صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30
Like Tree62تشکر

موضوع: انتخاب دوربین کامپکت معادل G15

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

ببخشيد اقاي ميري شما اهل كجا هستين

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
    ممنون از شما دوست عزيز بابت جوابتان اما اين سوالم برام هست كه كيفيت compactهايي مثل sx260 كانن يا hx30 سوني هم از اين دروبين ها p510 و sx50 بهتر است؟ببخشيد از اين كه خارج از بحث بود
    البته این دو دوربین اول قابل مقایسه با دو دوربین دوم نیستند، دو دوربین نیکون و کنون دومی که اشاره کردید در دسته‌بندی سوپرزوم قرار می‌گیرند و کاربردهای متفاوتی نسبت به کامپکت‌های اشاره شده اولیه دارند. هر چند که هنوز هم از نظر ابعاد سنسور یکسانند. که اتفاقا در اینجا ۴ دوربین اشاره شده دیافراگم‌های نزدیک به هم دارند و از این نظر هم چندان جذاب نیستند.
    نظر شخصی من این است که از مشخصات می‌توان حدس زد که این مدل‌ها تفاوت‌های چشمگیری در خروجی با یکدیگر نخواهند داشت، اما بحث کیفیت خروجی دوربین‌های سوپرزوم در فاصله کانونی‌های بالا، بحثی جداگانه‌است. مقایسه این دو رده صرفا با نیازسنجی فرد خریدار و بالا پایین کردن امکانات مورد نیازش امکان‌پذیر است. ابتدا در مورد نیازهایتان با خود کنار بیایید.

ببخشيد اقاي ميري شما اهل كجا هستين
    بهتر بود سوالتان را در پیغام خصوصی می‌پرسیدید تا در محیط تالار، اما به شرط ادب، بنده اهل تهرانم و اگر دقیق‌ترش را بخواهید اهل دربند تهران :)
    Rouzbeh Ehsani، kiavash و sajjjad تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1625

ممنون از جواب شما اقاي ميري ولي من خودم p510 نيكون رو دارم و نيازم رو ميشناسم بنابراين نظر شما اين است كه تو وايدترين حالت خروجي هاي يكساني دارند درسته؟در ضمن اكر تو اين رنج قيمت compactهايي رو ميشناسيد بيزحمت بهم معرفي كنيد.در مورد اون موضوع كه از شما عذر خواهي ميكنم كه اينجا مطرح كردم ولي بنده هم هم فاميلي شما هستم و لواساني

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

ممنون از جواب شما اقاي ميري ولي من خودم p510 نيكون رو دارم و نيازم رو ميشناسم بنابراين نظر شما اين است كه تو وايدترين حالت خروجي هاي يكساني دارند درسته؟در ضمن اكر تو اين رنج قيمت compactهايي رو ميشناسيد بيزحمت بهم معرفي كنيد.در مورد اون موضوع كه از شما عذر خواهي ميكنم كه اينجا مطرح كردم ولي بنده هم هم فاميلي شما هستم و لواساني
    احتمالا باید همین‌طور باشه، اگر اشتباه می‌کنم دوستان تصحیح بفرمان.

نه، من نمیشناسم، بنده کامپکتی در رده عنوان تاپیک یا همان گروهی که dpreview بررسی کرده بود هستم، حدود قیمت ۱/۵۰۰.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

با سلام خدمت همه عزيزان
    دوستان يه سوال داشتم و اون اينكه كيفيت عكسهاي g15 بهتر از نيكون p510 يا كانن sx50 هست؟
    ممنون ميشم جواب دهيد
    سنسور g15 قدری بزرگتر از این دو دوربینه(1/1.7 در برابر 1/2.3). عدد f کاملا برتری داره. زوم اپتیکالش 5 هست که اصلا قابل مقایسه با دو دوربین ذکر شده نیست(نیکون 42 و کنون 50) . گستره ایزو تا 80 تا 12800 هست که از اون دو دوربین بهتره(نیکون 100 تا 3200 و کنون 80 تا 6400).البته نیکون p520 رو هم معرفی کرده که بهبودهایی نسبت به p510 داشته ولی همچنان ایزو تا 3200 باقی مونده.
    قدرت فلش کمی بهتر از دو دوربینه.قیمت اون هم تقریبا 300 تومنی گرونتره.
    این دوربین 12 مگاپیکسله که از این نظر برابر کنون هست و نیکون هم 16 و مدل بعدی هم 18 مگاپیکسله.نیکون GPS داره ولی هر دو مدل کنون نه.
    سرعت شاتر 1/4000 تا 15 هست (نیکون 510 1/2000 تا 4 ثانیه و کنون 1/2000 تا 15 ثانیه)نیکون جدیدتر هم 1/4000 تا 8 ثانیه است.
    امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید.
    Amateurism تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    سنسور g15 قدری بزرگتر از این دو دوربینه(1/1.7 در برابر 1/2.3). عدد f کاملا برتری داره. زوم اپتیکالش 5 هست که اصلا قابل مقایسه با دو دوربین ذکر شده نیست(نیکون 42 و کنون 50) . گستره ایزو تا 80 تا 12800 هست که از اون دو دوربین بهتره(نیکون 100 تا 3200 و کنون 80 تا 6400).البته نیکون p520 رو هم معرفی کرده که بهبودهایی نسبت به p510 داشته ولی همچنان ایزو تا 3200 باقی مونده.
    قدرت فلش کمی بهتر از دو دوربینه.قیمت اون هم تقریبا 300 تومنی گرونتره.
    این دوربین 12 مگاپیکسله که از این نظر برابر کنون هست و نیکون هم 16 و مدل بعدی هم 18 مگاپیکسله.نیکون GPS داره ولی هر دو مدل کنون نه.
    سرعت شاتر 1/4000 تا 15 هست (نیکون 510 1/2000 تا 4 ثانیه و کنون 1/2000 تا 15 ثانیه)نیکون جدیدتر هم 1/4000 تا 8 ثانیه است.
    امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید.
    ممنون از جوابتون ولي من اين سوال رو 1يا 2ماه قبل كرده بودم و اون موقع ميخواستم اين دوربين ها رو بخرم ولي الان خدا بخواد ميخوام يه 600d بخرم
    Madjidm و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ashtiani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    93

سلام،
    الان با ورود G16 و باقی بودن G15 در بازار، و با توجه به قیمت 1ملیونی G15 به نسبت 1.5 ملیون برای G1x , G16 کدام گزینه رو پیشنهاد میکنید؟!
    علي آشتياني عراقي

mies van der rohe
    less is more

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ashtiani_ali نمایش پست ها
    سلام،
    الان با ورود G16 و باقی بودن G15 در بازار، و با توجه به قیمت 1ملیونی G15 به نسبت 1.5 ملیون برای G1x , G16 کدام گزینه رو پیشنهاد میکنید؟!
    بین این سه دوربین من G1X رو پیشنهاد می دم.ولی یادتون باشه قیمت بالاتری هم می پردازید و شاید در این قیمت بد نباشه 600D رو هم ببینید.
    ashtiani_ali تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

vahidshah
    Guest

بین اوناکه گفتین g1x با اینکه سرعت فوکوس پایینی داره اما بزرگی سنسورش چیز کم اهمیتی نیست بنظر من تو این سطح مقایسه که تقریبا بهترین کامپکتها با اولویت کیفیت و نه زوم سنجیده میشه بهتره از فوجی x10 , و نیکون p7700 هم یاد بشه
    فوجی با سنسور یکم بزرگتر از g16 و خودشم تو ردش محبوبه نیکون پی7700 هم با سنسور هم اندازه جی 16 اما با لنز با زوم بیشترولی با دیافراگم یه ذره بسته تر و باز دوربین خوبیه قبلا که نسل قبلش فکر کنم پی7100 بود تو کیفیت و کارای تو ایزوهای بالا از G هم ردش یکم عقب بود و فقط زوم اضافش بچشم می اومد اماا این 7700 خوبه و محبوب
    ashtiani_ali و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

خوب اگه بخوان g1x بگیرن خوب یکدفعه eos m میگیرن که هم دو تا لنز داره هم تبدیل لنز به لنزهای مونت کنون ef قیمتشم تقریبا یکیه .
    Davood21 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3