نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree4تشکر
  • 2 Post By slr
  • 1 Post By Christ Melikian
  • 1 Post By Christ Melikian

موضوع: تعویض compact slr با 3/4

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پیش فرض تعویض compact slr با 3/4

فکر میکنم از آخرین باری که تو این فروم ارزشمند پست زدم 4 سالی دقیقا گذشته باشه! یعنی شهریور 88 که 500 دی رو خریده بودم اینجا یادمه اخرین فعالیتای خودمو انجام دادم.

تو این 4 سال نه تنها به عکاسی حرفه ای علاقه مند نشدم بلکه یجورایی زده هم شدم! طوری که الان 2 ساله دوربینم گوشه کمد داره خاک میخوره
    و ریشه یابی و خودشناسی در کنار هم بهم میگه که عمده این زدگی 1.لنز نه چندان خوب 18-55 2.تنظیمات دست و پا گیر 3. از همه مهمتر حجم و وزن بزرگ این دوربین که رغبتم به عکاسی و حمل و نقلش رو بشدت کاهش میده هر چند که کیفیتش واقعا مثال زدنیه.

مدتی بود جسته گریخته متوجه حضور دوربینای 3/4 بودم که امروز بطور اتفاقی از پاساژ روبروی علاالدین رد میشدم و اتفاقی یه nex c3 رو دستم گرفتم و واقعا از ابعاد جمع و جور و وزن کمش حیرت زده شدم و وقتی کیفیتشم دیدم واقعا شیفته اش شدم

الان یه نگاه اجمالی به dpreview انداختم و تصمیم رو جدی کردم که اینو بفروشم یه 3/4 بخرم

خوشحال میشم راهنماییم کنید چه دوربینی بخرم با پولی که از فروش 500 دی عایدم میشه؟ مارک و برند دیگه برام اصلا مهم نیست هر چند که سامسونگ فقط نباشه تو پیشنهادات گرانبهاتون
    و اینکه بودجه ایی هم که واسه این بذارم روش به اون صورت ندارم و خیلی کمه.
    Christ Melikian و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوست عزیز منم کمابیش شرایطی مثل شما داشتم الان سه ماهه که به میرور لس کوچ کردم دوربین الانم اولیمپوس هست با دو لنز . کاملا از انتخاب خودم راضی هستم خیلی بیشتر از قبل عکاسی میکنم و بیشتر هم لذت میبرم اگر سوالی داشتید در خدمتم البته باید همین ابتدا عرض کنم که اولیمپوس و پاناسونیک میکرو 4/3 هستند و فوجی و سونی سنسور APC و 3/2 دارند .
    slr تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

ممنون کریست عزیز
    الیمپوس اتفاقا خیلی دوست دارم ولی متاسفانه اصلا به بودجم نمیخوره 2 مدلشو قیمت کردم 2600 و 3 و خورده ایی
    تنها مدلایی که به بودجم میخوره سونیه نکسا هستش نمیدونم شاید فوجی و پاناسونیک و ..مدل تو این رنج قیمتی داشته باشند
    دست دو تمیز و سالم باشه از هر کدوم میخرم

این سونی نکس سی 3 که امروز گرفتم دستم دست دو بود میگفت 1.300 . زیاد تمیز نبودش و اینکه نقره ایی هم بودش و من مشکی ترجیح میدم
    بازم از دوستان و آشنایانتون کسی داشت و نمیخاست به من اطلاع بدید. ضمنا بنده قصد فروش دوربینم رو هم دارم و اگهیشم کردم تو قسمت بازار
    دوربین منم نوعه نوع هستش و خیلی تمیز.
    My cams
    Canon ixy25(ixus 85

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

بچه ها الان با یکی از اگهی دهنده های دست دوم سونی nex 3c تماس گرفتم گفت فروخته بعد گفتم مشکل خاصی داشت؟ گفت اصلا کیفیت عکس خوبی نداره و عین کامپکتای کنون و ..هستش کیفیتش! خیلی بد شد
    حالا چون خیلی عجله ام ندارم نظرتون چیه اینو با حوصله بفروشم بعد به برادرم پول بدم واسم از اونور یدونه eos m بفرسته؟ الان امازون رو چک کردم حدود 350 دلاره با 18-55
    و اینجا حدود 2.300 تا 2.600 :-/
    My cams
    Canon ixy25(ixus 85

تشکر کرده
    2646

کنون در این رده کند ترین اتو فوکوس رو داره برای همین هم قیمتش رو حدود 2 ماه پیش خیلی کم کرد. به نظر من البته در حالی که بودجه هم این وسط مهم هست بهترین انتخاب میتونه پاناسونیک GF6 باشه . حدود قیمت هم با لنز 42 14 که معادل 84 28 هست تقریبا 580دلار هست . کیفیت و کارایی خیلی خوبی داره . ویا با همین قیمت Olympus E-PL5 هم گزینه عالی هست

ویرایش توسط Christ Melikian : Thursday 12 September 2013 در ساعت 21:17
    slr تشکر می‌کند.

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

کند بودن اتوفوکوس چه مشکلاتی در پی داره؟
    یعنی از 500 دی فعلی که دارم بدتره؟ من مشکلی با سرعت فوکوسش و ..نداشتم تا حالا! کلا مشکل بغرنجی بجز سایز و وزن باهاش ندارم. و کیفیت indoor اش واقعا بی نقصه بر خلاف outdoor
    My cams
    Canon ixy25(ixus 85

تشکر کرده
    2646

چون سیستم فکوس کاملا فرق داره برای همین متاسفانه بهترین سرعت فکوس دوربین های میرورلس در حد فکوس دوربین الان شماست و سیستم فکوس فوجی و مخصوصا کنون بطور محسوسی خیلی کند تر است . البته باید نوع عکاسی رو هم در نظر گرفت ممکنه اصلا مشگل ایجاد نکنه . من مجور شدم اولیمپوس رو بخرم چون سریع ترین فکوس رو در این بین داره و همه ریویو ها نوشته بودند در شرایت نور داخلی در منازل برای عکاسی از کودکتان به گزینه دیگری نمیشه فکر کرد . البته باید بگم خودم هم تجربه کردم حتی با همین دوربین که دارم هم گاها کودک وروجک من در عکس ها خارج از فکوس ثبت میشه .

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

دوستان یه چیزی که اصلا متوجه نشده بودم اینه که این دوربینا فلش داخلی ندارن
    حتی اون کنون m ..
    و وصل کردن یه فلش روی دوربین اصلا باب میلم نیست کما اینکه فلش خوبم الان گرونه و دردسرای خودشو داره

مثل اینکه چند مدل فلش دار هم داره ولی 90 درصدشون بدون فلش هستند! چرا اونوقت؟!
    My cams
    Canon ixy25(ixus 85