صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
Like Tree155تشکر

موضوع: نقد عکس شماره ۴۱

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض نقد عکس شماره ۴۱

چهل‌ و یکمین عکس برای نقد هفتگی، عکس زیر است:

مشتاق خواندن نوشته‌های دوستان هستیم ...
    farsad، merdax، Omid Sariri و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    عکس به خودی خود زیبا هست و مبهم.اما اگر حالا حرفی از اون میزنم به این خاطر هست که برعکس دفعات قبل (که دوستان حرف دل ما رو زدند و من لب به تکرار نگشودم) زودتر به این تاپیک برخوردم
    انعکاسی کامل در مقابل واقعیتی نصفه و نیمه.کادری که کجی اش باعث تاثیر بیشتر شده و همین طور زوایه ی انتخابی عکاس هر کدام به نحوه ی خود به ارزش عکس افزوده.
    امیدوارم باز هم از این دست عکس ها ببینیم
    شب خوش
    farsad، office، mehran_sh_t و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام

به نظرم این عکس خیلی عکس خوبیست. همونطور که دوست خوبمون گفتند زاویه انتخاب شده عالیست. به نظر من چیزی که این عکس رو خیلی قوی کرده وجود سایه اون شخص بر روی زمین هست. بدون وجود اون به نظرم عکس خوبی نبود. این سایه به ایجاد حس رازآلود عکس کمک میکنه و داره اون شخص رو که نیست نشون میده. و هرچقدر هم که در سایه دقت کنید چیزی به دست نمیارید! ولی اون شخص در عکس وجود داره.
    نکته دیگه هم به نظرم ادیت خوب و ترکیب رنگی خیلی خوب این عکس هست. وجود رنگ سبز در بکگراند به قرارگیری چتر نارنجی رنگ در عکس خیلی کمک کرده و از نظر بصری هم با یک عکس خوب روبرو هستیم.
    office، Moty، marypm و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

همه نکاتی که دوستان گفتند کاملا به جا و درست. به نظر من یک نقطه قوت دیگه عکس، کف پوش های خیابون و نظمی که دارند هست.
    Moty، marypm، 2105 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

سلام
    باتشکر از جناب دکتر
    عکس زیبائیست , انچه به ذهن هم میرسد در نگاه اول را فرساد و حسین فرمودند. فقط یک نکته درباره عکس که نمی دانم ایراد هست یا برداشت من اشتباه هست اینکه چرا اثرات بارش باران درهمه کادر وجود ندارد!! یعنی فقط گوشه راست تصویر باران درحال بارش هست؟! سایه خیس شخص رازالود هم میرساند که هیچ سایه بانی هم وجودندارد.
    یااینکه واقعی نباید به تصویر نگاه کرد؟ همینی که هست ... ؟
    Moty، 2105، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

عکسی ساده با المان های کم ولی در عین سادگی زیبا هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ معنا. چتر نارنجی که تقریبا در یک سوم قرار گرفته، بر روی زمینه خاکستری که می تواند به سبب وجود خیسی زمین باشد یا ویرایش، هر چه هست ترکیب زیبایی را به وجود آورده. چتر نارنجی و چکمه زنانه نشان از وجود زنی در تصویر دارد، زنی که نیست! که اگر بود می شد گفت زنی امروزی است. و امتداد نگاه که به سایه زن می رسد. سایه ای که وجود دارد، انگار که امروز از زنانگی فقط سایه ای بر جای مانده است، و از وجودش فقط ظاهری. سایه ای که در امتداد با دو المان وجودی زن یک خط مورب را به وجود آورده که به تنهایی حس سقوط را به ذهن می آورد و اگر آن را در کنار قسمت های پر رنگ جدول زمینه عکس قرار دهیم که مانند پله ای نزولی از سمت چپ تصویر به سمت راست آن قرار دارد، حس نزول و پایین رفتن زن را نشان می دهد.
    به همه دلایل ذکر شده به نظر من این عکس نشان از از بین رفتن زنانگی زن امروز و به جای ماندن ظاهری از زن را دارد
    farsad، Moty، marypm و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

وجود رنگ سبز در بکگراند
    آقای غفاریان این سبزه؟ من دچار کوررنگیم؟! :|
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_sh_t نمایش پست ها
    آقای غفاریان این سبزه؟ من دچار کوررنگیم؟! :|

نه که شما کوررنگ باشین! ولی اینم مدرکش:

Screen-Shot-2013-06-09-at-3.58.04-PM.jpg

البته بهتره اصلاح کنم، خاکستری متمایل به سبز!
    mehran_sh_t، kiavash، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_sh_t نمایش پست ها
    عکسی ساده با المان های کم ولی در عین سادگی زیبا هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ معنا. چتر نارنجی که تقریبا در یک سوم قرار گرفته، بر روی زمینه خاکستری که می تواند به سبب وجود خیسی زمین باشد یا ویرایش، هر چه هست ترکیب زیبایی را به وجود آورده. چتر نارنجی و چکمه زنانه نشان از وجود زنی در تصویر دارد، زنی که نیست! که اگر بود می شد گفت زنی امروزی است. و امتداد نگاه که به سایه زن می رسد. سایه ای که وجود دارد، انگار که امروز از زنانگی فقط سایه ای بر جای مانده است، و از وجودش فقط ظاهری. سایه ای که در امتداد با دو المان وجودی زن یک خط مورب را به وجود آورده که به تنهایی حس سقوط را به ذهن می آورد و اگر آن را در کنار قسمت های پر رنگ جدول زمینه عکس قرار دهیم که مانند پله ای نزولی از سمت چپ تصویر به سمت راست آن قرار دارد، حس نزول و پایین رفتن زن را نشان می دهد.
    به همه دلایل ذکر شده به نظر من این عکس نشان از از بین رفتن زنانگی زن امروز و به جای ماندن ظاهری از زن را دارد
    اقاي مهران موافق نيستم ، من با قسمتهاي بولدشده موافق نيستم. فكرميكنم ازانجاكه اين ذهنيت شماست درباره زن امروزي ، ازاين عكس هم چنين نتيجه گرفته ايد. گرچه اگرواقعا اين عكس همين منظورراداشته باشد ،كه بعيدميدانم ، درانصورت ،پس من كل اين عكس راازنظرمعني قبول نخواهم داشت.چراكه به نظرم باقيماندن سايه اي اززن امروزي فقط شعارهست. زن ديروز چه داشته بيشتر؟ جز اينكه درخانه به سابيدن و شستن وپختن و زبان بستن و... اكتفاميكردهاست، به چه ميباليده ست؟ اينهاالبته ارتباطي با نقدعكس ندارد. اما بانقدشما ،چرا. ارتباط دارد.
    ازانجاكه معتقدم زن امروزي ، پله هاي زيادي جلوتررفته از ديروز( ديروزكجا زن انديشمندو معلم وپزشك وعكاس و... بود؟!) ، اين عكس فاقداين معني ست كه شما فرموديد. ممنون وببخشيد.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

با سلام دوستان،

به نظر من عنصر اصلی عکس فقدان است، "نبود" چیزی که باید باشد و نیست. چشم در این عکس به دنبال منبع سایه میگردد و هیچ نمی یابد.

پ.ن: به شخصه یاد دوستی افتادم که گذر دوران مارو از هم جدا کرد ولی هر از چند گاهی که میبینمش با همه دوستی و نزدیکی احساس میکنم که این "او" همان "او" نیست و هر چه بود دیگر نیست.

امیدوارم در حد کفایت درست گفته باشم.
    farsad، mSafdel، pooya_p و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین