صفحه 2 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

پیش فرض انتخاب مشکل من برای خرید دوربین SLR بین 70D, D7100 , 6D

سلام دوستان.
    بلاخره من تصمیم به خرید دوربین گرفتم. عادتی دارم که همیشه خوب از مدل و کارائی وسیله ای که قصد خریدش رو دارم مطمئن میشم و بعد اقدام به خرید میکنم که البته این رویه مشکلاتی رو هم به همراه داره که باعث میشه مدلهای جدید به به بازار بیاد و مدل مد نظر قدیمی بشه
    مثلا بنده قصد خرید 60D رو داشتم که با ورود 70D دیگه نمیتونم سمت 60D برم ! عادتی دارم که همیشه دوست دارم جدید ترین مدلها رو بخرم!

به هر حال بی ثباتی قیمت ها در بازار هم عاملی بود که باعث شد پروسه خرید دوربین از زمانی که آخرین دوربینم 1100D رو فروختم بیشتر از 1 سال به درازا بینجامد و طول کشید.و الان قیمت ها کمی افت داشته و به نظرم زمان بدی برای خرید نیست. هرچند که ممکنه پائین تر هم بیاد.به هر حال باید یک مدل رو انتخاب کنم که به محض اینکه قیمت نرمال شد اون رو خرید کنم

من قبلا دوربین های CANON POWERSHOT G7- POWER SHOT G10-EOS1100D رو داشتم و همین موجب شده که به کنون ارادت پیدا کنم و با منو هاش آشنائی دارم ولی به جناب نیکون هم بی علاقه نیستم هر چند تا الان دروغ نگم با نیکون کار نکردم.
    منتها لنز و تجهیزاتی هم ندارم که مجبور باشم حتما سمت کنون برم. به دلیل قیمت ارزان تر و پشتیبانی بهتر تجهیزات کنون و آشنائی با منو های کنون و همینطور ساخت ژاپن بودن این برند بیشتر به سمت کنون متمایل هستم تا نیکون.
    در این مدت سه مدل رو مد نظر داشتم برای خرید که از قرار زیر است:

1- CANON EOS 6D

این دوربین رو دوست دارم به جهت فول فرم بودنش ولی واقعا درک نمیکنم که تفاوت عکسها و توانائی های این دوربین با نمونه های دو رقمی چقدر خواهد بود ؟ این سوال من از شماست. محاسن یک فول فرم نسبت به آماتور 2 رقمی مثل 70D ؟
    البته توانائی خرید این دوربین رو نداشتم تا اینکه قیت اون در حال حاضر دچار افت ناگهانی شد و الان حدود 4 میلیون و پانصد هستش که در صورت خرید این دوربین هم دستم کلا خالی میشه ولی اگه نسبت به مدلهای دیگه ارزشش رو داشته باشه ترجیح میدم یک بار هزینه میکنم مدت زیادی با خیال راحت استفاده.

2- CANON EOS 70D

همونطور که گفتم همیشه منتظر خرید 60D بودم ولی حقیقتا با ورود این بادی و امکاناتی که داره دیگه ترجیح میدم 70D رو داشته باشم تا یک مدل پائین تر رو. یعنی من زمانی تصمیم به خرید 60D رو با لنز 18-135 به طور قطع گرفته بودم ولی قیمتها به من این اجازه رو نمیداد تا اینکه الان ارزون شد ولی سر و کله این مدل یعنی 70D پیدا شد و دو رقیب دیگه مثل 7100 , 6D که انتخاب من رو سخت تر کرد.
    پس 70D هم یکی از گزنه های خرید بنده هست که به نظرم گزینه خوبی هست هرچند از کارائی این سنسور جدید این دوربین و عمر سنسور و پیکسل ها نسبت به سنسور های عادی و کیفیت خروجی چندان مطمئن نیستم و لی این دوربین رو دوست دارم و یکی از گزینه های بنده هست.

3- NIKON D7100

تنها دوربین نیکونی که من پسندیدم این دوربین بود.
    خروجی عکسهای این دوربین و کیفیت عکسها منو شگفت زده کرد. همینطور فوکوس 61 نقطه ای این دوربین و بدنه آلیاژی اون. تنها ایراد به نظر من نداشتن WIFI داخلی , صفحه نمایش چرخان هست که البته برای استحکام بدنه نیکون صفحه نمایشش رو چرخان نمیکنه.شاید هم در انده این کار رو کرد. ولی اینکه نیکون در تایلند قطعات رو مونتاز میکنه به نظرم نسبت به کنون کمی منو مردد میکنه که آیا خط تولید در کشور تایلند کیفیت خط تولید ژاپن رو داره ؟
    و اینکه این دوربین قیمت بالائی داره. 4.400 در حال حاضر که این قیمت با 6D فول فرم برابری میکنه ! پس چه دلیلی داره که اینو انتخاب کنم و سمت 6D نرم در صورت اینکه قیمتها یکی هست ؟
    و اینکه مزیت های این دوربین نسبت به 70D چی هست که اینو در انتخاب ارجح میکنه؟

در آخر اینکه به نظرم با این وضعیتی که من دارم لنز 18-55 برای من کارائی نداره ولی لنز D7100 , 6D فکر میکنم قابل قبول باشه و در صورت انتخاب 70D بایستی با کیت لنز 18-135 اون رو بخرم که نمیدانم قیمت رو چقدر بالا خواهد برد !
    ممنون از زاهنمائیتون. به نظر شما کدوم دوربین رو بخرم ؟
    mohammadali و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

من نظری ندارم که کدوم رو بخرید اما ساخت تایلند بودن نیکون رو توی تصمیم گیریتون کمتر دخالت بدید.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

من شدیداً دوربین فول فریم رو بهتون پیشنهاد میکنم، البته در صورتی که توانائی خرید لنزهای گرانقیمت فول فریم رو داشته باشید.

بعدش دوربین Canon EOS 70D رو پیشناد میکنم که خودم هم قصد خریدش رو دارم.

نیکون هم یک دنیای دیگس که اگر لنز کنون دارید ، کارتون سخت میشه !

تشکر کرده
    3379

این لنز 24-105 فکر کنم فعلا برام خوبه.
    البته من هر دوربینی بخرم تا کمتر از 2 سال دیگه نمیتونم برای لنز هم هزینه کنم. اینو هم باید در نظر داشته باشید .
    شما برای چی میخواین 70D بخرید ؟ و چرا D7100 رو انتخاب نمیکنید ؟ دلایلتون چیه ؟
    همونطور که گفتم تجهیزات کنون هیچی ندارم الان که بخوام به خاطر تجهیزات سمت برند برم.
    البته قیمت 70D بسیار برام مناسبه.الان 3300 شده .
    در مورد این ارور های 6D هم باید بیشتر تحقیق کنم
    در مورد ساخت ژاپن بودن هم بیشتر یه حالت روانی داره و مطمئنا نیکون هم خط تولید با کیفیتی داره.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

6 دی دوربين خيلی خوبيه مخصوصاً اگر قصد داشته باشيد تو محيط های تاريک و با نور کم عکاسی کنيد
    اما همونطور که آقا سعيد هم گفت لنز های فول فريم ارزون نيست
    من الان يه لنز وايد ميخوام بگيرم واسه 3-4 ماه استفاده کمتر از 400 پوند چيزی پيدا نميکنم
    اگر نميتونيد برای لنز هزينه کنيد و قرار نيست در آينده دوباره سرمايه گذاری کنيد پولتون رو واسه بادی هدر نديد ، چون همونطور که ميبينيد هر چند ماه يکبار مدل جديد مياد و قبلی ها افت ميکنه
    اما لنز ها هر چندين سال يکبار آپديت ميشه و ميبينيد لنز های با اصل و نسب 1990 هنوز هم روی بورس هستن و براحتی خريد و فروش ميشن

از نظر کيفيت عکس ها هم همينطوره اينقدر که لنز خوب تأثير ميزاره بادی نميزاره
    شما با لنز 85 1.2 کنون روی يک بادی ساده مثل کنون 1000 هم نتيجه خيلی خوبی ميگيری اما اگر روی کنون 1DX لنز بدی استفاده کنيد اصلاً نتيجه خوبی نميده

ريويو های زيادی هست اما شايد ديدن ويدئو راحت تر باشه
    http://www.youtube.com/watch?v=wEpssQjhKOA
    http://www.youtube.com/watch?v=hk5IMmEDWH4

به نظر من نيکون 7000 + 18-105 + 85 1.8 يا 50 1.4
    کانون 60 دی + 18-135 + 85 1.8

اگر خودم بخوام بگيرم
    40 دی يا 550 دی + 70-200 +17-50 تامرن
    saeed2vfx، MEHRDAD.D، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    این لنز 24-105 فکر کنم فعلا برام خوبه.
    البته من هر دوربینی بخرم تا کمتر از 2 سال دیگه نمیتونم برای لنز هم هزینه کنم. اینو هم باید در نظر داشته باشید .
    شما برای چی میخواین 70D بخرید ؟ و چرا D7100 رو انتخاب نمیکنید ؟ دلایلتون چیه ؟
    همونطور که گفتم تجهیزات کنون هیچی ندارم الان که بخوام به خاطر تجهیزات سمت برند برم.
    البته قیمت 70D بسیار برام مناسبه.الان 3300 شده .
    در مورد این ارور های 6D هم باید بیشتر تحقیق کنم
    در مورد ساخت ژاپن بودن هم بیشتر یه حالت روانی داره و مطمئنا نیکون هم خط تولید با کیفیتی داره.
    من قبلاً Canon 60D داشتم و الان هم کلی لوازم Canon ـی دارم.
    ترجیح میدم در همین برند بمانم.

شما کجا قیمت گرفتید 3300 ؟؟
    من امروز یا نهایتاً شنبه قصد خرید دارم.
    MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    این دوربین رو دوست دارم به جهت فول فرم بودنش ولی واقعا درک نمیکنم که تفاوت عکسها و توانائی های این دوربین با نمونه های دو رقمی چقدر خواهد بود ؟ این سوال من از شماست. محاسن یک فول فرم نسبت به آماتور 2 رقمی مثل 70D ؟
    سلام

جدا از تمام مزایای یک سنسور فول فریم نسبت به یک دو رقمی٬ مثل نویز کمتر و ... باید در نظر داشته باشید در یک فول فریم میدان دید وسیع تری دارید که در عکاسی منظره به شدت مورد نیاز است.به عبارت ساده تر با یک لنز ۲۴ میلیمتر به میدان دیدی می رسید که در دو رقمی با ۱۵ میلیمتر به اون دست پیدا می کنید و این در آینده ممکنه شاید شمارو نسبت به انتخاب دو رقمی پشیمون بکنه.البته به سبک عکاسی شما هم مربوط میشه.
    saeed2vfx، morteza khademy، mohammadali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

چند تا تناقض در مطالب دیدم که لازم دیدم عرض کنم. اولا قیمت 6D بنه تنهاش 4500 تومنه ولی D7100 با لنز 105-18 قیمتش 4350 است. قیمت با لنز کیت 24-105 می شود حدود 7.3 میلیون پس مردد بودن بین این دو مدل از نظر قیمتی بی معنیست.
    دوم اینکه لنز 135-18 کنن efs است و امکان استفاده با 6D وجود ندارد.
    yaghoobi، M.Mobin، M. Beyrami و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    3379

جدی ؟ من فکر کردم 6d با لنز 24-105 این قیمته. پس اگه اینجوره 6d منتفی هست. چون 4.400 دیگه نهایت بودجه من است که میتونم هزینه کنم.
    میمونه 70d , d7100
    لنز 18-135 رو برای 70d میخواستم نه برای 6d. چون 18-55 رو قبلا داشتم کارائیش کم بود برام.

قیمت 70d رو در همین سایت در تاپیک خودش اینگونه اعلام کردند. اگر خریدید که ان شا الله نقد و بررسی کاملی ازش بزارید.به خصوص که قبلا 60d هم داشتید و بهتر میتونید مقایسه کنید.
    در مورد بادی قدیمی و لنز خوب هم نظر خوبیه ولی نکته ای که هست اینه که من اونقدر حرفه ای نیستم و نیاز به تمرین و کار دارم و حالا حالا ها باید از اساتیدی مقل شما درس یاد بگیرم و از این رو داشتن بادی جدید تر با امکانات بیشتر یه جورائی خوشایند تره برام.

تشکر کرده
    3379

بیشتر علاقه من به رشته ماکروگرافی و عکاسی در شب و بیشتر علاقه به بازی با حالت بالب و تنظیمات سرعت پرده شاتر هست. فکر میکنم سوژه هام هم طوری باشه که از من دور باشند.چون منطقه وسیعی هست برای عکاسی.
    کم بودن نویز و توانائی عکاسی در شب هم برام مهم هست
    فعلا شد مابین 70D , D7100
    فقط 70D رو باید با 18-135 تهیه کنم
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین