نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree35تشکر
  • 12 Post By Miri
  • 5 Post By auditore
  • 2 Post By 47amir
  • 7 Post By mreza1001
  • 3 Post By Moty
  • 1 Post By 47amir
  • 4 Post By siavash_f
  • 1 Post By kiavash

موضوع: Pentax K-50 / Pentax K-500

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

پیش فرض Pentax K-50 / Pentax K-500

شرکت پنتاکس سری دوربین های SLR خود را با معرفی دو بدنه جدید به روز رسانی کرد :

بدنه K-50 در رنگ های متنوع !!! :

مشخصات کلیدی :

16.3MP APS-C CMOS Sensor

PRIME M Image Processing Engine

3.0″ 921k-Dot LCD Monitor

Full HD 1080p Video Recording at 30 fps

SAFOX IXi+ Autofocus System

Continuous Shooting Up to 6 fps

In-Camera Shake Reduction System

Fully Weather-Sealed Body Design

Rechargeable Li-Ion or AA Batteries

In-Camera HDR and RAW Image Processing

و بدنه K-500 با مشخصات تقریبا برابر و بدون سیلینگ :

زمان عرضه بدنه ها ماه جولای
    مشخصات و قیمت مدل های جدید در برابر بدنه قبلی (K-30) :

اطلاعات بیشتر

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

به نظر میرسه باید به طراحان پنتاکس یک دست مریزاد حسابی گفت!!!
    فکر نکنم تا حالا هیچ اسباب بازیی هم با این تنوع رنگی ساخته شده باشه . درست برعکس مهندسین پنتاکس که از نظر فنی به خوبی تونستن با کنون و نیکون رقابت کنند و حتی در بعضی مواقع اونها رو پشت سر بزارند ، مهندسین طراحشون هر روز تنزل کیفیت پیدا میکنند . به جای این که بدنه ها رو به سمت جذاب شدن و حرفه ای تر شدن سوق بدن همش دارن برعکس عمل میکنند . ظاهرشون که هر روز بعد از k-30 بیشتر شبیه بریج ها میشه تا یک dslr که به مشخصات خوبش بخوره . از حذف lcd بالا گرفته تا چینش دگمه ها و .... .
    اگه من یک روزی بخوام از ادامه کار با برند پنتاکس دست بکشم بی شک یکی از مهمترین دلایل همین ظاهر معیوب و نه چندان خوشایند میشه . به امید تکرار طراحی ها موفق مثل k-20 برای پنتاکس عزیز .
    mreza1001، siavash_f، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

آخه این چه کاریه؟!
    What's New

Improved image processing, with fewer 'jaggies' and higher maximum ISO
    More traditional D-SLR design
    Lighter (yet still water-resistant) kit lenses with plastic mount
    Available in 120 color combinations (K-50 only)
    مورد اول رو کاری ندارم چون هنوز دقیق مشخص نیست که بهبود پیدا کرده !
    More traditional بخوره تو سره من!!! من به شخصه طراحی خاص و Non traditional کا30 رو بیشتر دوس دارم. یکی از دلایلی که من k-30 گرفتم همین طراحی مدرن و غیر معمولش بود.
    الان کی گفته سبک بودن حسن به حساب میاد؟ لنز کیت با مانت پلاستیکی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    مورد آخر هم که جز آبرو ریزی چیزی نداره آخه مگه مهد کودکه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

Eye-Fi یم کجااااااا بووود ؟!!!!!! (خسته نباشین واقعا)

کلا فقط میتونم تنها حسنشون رو قیمت مناسب تر زمان عرضه بدونم! همین.
    mreza1001 و auditore تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

درک نمی کنم چرا این قدر وجود دوربین رنگی براتون آزار دهنده است. می تونید مشکیش رو تهیه کنید. بازار هدفش اینجوری تعیین شده دیگه فعلا همینه وضعیت. من سفیدش رو دوست دارم زرد و مشکی هم به بقیه لنزها که مشکیه میاد! جذابه
    aidin594، lamagra، siavash_f و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    اتفاقا برعکس دوستان به نظر من طراحان پنتاکس دقیقا تونستن جای خالی بازار و شناسایی کنن ، در بقیه برند ها جز رنگ مشکی شما در این رده دوربینی نمی بینید جز یکی رو مورد در طراحی نیکون که خیلی جذاب نیست
    این تنوع رنگ برای کسانی که دوربین با کیفیت می خوان ولی رنگ بندی دوربین های کامپکت و می پسندند بسیار جذابه هرچند من خودم هم از تنوع رنگ بسیار خوشم میاد و کاربرانی رو دیدم که فقط به خاطر رنگ مشکی دوربین های dslr به سمت این دوربین ها نمی روند
    و البته برای خانوم ها بیشتر جذابه
    اینکه شما بتونی یک بدنه با سیلینگ بالا و این همه تنوع رنگ و ظاهری بسیار شیک تولید کنید به نظرم از نیاط قوت این دوربین هست
    mreza1001، siavash_f و Miri تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

من با رنگ بندی مشکلی ندارم! منم رنگی ها رو دوس دارم! ولی میدونم اگر دوربین رنگی بگیرم بعد از یه مدت دلمو میزنه و به نظرم یه جورایی دخترونس.پس ممکنه دوس داشته باشیم ولی نهایتاً مشکی میخریم!
    پس همه میدونیم درصد افرادی که رنگی میپسندن و نتیجتاً رنگی خریداری میکنند خیلی خیلی کم هست. مشخصا جناب میلانی هم ارجحیت رو با مشکی میبینن و بعد سفید!
    عموما بازار هدف برای درصدی از غیر پروفشنال ها و بخشی از خانمها و پولدار هایی که دوربین رو فقط برای رنگش میخرن! , و این مقدار کمتر از 20% نباشه! بیشترم نیست! ولی با این حساب فک میکنم رنگیهاش تو ژاپن بیشترین ترفدار رو داره و ممکنه حرفه ای هام برای تنوع یکی بخرن!
    درست که پنتاکس این بازار رو هدف قرار داده و هیچ شرکت دیگه ای هم رغیبش نیست! ولی من صحبتم اینه که وقتی هیچ پیشرفت به خصوصی تو upgrade یک بدنه نمیبینیم ویه دفه میبینیم و رنگ بندی پیشرفت 13 برابری داشته!!! ( 9 ----> 120) پس متوجه میشم که
    1: متخصصین پنتاکس k-30 رو دوربین کاملی میدونن (و مثلا الکی نمیان جنگ مگاپیکسلی را بندازن!)
    2: یه سری قابلیت جزئی بهش اظافه میکنن اونم برای خالی نبودن عریضه!!!
    3: تمام مانور و تبلیغاتشون رو میذارن رنگ بندی گسترده (کاری که برای k-30 انجام دادن ولی با 3 رنگ شروع شد!)

و این جا یک سوال میمونه !!!
    که آیا پنتاکس با دردست گرفتن بازار دوربین های رنگی میتونه به سودی مشابه با بقیه دوربین هاش برسه!؟
    siavash_f تشکر می‌کند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

درود
    خیلی وقته توی سایت پستی نزدم و بیشتر خاننده مطالب بودم تا بنویسم ولی چند مورد رو باید گفت
    اول اینکه متاسفانه ما فکر میکنیم کل دنیا مثل ما فکر میکنن پس پنتاکس طراحی های غیر معقول داره دوستان گلم ما اینجا ممکنه نسبت به یک رنگ ، برند ، جنس و ... علاقه نشون بدیم ولی این ها از نظر نقطه دیگه ای از جهان ، افراد و کشورها چندان پسندیده نشه
    دوم اینکه مگه فقط مردان عکاسی میکنن ؟ بانوان زیادی هستن که عکاسی میکنن و با دوربین های خیلی ساده تر از دوربین های ما عکس های خیلی زیبایی خلق میکنن حالا چه اشکالی داره با همون روحیه لطیف زنانه دوربین زنانه یا رنگی داشته باشن شما میتونید دوربین مشکی رو تهیه کنید و فلانی در فلان جا فلان رنگ رو این رو نمیشه اشکال دونست در مورد امکانات هم به نظر بنده امکانات بدی نداره از طرفی یکی از دوستان یادآور شده بود که ال سی دی پنل توی این سری نیست خوب توی سری 3رقمی کنون هم نیست حالا بریم به کنون ایراد بگیریم که چرا؟
    به دور از برندگرایی و تعصب و.... نگاه کنید به دوربین ها و امکاناتشون
    موفق باشید/
    mreza1001، Moty، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    148

من اگه بخوام بخرم قطعا سفید-مشکیش رو میخرم.
    ولی انصافا بقیه رنگاش خز و خیله

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اينكه رنگ بندي هاي زياد وجود داشته باشه بد نيست، فقطيه نكته پيش مياد باتوجه به اينكه تيراژتوليد معمولا درحد خاصي هست واين تعداد شامل اين همه رنگ هم هست ، همه فروشگاهها همه رنگهاي دلخواه رو ندارند.
    درضمن رنگبندي هاي اينچنيني فك نميكنم دربازار خيلي كمبودش حس ميشدكه حالا پنتاكس اومده باشه اين بخش رو دردست بگيره. مثله اين ميمونه كه پورش بياد داشبوردهاي رنگي براي ماشينهاش بزنه.
    كلا به نظرم اگه اين رنگها رو در نمايندگي ها بشه سفارش داد يه امكان خوبه. ولي اگه به شكلي باشه كه بخوايد توبازار در به در دنبال رنگ خاص خودتون باشيد اصلا جالب نيست.
    معمولا رنگ مشكي خط وخش ها رو خيلي زود نشون نميده درحاليكه رنگهاي ديگه اره واينه كه به دلاليل مختلف مورد توجه نيست اين دوربين هاي رنگي، حالا حتي بين خانمهاكه البته درصدشون هم كمتره. اگه فروش خوب بود اون گوشي هاي رنگيه نوكيا كه زماني توبازار زياد بود همچنان فروش ميكرد. اين كه ديگه دوربينه!!!اونم به اصطلاح حرفه اي...!!؟
    47amir تشکر می‌کند.