقايسه خيلي كامل نيست و جاي برخي از مشخصات را، هرچند وجود دارند، خالي گذاشته‌است :
    http://www.imaging-resource.com/CAMD...submit=Compare
    ویرایش توسط yousefmon : Saturday 17 December 2005 در ساعت 20:44
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اينكه يك انتخاب شما كانون G6 است، نمايانگر اين است كه ميتوانيد تا 600 هزار تومان يا نزديك به آن هزينه كنيد، كه اگر اين طور باشد هيچكدام از اين دوربين ها براي شما مناسب نيست. به مينولتا A200 فكر كنيد با قيمت 630 هزار تومان. يا سوني V3 كه ارزانتر ميباشد (قيمت دقيقش را نميدانم) به پاناسونيك Fz20 , FZ30 نيز فكر كنيد. در دنيا دوربيني به غير از كانون A620 وجود دارد!

اين را بگويم كه اگر بتوانيد مينولتا A200 بخريد، مابقي دوربين هاي ذكر شده در مقابل آن مقداري ابتدايي خواهند بود. (البته به غير از پاناسونيك ها). يك مزيت اين دوربين هاي مينولتاي شبه اس ال آر اين است كه مالتي تسكينگ ميباشند و با گرفتن عكس هاي بزرگ، مثلا فرمت RAW ، در كما فرو نميروند!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 16 December 2005 در ساعت 17:23
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان عزیز

ضمن تشکر از راهنمایی شما دوستان یک سوال داشتم !!
    من اول میخواستم دوربین A620 رو بخرم ولی به دلیل اینکه کشور سازنده رو چین زده بود منصرف شدم .

حالا میخواستم بدونم این A620 فقط در چین تولید میشه یا نوع ژاپنی و یا کشور دیگری هم هست ؟؟؟
    آیا در دستگاههای حساس الکترونیکی مثل دوربین دیجیتال ، نوع چینی آن قابل اعتماد است یا نه ؟؟ و کیفیت آن با نمونه ژاپنی آن یکی است ؟؟؟ مثلا کیفیت A95 ژاپنی با کیفیت A95 چینی یکی است ؟؟ چه از لحاظ کیفیت قطعات و عمر آن و چه از لحاظ کارایی و کیفیت عکس ؟؟؟

متشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    ضمن تأييد مطلب آقاي مينوسپهر در اين زمينه، اولاً من تاكنون A95 ژاپني نديده‌ام و شايد از همان اوايل ورود به بازار ايران (و شايد جهان) و حداقل در عمده دوران عرضه‌اش مانند همين A610 و A620 ساخت چين و غالب تعريف و توصيفهايي هم كه در اين مدت از آن شده، برخاسته از همان مدل چيني‌اش بوده‌است. در همين فروم هم بارها گفته‌شده كه تكنولوژي و تجهيزات توليد متعلق به شركت Canon و ژاپن است. من خودم هم اگر ساخت ژاپن يا مالزي پيدا كنم، طبعاً ترجيحش مي‌دهم. اما اگر نشد، در تهيه چيني‌اش درنگ نمي‌كنم. چون فكر مي‌كنم شركتهاي معتبري چون Canon هرگز اجازه نمي‌دهند اعتبارشان با توليد در چين خدشه‌دار شود. پس چيني داريم تا چيني.
    ویرایش توسط yousefmon : Saturday 17 December 2005 در ساعت 21:06
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا just_bekind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اگر بودجه به شما اجازه میدهد انتخاب یک Dslr مثلا D50 بسیار مناسبتر خواهد بود
    مهرداد مسلمی
    Canon S2 IS,tripod Panasonic GS120 Canon MFP370