صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree176تشکر

موضوع: Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

و اما 22-11...
    بعد از چند روز کار کردن با این لنز جذاب پیش خودم گفتم بد نیست تجربیات این چند روز رو با دوستان به اشتراک بگذارم.
    وقتی جعبه لنز رو دیدم کمی تعجب کردم.تقریبا به اندازه جعبه یک لامپ معمولی است که در لحظه اول خیلی کوچک به نظر میرسید.وقتی لنز رو بیرون آوردم تعجبم حتی بیشتر شد.لنز بسیار کوچک و جمع جوره.کیفیت ساخت لنز بسیار خوبه و بدنه ترکیبی است از فلز و پلاستیک که حس خوب و محکمی به آدم منتقل میکنه،ماونت لنز فلزی است و رینگهای فوکوس و زوم حرکت بسیار نرم و روانی دارند.این لنز به قابلیت فوکوس دستی همیشگی هم مجهزه و رینگ فوکوس چرخش 360 درجه داره.
    وقتی لنز بر روی دوربین بسته شده و دوربین رو روشن میکنید با پیغامی بر روی صفحه نمایش دوربین مواجه میشید به این مضمون که لنز رو در حالت عکاسی قرار بدید.ضامنی روی رینگ زوم تعبیه شده که باید اون رو به پایین فشار بدید و رینگ زوم لنز رو بچرخونید تا به شماره11 بر روی رینگ فوکوس برسید تا رینگ زوم از حالت قفل خارج بشه و بچرخه.با صدای کلیک خفیفی لنز فعال میشه و قابلیت فوکوس و البته زوم در دسترس خواهند بود.بعد از این عمل بدون پایین نگه داشتن ضامن لنز کاملا در خودش جمع نمیشه و فقط در محدود زوم حرکت میکنه.مکانیزم خیلی جالبی نیست اما جز دفعات و ساعات اول مشکل ساز نیست و به سرعت به اون عادت میکنید.فقط باید در زمانی قصد دارید لنز رو به شخص دیگری بدید مراقب باشید .
    درپوش لنز هم مشابه 70-24 اف 4 کنون هست و خیلی خوب و راحت بر روی لنز چفت میشه.
    در کل کیفیت ساخت لنز خیلی خوبه و کاملا بهتر ازسایر لنزهای همین مجموعه ام تا به اینجاست.همینطور از لنزهای نکسی که در اختیار دارم هم بهتر و محکمتر ساخته شده.با توجه به قیمت و رده این لنز ایراد خاصی به کیفیت ساخت اون نمیشه گرفت.
    و اما مشاهدات اپتیکی:
    در همین ابتدا بگم این لنز واقعا شارپه.یکی از شارپترین اولترا وایدهایی که با اون کار کردم.این چیزی که میگم ضمنی و نظری است چون به 16-8 دیگه دسترسی ندارم اما به نظرم از 16-8 هم شارپتره یا در بدترین حال در همون حده.
    از 11 تا 14 مم شارپترین تصویر در اف 5.6 بدست میاد در اف 8 هم اختلاف اونقدر ناچیزه که باید به پیکسل شماری دقیق بپردازید تا متوجه بشید اف 5.6 شارپتره.و بعد از 14مم تا 22 شارپترین تصویر در اف 8 بدست میاد.البته باز هم همانند فواصل پایینتر در اختلاف با اف.6 ناچیزه.تا دیافراگم 11 در تمامی فواصل کانونی تصویر شارپی خواهید داشت.عملکرد گوشه ها حتی در بازترین دیافراگم فواصل کانونی خیلی خوبه و با یکی دو استاپ بستن دیافراگم گوشه های خوب و شارپی در تصویرتون خواهید داشت.
    از اف 11 به بعد تا 32( که در 22 مم میسره) افت شارپنس محسوسه.طوری که تصویر در اف22 کمی سافتی داره.
    عملکرد لنز در این زمینه به نظرم بسیار خوبه.
    در زمینه وینیت لنز خوب عمل نکرده و از تمام اولترا وایدهایی که دیدم وینیت بیشتری داره.از 11 تا 14مم در بازترین دیافراگم وینیت خیلی زیاده.با بستن دیافراگم به 5.6 کمتر میشه اما هنوز دیده میشه و در اف 8 وینیت خاصی قابل مشاهده نیست.میشه وینیت رو بدون آسیب به بافت تصویر برطرف کرد اما شخصا اینکه این اصلاح پای ثابت بیشتر عکسهام باشه رو نمیپسندم.
    عملکرد لنز در این زمینه نسبتا ضعیفه.
    سی آ در این لنز خوب کنترل شده.در بازترین دیافراگم در تمامی فواصل با مقدار معقولی دیده میشه و با بستن دیافراگم خیلی کم میشه.از سایر اولترا وایدهای کراپداری که با اونها کار کردم به نظرم بهتره.
    عملکرد لنز در این زمینه خوبه.
    اعوجاج لنز در کل به نظرم خیلی خوب کنترل شده.وقتی به عکسهام نگاه میکنم نوع اعوجاج شبیه به 16-8 سیگماست(از نوع بشکه ای).اما مقدار اون به نظرم کمتره.متاسفانه فعلا به لنز اولترا واید کراپدار دیگری دسترسی ندارم که مقایسه شانه به شانه بکنم اما در حین عکاسی با لنز هنوز آزارم نداده و به نظرم خوب کنترل شده.
    عملکرد لنز در این زمینه هم خوبه.
    کنتراست و کیفیت رنگها هم در این لنز عالی است.
    فکر نمیکنم با این لنز فلر برای کسی دردسر ساز بشه.خورشید رو در هر جای کادر قرار بدید با هر فاصله کانونی یا دیافراگمی در اکثر مواقع اصلا فلر نخواهید دید.گاهی اوقات در شرایط خاصی مشدار کمی فلر در تصویرتون مشاهده خواهید کرد که خیلی کمه و با کلیک برطرف میشه.
    در واقع عملکرد لنز در این زمینه خیلی خوبه.
    سرعت فوکوس لنز کاملا خوبه به نظرم.کندی یا گیجی در اون احساس نمیکنید.اگر هم گاهی کمی کند بشه به نظرم بیشتر به بدنه بر میکرده تا لنز.چون بدنه ام با هر لنزی که باشه در نور کم کمی کندتر میشه. از این بگذریم که سریع بودن یک لنز اولترا واید دست کم برای خودم اهمیت نداره.

با در نظر گرفتن همه عوامل من این لنز رو لنز بسیار با ارزشی میدونم.بدنه خوش ساخت ،اندازه بسیار کوچک،لرزشگیر 3 استاپی،استپ موتور؛فیلتر سایز55 که در هزینه های صرفه جویی میشه،اپتیک خیلی خوب و قیمت مناسب این لنز رو برای کسانی که دوست دارند سبک(خیلی سبک) سفر کنند تبدیل به گزینه بسیار خوب و قابل تاملی میکنه.
    در جواب این سوال: آیا من این لنز و یا این کلا این ترکیب رو به طبیعت گردان و منظره گرافها توصیه میکنم؟ باید بگم بله.ترکیب بسیار دوست داشتنی و سبکی است.
    در نهایت دیدن تفاوت در اندازه های دو لنزی که الان دارم فارغ از تفاوتهای فنی کمی آدم رو به فکر فرو میبره...
    _DSC5025.jpg
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 17 May 2014 در ساعت 18:07
    nmroshan، ME، Persian و 49 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با تشکر از اطلاعات خوب و تجربی که با این لنز در عمل به اون رسیدید,در مقایسه با 10-18 stm کدوم رو برای کراپدار پیشنهاد میدید؟
    lamagra تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    12097

خواهش میکنم کاری نکردم.
    والله اگر منظورتون از کراپدار بدنه خودتون هست که قطعا 18-10 .چون این لنز رو اصلا نمیتونید روی اس ال آر ها ببندید.این لنز برای بدون آینه های کنون طراحی شده.
    به این تاپیک مربوط نمیشه اما 18-10 لنز بسیار خوبی است.
    yaghoobi، M. Beyrami، Marefat و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بررسی 11-22 و مقایسه با سیگما 10-20 f/4-5.6:

Google Translate

بررسی 11-22 و مقایسه با 10-18:
    Canon EF-S 10-18mm vs EF-M 11-22mm - EOS-M World

مقایسه 11-22 با 22 و 18-55 در dxo:
    Canon EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM on Canon EOS M versus Canon EF-M 22mm f/2 STM on Canon EOS M versus Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM on Canon EOS M - Side by side lens comparison - DxOMark

مقایسه 10-18 با 11-22 در the digital picture:
    Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Lens Image Quality
    yaghoobi، Kourosh Kahal، KHAKSAR و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    خواهش میکنم کاری نکردم.
    والله اگر منظورتون از کراپدار بدنه خودتون هست که قطعا 18-10 .چون این لنز رو اصلا نمیتونید روی اس ال آر ها ببندید.این لنز برای بدون آینه های کنون طراحی شده.
    این لنز جدید 10-18 اعجوجات رنگی نداره مثل دیگر stm ها

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    خواهش میکنم کاری نکردم.
    ای بابا باز ما از یه لنزی خوشمون اومد، دیدیم با دوربینمون نمیخونه
    البته تقصیر خودمه که به مانت توجهی نداشتم
    فک کنم بازم برگشتیم سر توکینا 11-16
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    این لنز جدید 10-18 اعجوجات رنگی نداره مثل دیگر stm ها
    ببنید هر لنزی یک مقداری سی آ داره.و این هم مربوط به اس تی ام بودن یا نبودن لنز نیست.
    اما این لنز سی آ کمی داره و همانطور که در پست شماره 11 همین صفحه هم گفتم این مورد در این لنز خوب کنترل شده.
    yaghoobi، usef، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    6705

دوستان كسي اين لنز را جديدا در ايران ديده است؟ پيشنهادي براي نحوه خريد آن داريد؟

تشکر کرده
    6705

مقایسه سریع و سر انگشتی 11-22 کنون با لنزهای زیر:

Panasonic G 7-14
    Olympus ED 9-18
    Sigma 8-16
    Canon EF-S 10-18 IS
    Canon EF-S 10-22
    Sigma 10-20
    Canon EF-S 15-85 IS
    Canon 17-55/2.8 IS
    Sigma 18-35/1.8
    Sony E 10-18
    Sony E 16-50
    Nikon 14-24/2.8G
    Canon EF 16-35/2.8L II
    Canon EF 16-35/4L IS

نویسنده مقاله بعد از مقایسه خروجی 11-22 روی eos m با کنون 5dii+16-35 f/2.8ii خودش، به دلیل برتری کیفیت تصویر خروجی 11-22(مخصوصا در گوشه ها) به سرعت فول فریم خود را فروخت!
    به نظر او این لنز با این کیفیت، قیمت، سایز و وزن هیچ رقیبی ندارد.
    ظاهرا معیار این مقایسه ها نتایج dxo بوده است.

Chad Kirkpatrick : Witness to Beauty � Photography | Canon 11-22 IS review and comparison
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Monday 18 January 2016 در ساعت 01:46
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

نیما جان نمونه وطنی همین نزدیکی ها است! چرا راه دور بری؟! زمانی که این لنز رو و اصلا این مجموعه ور خریدم دی800 و 28-16 و 6دی هم داشتم...بعد از چند جلسه عکاسی واقعا بدون عذاب وجدان فول فریم رو فروختم و الان بیش از یک ساله که دارم با این مجموعه و اکثر اوقات این لنز عکاسی میکنم.
    اگر کنون نسل جدیدی از سنسور ها ارائه بده که داینامیک رنج بالا داشته باشند (در ام 4 احتمالی) با وجود این لنز هیچ دلیلی برای رفتن به سمت آ7 های سونی و...ندارم.
    به نظر من هم این لنز با این قیمت و این کیفیت رقیبی نداره.
    _DSC5025.jpg
    یک بار دیگه توجهتون رو به این تصویر جلب میکنم...22-11 و M هر دو با هم از 28-16 به تنهایی کوچکترند و در بدترین حالت یک اندازه فضا اشغال میکنند
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین