صفحه 13 از 27 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 263
Like Tree409تشکر

موضوع: Nikon D5300

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

سلام

دوستان چند تا سوال دارم

1. مود عکسبرداری اتوماتیک دوربینم توی نور داخلی (بدون نور لامپ) فکوس خوبی نداره، کمی هم نویز داره اما روی مود P عکس ها بهتر میشن. مود اتوماتیک کلا همین قدر ضعیف هستش؟

2. وقتی من از چشمی عکاسی میکنم (مود اتوماتیک) موقع فوکوس خود لنز روی یک جای سوژه فوکوس میکنه اما وقتی لایو ویو فکوس میکنم فوکوس مرکزی هستش. چرا این تفاوت وجود داره؟

3. توی دوربین های کامپکت موقع فوکوس همزمان روی چند نقطه فکوس میکرد اما توی این دوربین فقط یک نقطه اس.

4. مهم ترین مشکلی که من با فوکوس دارم اینه که وقتی از شخص عکسبرداری میکنم و عکسایب پرتره هست فکوس مثلا روی یک نقطه مثل دماغ یا نوک مو انجام بگیره باقی اعضای چهره به نسبتی که از نقطع فکوس دور میشن فولو میشه، چیکار میتونم بکنم زمانی که عکس از بسته صورت گرفته میشه و کل چهارچوب صورت توس کادر هست وقتی روی یک عضو صورت فوکوس میکنه باقی اعصای صورت مات نشن و در کل صورت تصویر شارپی داشته باشیم؟

5. این مشکل 4 توی همه سبک های عکاسی دارم، مثلا از یه گل میخوام عکس بگیرم فقط رو یه نقطع که فوکوس شده تصویر شارپ هست و باقی جاها مات میفته، چطور میتونم عمث عکس هامو زیاد کنم؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سلام

دوستان چند تا سوال دارم

1. مود عکسبرداری اتوماتیک دوربینم توی نور داخلی (بدون نور لامپ) فکوس خوبی نداره، کمی هم نویز داره اما روی مود P عکس ها بهتر میشن. مود اتوماتیک کلا همین قدر ضعیف هستش؟

2. وقتی من از چشمی عکاسی میکنم (مود اتوماتیک) موقع فوکوس خود لنز روی یک جای سوژه فوکوس میکنه اما وقتی لایو ویو فکوس میکنم فوکوس مرکزی هستش. چرا این تفاوت وجود داره؟

3. توی دوربین های کامپکت موقع فوکوس همزمان روی چند نقطه فکوس میکرد اما توی این دوربین فقط یک نقطه اس.

4. مهم ترین مشکلی که من با فوکوس دارم اینه که وقتی از شخص عکسبرداری میکنم و عکسایب پرتره هست فکوس مثلا روی یک نقطه مثل دماغ یا نوک مو انجام بگیره باقی اعضای چهره به نسبتی که از نقطع فکوس دور میشن فولو میشه، چیکار میتونم بکنم زمانی که عکس از بسته صورت گرفته میشه و کل چهارچوب صورت توس کادر هست وقتی روی یک عضو صورت فوکوس میکنه باقی اعصای صورت مات نشن و در کل صورت تصویر شارپی داشته باشیم؟

5. این مشکل 4 توی همه سبک های عکاسی دارم، مثلا از یه گل میخوام عکس بگیرم فقط رو یه نقطع که فوکوس شده تصویر شارپ هست و باقی جاها مات میفته، چطور میتونم عمث عکس هامو زیاد کنم؟
    درود،

1. دوست عزیز تا جایی که امکان داره در مد اتوماتیک عکاسی نکنید به جای اون در مد P عکاسی کنید.

2. در حالت لایو ویو شما به نقاط فوکوس دسترسی ندارید و با یه کادر مستطیل شکل طرف هستید که می تونید جای اون رو در کادر با کلیدهای چهار جهته تغیر بدید تا فوکوس روی اون ناحیه انجام بشه.

3و4. مشکل شما بر می گرده به استفاده از حالت فوکوس نقطه ای یا AF-S که در این حالت دوربین فقط بر روی یک نقطه فوکوس می کنه. شما باید از حالت فوکوس اتوماتیک
    یا AF-A استفاده کنید که در اون می تونید تعداد نقاط فوکوس رو تعیین کنید.

5. عمق میدان به چهار عامل، فاصله کانونی لنز، قطر سنسور، فاصله سنسور از سوژه و میزان گشودگی دیافراگم ارتباط داره.

هر چقدر قطر سنسور بزرگتر( دوربین فول فریم)، فاصله سوژه از سنسور کمتر، فاصله کانونی لنز بلندتر و دیافراگم بازتر باشه، عمق میدان کمتری خواهید داشت.
    Kavian، M.Nouri، Majix و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

دوستان دی 5300 دوربین بهتریه یا دی 90؟
    یکی از اشنایان دی 90 داره بتنظرم تصاویرش از دی 5300 من بهتره
    البته لنز اون 105 هست و لنز من 140. احتمالش هست بخاطر تفاوت لنز ها باشه؟

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

مزیت اصلی D90 نسبت به D5300 مستحکم تر بودن و داشتن موتور فوکوس داخلی اون هست وگر D90 که سال 2008 تولید شده از لحاظ تعداد نقاط فوکوس ، کم نویز تر بودن در ایزو های بالا ، فیلم برداری ، مگاپیکسل بالا ، پردازنده قوی ، مانیتور با کیفیت ، دینامیک رنج بالا و .... بسیار ضعیف تر از D5300 هست ...
    viva_utopia، club2energy و sinasignal تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

آشنایی چندانی با لنز ها ندارم ولی راحترین کار اینه که لنزش رو قرض بگیری و تست کنی. من بشخصه 5300 رو انتخاب کردم. بیشتر با تنظیمات سروکله بزن شاید دلیلش این باشه که اون مدت زمان بیشتری رو با دوربینش سپری کرده.
    davood و club2energy تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

دوستان راجب به تایم لپ این دوربین توضیحی دارین بدید ؟ (من دوربینم همراهم نیست متاسفانه و تازه خریدمش.در حد آشنایی می خواستم بدونم).دسترسیش از کجاست و اعمالش چطوره و خروجی به چه صورته؟

كاربر جديد sina.ah آواتار ها
    تشکر کرده
    26

سلام
    ببخشید سوال اماتوری می پرسم
    زمانی می خواهیم از رینگ فوکس لنز استفاده کنیم باید لنز رو حالت M بزاریم؟
    یا زمانی که دکمه شاتر را نیمه فشار داده ایم می توان از رینگ فوکس استفاده کرد؟
    دکمه AE-L AF-l چه کاری انجام می دهد؟

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.ah نمایش پست ها
    سلام
    دکمه AE-L AF-l چه کاری انجام می دهد؟
    درود،

دوست عزیز در صورت استفاده از فوکوس دستی، اول مد فوکوس رو در حالت M قرار میدید و فوکوس می کنید و بعد دکمه شاتر رو تا نیمه فشار میدید تا نور سنجی انجام بشه. با فشردن دکمه شاتر تا آخر، عکس گرفته میشه.

AE-L و AF-L که مخفف Auto Exposure- Lock و Auto Focus-Lock هستند، برای قفل فوکوس و قفل نورسنجی به کار می روند. با نگه داشتن این دکمه و سپس فشردن شاتر تا نیمه عمل فوکوس و نور سنجی یکبار برای صحنه مورد نظر انجام میشه. حال اگه ترکیب بندی و کادرتون رو عوض کنید در حالیکه هنوز انگشتتون روی دکمه مذکور هست، اگه شاتر رو تا نیمه فشار بدید دیگه عملیات نور سنجی و فوکوس انجام نمیشه و فوکوس و نورسنجی صحنه قبلی برای صحنه جدید اعمال خواهد شد.

البته این دکمه روی بدنه های D7XXX قابلیت customize شدن داره برای بدنه شما رو اطلاع ندارم. در این صورت میشه تعریف کرد که فقط نور سنجی قفل بشه یا فقط فوکوس یا هر دو.
    amir.komeily، javad allahyari، sina.ah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasignal نمایش پست ها
    دوستان راجب به تایم لپ این دوربین توضیحی دارین بدید ؟ (من دوربینم همراهم نیست متاسفانه و تازه خریدمش.در حد آشنایی می خواستم بدونم).دسترسیش از کجاست و اعمالش چطوره و خروجی به چه صورته؟
    دوست عزیز بهترین راه برای عکاسی تایم لپس و موارد مشابه، استفاده از ریموت هاست. هر چند که خود دوربین هم این قابلیت رو داره اما با محدودیتهایی روبرو هستید.

منوی shooting --> Interval Timer Shooting رو انتخاب می کنید.

ine.JPG

شکل گویای همه چیز هست و حتما خودتون تست کنید تا کاملا نحوه عملکردشو درک کنید.

برای Start Time می تونید تعریف کنید که سر فلان ساعت شروع کنه یا می تونید با انتخاب Start Now، در لحظه فعلی شروع کنید.

Number of times تعداد عکسهایی هست که قراره گرفته بشه و interval هم زمان بین هر دو شات هست. به عنوان مثال اگه interval رو 5 ثانیه انتخاب کنید، دوربین بین هر شات، 5 ثانیه صبر میکنه و سپس عکس بعدی رو می گیره. این موضوع با سرعت کارت حافظه و همچنین بافر دوربین در ارتباط مستقیمه. باید ببینید چند ثانیه طول می کشه تا عملیات نوشتن هر شات روی کارت حافظه تکمیل بشه که با روشن و خاموش شدن چراغ خواندن کارت حافظه روی دوربین میشه فهمید، اگه interval رو کمتر از مقدار فوق بدید، تعدادی از شاتهاتون ثبت نخواهد شد!!!!!!

لازم به ذکره ماکزیمم زمان نوردهی برای عکاسی با این مد 30 ثانیه هست و نمی تونید از سرعت شاتر Bulb استفاده کنید اما در صورت استفاده از ریموت قادر به استفاده از Bulb می باشید.

موفق باشید.
    MahBaz، کوروش، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.ah نمایش پست ها
    سلام
    این بستگی به لنز داره، بعضی لنز ‌ها این امکان رو دارن که وقتی شاتر رو تا نیمه فشار دادید و فکوس انجام شد، قبل از فشار کامل، با رینگ فکوس اصلاح رو انجام بدید.

صفحه 13 از 27 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین