صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
Like Tree39تشکر

موضوع: spoof : Nikon DfB

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نخست اینکه این خبر همچنان که ذکر شد ممکن است شوخی باشد ...
    اما فارغ از اینکه شوخی است یا خیر !
    .
    برای برخی دوستان تازه وارد فروم حرجی نیست که چنین قضاوت‌های عجولانه‌ای بکنند چون "جو فروم متعصبانه نیکونی است "و ....
    هر از چندی دوستانی که تازه به فروم پیوسته‌اند و تاپیک‌های دیگر و پست‌های دیگر را نخوانده‌اند ، چنین قضاوت‌هایی دارند ...
    وگرنه اگر خوانده بودند می‌دانستند که پیش از این در مورد دوربین‌های رتروی کمپانی‌های دیگری چون پنتاکس ، لایکا ، سونی و ... چنین صحبت‌هایی شده و از آن‌ها نیز به جای خود قدردانی شده است ....
    به قول خود دوستان انصاف لازم است ... و انصاف با ناآگاهی از کل ماجرا و رویداد و اطلاع از همه طرف‌های قضیه و موضوع ، به دست نخواهد آمد ...
    شرط انصاف ، دستکم اطلاعات کافی است ...
    و اما :
    در مورد عکس جناب نیاز ،
    به نظرم این عکس‌ها نشان‌دهنده جو و تصور متعصبان دیگر برندهاست .
    اما چرا ؟! با دلیل عرض می‌کنم .
    داشتن وسایل رترو و یا کلاسیک ، در همه ابزارهای بشری ، یک امر بسیار قدمت‌دار و دارای پیشینه است ...
    بسیاری از کلکسیون‌داران فقط دنبال این دسته ابزارها هستند و نه فقط برای گذاشتن کنخ خانه بلکه برای استفاده شخصی ...
    در غیر این صورت بازار ماشین‌های کلاسیک تا این حد داغ نبود و قیمت‌های گزاف نیز نداشت ...
    هنوز هستند کسانی که علیرغم اینکه می‌توانند بهترین ماشین روز را تهیه کنند با پیشرفته‌ترین گجت‌ها و آپشن‌ها ، اما با خریدن یک اتومبیل از چند دهه پیش آن‌هم با پولی گزاف، به عشق و علاقه شخصی خود بها می‌دهندو بسیار هم لذت می‌برند ...
    همین ماه پیش بود که منزل یک دوست عزیز بودم و با کمال تعجب و لذت دیدم که ایشان از یک تلفن دیواری به شیوه قدیمی که کار هم می‌کند استفاده می‌کند ...
    البته تلفن سیاری هم داشت ، ولی به قول خودش بیشتر مواقع از این وسیله استفاده می‌کرد و لذت می‌برد ...
    اما راجع به این عکس ماشین تحریر ، هیچ می‌دانستید چند نویسنده موفق و برتر ، همچون ونه‌گوت ، علیرغم پیشرفت‌های بسیار کی‌بوردهای رایانه‌ای ، همچنان از این ماشین‌تحریرها استفاده می‌کردند ؟
    اگر شما قضاوت کنید می‌گویید احمق‌ند لابد !
    اما این نویسنده‌ها و موفقیت کتاب‌های ایشان ، و ارزش و اهمیت و درجه آن‌ها چنین قضاوتی را بی‌اعتبار می‌کند ...
    اما چرا ؟
    به گفته خود این‌دسته نویسندگان ، با اینکه گجت‌های جدید ، امکانات بی‌شمار بسیاری را به آن‌ها می‌دهند منجمله تصحیح متون و ...
    اما ، نوشتن با این ماشین‌ها حضور ذهن خاصی را در آن‌ها ایجاد می‌کند و پس از سال‌ها تمرین و نویسندگی ،تنبلی ذهن ، تکرار و تکرار ، بازگشت و تصحیح ، و ... در کار آن‌ها از بین برده است ... و در آن‌ها حضور ذهنی خارق‌العاده ایجاد کرده است ...
    .
    این یک حقیقت است و شواهد بسیاری برای آن‌ها موجود است و منابع بسیاری موجودند ...
    حالا اگر کسانی با این دسته گجت‌ها لذت نمی‌برند ، اجباری نیست ...
    می‌توانند آخرین مدل بنز یا پورشه را انتخاب کنند ...
    اما هیچ کس به نظرم حق ندارد ، لذتی که دیگران از برخی وسایل قدیمی یا با ظاهر قدیمی خود را می‌برند ، خدشه‌دار کند ... چون در اینصورت فقط نشاندهنده این است که آن‌ها این لذت را درک نمی‌کنند ...
    Niaz، ata_m3 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    بنده اول D90 داشتم و الان K-30 دارم و کنون را تا حالا لمس هم نکردم . جو انجمن متعصبانه بسمت نیکون است و شباهتی با منطق ندارد بشکلی که اگر یک قوطی کبریت3000 دلاری با کلید شاتر بسازد افرادی مثل شما خواهند گفت "چه محصول خوبی از افرادی که دوست داشتند با یک قوطی کبریت عکس بگیرند قدر دانی شد"

با تشکر فراوان از شما جواب سوالم را بخوبی گرفتم و با توجه به تفاوت سن وسالم علاقه ای به ادامه بحث ندارم.

مطمئنا کسی ارزش این دوربین رو خواهد فهمید که با دوربین آنالوگ عکاسی کرده باشه که مشخصا شما این کار رو انجام نداده اید. دوست عزیز کسی تا حالا در طول تاریخ با قوطی کبریت مجهز به کلید شاتر عکس نگرفته که نیکون یا هر برند دیگه ای بخواد اون رو تولید کنه.

تعریف و تمجید ما بر میگرده به ارزش دادن نیکون به عکاسی و عکاسان دوران 50 سال پیش و عکاسی آنالوگ و زنده نگه داشتن یاد و خاطره عکاسی آنالوگ که مطمئنا خیلی ها ازش خاطرات متفاوتی دارن زمانی که عصر دیجیتال هنوز متولد نشده بود. مگر 50 سال پیش قوطی کبریت بود که نیکون بخواد دوباره اون رو جاودانه و زنده کنه؟؟؟؟؟ یا کسی خاطره ای از عکاسی با قوطی کبریت در یاد دارد؟

من حرفهای آخرم رو زدم و مثل شما تمایلی به ادامه بحث ندارم و همونطور که عرض کردم معلوم شد هدف نیکون از ارائه چنین دوربینی چی بوده و مخاطبان این دوربین چه کسانی خواهد بود. نظر هر کس برای خودش محترم.
    maziyarsh، kiavash و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

دوستان این دوربین یک شوخی هست . خبر واقعی نیست، خیلی ها باورش کردن
    یعنی کل خبر مثل دروغ 13 هستش و یه جور شوخی با دوستداران نیکون

آپدیت: با شناختی که از ata_m3 دارم میدونم که ایشون خودشون هم به شوخی بودن این مطب آگاهی داشتند و خواستند با اعضای فروم شوخی کنند.

این مطلب طنز در وبسایت photographylife منتشر شده و این دوست من عطا خان که از خوانندگان ثابت این سایت هستند خواستند شوخی رو به فروم انتقال بدن ولی من با اجازه اش ماجرا رو لو میدم چون خیلی از دوستان ماجرا رو جدی گرفتند و ممکنه دعوا راه بیفته
    kiavash تشکر می‌کند.
    instagram: niazch

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

با هم مهربان باشیم:

Note: If you have made it this far, you probably realize this is a spoof. At Photography Life, we try not to take our camera technology too seriously! As in the broader photography community, there are some very mixed feelings among the writers of Photography Life regarding the Nikon DF. Please don’t contact us with questions such as “Why can’t I seem to find the DFB pre-order links?”

Read more: Announcing The Nikon DFB - Burberry Edition

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2