صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 100
Like Tree223تشکر

موضوع: ارتقاء به فول فریم تهیه لنزهای جدید و اینکه چه تجهیزاتی را نگه دارم.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پیش فرض ارتقاء به فول فریم تهیه لنزهای جدید و اینکه چه تجهیزاتی را نگه دارم.

سلام
    پس از مدتی کار با دوربین 40D و در کنار آن 60D کنون و تهیه مجموعه ای از لنز ها که از 10mm تا 250 را پوشش میدهد شامل (24-10 و 90 ماکرو تامرون و 135-18 STM و 250-55 کنون ) موقعیتی پیش آمد تا فول فریم تهیه کنم .
    اگر فرض کنیم کل تجهیزات فعلی 7 تومان بفروش برسد بنده حداکثر 4 تا 4.5 تومان دیگر میتوانم هزینه کنم در مورد دوربین کیت 6D کنون و 105-24 را سفارش داده ام که به این ترتیب 3.3 میلیون برایم باقی میماند , با توجه به اینکه علاقه اصلی من عکاسی منظره است و بیشتر از 90 درصد عکسهایم را با 24-10 تامرون گرفته ام به تهیه یک لنز واید مثلا 40-17 کنون فکر میکنم (حدود سه تومان ) اما متاسفانه با اینکار لنز ماکرو و تله بلند را که قبلا روی کراپدار داشتم از دست میدهم .

دوستان به حالتهای مختلفی فکر کرده ام از فروش 105-24 و خرید یک 28-135 دست دوم در کنار خرید 17-40 و حفظ لنز ماکرو 90 تامرون (هرچند اهل عکاسی ماکرو نیستم اما شاید برای پرتره روی فول فریم کاربرد داشته باشد و داشتن آن دریچه عکاسی ماکرو را برایم باز نگه میدارد ) و یا حفظ بدنه 40D و 250-55 که باعث میشود تله را هر چند با کیفیت در سطح کراپدار حفظ کنم (با اینکار مجبور به حمل دو بدنه دو شارژر و ... خواهم بود و هرچند داشتن دو بدنه هم مزایای خود را دارد) و یا خرید 14 سامیانگ دست دوم بجای 17-40 و .... بالاخره اینکه حسابی گیج شده ام .

خلاصه اینکه چه کار کنم تا با توجه به محدودیت بودجه بهترین ترکیب لنزها را روی بدنه 6D داشته باشم بگونه ای که رنج فاصله کانونی مناسب قبلی را هم از تا جای ممکن حفظ کنم , مطمئنم تجربه دوستانی که مدتهاست با سیستم های مختلف کار کرده اند و یا از فول فریم استفاده میکنند میتواند کمک خوبی برای من باشد , امیدوارم نظرات و پیشنهادات خود را از بنده دریغ نفرمایید .

با تشکر

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

اگر ماکرو کار نميکنيد ميتونيد کيت 6 دی رو بفروشيد و 17-40 بگيرید با يه لنز 70-200 4
    اگر 40 و لنز ها رو بفروشيد شايد احتياجی به فروش ماکرو هم نباشه
    yaghoobi و usef تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    4817

از پیشنهاد شما منونم این 70 -200 F4 لنز وسوسه کننده ای است اما با اینکار فاصله 40 تا 70 خالی میمونه که میشه یک پرایم ارزان مثلا 50F1.8 گرفت ولی کیفیت ساخت خوبی نداره و هم اینطوری برای عکاسی عادی زیاد مجبور به تعویض لنز میشم از طرفی 24-105 با کیفیت بسیار خوب و رنج عالی و قیمت مناسب یکی از دلایل من برای انتخاب مجدد کنون نسبت به دوربین خوبی مثل d600 نیکون بود .

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نمی تونید 6دی رو بادی بگیرید، لنز 24-105 رو دست دوم بگیرید؟ گرچه من قبلا هم گفته بودم که 24-105 زیاد آش دهن سوزی نیست به نظر من...
    به ترکیب 17-70 سیگما + 70-200 اف 4 کنن فکر کنید به نظرم. 17-70 اگه گیر بیارید (کلا سیگما توی بازار بگیر نگیر داره) لنز خوبیه، ماکرو هم هست تازه. درسته که به پای لنزهای خود کنن نمیرسه به لحاظ اپتیک، اما رنج بسیار خوب و کیفیت بالا نسبت به قیمتش به نظرم باعث میشه که بهش فکر کنید.
    usef و MohammadH تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

نمیدانم شاید از رفتن به سمت فول فریم مطمئن هستید اما از دیدن ترکیب لنز ها احساس میکنم بخش فراموش شده ای وجود دارد ،
    اینکه چه چیزی در روی دوربین کرپدار ( با لنزهای تکمیل فعلی ) کم دارید که در یک فول فریم ،به صورت یک برتری برایتان جذابیت ایجاد میکند ؟
    ( با فرض تکمیل معادل همان لنز ها روی فول فریم )

- اینکه یک دوربین فول فریم در چه مواردی بر کراپدار برتری دارد ،
    - یا برعکس یک دوربین کراپدار در چه مواردی میتواند بر دوربین فول فریم برتری داشته باشد
    - یا اینکه در چه حالتی ممکن است با این تعویض و صرف هزینه ، تفاوت قابل توجهی در زمینه های مورد توجه شما
    ایجاد نشود

چون من برای یک لحظه تصور کردم قرار است بجای 10-24+60d برای عکاسی منظره از 17-40 + 6d استفاده کنید
    (10-24 در ضریب کراپ ( 1.6 ) کادری میشود معادل 16-38 روی فول فریم)

خوب حالا 17-40 خواهید داشت و یک سنسور فول فریم که عمق میدان کمتری به ارمغان میآورد ( این عمق میدان کمتر ) مزیتی هم برای عکاسی منظره محسوب نمیشود.
    اگر بجای اون 10-24 تامرون یک 10-22 کنون داشتید واقعا این آپدیت به فول فریم با فرض تهیه لنزی مثل 17-40 چه چیز اضافه تری نصیب شما خواهد کرد؟ ( برای عکاسی منظره )
    yaghoobi، usef، Pooyan و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4817

سلام
    انوش جان من واقعا از تجهیزات قبلی راضی بودم شروع اینکار یک دلیل احساسی و شخصی دارد که اگر لازم باشد عرض میکنم اما این کوچ به فول فریم دلایل زیادی میتواند داشته باشد که مهمترین آن کیفیت تصویر است . عکاسی در صبح زود و غروب با دیافراگمهای بسته و بعضا استفاده از فیلتر پلاریزه (معادل یکی دو استاپ کاهش نور ) شما را مجبور به بالا بردن iso خواهد کرد و اینجا است که دو استاپ (بلکه بیشتر ) بهبود کیفیت در iso به یک استاپ بسته بودن دیافراگم در فول فریم (برای جبران عمق میدان نسب به کراپدار) برتری خواهد داشت ضمن اینکه از لحاظ میزان جزئیات در عکسها انتظار افزایش قابل توجهی را دارم.

----------
    پینوشت: 24-10 تامرون در دیفراگمهای بسته مورد استفاده بنده هیچ از لنز 10-22 کنون کم نداشت .
    ویرایش توسط usef : Saturday 25 May 2013 در ساعت 02:13 دلیل: تصحح قسمتی از متن
    yaghoobi، Anoosh-Em و hosein1973 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام

با توجه به محدودیت بودجه ای که دارید و با توجه به نیازمندیهاتون که اعلام کردین. اگر من باشم ۲۴-۱۰۵ رو میفروشم و به جای این لنز یک EF 16-35mm f/2.8 L II USM با همون حدود قیمت میخرم. لنز ۱۶-۳۵ از نظر اپتیک بسیار خوبه و نکته دیگه اینه که شما لنزی با دیاف ۲.۸ به دست میارین. ۱۶ میلیتر اون برای منظره عالیست و میتونید از ۳۵ میلیمتر اون برای عکاسی روزمره استفاده کنید. من در حال حاضر هم لنز ۲۴ میلیمتر و هم لنز ۵۰ میلیمتر دارم. و دقیقا الان احساس میکنم که یک ۳۵ میلیمتر در اکثر عکس هایی که میگیرم جوابگوست.

با بقیه پول هم اگر واقعا ماکرو مهم هست یک لنز ماکرو ۱۰۰ ال بگیرید که هم ماکروی خوبی دارید و هم لنز بسیار خوبی برای پرتره هست. اگر هم فکر میکنید به تله بیشتری نیاز دارید یک ۷۰-۲۰۰ اف ۴ تهیه کنید.

البته در این حالت در ۳۵ میلیمتر اپتیک خوبی نخواهید داشت ولی با توجه به اینکه میگین اولویت اولترا واید هست به نظرم چاره ای نیست. ولی در آینده میتونید با حدود ۸۵۰ دلار لنز ۳۵ میلیمتر لرزشگیر دار جدید رو تهیه کنید و به عنوان یک لنز نرمال خیلی خوب از اون استفاده کنید.

البته اگر یک مقدار بودجه بیشتری داشته باشید. به نظرم میتونید یک ۱۷-۴۰ به همراه یک ۳۵ میلیمتر بگیرید که کمی گرون تر از ۱۶-۳۵ خواهد شد. ولی یک لنز بسیار خوب در ۳۵ میلیمتر خواهید داشت و در عکاسی منظره هم از ۱۷ میلیمتر و در دیاف های بسته استفاده میکنید که در نتیجه از نظر اپتیکی خیلی تفاوتی با ۱۶-۳۵ نخواهد داشت.

البته داشتن دو بدنه هم بسیار مفید و قابل فکر کردن هست. هرچند که من شخصا توانایی حمل دو بدنه همزمان رو ندارم و اگر هم دوربینی با خروجی بهتر داشته باشم ترجیح میدم که همه عکس هام رو با اون بگیرم.

این ها چیزهایی بود که بنظرم میرسید! امیدوارم گیج تر نشین!
    yaghoobi، usef، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    نمی تونید 6دی رو بادی بگیرید، لنز 24-105 رو دست دوم بگیرید؟ گرچه من قبلا هم گفته بودم که 24-105 زیاد آش دهن سوزی نیست به نظر من...
    به ترکیب 17-70 سیگما + 70-200 اف 4 کنن فکر کنید به نظرم. 17-70 اگه گیر بیارید (کلا سیگما توی بازار بگیر نگیر داره) لنز خوبیه، ماکرو هم هست تازه. درسته که به پای لنزهای خود کنن نمیرسه به لحاظ اپتیک، اما رنج بسیار خوب و کیفیت بالا نسبت به قیمتش به نظرم باعث میشه که بهش فکر کنید.
    سلام
    چطور مشکل خاصی روی 105-24 مد نظر شما است ؟
    ضمنا 17-70 برای دوربین های کراپدار است .
    ویرایش توسط usef : Saturday 25 May 2013 در ساعت 01:48
    hosein1973 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    سلام

با توجه به محدودیت بودجه ای که دارید و با توجه به نیازمندیهاتون که اعلام کردین. اگر من باشم ۲۴-۱۰۵ رو میفروشم و به جای این لنز یک EF 16-35mm f/2.8 L II USM با همون حدود قیمت میخرم. لنز ۱۶-۳۵ از نظر اپتیک بسیار خوبه و نکته دیگه اینه که شما لنزی با دیاف ۲.۸ به دست میارین. ۱۶ میلیتر اون برای منظره عالیست و میتونید از ۳۵ میلیمتر اون برای عکاسی روزمره استفاده کنید. من در حال حاضر هم لنز ۲۴ میلیمتر و هم لنز ۵۰ میلیمتر دارم. و دقیقا الان احساس میکنم که یک ۳۵ میلیمتر در اکثر عکس هایی که میگیرم جوابگوست.

با بقیه پول هم اگر واقعا ماکرو مهم هست یک لنز ماکرو ۱۰۰ ال بگیرید که هم ماکروی خوبی دارید و هم لنز بسیار خوبی برای پرتره هست. اگر هم فکر میکنید به تله بیشتری نیاز دارید یک ۷۰-۲۰۰ اف ۴ تهیه کنید.

البته در این حالت در ۳۵ میلیمتر اپتیک خوبی نخواهید داشت ولی با توجه به اینکه میگین اولویت اولترا واید هست به نظرم چاره ای نیست. ولی در آینده میتونید با حدود ۸۵۰ دلار لنز ۳۵ میلیمتر لرزشگیر دار جدید رو تهیه کنید و به عنوان یک لنز نرمال خیلی خوب از اون استفاده کنید.

البته اگر یک مقدار بودجه بیشتری داشته باشید. به نظرم میتونید یک ۱۷-۴۰ به همراه یک ۳۵ میلیمتر بگیرید که کمی گرون تر از ۱۶-۳۵ خواهد شد. ولی یک لنز بسیار خوب در ۳۵ میلیمتر خواهید داشت و در عکاسی منظره هم از ۱۷ میلیمتر و در دیاف های بسته استفاده میکنید که در نتیجه از نظر اپتیکی خیلی تفاوتی با ۱۶-۳۵ نخواهد داشت.

البته داشتن دو بدنه هم بسیار مفید و قابل فکر کردن هست. هرچند که من شخصا توانایی حمل دو بدنه همزمان رو ندارم و اگر هم دوربینی با خروجی بهتر داشته باشم ترجیح میدم که همه عکس هام رو با اون بگیرم.

این ها چیزهایی بود که بنظرم میرسید! امیدوارم گیج تر نشین!
    سلام ممنونم جناب غفاریان که وقت گذاشتید 16-35 لنز بسیار خوبی است اما همانطور که خود شما هم اشاره کردید در دیافراگمهای بسته اپتیک مشابهی با 40-17 دارند و از طرفی وزن کمتر و مهمتر از همه تفاوت 50 درصدی قیمت و از طرفی بنده به جز عکاسی منظره در هیچ ژانر دیگری از عکاسی فعالیت جدی ندارم . قبل از تهیه 138-18 فعلی بارها پیش آمد که به دلیل کوتاه بود 24-10 قادر به بستن کادر مناسب نشدم که این نقیصه این اواخر با تهیه 138-18 بر طرف شد که فکر میکنم 24-105 تا اندازه زیادی بخش پرکاربردتر رنج آنرا در اختیار من میگذارد میماند مشکل تله که هرچند برای عکاسی منظره خیلی پر کاربرد نیست اما بعضی مواقع بودنش واقعا ضروری میشود.
    ویرایش توسط usef : Saturday 25 May 2013 در ساعت 02:03
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

یوسف جان سلام
    همان طور که میدونی من 6ذی با 17-40 دارم
    البته کراپدار رو هم نگه داشتم
    24-105 رو هم دارم حیف این لنز نیست بفروشی
    رنج بسیار مناسبی به عنوان تک لنز داره
    فعلا با این دو تا مشکلی نخواهی داشت
    بعدا که پول دستت اومد میتونی یک تله بلند بخری
    ماکرو رو فعلا بی خیال شو
    adeliry، usef، photographِer و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین