صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85
Like Tree628تشکر

موضوع: Nikon Df

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    بعد از گندکاری منصوروف که عکسهای D4 را به اسم عکسهای Df گذاشت و البته در عنوان گفته که نمونه عکسهای Df است و در وسط متن یک جایی گفته بود که چون سنسور مشابه است من عکسهای D4 را گذاشتم کمی حرفهای ایشان با شک نگاه میکنم. ظاهرا از کلیک خوردن قبلی خیلی خوشش اومده. اینم شاید یه داستان جدید باشه برای کلیک بیشتر. باید منتظر سایتهای معتبر موند تا دید داستان تا چه حد جدی است.
    Mashhadi Vahid، MAHDINK، Amir Abdolpanah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    بعد از گندکاری منصوروف که عکسهای D4 را به اسم عکسهای Df گذاشت و البته در عنوان گفته که نمونه عکسهای Df است و در وسط متن یک جایی گفته بود که چون سنسور مشابه است من عکسهای D4 را گذاشتم کمی حرفهای ایشان با شک نگاه میکنم. ظاهرا از کلیک خوردن قبلی خیلی خوشش اومده. اینم شاید یه داستان جدید باشه برای کلیک بیشتر. باید منتظر سایتهای معتبر موند تا دید داستان تا چه حد جدی است.
    فکر کنم حدس‌تان راجع به هدفش ( کلیک بیشتر) درست باشد. چون خودش آپدیت کرد و گفت احتمالا به خاطر سرما بوده است. اما Bjørn Rørslett که غول تکنیکی مشهور نیکون است یک کامنت گذاشته که این مساله ربطی به سرما ندارد و علتی را برای این مساله توضیح داده است.

I’ve been shooting the Df for many months now and in ambient temperatures -20C or colder. Never had a sticky shutter so simply don’t buy the ‘lubricant freezing’ hypothesis.
    As the lights here are man-made there is with certainty a frequency variation from A/C phase cycles. You could easily have caught different phases and thus get uneven exposures. Try lowering the shutter speed to below 1/50 sec.
    When you live in a Nordic country with low light half the year, the cycling of A/C shows up in pictures in many unexpected ways. A typical example is the vertical ‘venetian blind’ appearance when you shoot falling snow, a street light is present, and the shutter speed is very long. This results from A/C cycling as the snow falls literally through the angle covered by the lens.

البته معلوم نیست که این دوربین عیب و ایرادی نداشته باشد. اما استاد منصورف جدیدا کارهای عجیبی برای افزایش بازدید سایتش می‌کند.
    Persian، Mashhadi Vahid، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ریویو ونمونه عکسهایی ازاین دوربین در ایزوهای مختلف تا ایروی ۱۰۲۴۰۰ و با لنزهای مختلف ،
    منجمله لنزNikon DF, Nikon 55mm pre-AI f/1.2 @ f/1.2 & ISO :
    ویک مقایسه با D4 ونمونه عکسهایی درایزوی ۱۲۸۰۰و... وریویویی که خواندنش خالی ازلطف نیست :
    ویرایش توسط kiavash : Friday 21 February 2014 در ساعت 00:25
    yaghoobi، GM710 و lamagra تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من چند روزی هست که این دوربین رو خریدم و باهاش کار کردم و بر اساس چند روز کار کردن باهاش این موارد رو می تونم بگم
    1. نویز عکس ها پایینه و تا ایزو 1600 تقریبن نویز نداره ولی در برابر دوربین 6دی که قبلن داشتم نویز بیشتری داره
    2.سرعت فوکاسش با لنز 35 اف 2 خیلی خوبه و برای عکاسی خیابانی بسیار دوربین مناسبیه
    3. داینامیک رنج بالایی داره و نورسنجی خوبی انجام میده
    4. برای من خوش دست هستش و کار کردن با تنظیمات دستیش خیلی خوبه
    5. بهترین چیزی که برای من داره ظاهر قدیمیش و جدی نگرفتنش از سوی مردم است که باعث میشه راحت تر باهاش عکاسی کرد
    usef، Halalzadeh، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8926

ولی به نظرنمی رسه نسبت به 6دی نویز بیشتری داشته باشه! به نظرم اشتباه میکنید.
    jebrahim، omid mohebbi و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من هم امیدوارم بودم همینطور باشه ولی چون خودم قبلش 6 دی داشتم و تونستم عکس ها رو با هم مقایسه کنم نویزش بیشتر بود .

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ROUZBEH220 نمایش پست ها
    من هم امیدوارم بودم همینطور باشه ولی چون خودم قبلش 6 دی داشتم و تونستم عکس ها رو با هم مقایسه کنم نویزش بیشتر بود .
    نمونه عکسها رو لطف میکنین بذارین؟ با توجه به نتایج سایتی مثل dxo، این دوربین پرچم دار کم نویز ترین در این رده هست. البته از شرایط محیطی و زمانی عکاسی هم نباید غافل شد در کنار همه شرایط خاص برای مقایسه و نتیجه گیری.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    نمونه عکسها رو لطف میکنین بذارین؟

درود

وقتی میشه دو دوربین رو مقاسیه کرد که در یک زمان هر دو موجود باشند ، در شرایط برابر اقدام به آزمایش کرد
    اگر نه بخاطر آوردن مقدار نویز فلان دوربین و مقایسه اش با یک دوربین دیگر نتیجه قابل تعمیمی نخواهد داشت

- بخشهایی از تصویر در یک کادر ، که نقاط تیره تر هستند از نظر مقدار نویز متفاوت خواهد بود با بخش هایی از تصویر که نقاط روشن هستند
    - مدت زمان نور دهی هم رابطه مستقیمی با کم شدن یا زیاد شدن مقدار نویز ، در ایزوهای مختلف دارد.
    یعنی با یک ایزو مشخص عکسی که با سرعت 1/400 گرفته شده بدون شک دارای نویز کمتری خواهد بود از عکسی که با همان ایزو اما با سرعت 1.4 ثانیه گرفته شده ( البته با یک کادر واحد که نقاط تیره و روشن در هر دو عکس برابر باشند )

یا مقدار نوری هم که از سوژه به سنسور میرسد رابطه مستقیمی با مقدار نویز دارد ، بدون شک هر چقدر نور محیط کمتر باشد
    در عکس نویز های بیشتری خواهیم دید

پاینده باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 13 April 2014 در ساعت 15:42
    KHAKSAR، S. Bagherpour، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

جناب روزبهانی عزیز، وضعیت نویز این دوربین در ایزوهای بالا در مقایسه با 6دی چگونه است؟ این که در ایزوهای پایین نویز بیشتری نسبت به دوربین هایی مثل دی610 یا 6دی داشته باشد، معقول و قابل انتظار است، عملکرد نویزی این دوربین را در ایزوهای بالای 3200 در مقایسه با 6دی چگونه می بینید؟
    5131 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8926

1. نویز عکس ها پایینه و تا ایزو 1600 تقریبن نویز نداره ولی در برابر دوربین 6دی که قبلن داشتم نویز بیشتری داره
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    جناب روزبهانی عزیز، وضعیت نویز این دوربین در ایزوهای بالا در مقایسه با 6دی چگونه است؟ این که در ایزوهای پایین نویز بیشتری نسبت به دوربین هایی مثل دی610 یا 6دی داشته باشد، معقول و قابل انتظار است، عملکرد نویزی این دوربین را در ایزوهای بالای 3200 در مقایسه با 6دی چگونه می بینید؟
    از این جمله جناب روزبهانی اینطور استنباط میشه که تا ایزوی1600 نویزی نداره وازاین ایزو به بالا وضعیت 6دی بهتر میشه.یا اینکه من بد برداشت کرده ام,یاایشون اشتباهی درتایپ داشته اند.
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین