صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 218
Like Tree846تشکر

موضوع: Instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض Instagram

اینستاگرام...

با گذشت حدود ۳ سال از ارائه این سرویس، و محبوبیت سریع آن در بین مردم دنیا، شاید بی‌مناسبت نباشد که تاپیکی در فروم عکاسی در مورد آن داشته باشیم. شاید برای بسیاری از کاربران این فروم که نگاهی جدی به مقوله عکاسی دارند، اینستاگرام سروبس مناسبی برای آنها نباشد و گروه هدفش، مردمی باشند که عکسهای فوری با موبایل‌هاشان می‌گیرند.

اما مانند خیلی چیزهای دیگر، از این امکان نیز براحتی نمی‌توان گذشت و برای آن حکم سریع صادر کرد.

به عنوان مثال، هر چند که کارکرد اصلی آن، اشتراک فوری عکسهای موبایلی است، اما بسیاری از عکاسان از آن به عنوان سرویسی برای اشتراک عکس‌هایی از خود استفاده می‌کنند که با دوربینهای جدی خود گرفته‌اند و در واقع از آن به عنوان یک وسیله برای اشتراک عکس‌ استفاده می‌کنند.

مساله دیگر آن است که اساسا عکاسی با موبایل‌ را هم دیگر نمی‌توان مساله ساده یا بی ارزشی دانست. عکاسان برجسته‌ای را می‌شناسم که از این عکاسی با موبایل با رویکردی جدی استفاده می‌کنند و اتفاقا عکسهایشان نیز دیدنی است. عکاسی با موبایل نیز در دستان فرد آشنا با عکاسی، می‌تواند نتیجه خیره‌کننده‌ای داشته باشد. بخصوص اینکه دنیای دیگری برای عکاس باز می‌کند که با دوربینهای معمولی در دسترس نیست. حس بی‌درنگی و بی واسطه‌گی اشتراک این عکس‌ها، خود داستان مفصلی است.

دیدن عکس‌های دیگران یکی دیگر از کارکردهای اینستاگرام است. عکس زیاد دیدن روشی مناسب برای پیشرفت در عکاسی است. اما نظر متضاد این مساله می‌گوید که عکسهای زیادی در این سرویس تنها در حد عکس فوری هستند و شاید زیاد دیدن این عکس‌های فوری حتی سلیقه عکاسانه فرد را تقلیل دهد.

به هر حال نظرات متفاوتی در مورد این سرویس وجود دارد. شاید انکار کردن آن در همان ابتدا، خیال‌مان را راحت کند. اما از سوی دیگر وقتی می‌شنویم که عکاسان بزرگی در دنیا، از این سرویس ( به روشهای مختلف) استفاده می‌کنند، شک کنیم که نکند داستان اینستاگرام، داستان ساده‌ای نباشد که براحتی از کنار آن بگذریم.

به هرحال این تاپیک برای آن است که :

۱- در یک فروم عکاسی که رویکردی جدی به مقوله عکاسی دارد، نظرات موافق و مخالف کاربرانش را منعکس کند
    ۲- در صورت تمایل، در مورد تجربه خودتان از اینستاگرام صحبت کنید و آدرس شخصی‌تان را در اینستاگرام، برای اطلاع دیگران اعلام کنید
    ۳- کاربرانی که تاکنون تجربه‌ای در این مورد نداشته‌اند شاید پس از این بحثها بخواهند این سرویس را تجربه کنند.
    Niaz، Arash، Amir Mohebi و 41 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

سلام
    با تشکر از جناب روشن برای استارت این تاپیک
    آیا راهی هست که با گوشی هایی جز اندرویدی ها یا آیفون در این سرویس فعالیت کرد؟
    مثلا ویندوز فون؟

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    سلام
    مثلا ویندوز فون؟
    نرم افزار ویندوز فون آن در چند هفته آینده عرضه خواهد شد ٬ مدیر اینستگرام در کنفرانس نوکیا که چند روز پیش برگزار شد این خبر رو اعلام کرد.
    البته همین الان هم برنامه هایی مثل 6tag برای ویندوز فون این کار رو انجام می دن .
    M.Meghdari تشکر می‌کند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

سلام
    مثلا ویندوز فون؟
    اپلیکیشن 6tag کلاینت اینستاگرام روی میندوز فون هست که من خیلی ازش خبر ندارم.
    اما چند روز پیش اینستاگرام گفته که در هفته های آتی روی ورژن ویندوز فون رو ارائه می کنه.

پ.ن. با جناب Kane خط رو خط شدم
    ---
    مدتیه که دارم اینستاگرام رو جدی می گیرم و واقعا داره خوشم میاد. برای شخصی مثل من که دوست داره همه چیزو با تصویر نشون بده اینستاگرام خیلی بهتر از بقیه شبکه های اجتماعیه. مزیتی که داره اینه که روی گوشی هست و همه جا موجوده و شامل فیلترینگ نشده.
    ایستاگرام به دنیا نشون داده که برای عکس خوب حتما نباید یه DSLR داشته باشیم. واقعا عکس های بسیار زیبا و مفهومی ای رو میشه توی اینستاگرام دید که با همین گوشی های معمولی (حتی نه گوشی های خفن های-اند) گرفته شده.

آی دی اینستاگرام من مثل نام کاربریمه اگه کسی خواست Follow کنه.
    nmroshan، masoudrejae، R.Asgari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

سلام با تشکر از جناب روشن برای استارت این تاپیک آیا راهی هست که با گوشی هایی جز اندرویدی ها یا آیفون در این سرویس فعالیت کرد؟ مثلا ویندوز فون؟
    بله نرم افزاري مثل instance

همان كار اينستاگرام رو انجام ميده، نسخه اصلي هم تو راهه

سلام با تشکر از جناب روشن برای استارت این تاپیک آیا راهی هست که با گوشی هایی جز اندرویدی ها یا آیفون در این سرویس فعالیت کرد؟ مثلا ویندوز فون؟
    [URL]Instance is not an official Instagram client and is not created, maintained, or approved by Instagram.http://www.windowsphone.com/en-us/st...a-04f42157bb19
    ویرایش توسط Kholeno : Monday 4 November 2013 در ساعت 12:49
    M.Meghdari تشکر می‌کند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

من هم با همین نام اونجا هستم.
    aidin594

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

اینستاگرام بنده هم با نام زیر است
    saed_violin

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

id من هم qorashi450 هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    131

با توجه به محدودیت کادر ( مربعی بودن ) که اینستا گرام اعمال کرده خیلی از عکاسی حرفه ای فاصله گرفته و نمیشه جزو سرویس های اشتراک عکس برای عکاسان حرفه ای در نظر گرفتش . اگرچه اَپ های برای تغییر سایز عکس ها و گنجاندن اونها داخل کادر مربعی وجود داره ولی باید قبول کرد که فرایند طی شده قطعا از ارزش عکس می کاهد و جلوه ی واقعی عکس گرفته میشه ...
    با اینکه مدتهاست ازین سرویس استفاده می کنم ولی هیچ وقت به عنوان جایگزینی برای نمایش عکس های خودم نبوده ... سایت های تخصصی مثل فلیکر یا 500px محل های بهتری برای نمایش هنر عکاسی شما اند
    a.g g.a و حامد صفائی تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

مربع بودن کادر دلیل بر غیر حرفه ای بودن آن نیست (البته همین لفظ حرفه ای هم باید تعریف شود که منظور چیست؟ عکس خوب؟ عکس قابل فروش؟...) کادر های 7×6 و 4.5×6 از جمله کادر های مربعی هستند که برخی از بهترین عکس های تاریخ رو ثبت کرده اند. به نظر من (به عنوان یک عکاس پیگیر) قطع مربعی به خاطر حس نوستالژی ایی که داره می توه عکاس های زیادی رو جذب کنه.
    nmroshan، Niaz، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین