صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46
Like Tree11تشکر

موضوع: عکاسی در سبک های مختلف - سبک رمانتیک

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

مرسی ساناز خانوم . اینهم یک عکس که اگر بگم توی تهرانه خودمون تو منطقه ای که الودگیش خطرناک هست واقع شده شاید باورتون نشه.اگرم رمانتیک نبود به بزرگی خودتون ببخشید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg SVAK.jpg‏ (38.0 کیلو بایت, 207 بازدید)
    Vahid.Yazdani تشکر می‌کند.
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنونم جناب ابراه و خانم نافذ.توضیحاتتون کامل بود .

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

...؟!

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

بابك عزیز من بیشتر تو عكس شما حس وحشت همراه با وزش باد سرد رو حس میكنم ( سرد بودنش رو نمیدونم چرا ! ) تا نظر دوستان چی باشه ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

خانم نافذ و امیر عزیز از نظر و لطفتون ممنونم...
    آدم رمانتیکی نیستم و نمیدونم شاید تو عکسام هم این سبک وجود نداشته باشه.
    درضمن عکس خانم نافذ- بهتاش و سپند رو خیلی دوست دارم ولی شپند جان اون نور بالا آدم رو اذیت میکنه.
    عکس اکسیرم هم واقعا زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

می دونید دوستان مرز باریکی بین سبکهایی مثل رمانتیک، رئالیسم و ناتورالیسم هست که تشخیصش هم خیلی سخته، این سبک بیشتر در ادبیات نمود داره و در عکاسی خیلی سخت می شه اسم یک عکس رو رمانتیک گذاشت یا ناتورالیسم،(در لینکی که دوست عزیزمون آقای ساسانیان گذاشتند بیشتر عکسها طبیعت گرا هستند) و مرز باریک این رو با حس فضاهای عکس در میارن، مثلا در ناتورالیسم( طبیعت گرایی) عکسها عین ثبت طبیعت ، یا مستندی از حیوانات و حیات وحشه، اما در رمانتیک ما حیات وحش رو ممکنه با فضاسازی های خاصی دربیاریم، یا نور خاصی، نور غروب یا نور اول صبح، بیشتر جفت پرندگان رو می تونم مثال بزنم. مثلا عکس زیر هم یک عکس رمانتیک حساب می شه ، اما اصلا طبیعت نیست، با اشیا و نورپردازی هم می شه عکس رمانتیک ساخت، امتحانش هم ضرری نداره! شاید همه ی ما بتونیم چیدمان و نور خوبی روی سوژه مون دربیاریم!

اینم سوژه ی رمانتیک انسان و طبیعت! به حالت عکس و نرمی و لطافت خطوط دقت کنید. مثلا عکس رمانتیک اگر با Iso بالا گرفته بشه ممکنه اصلا جواب نده! این به خاطر گرین و زمختی تصویره، برای همین هرچه در عکاسی رمانتیک از iso کمتر استفاده کنیم تصویر نرمتر و شاعرانه تری رو می تونیم بدست بیاریم.

ویرایش توسط sanaz : Sunday 25 December 2005 در ساعت 09:44
    hama66662 و Vahid.Yazdani تشکر می‌کنند.
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

با تشكر از خانم نافذ باید عرض كنم كه در لینكی كه معرفی كرده بودم موضوع عكاسی رمانتیسیسم بود حالا شاید با گرایش طبیعت...
    اگر اشتباهی رخ داده دوستان به بزرگی خودشان ببخشند
    البته چنانچه قبلا هم بارها ذکر شده تفکیک مرز بین این سبکها قدری مشکل است بد نیست یک دید کلی و مختصری از هنر غرب برای دوستانی که آشنایی کمتری با تاریخ هنر دارند، بصورت فهرست وار ارائه کنم:
    هنرها و دوره های غرب عبارتنداز: هنر اژه ای_هنر اتروسک_هنر رومی_هنر صدر مسیحیت_هنر بیزانس_هنر رومانسک_هنر گوتیک_هنر رنسانس_منریسم_باروک_روکوکو_ نئوکلاسیسم_رومانتیسم_امپرس یونیسم_سمبولیسم_آرت نوو_فوویسم_کوبیسم_اکسپرسیو یسم_فوتوریسم_دادائیسم و سورئالیسم.

موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط asa_59a : Sunday 25 December 2005 در ساعت 15:22
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب اخباري از توجه شما ممنون هستم و به شخصه با حس شما منهاي حس وحشت تعامل دارم
    در آن محيط عناصري نظير رفتن گرماي خورشيد باد سرد و محيط خشک بيابان گونه نشان از طبيعت سختي دارد و پا گرفتن دو درخت زيبا و وجود چند درخت کوچک تر در سايه آنها و حتي يک اتاقک که ظاهرا سن کمتري دارد به نظر من مفهوم زيبايي داشت که گفتم شايد با مفاهيم اين سبک مورد بحث نزديکي داشته باشد

البته غني نبودن تصوير از نظر تکنيکي (در ماشين با سرعت حدود 100 و زوم زياد توسط هندي کم) وآشنا نبودن من با ابزار توصيف و سبکهاي هنري باعث شد با ترديد زياد اين تصوير رو قرار دهم!

سوالي که از مشاهده تصاوير اخير با آرم shutterstock در ذهن من خطور ميکند اين است که برخلاف تصاوير ضميمه شده در مقاله اينها از رنگ ها شاد و حالت زنده تري برخورداند
    خصوصا نقاشي هاي موجود در مقاله به نظر من بسيار غمگين بودند واز رنگبندي سرد و تيره استفاده ميکردند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

لینک اولی که جناب ساسانیان زحمت کشیدید و اینجا گذاشتید تحت عنوان nature photos است و لینک دوم یک سری کارهای رمانتیک واقعا عالیست که ازتون تشکر می کنم.
    البته بیشتر پوستر و نقاشی های رمانتیک هستند که یکی از نمونه هاش رو اینجا قرار می دم. اما نتیجه ای که می شه ازش گرفت اینه که شاید بتوینم فضای رمانتیک رو با استفاده از اغراق در عکس هایی که به این منظور می گیریم، بدست بیاریم ( مانند کاری که در سایر سبکها به غیر از رئالیسم انجام می شه )
    نثل این تصویر که آدم رو یاد داستانهای ویکتور هوگو می اندازه:

عکسهایی که تحت عنوان رمانتیک گرفته شده اند رو در این لینک می تونید ببینید:
    http://www.shutterstock.com/s/romantic/search.html

و جناب بابک فکر می کنم می شه هم رنگها و نورها زنده و شاد باشند و هم فضای رمانتیک داشت، رمانتیک هم شامل فضاهای احساسی شاد و سرخوش و هم فضاهای عاطفی غمگین و دلگیره، و همونطور که گفته شد در این سبک، کیفیتهای عاطفی و تخیلی در هنر و زندگی مورد تاکید قرار می گیرند.
    عکسی که شما گذاشتید هم می شه در این ردیف دسته بندی کرد چون به هرحال فضای غم و تلخی رو القا می کنه.

اما دیدن چند باره ی عکسهایی که تحت عنوان رمانتیک دسته بندی شدن ما رو به این نتیجه می رسونه که بهتره در تصویر به جز ثبت عین به عین طبیعت یک المان اضافی مانند انسان در حالت خاص( یا حیوانات در شرایط ویژه مثل پرنده یا پروانه و یا اسبهای وحشی) داشته باشیم که بتونیم فضای رمانتیک رو با استفاده از اونها دربیاریم، البته در شرایطی که عکس حالت مستند حیات وحش به خودش نگیره...
    ویرایش توسط sanaz : Sunday 25 December 2005 در ساعت 18:20
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

بنده هم عرض كردم كه واسه ایده دادن این لینكهارو گذاشتم نه به عنوان كمال مطلوب
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین