صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 85
Like Tree628تشکر

موضوع: Nikon Df

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

دراين عكسها زيباترشده انگار
    image.jpgimage.jpg
    image.jpg
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

دوران بازگشت ادبی / نیکون DF دوربینی با دیالهای سنگین و رنگین

از دل سایه ها و تبلیغات من موجودی نوستالژیک تر رو تصور کرده بودم ... اما خب این معرکه ست. دیدن محافظ ( درپوش ) کنگره کنگره ترمینال و همچنین دکمه شاتر استاندارد دکلانشور خور این دوربین برای من خیلی لذتبخش بود ! در عوض طراحی معمول 3 درپوش usb,hdmi,mic و نمای پشتی ویزور رو زیاد دوست نداشتم.

به نظرتون کدوم برند دلش نمیخواد همچین محصولی رو تو منو خودش پیشنهاد بده ؟ فعلا چون این " دی افه " تک هستش با هر قیمتی که دلش بخواد خودش رو به دلباختگان - و بهتر بگم مال باختگان - محترم تحمیل میکنه اما به نظرم دیر یا زود قیمت چنین دوربینی باید به محدوده 1500دلار برسه تا بتونه تو سبد کالای درصدی از خانوار عکاسی جا باز کنه.

تصور کنید طراحیها به چند نسل عقب تر از طراحی همتای آنالوگ DF برگرده و دوربینی با شکل و شمایل آواتار عقیل : و امکانات آینده تولید بشه ! میتونند تو یکی از دو مخزن یک میکرو اسپلیت کار بذارن واسه گرم کردن دست عکاس در سرما یا تولید یخ قالبی در گرما از مخزن اونوری ، شاید هم این دو محفظه در سِمَت خمره رنگرزی تمام دیجیتال 1 و 2 ظاهر شوند .خود عقیل هم اولین مشتریشه

تیتراژ پایانی ( نیم شوخی، نیم جدی ):

صنعت سینما و هنر عکاسی بار دیگر در تقابل ( اشاره به حذف قابلیت فیلمبرداری از Nikon DF )
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 6 November 2013 در ساعت 05:07 دلیل: FD master
    yaghoobi، ravanfar، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

همه پست هارو که میخونم سوالی برام پیش میاد. کسی از این دوربین به عنوان گزینه ای برای عکاسی از آسمان شب نام نبرده... چرا؟ اعداد و ارقام دارن میگن ( شاید من اشتباه میکنم ) برای اینکار باید دوربین خوبی باشه .
    yaghoobi، mOhSeN.Gh، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام به همه دوستان،

مبارک باشه ! به نظرم این بازم نشون میده فوجی راه خودشو خوب انتخاب کرده بود :)

جدا از شوخی،
    در مورد امکانات سخت افزاری و سنسور و ایزو و اینها که به نظرم خوبه و نیاز به کنکاش بیت به بیت و پیکسل به پیکسل نیست. ( واقعیتش اینه که دیگه اکثر دوربین ها اینقدر خوبن و از حد نیازهای من بالاترن که مقایسه های ایزو و اختلاف 0.5 واحد داینامیک رنج به نظرم وقت تلف کردنه- شاید این روزا بشه در مورد ارگونومی، بدنه ، نقاط فوکوس و این جور چیزها صحب کرد.)

از دیروز کلی جلوی خودمو گرفتم، چیزی نگم شاید بتونم با این طراحی ارتباط برقرار کنم !
    به نظرم بدنه کامل مشکی اش زیباتره !
    اما طراحیش رو دوست ندارم. همه میگن زیباست اما به نظر من جلو و پشت دوربین با هم همخونی ندارند. انگار به زور D610 رو به یه بدنه کلاسیک جفت و جور کردن.

البته این حسم نسبت به عکس ها است. شاید این دوربین رو از نزدیک ببینم نظرم عوض بشه.
    در نهایت بازم مبارک باشه. میشه امید داشت کم کم بقیه سازنده ها هم یه همچین چیزایی تولید کنند.

خوب باشید و سلامت.
    yaghoobi، Behin Nazem، Amin Zarif و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اتفاقااين دوربين چيزي كم وكسرندارد. سرعت عكاسي پياپي ان دركنار d800-610 قرارميگيرد. سنسور١٦ مگاپيكسلي ان هم براي چاپهاي بزرگ كافي ست. (روزگاري كه بزرگترين سنسورنيكون١٢ م پ بودعكاسان چه ميكردند!)واتفاقا ازانجا كه اتليه عكاسي نيازي به فيلمبرداري ندارد، اين دوربين كه ١٠٠٪ عملكردسنسورعاليي خواهدداشت جزبهترينهاخواهدبود كه نه مثلd800 نيازبه ارتقاسيستم پردازش وذخيره اظلاعات داريدونه مثل d4 نيازبه هزينه٦٠٠٠ دلاري داريد. سرعت عكاسي پياپي وگريپ وسيلينگ d4 براي خبرنگارهاوعكاسان ورزشي عاليست، امابراي اتليه هزينه اضافي...
    با احترام به نظر شما... اینکه این دوربین چیزی کم و کسر دارد یا ندارد در مقایسه با دوربینهای دیگر معنی پیدا می کند و وقتی قیمت ها و کارایی ها در کنار هم مقایسه شوند آنوقت آن چند فریم سرعت عکاسی و فقدان آپشن فیلمبرداری و چند مگاپیکسل رزولوشن کم و کسری هم دقیق تر و مهم تر می شود. هرچند که من کاربرد این دوربین را برای انواع استفاده ها رد نکردم اما مهمترین و خاص ترین مشخصه این دوربین چیست؟ جز طراحی کلاسیک بسیار خاصش؟ چه چیز جدید دیگری در این دوربین وجود دارد؟ که آن را امتیاز خاصی برای نوعی از عکاسی بدانیم.. اما داستان برای کسانی که ظاهر کلاسیک دوربین برایشان در کنار کیفیت بالای عکس با رزولوشن و سرعت عکاسی متوسط اهمیت دارد شاید تنها انتخاب ممکن باشد. بطور مثال منظور من این است که شاید زمانی استودیو داران با 12 مگاپیکسل سر می کردند اما امروزه وقتی بخواهند 3000 دلار هزینه کنند رزولوشنهای بالای 20 برایشان جذابتر و در مواردی ارزانتر خواهد بود. در هر صورت جای این دوربین خالی بود...
    abidar، lamagra، Saeed.fathi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    با احترام به نظر شما... اینکه این دوربین چیزی کم و کسر دارد یا ندارد در مقایسه با دوربینهای دیگر معنی پیدا می کند و وقتی قیمت ها و کارایی ها در کنار هم مقایسه شوند آنوقت آن چند فریم سرعت عکاسی و فقدان آپشن فیلمبرداری و چند مگاپیکسل رزولوشن کم و کسری هم دقیق تر و مهم تر می شود. هرچند که من کاربرد این دوربین را برای انواع استفاده ها رد نکردم اما مهمترین و خاص ترین مشخصه این دوربین چیست؟ جز طراحی کلاسیک بسیار خاصش؟ چه چیز جدید دیگری در این دوربین وجود دارد؟ که آن را امتیاز خاصی برای نوعی از عکاسی بدانیم.. اما داستان برای کسانی که ظاهر کلاسیک دوربین برایشان در کنار کیفیت بالای عکس با رزولوشن و سرعت عکاسی متوسط اهمیت دارد شاید تنها انتخاب ممکن باشد. بطور مثال منظور من این است که شاید زمانی استودیو داران با 12 مگاپیکسل سر می کردند اما امروزه وقتی بخواهند 3000 دلار هزینه کنند رزولوشنهای بالای 20 برایشان جذابتر و در مواردی ارزانتر خواهد بود. در هر صورت جای این دوربین خالی بود...
    خواهش میکنم،
    خوب بهتره اینطور بگم که، میشه این رو d700 مدل۲۰۱۳ دونست!یا d4نصفه!!
    این سمپلهاروکه ببینید نظرتون عوض میشه،جتی خریدارش میشید. دوست عزیزمگاپیکسل که کم نیست،اگه کمه که بالاترین مدل نیکون هم(d4) هم کم داره، عکاسی پیاپی هم کم نیست،بدون گریپ اندازه ۶۱۰ و۸۰۰ هست.اگه کمه خوب اونها هم کم هستند.میمونه فیلمبرداری که خودمم عرض کردم،کمبودش حس میشه ولی خدایی اگه بود،دیگه خبری ازفروش ۸۰۰ و۶۱۰ هم نمیبود.
    باری...
    مقایسه DF و d700 در ایزوی ۲۵۶۰۰ :
    D700
    Nikon-D700-ISO-25600.jpgDFNikon-Df-ISO-25600.jpgD800Nikon-D800E-ISO-25600.jpg
    تصویربزرگتر دراینجا:
    D700
    DF
    D800E

ومقایسه df و D700 و D800 در ایزوهای مختلف :
    Nikon Df vs D700
    Nikon Df vs D800

پ ن : پیشنهادمیکنم حتما تصاویر ۱ ۲ ۳ اصلی وسایت رو ببینید،درتصویربزرگتر هم دیتیل وهم وضعیت نویز Df کاملا بهتراز d800 هست، ولیکن درهمین تصویرهم تقریبا مشخص هست.
    ویرایش توسط kiavash : Wednesday 6 November 2013 در ساعت 16:03
    Persian، yaghoobi، Meisam و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

مقایسه df و D700 و D800 در ایزوهای مختلف
    باید کم کم مقایسه‌هایی با D4 را بررسی کرد، تا ببینیم با الگوریتم‌ها و سخت‌افزارهای احتمالا بهینه شده، چه بهبودی در این زمینه پیدا کرده است.
    محمد زرندی

تشکر کرده
    8926

این انجمن(یاشرکت یا حالاهرچی!) که دوربین های کنون ودراینجا نیکون رو ازنظر نرک افزاری هک وبهینه میکنه ، ممکنه بتونه قابلیت فیلمترداری رو به این دوربین اضافه کنه؟

پ ن:محسن جان دوست نداری یه d4 بدون گریپ ، بدون عکاسی پیاپی سرعت بالا ، بدون سیلینگ اون ولی با همون سنسوروشکل زیباتر داشته باشی؟نمیدونم چرا جانمیگیرم ،ودلم میخوادبه زور قانع ت کنم!!!

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

جناب kiavash من هم نظرم رو در باب 5.5 فریم در ثانیه میگم.

در عکاسی ورزشی یا حیات وحش یا هر نوع اکت سرعتی دیگر سرعت برست و پرفرمنس بالا ( آمادگی شات تو شات و بلک اوت کوتاهتر ) مهمترین فاکتوره. من باشم زیر 8 شات در ثانیه برای استفاده ی حرفه ای - منظورم تقبل مسئولیت است یا حتی واسه آرشیو خودم - بر نمیدارم .خدمتتون بگم عینا مواردی رو دارم که اختلاف بین 7 فریم در ثانیه با 6 فریم در ثانیه به اندازه اختلاف بودن یا نبودن است به همین سادگی . 5.5 فریم در ثانیه خوب است اما برخی دوربینهای ارزانتر با برست سریعتر در شرایط نور مناسب به جهت مصارف مذکور به راحتی بر این دوربین مقدمند. البته اگر سرعتهای بالاتری هم مثل 8 تا 10 فریم در ثانیه در رزولوشنهای 8 یا 4 مگاپیکسل براش در نظر گرفته بودند ( نگرفتند ؟ )خیلی عالی میشد.
    lamagra، kiavash و Zohha تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    8926

ممنون جناب اقاي اكبري، صدالبته كه گفته شما كاملا صحيح است.شماكه استادبنده هستيد.
    علي ايحال اين دوربين دراين موردبجز d4 ازالباقي مدل ها پايينترنيست.
    منتهاموضوع اينه كه خواستگاه اين دوربين، اجازه چنين اپشنهاي حرفه اي تري را نمي دهد. وجودقابليت فيلمبرداري ويا سرعت عكاسي پياپي بازهم قيمت اين دوربين را بالاتر ميبرد.
    بااستفاده ازسنسورd4 وتقريباقطعات داخلي d600 دوربيني ساخته شده كه بتواند هيجان كافي داشته باشد. افزايش چنين امكاناتي مستلزم هزينه هاي بيشترست. البته كسي چه ميداند،شايددراينده مدل ديگري باقيمتي ميان 800 وd4 باامكانات كاملترمعرفي شود.
    ممنون

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین