صفحه 6 از 28 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 276
Like Tree1143تشکر

موضوع: Tamron SP150-600mm f/5-6.3 VC

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

رویو کاملی از این لنز در سایت the - digital - picture منتشر شد که خوندنش خالی از لطف نیست

Tamron 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD Lens Review
    msh2200، reza_Bahman، yaghoobi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    رویو کاملی از این لنز در سایت the - digital - picture منتشر شد که خوندنش خالی از لطف نیست

Tamron 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD Lens Review
    من امیدوارم که تست این لنز رو روی کراپ ها بزارن سریع تر.

تشکر کرده
    378

البته نکته مهمی که هست اینه که این لنز رو بدنه هایی مثل 7دی شدیدا مشکل فوکوس داره به دلیل محدودیت اف 5.6 روی 7دی برای اتوفوکوس.
    shahbazi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط zerolight نمایش پست ها
    البته نکته مهمی که هست اینه که این لنز رو بدنه هایی مثل 7دی شدیدا مشکل فوکوس داره به دلیل محدودیت اف 5.6 روی 7دی برای اتوفوکوس.
    ممنون میشوم کمی بیشتر توضیح دهید.
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

http://www.youtube.com/watch?v=I6BXbjSywY4
    به نظر مشکل حادی نمياد
    Moeen Salehi، a.g g.a، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    ممنون میشوم کمی بیشتر توضیح دهید.
    ببینید هر بادی دوربین یک حدی از دیافگرام براش به عنوان حداقل دیاف مورد نیاز برای عبور پرتو نور و تایین فوکوس به صورت اتوماتیک نیاز هست ، اگر حداقل دیاف بیشتر از اون حد باشه در بعضی از جاها نوشتن فوکوس اتوماتیک قطع میشه ولی بعضی جاها نوشتن کند میشه،(خودم تجربه که داشتم با لنزهای اف بالا میگه کند میشه و دقتش میاد پایین) حالا با توجه به مراجع محتلف این حداقل دیاف برای ۷دی که تحقیق کردم ۵.۶ هست، وقتی این لنز رو از ۴۲۷مم بیشتر ببرید دیاف اون میشه ۶.۳ و این باعث کندی و مشکل فوکوسش میشه.
    تعداد زیادی گزارش این مشکل هم در dpreview و fredmiranda هم برای ۷دی و هم ۱دی مارک۴ گزارش شده است. ولی روی ۵دی مارک۳ مشکلی نداره مثل اینکه(جهت اطلاع ۵دی مارک۳ حداقل دیاف هم برای فوکوسش ۸ هست.)
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

ببینید هر بادی دوربین یک حدی از دیافگرام براش به عنوان حداقل دیاف مورد نیاز برای عبور پرتو نور و تایین فوکوس به صورت اتوماتیک نیاز هست ، اگر حداقل دیاف بیشتر از اون حد باشه در بعضی از جاها نوشتن فوکوس اتوماتیک قطع میشه ولی بعضی جاها نوشتن کند میشه،(خودم تجربه که داشتم با لنزهای اف بالا میگه کند میشه و دقتش میاد پایین) حالا با توجه به مراجع محتلف این حداقل دیاف برای ۷دی که تحقیق کردم ۵.۶ هست، وقتی این لنز رو از ۴۲۷مم بیشتر ببرید دیاف اون میشه ۶.۳ و این باعث کندی و مشکل فوکوسش میشه.
    تعداد زیادی گزارش این مشکل هم در dpreview و fredmiranda هم برای ۷دی و هم ۱دی مارک۴ گزارش شده است. ولی روی ۵دی مارک۳ مشکلی نداره مثل اینکه(جهت اطلاع ۵دی مارک۳ حداقل دیاف هم برای فوکوسش ۸ هست.)
    با سلام.
    دوست عزیز میشه لطفا منبع تحقیقتونو بفرمایید؟ من کمی گشتم ولی چیزی در این مورد (حداقل برای دوربین خودم) پیدا نکردم.
    بهرحال از نظر من، فرمایش شما صحیح به نظر نمیرسه و نمیشه عددی بعنوان "محدودیت دیافراگم" تعیین کرد. البته بحث مشکل اتوفوکوس در نور کم یک موضوع مشخص و بدیهیه. ولی مثلا f5.6 برای خیلی از لنزها و مثلا برای عکاسی در آتلیه، یک دیافراگم باز محسوب میشه ولی به علت وجود نور کافی (نه نور زیاد) فوکوس خودکار حتی در دیافراگم خیلی بسته تر هم براحتی و با دقت زیادی انجام میشه.
    lamagra تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

باید بازترین دیافراگم لنز را در نظر بگیرید و نه بازترین دیافراگم در فوکال لنت x فرضی.
    این موردی که میفرمایید بیشتر برای استفاده از تله کانورتور روی لنز در نظر گرفته میشود و نه موردی که شما ذکر کردید.
    A. Mohammadi، Saadat، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

از آنجایی که این لنز نظرم رو جلب کرده بود و تست های موجود این لنز رو دنبال کرده ام تاکنون نتیجه این بوده که اگر قرار باشه شارپنسی
    فراتر از سیگمای 50-500 را انتظار داشته باشیم در واقع فاصله کانونی 400 آن تنها نتیجه رضایت بخشی خواهد داد یا به عبارتی این لنز رو
    میشه یک لنز 350-450 تصور کرد که اپتیک خوبی دارد ، اما کل رنج خصوصا 500 و 600 آن چیزی در حد اندازه همان لنز های متفرقه قبلی هست
    و البته برای کسی که میخواهد تنها عکس خود را در محیط وب منتشر کند و مسلما نه در سایزی بزرگتر از 750x490 کل رنج این لنز میتواند مناسب باشد

zzz.jpg

پاینده باشید
    Moeen Salehi، kiavash، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود،از آنجایی که این لنز نظرم رو جلب کرده بود و تست های موجود این لنز رو دنبال کرده ام تاکنون نتیجه این بوده که اگر قرار باشه شارپنسی فراتر از سیگمای 50-500 را انتظار داشته باشیم در واقع فاصله کانونی 400 آن تنها نتیجه رضایت بخشی خواهد داد یا به عبارتی این لنز رومیشه یک لنز 350-450 تصور کرد که اپتیک خوبی دارد ، اما کل رنج خصوصا 500 و 600 آن چیزی در حد اندازه همان لنز های متفرقه قبلی هست و البته برای کسی که میخواهد تنها عکس خود را در محیط وب منتشر کند و مسلما نه در سایزی بزرگتر از 750x490 کل رنج این لنز میتواند مناسب باشد
    zzz.jpg
    پاینده باشید
    DXOهم همین رو پیشترگفته بود.
    ریویو و نمونه عکسهای دیگری ازاین لنز که خواندنش بدنیست
    http://www.drkrishi.com/tamron-150-600-review
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 28 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین