نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: گزینه ها به ترتیب تقریبی قیمت مرتب شده اند.

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Nikon D50

11 42.31%
  • Maxxum 5d

3 11.54%
  • Olympus E-300/E-500 Dual Lens Kit

1 3.85%
  • Nikon 8700/8800

1 3.85%
  • Olympus C-7070/C-8080

1 3.85%
  • Canon G6

2 7.69%
  • Canon S2 IS

6 23.08%
  • Canon A610/620

0 0%
  • Nikon 4500

0 0%
  • None Of Above

1 3.85%
صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 82

موضوع: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

...
    ویرایش توسط Kamran_A : Saturday 11 February 2006 در ساعت 03:10

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

سلام
    با توجه به نیاز بهماکروی قوی و شرایط عکاسی در دندانپزشکی که عموما داخل دهان و عدم امکان نور دهی مناسب است نیاز به دوربینی دارید که لامپ کمکی فوکوس و در ضمن ماکروی دقیق و از فاصله نزدیک داشته باشد.
    در این شرایط فکر میکنم S2is بواسطه داشتن سیستم فوکوس خوب به همراه لامپ کمکی فوکسو و نیز لرزه گیر و در عین حال، ماکروی قوی تا فواصل حتی یک سانت و کمتر برای کار شما مناسب باشد. ضمنا یک عامل مهم چرخش مانیتور است، چون در غیر این صورت برای عکس گرفتن از زوایای خاص دهان مجبورید خودتان هم برای دیدن مانیتور دوربین بچرخید، در صورتی که S2 با داشتن مانیتور چرخان کار را راحت میکند و می توانید بصورت بسیار ساده از هر زاویه ای عکس بگیرید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با در نظر گرفتن این که من الان یک کارت Pro Duo 512 Meg دارم (که در مقایسه Sony H1 با S2 با قیمت های 405000 در مقابل 485000 جمعا بیش از 100 هزار تومان پس اندازم میشه!) فکر می کنید میشه توصیه شما رو با H1مقایسه کرد؟.
    ضمنا چیزهایی من راجع به این دو دوربین میدونم این هاست:
    مزایای S2 :
    1. کیفیت رنگ بهتر
    2. فوکوس بهتر (به ویژه در تله)
    3. مانیتور چرخان
    4. امکان زوم در ضبط ویدیو
    5.عمر بطری بیشتر
    6. و بالاخره ماکروی بی نظیر (0 cm!!)

مزایای H1 :
    1. قیمت مناسب تر
    2. طراحی و Style بسیار زیبا
    3.Lens adapter & Lens Hood & Charger in Package
    4. مانیتور بزرگتر (2.5")
    5.لوازم جانبی ارزان تر
    6.کاربرد آسان تر برای آماتورها
    7.Red eye بی نظیر (تقریبا هیچ)
    8.و بالاخره صرفه جویی در یک کارت 512 برای من!
    البته این مقایسه:
    اولا با اطلاعاتی است که از اینترنت جمع آوری شده و بنده در Real World هیچ تجربه ای از این دو دوربین ندارم.
    ثانیا همانطور که پیداست تعدادی از موارد صرفا سلیقه ای یا به دلایل شخصی است ( مثل قیمت، طراحی ظاهری و مساله مموری.)
    این رو هم اضافه کنم که من شخصا از برند "سونی" در مقایسه با "کانن" خاطره بهتری دارم
    (دوربین فیلم برداری TRV-22E و گوشی موبایل Sony MZ-5,SE-Z20, SE-K750و ... که از تمامشون کاملا راضی هستم ولی در مورد Canon پرینتر LBP-810, S-520 و اسکنر Lide20 که در حد متوسطی هستند.)
    داشتم فراموش می کردم، FZ5 هم یکی از option ها بود؟!
    نظر شما چیه؟
    توجه شما را سپاسگزارم
    ویرایش توسط Kamran_A : Monday 26 December 2005 در ساعت 15:04

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

يك نكته مهم را فراموش نكنيد: براي عكاسي ماكرو از داخل دهان نياز به نور مناسب خواهيد داشت. شايد چراغ مخصوص دندانپزشكي نتواند زواياي خاص مورد نظرتان را (همزمان با عكاسي دوربين) روشن كند. و اين يعني نياز به فلاش ماكرو. فلاشهاي سرخود اين دوربينها، براي عكاسي ماكرو چندان مناسب نيستند.
    البته الان من نميدانم كه اصولا براي اين دوربينها امكان نصب رينگ فلاش به عنوان يك accessory وجود دارد يا نه. و اصولا پيدا ميشود يا خير.

شايد به عنوان يك آلترناتيو، بتوان به وسيله اي مانند 3 پايه مخصوصي فكر كرد كه در مقابل دهان بيمار ثابت شود و بتوان از طريق آن عكسهاي مناسبي با زمان نوردهي مناسب از داخل دهان تهيه كرد بدون اينكه نياز به فلاش باشد. به هر حال اگر تاكنون چنين تجربه اي نداشتيد، قبل از خريد دوربين، چند عكس آزمايشي( با چراغ مخصوص، با فلاش سرخود، بدون فلاش، با سه پايه و ...) تهيه كنيد و ببينيد اصلا برايتان رضايتبخش هست يا خير.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_ayazi
    سلام،

من دنبال دوربینی هستم که بتونم از اون در حرفه خودم (دندانپزشکی) و همینطور به طور روزمره استفاده کنم. از نظر مشخصات باید ماکروی قوی، رنگ کاملا طبیعی و قیمتی ترجیحا زیر 400 هزار تومان داشته باشه.

اون طوری که از سایت های مختلف برداشت کردم A620 می تونه انتخاب خوبی باشه. از طرفی دوربین های Ultrazoom مثل FZ5 ( از نظر زوم قوی و قیمت)و Sony H-1 و S2 IS(از نظر امکانات و کیفیت عکس) خیلی وسوسه کننده هستند.

نظر شما چیه؟
    با اجازه اساتید

آقا اگه یه نیكون 4500 پیدا كنی و بگیری ....كار شما رو به نحو احسن انجام میده و با توجه به اینكه این دوربین در ماكروگرافی در رده خودش یه دوربین بی نظیره و رنگهای بسیار طبیعی و جزئیات بسیار قوی از توانائیهای بارز این دوربینه.....و چیزی كه باقی میمونه نحوه نور پردازی شماست كه من هم با آقای روشن موافقم ...شما باید از سه پایه و نور موجود كه از همان نورهای موجود كه در محل كار برای روشن كردن داخل دهان بیمار استفاده میكنید ....بهره ببرید .....در ضمن این دوربین دارای بدنه چرخشی هست و من دندانپزشكانی رو در كشورهای دیگه ازشون ریویو دیدم كه از این دوربین رضایت كامل دارند.....درپایان این رو هم بگم كه اف زد فایو هم انتخاب خوبیه ولی این نیكون 4500 اعجوبه ایه واسه خودش ...مخصوصا در ماكرو گرافی !!!

راستی ....دكتر جان دندانهای من شدیدا نیاز به جرم گیری داره ....ولی امان از دست این شایعاتی كه در مورد عواقب جرم گیری هست و مهمتر ازاون حق ویزیت و اجرت دندانپزشكان عزیز كه دیگه نیاز به گفتن نداره!!!

موفق باشی.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    يك نكته مهم را فراموش نكنيد: براي عكاسي ماكرو از داخل دهان نياز به نور مناسب خواهيد داشت. شايد چراغ مخصوص دندانپزشكي نتواند زواياي خاص مورد نظرتان را (همزمان با عكاسي دوربين) روشن كند. و اين يعني نياز به فلاش ماكرو. فلاشهاي سرخود اين دوربينها، براي عكاسي ماكرو چندان مناسب نيستند.
    البته الان من نميدانم كه اصولا براي اين دوربينها امكان نصب رينگ فلاش به عنوان يك accessory وجود دارد يا نه. و اصولا پيدا ميشود يا خير.

شايد به عنوان يك آلترناتيو، بتوان به وسيله اي مانند 3 پايه مخصوصي فكر كرد كه در مقابل دهان بيمار ثابت شود و بتوان از طريق آن عكسهاي مناسبي با زمان نوردهي مناسب از داخل دهان تهيه كرد بدون اينكه نياز به فلاش باشد. به هر حال اگر تاكنون چنين تجربه اي نداشتيد، قبل از خريد دوربين، چند عكس آزمايشي( با چراغ مخصوص، با فلاش سرخود، بدون فلاش، با سه پايه و ...) تهيه كنيد و ببينيد اصلا برايتان رضايتبخش هست يا خير.
    سلام ...

البته فلاش سرخود S2 IS تو عکلاسی ماکرو هم خوب عمل مي کنه، فقط مشکلش اينه که سايه لنز رو عکس تاثير ميذاره و تو نور کم حدود يک سوم عکس کاملا سياه ميشه که بايد طوری کادر بندی کنيد که قسمت مورد نظرتون تو اين ناحيه نيفته.

ولي در مورد ماکرو، دقيقا حرفتون درسته و دوربين خيلي خوبيه چون محدوديت فاصله نداره و تا فاصله صفر سانتيمتر رو تو حالت Super Macro پشتيباني ميکنه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با تشکر از همه دوستان،
    آقای روشن، به نکته مهمی اشاره کردید. یادم میاد در دانشکده، دوربین هایی که اساتید برای کارهای پژوهشی شون استفاده می کردند همگی رینگ فلاش مورد اشاره شما رو داشتند. ولی نمی دونم برای دوربین های دیجیتال هم چنین چیزی در ایران پیدا میشه یا چه دوربین هایی قابلیت نصب اون رو دارند. یا این که میشه با تغییر در تنظیمات دوربین و با نور محیط، همون کیفیت رو به دست آورد؟ کسی از دوستان با این مورد برخورد داشته؟ البته شرکت هایی (نه در ایران) مثل Photomed هستند که کارشون همینه و دوربین هایی رو مخصوص کار دندانپزشکی با نصب چند قطعه اضافی (و با قیمت گزاف!) عرضه می کنند.
    ضمنا نمی دونم فروشنده های دوربین در ایران به آدم اجازه میدن که بتونه به نحوی که شما فرمودید چند دوربین رو تست کنه یا نه. اگر بشه حتما توصیه شما رو به کار خواهم بست.
    آقای کیوانی:
    اولا از پیشنهادت متشکرم. ریویو 4500 رو در dcresource.com خوندم. خیلی جالب بود. مخصوصا یک تصویر که به عنوان تست ماکرو اونجا بود واقعا حیرت انگیز بود! (http://www.dcresource.com/reviews/ni...oney-macro.jpg) طوری که نویسنده ریویو از عبارت"Stunning macro ability" (یه چیزی تو مایه های "اعجوبه" ای که خودت گفتی!)استفاده کرده بود که چنین عبارتی رو حتی در مورد S2 IS با اون قدرت ماکروش بکار نبرده بود.امیدوارم دوستان دیگه هم در مورد این دوربین نظرشون رو بگن.
    ثانیا، گوش به شایعات نده. نگران دستمزد هم نباش اگه گذرت به جنوب افتاد در خدمتتون هستیم!
    جناب آراز، از شما هم متشکرم

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

برای فلاش رینگی می توانید از ابتکاری که آقای ستاری بکار برده اند نیز استفاده نمایید:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1662

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    برای فلاش رینگی می توانید از ابتکاری که آقای ستاری بکار برده اند نیز استفاده نمایید:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1662
    متشکرم، خیلی جالب بود!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

در ادامه خط تردید بنده در انتخاب دوربین، بخصوص در مقایسه S2 Vs. H1 به مطلبی در Steves Digicam برخوردم که مایلم نظر دوستان دیگر رو هم بدونم. متن از این قرار است:
    Both cameras carry similar specifications and are capable of delivering high-quality images. The H1 provides better indoor flash and AF-assist performance, a larger LCD monitor, lower image noise at high ISO settings, shorter shutter lag and faster AF performance. The S2 IS advantages include better Continuous AF tracking of moving subjects, industry-leading movie mode, articulating LCD monitor, faster shutter speeds, greater playback magnification, and greater continuous shooting speed and buffer depth.

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین