نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: گزینه ها به ترتیب تقریبی قیمت مرتب شده اند.

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Nikon D50

11 42.31%
  • Maxxum 5d

3 11.54%
  • Olympus E-300/E-500 Dual Lens Kit

1 3.85%
  • Nikon 8700/8800

1 3.85%
  • Olympus C-7070/C-8080

1 3.85%
  • Canon G6

2 7.69%
  • Canon S2 IS

6 23.08%
  • Canon A610/620

0 0%
  • Nikon 4500

0 0%
  • None Of Above

1 3.85%
صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 82

موضوع: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

بنظر من، به هرحال براي كار شما داشتن رينگ فلاش ضروري است. بنابراين بايد دوربيني بگيريد كه بتوان برايش رينگ فلاش گرفت كه در اين زمينه بازهم دوربينهاي نيكون، بر بقيه برتري دارند( هم از لحاظ ماكرو قوي و هم پيدا كردن رينگ فلاش برايشان)، فقط مي ماند، مساله فوكوس اين دوربينها. با توجه به اينكه براي منظور شما، سرعت عمل چندان اهميت ندارد ، بازهم همين دوربينها مناسبتر بنظر مي آيند. در مورد 8700، پس از يك مدت كوتاه دوربين 8800 نيكون معرفي شد كه برتريهاي واضحي نسبت به آن داشت و عملا با وجود آن، كسي سراغي از 8700 نگرفت.

اگر مينولتا A200 امكان ماكرو نزديكتري داشت، بعلت سرعت فوكوس خوبش، داشتن رينگ فوكوس و كارايي خوب فلاشش براي كار ماكرو، آنرا پيشنهاد ميكردم. فقط حيف كه حداقل فاصله ماكرو آن حدود 13 سانتي متر است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

خانم/آقای (؟!) روشن،
    با تشکر از پیشنهاد صریح و روشن شما، با در نظر گرفتن این که ابعاد تصویر مورد نیاز من چه برای نگه داری در پرونده بیمار یا استفاده در پرزنتیشن به شکل ویدیو پروجکشن و چه احتمالا برای چاپ به حدیه که با یک دوربین 8 مگاپیکسلی (دوربین های مورد اشاره شما) به شرط فوکوس دقیق و کیفیت بالا می شه از کراپ عکس اصلی نیز استفاده کرد، فکر می کنم کم بودن فاصله ماکرو فاکتور حیاتی محسوب نشه. بنابراین پیشنهاد A200 به طور کلی قابل تعمقه. البته متاسفانه قیمت این دوربین فراتر از محدوده مورد نظر بنده (سقف 550000) است ولی می تواند برای همکاران که غالبا استطاعتشان بیش از بنده است(!) مفید واقع بشه. نظر شما راجع به دوربین هایی که در محدوده مورد نظر بنده هستند چیه؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

والا جنب اياذي، اين روزها كسي به من قيمت جواهري مثل Minolta 5D را حدود 690 به من اعلام كرده، اگر اين طور ميباشد، درست مثل خود من، ميتوانيد بيشتر با مادر بچه ها! در بيفتيد و اين يكي را بخريد. فراموش نكنيد كه در اين حالت علاوه بر امكان استفاده آتي از رينگ فلاش، امكان استفاده از ايزوهاي بالا و لرزه گير هم برايتان وافعا غنيمت ميباشد
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    11580

دكتر ايازي عزيز، بنظر من بهتر است يا يك دوربين ديجيتال ارزان قيمت با امكان نصب فلاش ماكرو بگيريد ( مثل نيكون 4500 ) و يا بقول امير عزيز، كمي بودجه را بيشتر كنيد و يك نيكون D50 يا مينولتا 5d بگيريد كه هم بدرد دنيا ميخورند هم آخرت. قيمت نيكون دي50 هم كه گفتند كم كم داره به زير 700 ميرسد كه اگر اينگونه باشد، هر ريالش ارزش دارد. من براي كار شما دوربينهاي غير SLR‌ گرانقيمت ( مثل نيكون 8800 يا 8700 ) را مناسب نميدانم.

آقا، دندانپزشكها كه ديگه نبايد از كمبود بودجه بنالند!!!

-----
    اين اسم ما هم هميشه دردسرزا است. نعما اسم مذكر است!
    نعما م. روشن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    والا جنب اياذي، اين روزها كسي به من قيمت جواهري مثل Minolta 5D را حدود 690 به من اعلام كرده، اگر اين طور ميباشد، درست مثل خود من، ميتوانيد بيشتر با مادر بچه ها! در بيفتيد و اين يكي را بخريد. فراموش نكنيد كه در اين حالت علاوه بر امكان استفاده آتي از رينگ فلاش، امكان استفاده از ايزوهاي بالا و لرزه گير هم برايتان وافعا غنيمت ميباشد
    جناب محبی، این جواهری که می فرمایید از کجا می شود تهیه اش کرد؟ (جل الخالق، می بینید ما از کجا به کجا رسیدیم؟!) و اگر لوازم جانبی، مورد نیاز است چیست و جمعا حدودا چقدر تمام می شود؟
    - راستش را بخواهید ما تا همان 550000 هم خودمان به خودمان اجازه داده بودیم ولی از آنجایی که آدم متوسوسی (صیغه موقت مرکب مرخم مفعول مجعول از ثلاثی مزید وسوسه!) پله پله تا ملاقات خدا می رویم!
    خدا آخر عاقبت این کار را به خیر بگذراند!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    دكتر ايازي عزيز، بنظر من بهتر است يا يك دوربين ديجيتال ارزان قيمت با امكان نصب فلاش ماكرو بگيريد ( مثل نيكون 4500 ) و يا بقول امير عزيز، كمي بودجه را بيشتر كنيد و يك نيكون D50 يا مينولتا 5d بگيريد كه هم بدرد دنيا ميخورند هم آخرت. قيمت نيكون دي50 هم كه گفتند كم كم داره به زير 700 ميرسد كه اگر اينگونه باشد، هر ريالش ارزش دارد. من براي كار شما دوربينهاي غير SLR‌ گرانقيمت ( مثل نيكون 8800 يا 8700 ) را مناسب نميدانم.

آقا، دندانپزشكها كه ديگه نبايد از كمبود بودجه بنالند!!!

-----
    اين اسم ما هم هميشه دردسرزا است. نعما اسم مذكر است!
    جناب آقای روشن (آخیش ! بالاخره تکلیفمان روشن شد!)
    این اواخر بنده هم داشتم به همین نتیجه می رسیدم که شما تکلیف را یک سره کردید. با این تفاوت که بنده با توجه به نمونه ای که در سایت Photomed دیدم و با توجه به جدیدتر بودن و برخی مزایای دیگر، نظرم بیشتر بر A620 متمرکز بود.
    http://www.photomed.net/sample_images/a610as.jpg
    توضیح: به نظر بنده این عکس که تازه از A610است نه 620، از عکس مشابه در همین سایت که با G6گرفته شده دارای فوکوس بهتراست ولی در عوض رنگها در G6 طبیعی تر و خودمونیش زنده تر است.
    http://www.photomed.net/sample_images/g6as.jpg
    ولی از سوی دیگر از آنجایی که عادت ندارم چیزی را دو بار بخرم و به قول دوستان انگلیسی (که ما خیلی دوستشان می داریم!) آن قدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم، گوشه چشمی به موارد مورد اشاره شما را نیز داشتم. ولی همانطور که از آقای محبی پرسیدم آیا قضیه DSLR به همان 700000 ختم می شود؟ یا بحث لنز ماکرو و اینجور چیز ها هم هست؟(در مورد خودم عرض می کنم).
    در این مورد در همان سایت سیستم ارایه شده D50 شامل لنز 105 سیگما یا نیکون و رینگ فلاش EM-140 سیگما است که نمی دانم در ایران قیمت آن ها چند است.
    والا این شغل ما هم از آن چیز های غلط انداز (آرتیفکت!) است.
    ضمنا یک مورد دیگر هم این است که به فرض اگر منی که تا حالا دوربین آنچنانی دست نگرفته ام یک روزی با خانم بچه ها در پیک نیک یک دوربینی مثل دی50 یا 5 دی دستمان باشد، می ترسم خلق الله به جای آن که بگویند "یارو رو ببین عجب دوربینی دستشه" بگویند " دوربینه رو ببین، یکی بهش آویزونه!"
    ویرایش توسط Kamran_A : Thursday 5 January 2006 در ساعت 02:49

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نظرتون راجع به این مورد چیه؟
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1984

تشکر کرده
    11580

دكتر جان، خدمت شما عرض شود كه در ايران گاهي بايد خيلي كارها را چپكي! انجام داد. مثلا در مورد كار شما بايد اول ببينيد براي كدام دوربين ميتوانيد براحتي و با قيمت مناسب فلاش ماكرو تهيه كنيد. بعد برويد آن دوربين را بخريد. عكسهايي كه از فتومد گذاشتيد، هر دو با تغييراتي كه در نوردهي فلاش انجام شده است، تهيه شده اند. يعني انتظار نداشته باشيد كه با خريد يك A610‌ بتوانيد چنين تصاويري بگيريد. مگر اينكه كمي شم كارهاي فني داشته باشيد و بتوانيد نوردهي فلاش را مناسب كارتان تغيير دهيد.
    درمورد دوربينهاي SLR ، در حقيقت شما با خريدشان، Base قضيه را جور كرده ايد. و بعد بايد بتدريج حداقل هزينه لنز ماكرو و نيز يك فلاش ماكرو را كنار بگذاريد. مطلبي كه درمورد خريد يكباره وسايل گفتيد، در مورد اين دوربينها صدق ميكند و نيازي نخواهيد داشت كه مرتبا بدنبال آپگريد باشيد. اما، خب هزينه اول + هزينه وسايل جانبي را بايد در نظر بگيريد.
    قيمت مواردي كه اشاره كرديد را نيز ميتوانيد در آدرسهاي زير بررسي كنيد:
    http://www.digihouse.ir/Farsi/Access...x?Man=98&Dev=0
    http://www.digihouse.ir/Farsi/Access...x?Man=89&Dev=0
    نعما م. روشن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

سلام
    با تشکر از همه اساتید و دوستانی که در بحث مربوط به "برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم " شرکت کردند، جهت رسیدن به یک جمع بندی و نتیجه گیری از همه دوستانی که دستی در عکاسی و دوربین های دیجیتال دارند خواهش می شود طی هفته جاریدر این نظر سنجی شرکت نمایند.
    اگر شما در بحث فوق شرکت نداشته اید یا آخرین پست های آن را مطالعه نفرموده اید خواهشمندم پس از مراجعه به:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1950
    بنده را از گزینه خود آگاه سازید و چنانچه نکته جدیدی به نظرتان می رسد در همین تاپیک مطرح فرمایید.
    جهت اطلاع بیشتر، آخرین بحث بر سر انتخاب از بین یک دوربین با لنز ثابت (غیر SLR) و یا یک Entry Level SLR بود. البته واضح است که بدون در نظر گرفتن فاکتور هزینه پاسخ مشخص است. لیکن مساله اساسی بهینه بودن (Optimization) این خرید است. یعنی با توجه شرایط ذکر شده در بحث و موارد استفاده (دندانپزشکی)، قیمت دوربین (و لوازم جانبی)، موجود بودن لوازم جانبی در ایران (یا دوبی) و ... کدام انتخاب از نظر شما منطقی تر و هوشمندانه تر است؟
    جهت اطلاع عرض می کنم که فاکتور قیمت در معیار های بنده اولین معیار نیست.
    چنانچه افزون بر موارد فوق پرسشی هست لطفا قبل از شرکت در نظر سنجی آن را مطرح فرمایید.
    ناگفته پیداست هدف بنده از این کار کسب قطعی ترین انتخاب کارشناسانه شما از میان گزینه هاست.
    توضیح:
    1.چنانچه انتخاب شما از موارد دو گزینه ای ( آیتم های المپوس) بود یا نیاز به توضیح اضافی داشت لطفا پس از رای دادن آن را پست نمایید.
    2. ترتیب قیمتی گزینه ها به خصوص در 3 مورد اول ممکن است درست نباشد.
    ویرایش توسط Kamran_A : Saturday 7 January 2006 در ساعت 10:57

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

آقای دکتر زیادی داری خودتو اذیت میکنی !!!

ولی در حال حاضر با افت قیمت شدید این جیگرهای ناناز مثل D50 ,Maxxum 5D وکیفیت و امکاناتی که DSLR در اختیارتون میگذاره .....بسی اشتباه خواهد بود که SLRLIKE بخرید.

حالا این Maxxum 5D با آنتی شیک روی CCD و امکان وایر لس فلاش دیگه حرفی نمیمونه که در موردش بزنم !!!
    شما هر لنزی از لنزهای مینولتا که روی دوربین سوار کنی آنتی شیکه!!!
    قیمتش هم که مفته 685000 تومان !
    بخر حالشو ببر از خانومت هم حساب نبر !!! عجب شعری سرودم !

اگه اونی که گفتم رو خریدی سعادت دنیا و آخرت شامل حالت خواهد بود !!!
    ولی اگه نخواهی زیاد هزینه کنی Nikon 4500 برای کار شما خیلی مناسبه و قابل اطمینان .
    اگه یادتون باشه قبلا هم عرض کرده بودم ......ولی حالا که میزان بودجه شما برای این کار افزایش یافته قدمهای بلند تر ی میتونی برداری و اصلا به فکر غیر SLR نباشی .

موفق باشی.

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین