صفحه 3 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    البته قیمت 70D بسیار برام مناسبه.الان 3300 شده ..

دوست عزیز قیمت دوربین 70D یک میلیون بیشتر از D7100 هست : 5400 همراه لنز 135-18 که البته کاهش خواهد داشت... هردو دوربین خوب و با کیفیت هستن و رضایت خریدارو جلب می کنن. به نظر میاد در فیلمبرداری برتری نسبی با کنون و در عکاسی با نیکون باشه.
    a.g g.a، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز، اولا نیکون فقط دوربینهای رده آماتور و متوسطش رو در تایلند مونتاژ می کنه و مدلهای حرفه ای مثل D4، D800 ساخت خود ژاپن هستند.

خط تولید کارخانه نیکون در تایلند چه از نظر کیفی و کمی و سایر جهات کوچکترین تفاوتی با خط تولید موجود در ژاپن نداره. شما صنعت دوربین و اپتیک رو با صنعت خودروسازی مقایسه نکن که مثلا چینی ها الان دارن اتومبیل تولید می کنند.

علم اپتیک علمی بسیار پیچیده و نیازمند دانش عمیق مهندسی هست که چینیها خوشبختانه از اون بهره مند نیستند. چرا که تا حالا حتی یک فیلتر UV هم نتونستند درست کنند.

پس به دیده شک و تردید در اینکه ساخت ژاپن هست یا تایلند به محصول نگاه نکنین که هیچ فرقی با هم ندارند. دوربین من و یکی از لنزهام مال تایلنده و ازشون کاملا راضی هستم.
    Niaz، saeed2vfx، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

درسته. به هر حال همونطور کع گفتم این یک حالت روانی داره
    کیفیت عکسهای نیکون - بدنه مستحکم تر از آلیاژ منیزیوم- فوکوس 51 نقطه ای من رو سمت نیکون میکشه
    ولی کیفیت بهتر فیلمبرداری کنون (البته زیاد اهل فیلمبرداری نیستم.فقط گاهی بنا به نیاز کلیپی فیلمبرداری کنم- که البته فکر نکنم کیفیت فیلمبرداری نیکون هم کم باشه.بلاخره HD هست) - LCD چرخان و لمسی- و WIFI داخلی منو سمت کنون میکشه.
    در صورت انتخاب کنون باید هزینه بیشتری هم برای لنز بکنم که البته امیدوارم کمتر بشه چون نهایت بودجه من همون 4.400 هست. ولی لنز همه کاره نیکون فکر کنم تا حدودی کارامد باشه.
    به هر حال واقعا انتخاب مشکلی هست ما بین D7100 , 70D
    لنز 18/ 105-18 نیکون نسبت به 18-135 چگونه است. در صورت خرید نیکون این لنز تا چه حدی است ؟ کیفیت لنز برای فیلمبرداری و ... چطوره ؟
    a.g g.a و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

کیفیت عکسهای نیکون - بدنه مستحکم تر از آلیاژ منیزیوم- فوکوس 51 نقطه ای من رو سمت نیکون میکشه
    ولی کیفیت بهتر فیلمبرداری کنون (البته زیاد اهل فیلمبرداری نیستم.فقط گاهی بنا به نیاز کلیپی فیلمبرداری کنم- که البته فکر نکنم کیفیت فیلمبرداری نیکون هم کم باشه.بلاخره HD هست) - LCD چرخان و لمسی- و WIFI داخلی منو سمت کنون میکشه.
    در صورت انتخاب کنون باید هزینه بیشتری هم برای لنز بکنم که البته امیدوارم کمتر بشه چون نهایت بودجه من همون 4.400 هست. ولی لنز همه کاره نیکون فکر کنم تا حدودی کارامد باشه.
    لنز 18/ 105-18 نیکون نسبت به 18-135 چگونه است. در صورت خرید نیکون این لنز تا چه حدی است ؟ کیفیت لنز برای فیلمبرداری و ... چطوره ؟

D7100 قابلیت فیلم برداری FHD هم داره

اما در مورد تردید شما باید بگم که من اگر بودم بدون شک D7100 رو میخریدم چون اگر بحث عکاسی باشه که خودتون میگید بعد از این مدت امتحانشو پس داده و اگر بحث فیلم برداری باشه که در فیلم برداری حرفه ای بیشتر فوکوس دستی استفاده میشود و میکروفن جدا که به دوربین متصل میکنند ، همچنین شاید لنز 18-135 کم صدا تر باشد اما هنوز هم در فوکوس اتومات آنچنان دقت و سرعتی ندارد که به توان به طور ویژه روی اون حساب باز کرد و بیشتر به درد کار آماتوری و توی خونه میخوره.....

در کل برای فیلم برداری بهتر است از لنز های ثابت مثل 24 و 35 و 50 و مشابه اینها استفاده کنید و لنز های کیت تقریبا در یک سطح هستند

اما نکته اصلی اینه که الان قیمت 70D با گارانتی مناسب قیمت کاذب هست و 1 میلیون گرانتر از قیمت واقعی اما D7100 افت اصلی قیمت خودش رو داشته ......

در نهایت اگر من بودم D7100 رو میخریدم (لازم به ذکر هست الان D7100 با 18-105 به قیمت 4250 و 70D با 18-135 به قیمت 5450 هست)
    M. Beyrami، saeed2vfx، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    بر خلاف مدل های قبلی کنون اين مدل تو ايزو های بالا هم دقت خوبی داره هم نويز کم
    تو اين نمونه ها که بهتر از 7100 عمل کرده

ISO 12800

ISO 3200

ISO 6400

ISO 12800

ISO 25600
    فایل پیوست 48493
    جهت یادآوری: مقایسه عملکرد نویزی دوربینها در یک رنگ خاص منطقی نیست. در این عکس ها ظاهرا کنون در رنگ آبی بهتر عمل کرده است ولی باید رنگهای دیگر را نیز مقایسه نمود.
    a.g g.a، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا Mazixon آواتار ها
    تشکر کرده
    72

دوستان در مورد قیمت به قیمت سایت ها اعتماد نکنید چون کاذب هست.
    تو جمهوری من D7100 رو تا 4.040.000 هم دیدم.
    تو خود جمهوری هم جاهایی بود که اول میگفت 4.300.000 ولی تا میخواستی بیای بیرون میگفت چند قیمت داری؟
    و اینگونه در عرض 2 ثانیه 200 تومن میومدن پایین!
    MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

بله درسته تاسفانه ما به بازار جمهوری دسترسی نداریم.و برای من که تهران نیستم نهایت میتونم به بازار اصفهان دسترسی داشته باشم.یا اگه بخوام بیام تهران همون 100-200 رو باید هزینه کنم.

در مورد انتخاب من هم فکر میکنم 7100 برای من با این لنزی که روش هست بسیار به صرفه تر هست.
    فیلمبرداری 7100 با این لنز 18-105 چطوره ؟ حین فیلمبرداری فوکوس دستی داره 7100 ؟
    مقداری هم که من تحقیق کردم به 7100 رسیدم.مگر اینکه دوستی هر دو رو تست کرده باشه و یا دوستانی که 70d رو تهیه کردند اطلاعاتی از این دوربین بدهند که برتری اون رو اثبات کنه.
    نکته دیگه اینکه من تا الان حتی 1 بار هم نیکون دست نگرفتم و بیشتر با کنون کار کردم. حالا از پاور شات گرفته تا 1100d و MK3 و همونطور که گفتم تجهیزاتی هم ندارم که سمت برند خاصی برم و تعصبی هم روی هیچ کدوم ندارم
    ولی با این انتخاب کم کم تجهیزات هم تهیه میکنم.برای همین فکر میکنم استارت و شروع ام رو باید دقیق انتخاب کنم. و فکر میکنم نیکون قدری دقی تر و تخصصی تر هست.
    به عنوان مثال :

IMG_1414.PNG
    IMG_1415.PNG
    IMG_1416.PNG

یا این مورد که البته شامل حال 7100 نمیشه

IMG_1587.PNG
    IMG_1588.PNG

آیا زمان کار با نیکون به مشکل برمیخورم ؟
    Nima Sadigh، danger9597، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

معیار سنجش سیستم فکوس تعداد نقاط فکوس نیست. سیستم فکوس 70دی مشابه سیستم فکوس دوربین 7دی است که فکوس دقیق و سریعی دارد. میتوانید در مورد سیستم فکوس 7دی تحقیق کنید.
    مورد بعدی در مورد کیفیت فیلم برداری است. اگر معیار فیلمبرداری فول اچ دی باشد که موبایلهای جدید 4K هم میتوانند فیلم بگیرند. نقطه قوت دی70 سیستم فکوس است بنظر من در فیلمبرداری فکوس اولویت بیشتری دارد. بعلاوه شما نرم افزار جانبی Magic Latern هم برای فیلمبرداری و ... دارید که نسخه کنونی ندارد.
    در مورد لنز 18-105 اطلاعی ندارم ولی گویا نسخه جدید 18-135 کیفیت کمتری از آن ندارد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    D7100 قابلیت فیلم برداری FHD هم داره

اما در مورد تردید شما باید بگم که من اگر بودم بدون شک D7100 رو میخریدم چون اگر بحث عکاسی باشه که خودتون میگید بعد از این مدت امتحانشو پس داده و اگر بحث فیلم برداری باشه که در فیلم برداری حرفه ای بیشتر فوکوس دستی استفاده میشود و میکروفن جدا که به دوربین متصل میکنند ، همچنین شاید لنز 18-135 کم صدا تر باشد اما هنوز هم در فوکوس اتومات آنچنان دقت و سرعتی ندارد که به توان به طور ویژه روی اون حساب باز کرد و بیشتر به درد کار آماتوری و توی خونه میخوره.....

در کل برای فیلم برداری بهتر است از لنز های ثابت مثل 24 و 35 و 50 و مشابه اینها استفاده کنید و لنز های کیت تقریبا در یک سطح هستند

اما نکته اصلی اینه که الان قیمت 70D با گارانتی مناسب قیمت کاذب هست و 1 میلیون گرانتر از قیمت واقعی اما D7100 افت اصلی قیمت خودش رو داشته ......

در نهایت اگر من بودم D7100 رو میخریدم (لازم به ذکر هست الان D7100 با 18-105 به قیمت 4250 و 70D با 18-135 به قیمت 5450 هست)
    بنظر من دلیل فکوس دستی در کارهای جدی امکان انتخاب نقطه فکوس توسط فیلمبردار است نه خود دوربین که معمولا روی شیئ نزدیکتر فکوس میکند. اگر تا بحال از رینگ فکوس استفاده میشده شاید به دلیل آن باشد که دوربینی مثل 70دی نبوده! دوربین 70دی علاوه بر فکوس اتوماتیک امکان فکوس دستی نرم و دقیق بر هر جای کادر را با استفاده از ال سی دی لمسی بشما میدهد. فکوس در نور محیط داخل دقیق و به لطف لنز STM جدید نرم است. البته شاید امکان تنظیم سرعت فکوس و آزادی عمل فکوس با استفاده از رینگ را نداشته باشد اما بسیار دقیق و ساده است. نتیجه تست جدید سیستم فکوس دی70 دیروز روی سایت dpreview.com قرار گرفته است که بررسی جالبی است.

در نهایت پیشنهاد من بشما اگر قصد فیلمبرداری ندارید 7100دی ولی اگر قصد فیلمگرفتن دارید قطعا دی70 است.
    اگر تجهیزات جانبی مثل فلش و سه پایه ندارید بدنه های پاییتر مثل دی60 یا 7000دی هم گزینههای خوبی هستند و عملا خروجی مشابهی بشما میدهند. بشخصه این بدنهها را بعلاوه یک سه پایه به دی70 و 7100دی خالی ترجیح میدهم!
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Saturday 12 October 2013 در ساعت 17:25
    Niaz، yaghoobi، m.a.i و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    3379

ممنونم از نظرات دوستان.
    خوب ببینید من این دوربین رو برای عکاسی میخرم و علاقه ای به فیلمبرداری با این دوربینها ندارم چون بیس این دوربینها عکاسی هست.
    حالا گاهی مجلسی - مسابقه ای هم میرم که ممکنه چند کلیپی هم تهیه کنم. نیکون حداقل تا این حد هست که بتونه یک ویدئو FULL HD با کیفیت قابل بول بهم بده ؟
    باید نمونه فیلمهای اون رو دانلود کنم تا خیالم از بابت فیلمبرداریش راحت بشه
    در کل من دارم یک دوربین عکاسی میخرم نه فیلمبرداری. در فیلمبرداری به نظرم زیاد نمیشه روی این دوربینها حساب کرد. شما حساب کنید دوربینهای هندی کم 600 گیگ فضا دارند که شما با خیال راحت فیلمبرداری میکنید. ولی در این دوربینها بار ها شده با همون 1100D به مشکل فضا برخوردم که کارت حافظه با 1-2 ساعت فیلمبرداری پر شده !

حالا به نظرم 7100 یک مزیت هم اره که 2 شیار کارت حافظه داره که برای فیلمبرداری حداقل این مزیت رو داره که میشه از دو کارت حافظه استفاده کرد هر چند کارت های حافظه هم ارزان نیست ولی بلاخره مزیت هست.
    پس قصد فیلمبرداری دارم ولی بیشتر نظرم عکاسی هست و فیلمبرداری هم برای کلیپ هایی کوتاه و رفه نیاز انتظار دارم جواب بده.
    در مورد بدنه های پائین تر هم بیشتر دوست دارم وسایل پیشرفته تر و با امکانات تر رو تهیه کنم هر چند نظر شما معقول تر هست ولی خوب نظر من اینه که الان بدنه جدید تر رو تهیه کنم و کم کم وسایل جانبی رو هم تهیه میکنم. چون آنچنان هم حرفه ای نیستم که الان بدونم دقیقا چه لنزی میخوام و چه گرایشی ... تا مدتها باید با بادی و منو ها کار کنم تا قوی تر که شدم اقدام به خرید تجهیزات بیشتر کنم.
    saeed2vfx و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من علاقه شمارو به داشتن تجهیزات بروز کاملا درک میکنم اما اگر قصد خرید لنز بهتر در آیند نزدیک را ندارید درنظر بگیرید که عملا از برتریهای این دوربینها مخصوصا 7100دی نسبت به مدلهای قبلی بهره‌ای نخواهید برد. به این دلیل که از ارزانترین لنز استفاده خواهید کرد. در این شرایط نه ریزلوشن بالای بدنه را خواهید داشت (خروجی حدود 8 9 مگاپیکسل!) و نه فکوس بهتری نسبت به مدلهای قبلی! از قیمتها خبری ندارم ولی اگر میتوانید یک رده قدیمیتر را با لنز 15-85 کنون یا 16-85 نیکون تهیه کنید قطعا بهتر خواهد بود. در این صورت بجای بدنه خوب لنز خوب دارید بعلاوه عکسهای بهتر که ماندنیتر خواهد بود (شاید اینطور حس رضایت داشتن تجهیزات بهتر هم ارضا شود!).
    بهرحال انتخاب با شماست. خوشبختانه اختلاف بدنه‌ها در حدی نیست که از خرید یکی پشیمان شوید.
    yaghoobi، saeed2vfx، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 3 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین