صفحه 12 از 62 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

cinemazar
    Guest

من نیز اخیرا بعد از سه سال 60D را با 70D عوض کردم ، تقریبا تمام استفاده من از دوربین قبلی برای تصویربرداری بود و قصدم از خرید این دوربین هم همینه . فعلا چندان فرصت تست نبوده اما به زودی برای یک پروژه سنگین از آن استفاده خواهم کرد که حتما گزارشی از اون رو اینجا می ذارم . یک لنز کیت 18-55 و یک 40mm کانن STM هم باهاش دارم از کارکرد 40mm به شدت راضی ام چه تصویر و چه فوکوس دققیقا برای همین دوربین گویی ساخته شده . فوکوس خودکار هم خیلی به دوربین های فیلمبرداری حرفه ای نزدیک شده و اگر هم گیجی به چشم میاد اصلا ایرادی نیست که مثلا دوربین در لحظه ممکن به سمت سوژه نزدیکتر گرایش داشته باشه . اما مثلا حالتیش که سوژه رو تعقیب می کنه خیلی کاربردیه و خطایی هم نداره که برای صحنه های متحرک در فیلمبرداری بهتر از یک دستیار فوکوس کش نباشه بدتر نیست . به هر حال پیشرفت خوبیه و باید به فال نیک گرفته بشه . از کانن متشکرم به خاطر اینکه در کنار کاربردهای عکاسی قانع کننده ، به حال کسانی هم که ازین ابزارهای ارزانتر برای تصویربرداری استفاده می کنند اهمیت داده و عملا امکاناتی رو گذاشته که ربطی شاید به عکاسی ندارند .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    یک نقد کوتاه از تجربیات 2~3 روزه ام.

از حساسیت صفحه نمایش (با اینکه محافظ صفحه نمایش نصب کردم) راضی هستم.
    صدای آینه (که به نظرم شبیه به 5D شده) رو دوس دارم.
    در مورد اتوفوکوس (در زمان فیلمبرداری) : هنوز با لنزهای STM تست نکردم ولی با لنزهای فعلی (Canon 50 f1.8 & Sigma 17-50) اصلاً نتیجه برام قابل قبول نیست.
    ولی در مورد فوکوس در زمان عکاسی : هنوز فرصت نکردم زیاد عکاسی کنم ولی سیستم فوکوس جدید و تنظیماتش به نظرم پیشرفت خیلی خوبی داشته.

اگر سوالی راجع به این دوربین در ذهنتون هست که برای خرید مرددتون کرده، بپرسید. در اولین فرصت بررسی میکنم.
    عکسهای خام هم که در اینترنت زیاد هست ولی اگر دوس داشتید بگید تا آپلود کنم.
    لطفا سیستم wifi اون رو چک کنید ببینید براحتی میشه با گوشی اون رو کنترل کرد یا نه چون برا من یکی از مهمترین دلایل که میخوام آپدیت کنم همینه چون میخوام با گوشی آیفونم دوربین رو کنترل کنم.
    ممنون میشم تست کنید
    CANON 7D+CANON 550D+18-135 STM LENS+55-250 LENS+MANFROTTO 7301

كاربر جديد mtzaker آواتار ها
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    اينطوريم باشه بسيار عاليست:

No aperture limitation (!)

فوكوس كردن در مورد لايوويو بدون محدوديت اپچر! ديگه استفاده از تله كانورتورها محدوديت فوكوس اتوماتيك ايجاد نمي كند!
    Canon 70D Review: Hands-On Preview

سوال: يعني هيچ محدوديتي وجود ندارد در اپچر بسته!؟!!
    این رو از دوستان کسی امتحان کرده؟ اتوفوکوس با دیاف بالای 5.6 ؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط navid1361 نمایش پست ها
    لطفا سیستم wifi اون رو چک کنید ببینید براحتی میشه با گوشی اون رو کنترل کرد یا نه چون برا من یکی از مهمترین دلایل که میخوام آپدیت کنم همینه چون میخوام با گوشی آیفونم دوربین رو کنترل کنم.
    ممنون میشم تست کنید
    فعلاً گوشی ای که دستم هست ، Nokia 5800 هست که فکر نمیکنم نرم افزار EOS Controller نسخه symbian داشته باشد.
    navid1361 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    فعلاً گوشی ای که دستم هست ، Nokia 5800 هست که فکر نمیکنم نرم افزار EOS Controller نسخه symbian داشته باشد.
    داداش یک آیفون بگیر تا لذت کار با دوربین برات ۲ برابر بشه
    CANON 7D+CANON 550D+18-135 STM LENS+55-250 LENS+MANFROTTO 7301

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

و بالاخره review نهایی کانن 70D سایت dpreview منتشر شد :

Canon EOS 70D Review: Digital Photography Review

Canon-EOS-70D-Review--Digital-Photography-Review.jpg
    yaghoobi، Nima Sadigh، Saadat و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نوشته اين دوربين براي چه كارهائي خوب نيست ؟ متوجه منظور عباراتش نشدم ميشه دوستان توضيحي بدن؟

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    نوشته اين دوربين براي چه كارهائي خوب نيست ؟ متوجه منظور عباراتش نشدم ميشه دوستان توضيحي بدن؟
    میگه برای اینا مناسب نیست:

افرادی که به صورت غیر جدی عکاسی اسنپ شات (عکس فوری) میکنند و بودجه ای که خرج میکنن براشون مهمه. افرادی که نه از لایو ویو استفاده میکنند و نه علاقه ای به فیلمبرداری دارند و عکاسانی که دوست دارند در سفر و سیاحت ابزارشون سنگین نباشه و تجهیزات کمتری همراه داشته باشند.
    yaghoobi، Nima Sadigh، mOhSeN.Gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

cinemazar
    Guest

دوستان پروژه سنگین ما تمام شد ( 7 روز روزی 12 ساعت تصویر برادری ) و این دوربین الحق سر بلند بیرون آمد . مسئله اول فرمت جدید فشرده سازی برای این دوربین است که باعث می شود مثلا در یک رم 16 گیگ که به صورت ارجینال 22 دقیقه فیلم می توان ذخیره کرد ، تا یکساعت و 5 دقیق رکورد کینم بدون افت کیفیت ( البته چیزی که با چشم بشه دید ) منتها در این حالت فایل ضبط شده از سنگینی بیشتری برای اجرا بر خورداره و در نرم افزار تدوین کندتر پلی می شه و البته بیت ریت اون هم تا یک شوم کاهش داره ، مورد بعدی ال سی دی تاچ و منو بندی بسیار کابردی تر اون هست . و همچنین ارگونومی و جای گیری کلید های اون برای تنظیمات اصلی ، که به نسبت دوربین مثل 7D شاهکاره .
    می رسیم به گل سر سبد این دوربین برای مخصوصا تصویر برداران که همانا اتو فوکوس جدید و سریع این دوربینه !

در یک کلام شاهکار ! البته با لنزهای STM ، چیزی فراتر از این در مخیله من نمی گنجه ! به قدری این فوکوس سریع و دقیق هست که هیچ تفاوتی با فوکوس از طریق چشمی در حالت غیر لایو ویو نداره ، این سیستم در سه حالت کار می کنه . یکی منطقه ای هست که شما کادر مربعی رو که در ال سی دی قرار داره به هر جای صفحه که منتقل کنید همواره شیئی که در اون قسمت کادر قرار بگیره فوکوس خواهد شد ، یکی همانند حالت معمولی است که نقاطی رو دقیقا در جای نقاط فوکوس عادی بر روی صفحه نشان می دهد و با نیمه فشردن شاتر براساس نزدیکی به دوربین بر روی آنها فوکوس انجام می گیرد ، و در آخر شاهکار مهندسی کانن ، حالت سروو و دنبال کننده اون هست که سوژه های انسانی رو از روی چهره و سوژه های دیگر رو از روی مشخص کردن یک نقطه ( مثلا چرخ یک ماشین ! ) تعقیب می کنه و همواره در فوکوس قرار می ده چه در عرض کادر حرکت کنند چه در عمق ! مثلا ما یک صحنه داشتیم که دو نفر بر روی صندلی نشسته بودند ، ابتدا یکی از اونها بلند می شد به سمت دوربین حرکت می کرد و از کادر خارج می شد ، سپس اونیکی بلند شده و همان مسیر رو در پیش می گرفت ، دوربین در حالی که ما اصلاح کادر می کردیم ، ابتدا شخص اول رو شناسایی می کرد ( چون هم متحرک بود و هم به سمت دوربین نزدیک می شد ) و فوکوس رو خیلی نرم روی چهره اون نگه می داشت و به محض خروج از کادر ( با لنز 40mm stm ) می پرید روی چهره نفر دوم و فوکوس رو بر روی اون می ذاشت تا خروجش از کادر ! این فرایند به اندازه نرم و دقیق و سریع انجام می شد که برای مشابهت با اون نیاز به یک دستیار فوکوس کش قهار هست ! یعنی دم کانن گرم که بزرگترین دغدغه دوستداران DSLR ها رو برای فیلمبرداری رفع کرد که همانا حظ فوکس در عمق میدان به شدت پائین بود .

خیلی طولانی نکنم ، رفتار نویزی در فیلمها به نسبت 60D و 7D بهتر شده ، منو ها حرفه ای تر و تنظیمات کلا بیشتر شدن ، سرعت دوربین عالیه و یک کلاس در پردازش بالاتر رفته که مدیون پردازشگر دیجیک 5+ هست . کیفیت صفحه نمایش هم که به قدری بالاست که مشابهش مخصوصا در زوایای دید بسیار کم هست حتی در گوشی های هوشمند . و البته این کیفیت بالا شاید گول زننده هم باشه که باید دستتون بیاد ، من بالشخصه امید وارم کانن هم ازین تکنولوژی جدید فوکوس در دوربین های فیلمبرداریش ( مثل C500 ) استفاده کنه و هم دوربین های فول فریمی مانند 5D mk3 رو نیز بهش تجهیز کنه .

تنها نکته مایوس کننده این دوربین برای من عدم کارایی سیستم وای فای اون در حالت فیلمبرداری هست ! یعنی از تصویر زنده بر وری موبایل هوشمند در حالت تصویر برداری خبری نیست ! احتمالا این می مونه واسه دوربین های گرونتر !

دوستان اگر سوالی بود من در خدمتم .
    yaghoobi، usef، Amin Zarif و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

در مورد عكاسي هم اگر نقدي داشته باشيد خيلي عالي است. خصوصا عكاسي در شب و ايزو هاي بالا و سرعت اون.
    كيفيت ساخت بدنه در چه حدي است ؟

صفحه 12 از 62 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین