نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree9تشکر
  • 7 Post By Anoosh-Em
  • 1 Post By S_Mahdi
  • 1 Post By S_Mahdi

موضوع: مرورگرها: افزونه ها,راهنمایی هاومشکلات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیش فرض مرورگرها: افزونه ها,راهنمایی هاومشکلات

سلام
    ببخشید دوستان افزونه ای برای مشاهده اگزیف عکسها در مرورگر سافاری یا کروم میشناسند؟
    (البته برای استفاده درمکینتاش)
    ویه سوال دیگه اینکه قصددارم سیستم عامل کامپیوترمحل کارم را به مک(شیرکوهی که فک کنم اخرین نسخه باشداگراشتباه نکنم)تغییر دهم تابرای استفاده ازنرم افزارهای عکاسی ویدیویی و... که درمنزل استفاده میکنم روی مک وبه انها عادت دارم,در محل کارهم اگه وقتی بود مشکلی نداشته باشم. , مشکلی که وجوددارد, این هست که سایتهای مرتبط با کارم تنها در IE 8.0 به پایین باز میشوندمتاسفانه و باهر مرورگر دیگری که امتحان کردم ,سایتها ناقص بازمیشود. مثل این سایت . اگه دوستان چیزی به ذهنشون میرسه خوشحال میشم کمک کنند.ضمن اینکه مرورگر IE را هم من نتوانسته ام روی مک نصب کنم ونمیدانم مشکل از کجاست؟!اخه بعدازنصب IE , صفحات یا باز نمیشوند یا ناقص باز میشوند!2بازهم تابحال نصب را امتحان کرده ام.ممنونم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

یه مقایسه ورتبه بندی مابین 5 مرورگر پراستفاده (کروم-فایرفاکس-سافاری-IE-اپرا) :
    بررسي 5 مرورگر وب دنيا؟ كدام يك برترند؟ FireFox 5.0 ، IE 9 ،Opera 11 ، Chrome 12 و Safari 5 + جايزه | مجله اينترنتی گويا آی‌تی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

طی چند روز اخیر مروگر کروم با فونت های خیلی از سایتها از جمله forum.akkasee.com مشکل داشت ( فونت ها ریز و عجیب بود ، نقل قول ها خوانا نبود)
    با آپدیت به آخرین ورژن کروم که 38 بود هم فرقی ایجاد نشد.

اکنون مشخص شد که مشکل از کجاست
    در نوار ادرس ( با مرورگر کروم) ادرس زیر رو وارد کنید:

chrome://flags/

و قسمت Disable DirectWrite را Enable کنید ، کروم را ببندید و دوباره باز کنید مشکل حل خواهد شد

پاینده باشید
    F.KamranNia، M.Mobin، mSafdel و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

عرض سلام
    و وقت بخیر خدمت دوستان.

مرورگر: فایرفاکس
    نسخه: آخرین ورژن 42
    سینک: حالت خاموش و روشن، هر دو تست شد.
    ویندوز: 7
    مشکل: و اما مشکل، اینکه من هنوز پشت درهای جا به جائی سرور موندم!
    بدین صورت که بسیاری از صفحاتی که در زمان انتقال سرور باز کرده بودم، الان وقتی باز میکنم همون صفحه 2-3 هفته قبل رو میاره!! و باید Ctrl+F5 بزنم تا صحیح لود بشه..
    از جمله این صفحات، صفحه "آخرین ارسال ها" است که با رفرش، دیگه هیچ نتیجه ای برای نشان دادن وجود نداره!!! و متاسفانه پست های این چند وقته دوستان رو از دست دادم.
    ضمنا حتی با نرم افزار، اقدام به حذف مرورگر نمودم و به اصطلاح، ریجستری هم پاکسازی شد، تمام کوکی ها و همچنین حافظه را هم پاک کردم ولی افاقه نکرد..
    ظاهرا باید دستی 1 چیزهائی رو پاک کنم،
    اگر دوستان اطلاع دارند لطفا راهنمائی کنند.

اسکرین شات الان:
    همانطور که میبینید این پست مربوط به چند هفته قبل است!!

تشکر کرده
    3466

در مورد مشکلی که در پست قبلی (و در تاپیک دیگری) توضیح دادم، با آمدن آپدیت جدید فایر فاکس (43) به طرز معجزه آسایی شکر خدا حل شد.

معرفی چند افزونه کاربردی برای فایر فاکس:

Exify
    Displays image EXIF informationDisplays a fixed number of basic EXIF properties in a translucent layer on top of the image. Displayed properties: Camera | Focal Length | Aperture | Exposure | ISO
    تنها با قرار گرفتن ماوس بر روی عکس، اطلاعات اولیه نمایش داده میشود. (بسیار کاربردی)
    لینک

FxIF
    FxIF (Firefox exIF) allows you to view meta information data contained in JPEG images from the convenience of your Firefox (or SeaMonkey or other compatible) browser. Most digital cameras add EXIF data to all images you take and much editing software adds or allows you to add more informations on the picture and you the creator
    با قرار گرفتن بر روی عکس، کلیک راست و انتخاب گزینه مربوطه، پنجره ای باز شده و اطلاعات کامل نمایش داده میشود.
    لینک

imagetwist
    The imagetwist add-on allows you to rotate any image through its context menu: Right-click -> Rotate image -> Clockwise / Counterclockwise / 180 degrees
    گاها نیازه که بدون ذخیره عکس و در محیط مرورگر، عکسی را بچرخانیم...
    لینک

امیدوارم مفید باشد.
    ارادتمند
    majid.sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3466

سلام

افزونه Reverse Image Search برای فایرفاکس
    کارش هم اینه عکسی که تو مرورگر دارین و میخواین مشابهش(Reverse) رو پیدا کنید، همزمان در6 موتور جستجو، و تنها با یک کلیک براتون سرچ میکنه. Google, Yandex, Bing, TinEye, Baidu, Haosou and Sougou

ارادتمند

پ.ن: موتور روسی "یاندکس" فوق العاده قوی عمل میکنه در این زمینه، ازش غافل نشین...
    kiavash تشکر می‌کند.