صفحه 5 از 17 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 166
Like Tree646تشکر

موضوع: Nikon D610

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    با سلام . یادمه اون اوایل که مشکل نشت روغن در D600 گزارش شد خیلیا گفتن چیز خاصی نیست و با تمیز کردن سنسور برطرف میشه . ولی به نظرم این مشکل خیلیم کوچک و بی اهمیت نیست . نشت روغن یعنی مشکل سخت افزاری ..... وقتیم نشت وجود داشته باشه بعد یه مدت از میزان روغن ( گریس ) کاسته میشه و مشکلات بعدی رو بوجود میاره .
    درود

بله در اونجا ( تاپیک D600 )کاربرانی که این دوربین را داشتند از چند و چون مشکل خود صحبت کرده بودند و اکثریت هم اون رو مشکل ساز ندونسته بودند البته کاربرانی نیز بودند که نه این دوربین را داشتند و نه حتی دوربین نیکون دیگری را صرفا از روی کل کل های سخیفانه برندی وارد تاپیک میشدند و هر چند وقت یکبار اظهار فضل و دانش میفرمودند
    maziyarsh، S.M.Shamsi، KHAKSAR و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

من مدتی هست این دوربین رو دارم و مشکلی نداشته.
    farhad44، calligrapher، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

من هم مدتیه این دوربین رو دارم و به نظرم پدیده ی شگفت انگیزیه، حساسیتش به نور کم و سایه های دقیقی که ضبط میکنه.
    تنها چیزی که تاحالا اذیتم کرده اینه که دکمه ی شاتر، اون حالت خلاصی ای که در دوربین های دیگه ی نیکون دیده بودم نداره، یعنی اون جایی که موقع فشار دادن دقیقا وسط محسوب میشه و فکوس باید قفل بشه رو نداره و توی این دو سه جلسه ای که باهش عکس گرفتم خیلی پیش اومد که میخواستم فکوس کنم و کادر رو تغییر بدم که وسط راه فقط با یک فشار میکرونی دستم شاتر آزاد شد یا بدتر، رها شد و دوباره قفل فکوس رو از دست دادم. حالا نمی دونم این موضوع به خاطر خرابی دوربین منه یا مال همه همین جوره.
    ولی به عنوان یک وسیله ی ثبت تصویر، جزییاتی که می تونه ثبت کنه باعث میشه قلب آدم تند بزنه! و اصلا درک نمی کنم این بحث های طولانی و تموم نشدنی در مورد لکه ی سنسور چه ربطی به عکاسی داره.
    yaghoobi، farhad44، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه راهنمایی میخواستم
    من آتلیه عکاسی دارم.
    میخواستم d610 خریداری کنم که به خاطر قیمت بالایی که داره فعلا صرف نظر کردم و نظرم رو به d7100 تغییر دادم.
    آیا غیر از تفاوت فول فریم بودن d610 مزیتهاش خیلی بیشتر از d7100 هست ؟
    به نظر شما با d7100 میشه عکس و فیلم واسه کلیپ استفاده کرد ؟ با یه لنز 50 میلیمتری 1.8
    در حال حاضر هم d90 دارم با لنز 16-85 , 50 . ازش راضی هستم ولی چون مگاپیکسلش پایینه رو ساز بزرگ به مشکل بر میخورم.
    در ضمن یه لنز فول فریم همه کاره هم میخوام بگیرم ، دلیل اینکه فول فریم باشه واسه اینکه اگه بعدا دوربین فول فریم گرفتم نیاز به تعویض لنز نداشته باشم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه راهنمایی میخواستم
    من آتلیه عکاسی دارم.
    میخواستم d610 خریداری کنم که به خاطر قیمت بالایی که داره فعلا صرف نظر کردم و نظرم رو به d7100 تغییر دادم.
    به نظر شما با d7100 میشه عکس و فیلم واسه کلیپ استفاده کرد ؟ با یه لنز 50 میلیمتری 1.8
    در حال حاضر هم d90 دارم با لنز 16-85 , 50 . ازش راضی هستم ولی چون مگاپیکسلش پایینه رو ساز بزرگ به مشکل بر میخورم.
    در ضمن یه لنز فول فریم همه کاره هم میخوام بگیرم ، دلیل اینکه فول فریم باشه واسه اینکه اگه بعدا دوربین فول فریم گرفتم نیاز به تعویض لنز نداشته باشم.
    اینجا تاپیک راهنمایی نیست دوست عزیز ولی باید عرض کنم که با اینکه خودم Nikon User هستم ولی فکر کنم برای منظور شما یعنی کار در آتلیه و به ویژه برای فیلمبرداری، به Canon هم می تونید فکر کنید.
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه راهنمایی میخواستم
    من آتلیه عکاسی دارم.
    درود

برای کلیپ های خاص ، اگر نماهایی با عمق میدان کم مدنظرتان باشد ، بخاطر داشته باشید سنسور بزرگتر فول فریم با یک دیافراگم ثابت ، به اندازه 2 استاپ عمق میدان کمتر در مقایسه با همان لنز روی یک کراپدار میتوان داشت. ( یعنی بافاصله کانونی یکسان با f2.8 روی فول فریم عمق میدانی داریم که معادل F1.8 همان فاصله کانونی روی کراپ 1.5 خواهد شد)

فارغ از سیستم فوکاس از نظر امکانات تقریبا هر دو بدنه داشته هایی یکسان دارند.
    هردو 24 مگاپیکسل هستند ، اما باسایز سنسوری متفاوت ، شاید در نور عالی آتلیه هیچ فرقی نباشد اما
    در نور متوسط یا کمتر ، عکاسی روی دست ، و کار با دیافهای خیلی باز ، از نظر خروجی اولویت با سنسور بزرگتر است

موفق باشید
    yaghoobi، MAHDINK، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط sepako نمایش پست ها

تنها چیزی که تاحالا اذیتم کرده اینه که دکمه ی شاتر، اون حالت خلاصی ای که در دوربین های دیگه ی نیکون دیده بودم نداره، یعنی اون جایی که موقع فشار دادن دقیقا وسط محسوب میشه و فکوس باید قفل بشه رو نداره و توی این دو سه جلسه ای که باهش عکس گرفتم خیلی پیش اومد که میخواستم فکوس کنم و کادر رو تغییر بدم که وسط راه فقط با یک فشار میکرونی دستم شاتر آزاد شد یا بدتر، رها شد و دوباره قفل فکوس رو از دست دادم. حالا نمی دونم این موضوع به خاطر خرابی دوربین منه یا مال همه همین جوره.
    کس دیگه ای هم این مشکل رو احیانا داره؟ اگه نیست باید برم از دوستان تعمیرگاه مرکزی سوال کنم.

تشکر کرده
    12235

اون جایی که موقع فشار دادن دقیقا وسط محسوب میشه و فکوس باید قفل بشه رو نداره

درود

از دو حال خارج نیست ، یا دوربین سالم هست و شما به تنظیمات آن وارد نیستید
    یا اینکه دوربین شما دچار مشکل نادر و عجیبی است که باید به تعمیرگاه مراجعه کنید ( که البته شک دارم چنین باشد ! )

بیایید چند مورد را مرور کنیم

اول اینکه صدای beep قفل شدن فوکس را می شنوید ؟ اصلا آنرا فعال کرده اید؟ ( وقتی برای اولین بار دوربین را روشن میکنید در حالت پیش فرض Off است) با مراجعه به CUSTOM Setting Menu و بخش d shooting /dispaly و d1 Beep میتوانید آنرا تنظیم کنید.

دوم اتوفوکس از روی دوربین و لنز فعال هست؟

سوم اینکه حالت فوکس AF-S دوربین را انتخاب کرده اید؟ ( چون در حالت AF-C فوکاس قفل نمیشود و ادامه دار سوژه را تعقیب میکند )

حالت دیگری به ذهنم نمیرسد که ممکن است با نصفه نگه داشتن دکمه شاتر صدای قفل شدن فوکس را نشنوید

پاینده باشید
    yaghoobi، farhad44، Mohsen_design و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

ممنونم از توضیحتون، بله، به تنظیمات دوربین کمی آشنا هستم، در شاترهای دوربین های دیگه ای که من دیدم، برای فشار دادن مرحله ی اول تا وسط، شاتر مقدار زیادی خلاص هست و وقتی اون وسط نگهش میداریم، خود شاتر فشار نمیاره که بخواد برگرده به حالت اول یعنی بالا.
    و میشه مدت زیادی اون وسط نگهش داشت، تا لحظه ی مناسب برای فشار فاز بعدی برسه، خب؟
    در این دوربین وقتی شاتر رو تا وسط نگه میداریم (در حالت اتوفکوس غیر ادامه دار و همه ی چیزهای دیگه ای که ذکر کردید) و بعد از شنیدن صدای بیب(به فرض فعال بودن!)، انگار یک فنری، سعی میکنه که شاتر رو بیاره بالا، این باعث میشه که تمام مدت با انگشتم باید زور بزنم تا همون جا بمونه! و این برام عجیب بود، چون اصلا منطقی نیست.
    گاهی هم که بیش از حد بهش فشار اوردم که سرجاش بمونه و بالا نیاد، موقع تغییر کادر، باعث گرفته شدن عکس شدم که خیلی ناامید کننده بود!
    البته نهایتا دکمه ی قفل AE-L رو روی حالت قفل فکوس خالی گذاشتم تا بتونم کار رو پیش ببرم فعلا، ولی اصلا آسوده نیست استفاده ی همیشگی ازش.

شما هم پاینده باشین
    Anoosh-Em، a.g g.a و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

من هم مدتیه این دوربین رو دارم و به نظرم پدیده ی شگفت انگیزیه، حساسیتش به نور کم و سایه های دقیقی که ضبط میکنه.
    ولی به عنوان یک وسیله ی ثبت تصویر، جزییاتی که می تونه ثبت کنه باعث میشه قلب آدم تند بزنه! و اصلا درک نمی کنم این بحث های طولانی و تموم نشدنی در مورد لکه ی سنسور چه ربطی به عکاسی داره.
    سلام
    دوست عزیز این تاپیک مشخصا در مورد بادی هست نه عکسهایی که توسط اون ثبت شده پس بحث در مورد بادی و اشکالات و نقاط ضعف و قوت آن کاملا به اینجا مربوطه
    yaghoobi، nejadi، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 17 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین