نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: گزینه ها به ترتیب تقریبی قیمت مرتب شده اند.

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Nikon D50

11 42.31%
  • Maxxum 5d

3 11.54%
  • Olympus E-300/E-500 Dual Lens Kit

1 3.85%
  • Nikon 8700/8800

1 3.85%
  • Olympus C-7070/C-8080

1 3.85%
  • Canon G6

2 7.69%
  • Canon S2 IS

6 23.08%
  • Canon A610/620

0 0%
  • Nikon 4500

0 0%
  • None Of Above

1 3.85%
صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 82

موضوع: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

جناب دکتر ایازی، عموی من هم دندانپزشک هستند، راجع به این موضوع صحبت شد(هنگامی که تاپیک1را شروع کرده بودید) و جالب اینکه آشنایی کمی نسبت به عکسهایی که باید از دهان و دندان گرفته شود داشتند و بر کیفیت بالای عکس و رنگهای کاملا طبیعی و اینکه بزرگرنمایی عکس بهتر است 1:1 باشد تاکیید زیادی میکردند.
    چون عموی بنده هم ابراز علاقه کردند که در آینده ای نزدیک یک دوربین دیجیتال برای کار تحقیقاتی خود تهیه کنند من هم یکمی در این باره جستجو کردم. من نیز مانند شما و دوستان با این پیش فرض جلو رفتم که لنز باید ماکرو بوده و دوربین علاوه بر کیفیت بالا سبک و سریع و ... باشد.
    با عرض پوزش فراوان چون در لیست نظر خواهی شما نیست.
    دوربین را 350d کانن انتخاب کردم، کوچک و سبک (از نیکون 50d هم کوچکتر)، وضوح مناسب، رنگ مناسب و سرعت خیلی خوب.
    بعد نوبت به لنز شد اولین چیزی که به ذهنم رسید 100mm f2.8 Macro بود، لنزی فوق العاده از نظر رنگ، کیفیت و بزرگنمایی 1:1. بعد متوجه شدم که این لنز از فاصله نزدیک تر از 31 سانتی متری نمیتواند فوکوس کند. و در ضمن کمی هم سنگین و برزگ است و معمولا عکاسانی که این لنز را دارند پیشنهاد استفاده از سه پایه میدهند که برای آن هم باید یک گیره لنز بخرید. در ضمن هنگام فوکوس از فاصله مینیمم هم کمی کند عمل میکند که این خاصیت اکثر لنزهای ماکرو است.
    چند روز بعد متوجه لنز EF-S 60mm f2.8 Macro شدم که یک لنز ماکرو فقط برای دوربین های دیجیتال است و اینکه یک لنز سریع در هنگام فوکوس از سوژه های نزدیک، این لنز کوچک حدودا 330 گرم بیشتر وزن ندارد و نکته قابل توجه اینکه کیفیت تفکیک خطوط آن از 180mm L Macro کانن هم بیشتر است و نزدیک ترین فاصله فوکس آن 20سانتی متر و بزرگنمایی1x یا همان 1:1.
    ظاهرا لنزهای ماکرو هنگام فوکس در فاصله مینیمم سرعت کمتری نسبت به فواصل دورتر دارند ولی این لنز در هر دو حالت سرعت نسبتا خوبی دارد و اگر نظراتی را که راجع به این لنز داده اند را بخوانید همگی این را تایید میکنند. لنز نسبت به لنزهای ماکروی معمولی واقعا کوچک است(طول آن 7 سانتی متر)، فوکوس داخلی دارد و اندازه آن هم هنگام فوکس تغییری نمیکند.
    روز جمعه هم تمامی موارد را برای ایشان شرح دادم و بعد از 1 ساعت گفتگو قرار شد سفارش این لنز را برای ماه آینده به یکی از دوستان داده تا از دبی خرید کند. دوربین هم که از همینجا میگیرم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آقای بابک ف،
    با تشکر، پیشنهاد ارایه یک مقاله در سمینار های دندانپزشکی فکر خوبیه.
    بنده همین جا اعلام می کنم آمادگی برنامه ریزی برای اون رو دارم و از سایت عکاسی یا دوستانی که مایل به کمک در این زمینه هستند دعوت به همکاری می کنم.
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

مجتبی خان،
    مسلما دوربین های بهتری از این مواردی که من انتخاب کرده ام وجود دارند. مثلا Canon 5d یا 20d و همین انتخاب شما هم جزو پیشنهاد های سایت های مربوطه هست، ولی فراموش نکنید که بحث ما بر خرید بهینه یعنی گرفتن بهترین نتیجه با کمترین هزینه از ساده ترین راه است. اون طوری که من متوجه شدم برون ده یک DSLR برای کار ما بسیار (شاید یک کمی هم اضافی) مطلوبه، حتی در پایین ترین سطحش که ما دارم بررسی می کنیم.
    تا مدتی پیش هیچ بحثی بر سر این که دوربین دندانپزشکی باید یک SLR باشه نبود. ولی امروز توانایی دوربین های کامپکت به حدی شده که امثال من و دوستانی رو که در این بحث وارد شده اند به چالش بکشه.
    مثلا شما وقتی نمونه عکس های دوربین ارزان قیمت و نسبتا قدیمی مثل نیکون 4500 رو می بینید واقعا لذت می برید. اینه که ما رو تو این مدت داره می پیچونه.
    خودت بهتر از من در جریان هستی و دیدی که انتخاب و تهیه و نهایتا کار کردن با لنز های SLR ها چقدر مشکل تر از دوربین های غیر SLR هست.
    حالا ما می خواهیم ببینیم آیا این هزینه اضافی و درد سر آیا در کار ما واقعا لازمه یا نه.
    به هر حال از این که وارد بحث شدی خیلی خوشحالم و با توجه به این که مستقیما در گیر این قضیه شدی فکر کنم به راهنمایی بیشترت احتیاج پیدا کنم.
    ضمنا به عموی محترمتون هم سلام منو برسون. دست راستش رو سر من!!
    ارادتمند
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

راستی مجتبی خان،
    شما که برای مورد عموتون یه Dslr خریدین چطور اینجا به S2 رای دادین؟ برام جالبه بدونم.
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دكتر ايازي عزيز. درسته، من 28-105 را با 105 اشتباه كرده بودم.
    در مورد مترينگ، به هرحال مترينگ دوربينهاي كونيكا مينولتا نيز مشكلي ندارند. در حقيقت اسم خاص ماتريكس در مورد مترينگ دوربينهاي نيكون بكار ميرود.
    در مورد flash metering ايده‌آلش همانهايي هستند كه بنام TTL‌معروفند . درحقيقت نوعي كنترل هوشمندانه نور فلاش است. اما نبودش؟ شايد بتوان به عنوان آلترناتيو از كنترل دستي نور فلاش استفاده كرد و با توجه به اينكه نور محيط كاريتان ( دهان ) تقريبا ثابت است، بتوان سريعا مقادير مناسب را پيدا كرد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

همانطور كه قبلا عرض كردم و نعماي عزيز نيز گفتند، محيط دهان چيزي نيست كه شرايط نوري اش از فردي تا فرد ديگر تغيير كند، براي مثال عرض مي كنم، چه كسي در استوديوي پرتره از فلاش تي تي ال استفاده مي كند؟ حتي به عقيده من ميتوانيد نتيجه بسيار مناسبي با رينگ فلاش هاي معمولي بگيريد، توجه بفرمائيد كه اختلاف قيمت چيزي مثل 400 هزار تومان خواهد بود. نكته ديگير اين است كه اگر شما صحيح نور بدهيد - بسيار عملي است - نتيجه كار با فلاش تي تي ال هيچ فرقي نميكند، يعني در كيفيت كار كوچكترين تاثيري ندارد. تازه با استفاده از حداكثر قدرت فلاش در تمام موارد امكان استفاده از ديافراگم هاي بسته تر و در نتيجه عمق ميدان بيشتر را خواهيد داشت.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

جناب ایازی..
    مطالب این تاپیک و عنوان پیشین شما را مطالعه کردم و مخصوصا توصیه های دوستان عزیزم را به دقت خواندم.. راستش من هم معمولا خودم را خیلی درگیر مسائل مختلف خریدن تجهیزات میکنم ولی در حال حاضر نظر دیگری دارم..
    ببینید بخواهید یا نخواهید فاکتور اول انتخاب شما بودجه است! اینطور فکر نمیکنید؟ از دوستان عزیزم، اقایان روشن، محبی، ... بپرسید! چرا؟ مگر چند درصد تفاوت بین 350دی و دی70 و ماکسوم5دی و اس ال آر های این رده میبینید؟ امکان داشتن لنز ماکرو را همه اینها دارند.. امکان نصب فلاش ماکرو و ... همینطور. فکر نمیکنم بین انتخاب اینها اینقدری تفاوت وجود داشته باشد مگر قیمت!!
    من چند جا دیدم که به طور مستقیم یا غیر مستقیم فرموده بودید (البته نه اوایل بحث! این اواخر!) که بحث بودجه اینقدری جدی نیست! خوب، حالا شما که دست بر گاوصندوق منزل دارید! کمی بیشتر کار کنید و به فکر یک Canon 1Ds Mark II باشید!! امیرجان، نعمای عزیز، مجتبی، آریو، ... دوربین بدیه؟؟؟ 16.7 مگا پیکسل در اختیار دارید و کافیه دستتونو دراز کنید تا یه ابزار کراپ دستتون بیاد و هر نوع عکسی که میخواهید از اون تو برای خودتون جدا کنید!!
    ولی... ولی... ولی... به هر حال مسئله اساسی بودجه شماست!!
    ببینید، رک بگویم با تکنولوژی حال حاضر دوربینهای دیجیتال تقریبا (با تقریب خوب و باور کنید بدون اغراق! دلیلش رو عرض میکنم!) 80 درصد دوربینها کاری رو میخواهید انجام میدن! حالا دلیلش؟
    من دوستان عزیزی دارم که یک مهمان از امریکا داشتند.. این مهمان عزیز که آشنایی با ایشان سبب افتخار بنده گردید، پروفسور دندانپزشکی زیبایی یکی از دانشگاههای آن دیار هستند. روز اول آشنایی متوجه دوربین Canon G5 ایشان شدم و روز بعد از ایشان پرسیدم که چرا این دوربین را انتخاب کرده اید؟ (مسلما یک استاد دندانپزشکی در ایالات متحده که هر ساعت از سمینار ایشان 5000دلار به جیبشان میریزد، آنچنان محدودیت مالی برای یک دوربین ندارند!!!)
    گفتند که برای من چند دوربین آوردند از انواع مختلف و کمپانی های متفاوت، به یکی از دانشجویانم گفتم که بهترین را انتخاب کن و این دوربین انتخاب وی بوده.. گفتم خوب، حالا راحتید با این دوربین؟ گفت عالیه!! گفتم چرا؟ گفت هرکاری که بخواهم با آن انجام میدهم.. از عکس ماکرو داخل دهانی (تمام نمونه عکسها را به من نشان دادند..) گرفته تا عکس خانوادگی در سواحل قناری!! گفتم خوب چرا dSLR نگرفتید و دوربین خودم را نشان دادم و یک سمینار مفصل در مورد اینکه dSLR چیست و آنرا چگونه مینویسند دادم (حیف که ساعتی 5000 دلار نگرفتم!!!!) گفتند خوب، من برای اینکه گاهی نور بیشتری داشته باشم از پروژکتور روی یونیت استفاده میکنم، این دوربین عکسهای ماکروی خوبی هم میگیرد و فتو شاپ هم که برای تنظیم رنگ و ... همه کار میکند.. گفتم خوب حالا چرا این دوربین و مارک کانن؟ گفتند چون این دوربین را با شرایط بسیار خوب پشتیبانی و ... نسبت به سایر آنها به ما پیشنهاد کردند. خودم هم از کار با این دوربین و قیافه و ... خیلی خوشم آمد.
    من این داستان را فقط برای این طرح کردم که بگویم شما رنج بسیار زیادی از دوربینها را میتوانید انتخاب کنید و تمام آنها هم کار مورد نظر شما را انجام میدهند (باور ندارید؟ میخواهید با Canon A520 عکس دلخواهتان را بگیرم؟ تازه من که عکاس خوبی هم نیستم! البته اگر 1Ds Mark II پیشنهاد دهید مشکلی ندارم!!) فقط نکته اینجاست که ببینید چه موقعیتی برای شما مناسبتر است.. یعنی چی؟ یعنی در درجه اول قیمت، امکانات پشتیبانی، چه میدونم سادگی، خوشدست بودن و ...

یک توصیه برادرانه هم دارم! اگر امکان خرید اینترنتی ندارید، لطفا اینقدر به این سایتهای فروش الکترونیکی سر نزنید و قیمت به دلار را ملاک قرار ندهید.. شاید فراموش کرده اید که کجا زندگی میکنید و از کجا خرید میکنید!
    ویرایش توسط Amin : Tuesday 10 January 2006 در ساعت 00:41
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

آقای ایازی عزیز، در نظر خواهی معمولا فرد بهترین انتخاب را از بین انتخابهایی که دارد انجام میدهد که از نظر من S2is بود. بعد هم اینکه من با توجه به نیازهای عنوان شده و شرایطی که توسط عموی خودم تعیین شده بود سراغ SLR رفتم. قیمت دوربین هم خیلی برایشان مهم نبود و بیشتر به نتیجه خوب فکر میکرند(پیشنهاد اول من به ایشان گرفتن دوربین کامپکت بود). در ضمن من هنوز دوربین را نخریدم. خرید موکول شده به بعد از رسیدن لنز که احتمالا نردیک به 2 ماه طول میکشد.
    با این حرف شما که کار با لنزهای Slr مشکل تر از دوربین های کامپکت است موافق نیستم چون من دقیقا برعکس این فکر میکردم. ببینید همانطور که استاد محبی هم به آن اشاره ای داشتند، محیط کار شما همیشه یکنواخت است. پس نگران این نباید باشید که هر بار باید گرفتار شرایط خاص نوری یا هر چیز دیگری بشوید. که اگر فرضاٌ هم اینطور باشد همان شرایط برای دوربین کامپکت هم صادق است چه بسا در SLR شما سریعتر به نتیجه میرسید(این برای نتظیم دوربین). در عکاسی با لنز های SLR به مراتب راحت تر و سریعتر میتوانید قسمتی را که می خواهید فوکوس کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

آقایان محبی و روشن،
    از پاسخ دقیقتان متشکرم
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N
    آقای ایازی عزیز، در نظر خواهی معمولا فرد بهترین انتخاب را از بین انتخابهایی که دارد انجام میدهد که از نظر من S2is بود. بعد هم اینکه من با توجه به نیازهای عنوان شده و شرایطی که توسط عموی خودم تعیین شده بود سراغ SLR رفتم. قیمت دوربین هم خیلی برایشان مهم نبود و بیشتر به نتیجه خوب فکر میکرند(پیشنهاد اول من به ایشان گرفتن دوربین کامپکت بود). در ضمن من هنوز دوربین را نخریدم. خرید موکول شده به بعد از رسیدن لنز که احتمالا نردیک به 2 ماه طول میکشد.
    آقای مجتبای عزیز،
    با عرض پوزش ، استدلال شما رونگرفتم!

در مورد سهولت کار با این دو نوع دوربین هم اگه دوستان دیگه هم نظر بدن خوشحال می شم.
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین