صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
Like Tree155تشکر

موضوع: نقد عکس شماره ۴۱

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

در مورد اصالت عکس نظری ندادید جناب روشن!؟
    آیا عکس اولیه که دست مایه این اثر شده توسط آقای iman kh گرفته شده ؟
    اگر جواب منفی باشه ، در مقابل این اثر چه موضعی باید گرفت؟

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    در مورد اصالت عکس نظری ندادید جناب روشن!؟
    آیا عکس اولیه که دست مایه این اثر شده توسط آقای iman kh گرفته شده ؟
    اگر جواب منفی باشه ، در مقابل این اثر چه موضعی باید گرفت؟
    احمد عزیز، شما شواهدی یا مدرکی داری که این عکس توسط ایشون گرفته نشده؟! یا جایی از عکس از عکس دیگری استفاده شده؟

اگر اینطور نیست به نظرم اصلا درست نیست که در مورد اصالت عکس شک ایجاد کنی و این مورد رو بیان کنی.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    احمد عزیز، شما شواهدی یا مدرکی داری که این عکس توسط ایشون گرفته نشده؟! یا جایی از عکس از عکس دیگری استفاده شده؟

اگر اینطور نیست به نظرم اصلا درست نیست که در مورد اصالت عکس شک ایجاد کنی و این مورد رو بیان کنی.
    فرساد جان من نباید عدم اصالت عکس رو ثابت کنم و براش مدرک ارائه کنم ، عکاس باید اصالتش رو ثابت کنه .
    بهرحال فضای عکس طوری است که برام شک و شبهه ایجاد کرده .

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    فرساد جان من نباید عدم اصالت عکس رو ثابت کنم و براش مدرک ارائه کنم ، عکاس باید اصالتش رو ثابت کنه .
    بهرحال فضای عکس طوری است که برام شک و شبهه ایجاد کرده .
    متاسفانه از نظر خیلی از ما ایرانی ها همه چیز دروغه مگر اینکه خلافش ثابت بشه! برعکس همه جای دنیا!

اصلا کاری ندارم که شما براتون شک و شبهه ایجاد شده و این به خودتون مربوطه. ولی مطرح کردن چنین موردی زمانی منطقی و اخلاقیست که مدارک و شواهد معتبر و درستی براش داشته باشید.
    Amateur، mreza1001، M.Mobin و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

احمد عزيز
    من فرض را بر اين قرار دادم كه اثر تماما كار ايشان است، چون دليلي بر خلاف اين فرض ندارم٠
    farsad، mSafdel، aidin594 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    متاسفانه از نظر خیلی از ما ایرانی ها همه چیز دروغه مگر اینکه خلافش ثابت بشه! برعکس همه جای دنیا!

اصلا کاری ندارم که شما براتون شک و شبهه ایجاد شده و این به خودتون مربوطه. ولی مطرح کردن چنین موردی زمانی منطقی و اخلاقیست که مدارک و شواهد معتبر و درستی براش داشته باشید.
    نمیدونم چرا حکم کلی صادر کردید . از شما تعجب میکنم ! مدتی که در این فروم فعال بودم یاد ندارم خودم یا باقی کاربران در مورد تصویری به دیده شک و دروغ نگاه کرده باشن که چنین حکمی صادر میکنید!
    نمیدونم والا...
    حتا بدون در نظر گرفتن بستری که عکس درش به نمایش گذاشته شده (تاپیک نقد) ، به عنوان یه مخاطب ساده حق ندارم به اصالت تصویر شک کنم؟
    آیا نداشتیم مواردی که عکسی برای سایت خارجی مثل 1x یا برای مسابقه ای ارسال شده باشه و داوران اصل عکس یا نگاتیوش رو خواسته باشن؟
    اتفاقاً همین چند روز پیش داشتم موارد شک و شبهه ای که به عکس برنده جایزه وردپرس فوتو وارد بود رو میخوندم...خیلی از دوستان خودی و غیرخودی راجع به صحت عکس نظر دادن...این نظر دادنها و شک کردنها همه از روی بدبینی ما ایرانیهاست ؟ ( در تاپیک حد و مرز ویرایش کجاست؟ )

نظر من برخلاف نظر شماست فرساد گرامی . توهم توطئه و بدبینی عام هم ندارم . اما به عنوان یک مخاطب و بعد به عنوان کاربری در تاپیک نقد این را حق خود میدانم که به اصالت تصویری شک کنم . عکاس دوست داشت ثابت میکند که تصویر را خودش برداشته . دوست نداشت هم که هیچ . اما شک من آنقدری قوی هست که مطرحش کنم .

تشکر کرده
    7124

احمد عزیز، حکم کلی رو من صادر نکردم و متاسفانه وجود داره و فقط حرف من نیست!

در مورد نقد عکس همونطور که مثال زدی مثلا در مورد عکس برنده جایزه وردپرس فوتو هیچ کسی نگفته که این عکس اثر اون عکاس نیست. بلکه عکس رو از نظر فنی بررسی کردن و با توجه به اینکه عکس مستند بوده هر کسی بر اساس شواهد موجود در عکس نظر داده که بر چه اساسی این عکس یک عکس ویرایش شده است.

به نظرم این خیلی فرق میکنه با اینکه فقط بر اساس یک شک شخصی و بدون مستند یا شواهدی بگیم عکس توسط عکاسی که عکس رو منتشر کرده گرفته نشده و باید بیاد ثابت کنه که عکس اثر خودشه. من نظرم اینه که حتی در تاپیک نقد هم کار درست نیست. در مسابقات بزرگ عکاسی هم به طور کلی چنین چیزی وجود نداره و البته اونجا هم بحث فرق میکنه. به هر حال بحث جایزه و اعتبار مسابقات مطرح هست که دلیل منطقی و درستی هست اگر نیاز به این کار باشه.

به هر حال نظراتمون در این مورد کاملا مخالف هم هست.
    امیدوارم این بحث حداقل برای دوستان این سود رو داشته باشه که به عنوان مسئله ای مرتبط با عکاسی و حقوق عکاس در این مورد فکر کنند.
    mSafdel، kiavash، ahmad.abaee و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در مورد اصالت اثر یا مدرک از نظر حقوقی و در ایران (تا جایی که من میدونم) به این صورته که اثر یا مدرک یا ادعای فرد صحیح تلقی میشه تا زمانی که کسی در موردش اعتراض داشته باشه یا ادعای خلافش رو داشته باشه که در اون صورت اثبات جعلی بودن یا دروغ بودن حرف با کسی است که خلافش رو ادعا کرده. گاهی اثباتش ساده است گاهی مدرکی هست گاهی هم نیست و اثبات خلافش مشکله.
    nmroshan، office، ahmad.abaee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد mim.navabi آواتار ها
    تشکر کرده
    30

فارق از نقد خود عکس؛ یکبار دیگه از وجود بخشی مثل "نقد عکس" ها خوشحال شدم! چرا که این بخش به نوعی بازتاب نگرش ما به زندگی، جامعه، اشیا و آدم ها ست.
    همان طور که کاربر paris.sheida یک دیدگاه متفاوت رو بیان کرد که شاید هدف اصلی عکاس نباشه
    واما کاربر ahmad.abaee؛ بدون بیان حداقل شواهد صاحب اثر رو زیر سوال میبره.

خوشحالیم هم از این بابت که تو فضای متمدنانه میتونیم خودمون رو در آیینه ای ببینیم.
    ahmad.abaee و paris.sheida تشکر می‌کنند.
    پنجره دید هر انسان ، وسعت ذهن اوست . / پندار

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3