صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

vahidshah
    Guest

بنظر من بدنه خوب یچیز دیگس اصلا!!من خودم قبلا دی اس ال ار کونیکا مینولتا 5دی 6 مگاپیکسلی که داشتم و قبل اون با اس ال ار لایم کونیکامینولتا A200 کار کرده بودم و قبل اونم پی 100 کتمپکت سونی و باز قبل کامپکتهای دیگه/از اس ال ار لایک شگفت زده نبودم نسبت به کامپکت سونی که خوب بود و سنسور 1.7 اینچی داشت البته اون زمان سنسور های کامپکت ها زیادم کوچک نبود مثل الان اما باز پی 100 کلا خوب بود/خلاصه درباره سرعت فوکوس و خروجی و ... موقع کار با اس ال لایک میدیم خروجی و ...یکم هم بهتره ولی وقتی دی اس ال ارمو خریدم (5دی) کلا انگار متوجه شدم دوربین یعنی چی.مخصوصا سرعت فوکوس //خروجی عکس تو جاهای تاریک یا با کنتراست شدید مثل سایه روشن.....

و پارسال که دوباره خاستم دوربین بگیرم مخاستم کامپکت با سنسور بزرگ بگیرم و شدیدا کنون g1x رو مخم بود/و البته بیشتر بخاطر اندازه دوربین و نبودن مشکل کثیف شدن سنسور گرد و غبار تو اس ال ار ها و شهرستان بودن من که ئاسه تمیز کردن باید ارسال میکردم/خلاصه اخر باز اس ال ار گرفتم نیکون دی 3200

در نتیجه گیری ادم اکه حتی استفادشو بدونه و درنظرش باشه فلان امکانات بدردم نمیخوره ویا تفاوت مهم نیس.اه دوربین و مخاد که واقعا عماسی کنه بهتره بیشتر به امکانات بدنه بها بده نه نسل و سال اسخت بدنه (البته فعلا تو شرایطی که پشرفتها اندک اندک باشن وگرنه یه سنسور نسل جدید و خوب بسیار هم با ارزشه) ..
    وکلا تایید حرف دوستان همه تجریبیات و نکته ها صحیحه و نیازها ممکنه متفارت باشه و مهمتر ممکنه بعدا نیازها عوض بشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام خدمت اساتید و دوستان

این که این دو از دو سطح متفاوت هستند و مقایسه آنها کار سختی است درست، ولی سئوال بنده این است که آیا ما در سطح بالاتر توانمندی فوق العاده ای برای عکاسی داریم یا فقط به قولی دسترسی برای تنظیمات بهتر و سریع تر دوربین در بدنه گنجانده شده است؟(نمیدونم مفهوم بود یا نه)

سوال بعد اینکه اگر نسل جدید سطح مبتدی را با نسل قبلی سطح متوسط مقایسه کنیم باز کار درستی انجام ندادیم.حال اینکه امروز قیمت آنها با هم برابر است.
    مشخصا بنده بین دوربین d5300 و 60d کنون مردد هستم.
    که با بررسی اجمالی به نظر بنده اگر از نکته بالا(دسترس بودن و سرعت در تنظیمات)چشم پوشی کنیم 60d به گرد d5300 هم نمیرسد.قبول که شرایط آب بندی و سرعت شاتر بهتری هم دارد.ولی چندنفر از ما با 1-8000 عکس گرفتیم که 60 d را ترجیح بدیم

آقا من اصلا نمیدونم فقط بگید عکس و تکنیکی وجود دارد که ما در 60d امکان استفاده از آن را داریم ولی در d5300 این امکان وجود ندارد.
    اگر هم دوستان حوصله دارند تفاوت های بنیادی (آقا بنیادی یعنی ایزو شاتر دیافراگم و مد های عکاسی)سطح مبتدی و متوسط را بیان کنند.
    قبول که هرچی پول بدی آش میخوری.ولی قبول کنید ما بعضی وقتا بی خودی پول خرج میکنیم و به خاطر چند تا دکمه اضافی و چند میلی ثانیه یا یک عکس پی در پی کمتر یا حتی عکاسی در شرایط قطب پول میدیم.و آخر سر کاشی عمل میاد ته ظرف کلی آش مونده هیچ کس هم لب بهش نمیزنه؟

خسته شدم و خسته تون کردم.من کدومو بخرم 60d یا d5300؟
    یا علی
    dmco و Mehrdadafshari6 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان

این که این دو از دو سطح متفاوت هستند و مقایسه آنها کار سختی است درست، ولی سئوال بنده این است که آیا ما در سطح بالاتر توانمندی فوق العاده ای برای عکاسی داریم یا فقط به قولی دسترسی برای تنظیمات بهتر و سریع تر دوربین در بدنه گنجانده شده است؟(نمیدونم مفهوم بود یا نه)

سوال بعد اینکه اگر نسل جدید سطح مبتدی را با نسل قبلی سطح متوسط مقایسه کنیم باز کار درستی انجام ندادیم.حال اینکه امروز قیمت آنها با هم برابر است.
    مشخصا بنده بین دوربین d5300 و 60d کنون مردد هستم.
    که با بررسی اجمالی به نظر بنده اگر از نکته بالا(دسترس بودن و سرعت در تنظیمات)چشم پوشی کنیم 60d به گرد d5300 هم نمیرسد.قبول که شرایط آب بندی و سرعت شاتر بهتری هم دارد.ولی چندنفر از ما با 1-8000 عکس گرفتیم که 60 d را ترجیح بدیم

آقا من اصلا نمیدونم فقط بگید عکس و تکنیکی وجود دارد که ما در 60d امکان استفاده از آن را داریم ولی در d5300 این امکان وجود ندارد.
    اگر هم دوستان حوصله دارند تفاوت های بنیادی (آقا بنیادی یعنی ایزو شاتر دیافراگم و مد های عکاسی)سطح مبتدی و متوسط را بیان کنند.
    قبول که هرچی پول بدی آش میخوری.ولی قبول کنید ما بعضی وقتا بی خودی پول خرج میکنیم و به خاطر چند تا دکمه اضافی و چند میلی ثانیه یا یک عکس پی در پی کمتر یا حتی عکاسی در شرایط قطب پول میدیم.و آخر سر کاشی عمل میاد ته ظرف کلی آش مونده هیچ کس هم لب بهش نمیزنه؟

خسته شدم و خسته تون کردم.من کدومو بخرم 60d یا d5300؟
    یا علی
    اين تاپيك در خصوص مقايسه D5300 با D7100 است نه با 60D. شما سوالتان را در جاي اشتباه پرسيده ايد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 3 February 2014 در ساعت 13:24
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اين تاپيك در خصوص مقايسه D5300 با D7100 است نه با 60D. شما سوالتان را در جاي اشتباه پرسيده ايد.
    با سلام خدمت استاد گرانقدر
    تاپیکش رو معرفی کنید بنده میپرسم.
    از اینکه از خط بیرون زدم پوزش می طلبم.
    حالا نمیشه سوال من رو که نه فقط در مورد این دو مدل خاص هست بلکه یک موضوع کلی در انتخاب می باشد را پاسخ دهید.
    کنارشم یه اشاره ای به سوال خاص بنده بکنید.
    من نمیتونم موضوع ایجاد کنم و مرتبط ترین موضوع را انتخاب کردم.اگه دوستان پیشکسوت ی لطفی کنند و موضوع مطابق سوال من ایجاد کنند ممنون میشم.
    دوستان به مقایسه d5300 با 7100 ادامه دهند؟

باز هم میگم عرض اصلی بنده مفید بودن مقایسه بین مثلا d7000 یا 60d با d5300 و بیان تفاوت بنیادی بین این دو سطح بود.(نسل قدیم متوسط با نسل جدید مبتدی)

آقا شرمنده ام ، من پوزش می خوام مزاحم شدم،اصلا دوربین نمی خرم فقط منو ببخشید

یا علی
    nautilus_214 تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

دوست عزیز چرا اینقدر عصبانی ؟ :D

خب دوربین ها چیزهای خیلی عجیب و غریبی هم نیستند که بخوان مشخصات یا کاربرد خیلی خاصی داشته باشند و با مطالعه تاپیک های مربوط به هر دوربین نشه به اون موضوع پی برد. (از پست های شما مشخص هست که این اطلاعات رو دارید)

برتری های اساسی 60D نسبت به D5300 رو میشه عمر باتری بیشتر، بدنه فلزی و سیلینگ بهتر باضافه موتور فوکوس داخلی و حداکثر سرعت 1/8000 عنوان کرد
    در مقابل برای D5300 هم برتری هایی مثل سنسور کمی بزرگتر، رزولوشن بیشتر، نویز کمتر، عمق رنگ و دینامیک رنج بیشتر، وزن کمتر و سایز کوچکتر، داشتن جی پی اس داخلی ، فیلمبرداری بهتر (اتو فوکوس در فیلمبرداری و صدای استریو) و تعداد نقاط فوکوس بیشتر رو میشه عنوان کرد

اینها مواردی بودند که بنده به ذهنم می رسید
    حالا با این شرایط، اگر برتری های 60D به کار شما نمیاد، خب پس با وجود برتری هایی که برای D5300 وجود داره، چرا اصلا به 60D باید فکر کنید؟

البته توجه کنید که لنزهای مورد نیاز شما هم مهم هستند و ممکنه توی انتخابتون تاثیر داشته باشند
    پس به اونها هم فکر کنید

موفق باشید
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    دوست عزیز چرا اینقدر عصبانی ؟ :D
    سلام دوباره
    عصبانی کجا بود.خیلی هم خوشحال از تبادل نظر با دوستان
    مطالبی که فرمودید کاملا صحیح است
    دوستان با توجه به مطالب بالا در مجموع به این نتیجه میرسیم که با توجه به علایق، نوع و سطح عکاسی که مد نظر هست باید دوربین انتخاب بشه.

اصل حضور بنده برای این بود که به اینجا برسیم.و بگوییم که اگر مبتدی هستیم و تا وقتی پیرمرد می شیم از ماکرو گرافی ساده فراتر نخواهیم رفت،به آپشن های بیشتر و مختلف تر و البته با عمق کمتر توجه کنید.
    نه اینکه بین دی 7100 نازنین و دی 5300 عجوبه مردد بشید.و در برند های دیگر هم به همین شکل.

پس فهمیدیم قیاس این دو قیاس مع الفارغ است.

مقایسه که بنده به آن اشاره کردم اشاره به قیمت دوربین ها داشت و اینکه با یک میزان هزینه برابر میخواهید حرفه ای عکاسی کنید یا از آپشن های عکاسی روز دنیا لذت ببرید.قابلیت هایی که به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیستند.مثل توان وای فای و جی پی اس داخلی.
    من به دوستانی که اینگونه در خرید شک دارند توصیه استاد ارجمندمون رو دارم که ببینید می خواهید با دوربین چه کار کنید.
    ما که سر جمع عکس های خوانوادگی مون و... از 1000 تا بالا تر نمیره چه نیازی به دی 7100 نازنین با 1200 عکس در یک شارژ داریم(ماله خبرنگارای محترم و ... می باشد)

حالا اگه بین دو محصول مورد بحث موضوع اصلی کسی مردد هست پیشنهاد میکنم به دی 3300 هم سری بزنه تا شک و تردیدش برای خرید بیشتر بشه

راستی اگر کسی وقت داشت دوباره به خط ب خط پست اول اینجانب جواب بده
    با تشکر از اساتید محترم
    یا علی
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها

بدنه فلزی و سیلینگ بهتر باضافه موتور فوکوس داخلی

60دی بدنه فلزی نداره.همینطور هیچ کدام از بدنه های کنون موتور فوکوس ندارند.
    usef، rezafh، mOhSeN.Gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد گرانقدر
    تاپیکش رو معرفی کنید بنده میپرسم.
    از اینکه از خط بیرون زدم پوزش می طلبم.
    حالا نمیشه سوال من رو که نه فقط در مورد این دو مدل خاص هست بلکه یک موضوع کلی در انتخاب می باشد را پاسخ دهید.
    کنارشم یه اشاره ای به سوال خاص بنده بکنید.
    من نمیتونم موضوع ایجاد کنم و مرتبط ترین موضوع را انتخاب کردم.اگه دوستان پیشکسوت ی لطفی کنند و موضوع مطابق سوال من ایجاد کنند ممنون میشم.
    دوستان به مقایسه d5300 با 7100 ادامه دهند؟

باز هم میگم عرض اصلی بنده مفید بودن مقایسه بین مثلا d7000 یا 60d با d5300 و بیان تفاوت بنیادی بین این دو سطح بود.(نسل قدیم متوسط با نسل جدید مبتدی)

یا علی

سلام خدمت حاج مهدی خان

ورودتون رو به تالار عکاسی تبریک میگم ، اول از همه باید بگم که نیاز نیست اینقدر بترسید (منظورم خط آخرتون هست)
    ، هدف از تذکر دوستان این هست که نظم تالار بهم نخوره ، اینجا بر خلاف خیلی از تالار های دیگه قوانین محکم تری برای نظم و دقت بیشتر داریم تا کاربرا سر در گم نشن .....

اما در مورد موضوع کلی که گفتید ، که مرتبط با انتخاب بین D7100 و D5300 هست باید بگم که شما اول باید ببینید با انتخاب هر کدوم چه چیزی رو بدست میاورید و چه چیزی رو از دست میدید(فرضا به جای 60D تفاوت های D7100 و D5300 را مینویسم تا تفاوت کراپ دار حرفه ای و متوسط رو بفهمید) ......

که من یک تعداد رو مینویسم :

مزایای D7100 نسبت به D5300:

D7100 ---------------------- D5300

. بدنه با جنس جدید و سبک تر -------------------------- بدنه محکم تر و خوش دست تر با تنظیمات اضافه
    سرعت شاتر 1/4000 --------------------------- سرعت شاتر 1/8000
    سرعت عکاسی 5FPS --------------------------- سرعت عکاسی 6FPS
    تعداد نقاط فوکوس 51(15) ------------------------- تعداد نقاط فوکوس 39(9)
    باتری 600 شات ----------------------------- باتری 950 شات
    فاقد موتور فوکوس ----------------------------- دارای موتور فوکوس
    یک درگاه مموری ------------------------ دو درگاه مموری
    چشمی 95٪ -82X--------------------------چشمی 100٪- 94X
    مانیتور 3.2 اینچ 1.03میلیون -----------------------مانیتور 3.2 اینچ 1.2 میلیون

مزایای D5300 نسبت به D7100 :

D7100 ---------------------- D5300

مانیتور چرخان ------------------- مانیتور ثابت
    پردازنده EX4 -------------------- پردازنده EX3
    فیلم برداری FHD 60 P -------------------- فیلم برداری FHD 60 i
    ایزو 12800 (25600) -------------------- 6400 (25600)
    دارای GPS --------------------- فاقد GPS داخلی
    دارای WiFi ------------------------- فاقد WiFi داخلی
    فروش به همراه 18-140 -------------------- فروش به همراه 18-105
    حدود 500 تومان قیمت کمتر D5300 همراه با 18-140 نسبت به D7100 همراه با 18-105

همون طور که میبینید کراپ دار های سطح بالا امکانات خیلی بیشتری نسبت به کراپ دار های متوسط دارند اما چه امکاناتی؟؟؟؟

آیا شما به سرعت شاتر دو برابر نیاز دارید ؟

آیا شما به 1 فریم بر ثانیه سرعت پیاپی عکاسی بیشتر نیاز دارید ؟

آیا شما به چند نقطه فوکوس بیشتر نیاز دارید و تعداد نقاط فوکوس برای شما کافی نیست ؟

کاربرد اینها بیشتر در عکاسی حیات وحش ، ورزشی و خبری و مشابه اینها هست ...........

آیا شما لنز قدیمی دارید و نیاز به موتور فوکوس داخلی بدنه دارید ؟

آیا شما نیاز به دو درگاه مموری دارید؟

آیا برای شما چشمی قوی تر فاکتور مهمی است ؟

آیا از دوربین به شکل حرفه ای استفاده میکنید و بدنه با تنظیمات راحت تر و محکم تر در اولویت است؟

واقعیتش را بخواهید برای من خیر ......
    هیچ کدام از موارد بالا برایم مهم نیست .....
    و برای باتری هم میتونم یک باتری معادل 600 شات دیگه هم تهیه کنم .....

اما واقعیت اینه که نیاز شما هست که شرایط رو تعیین میکنه ،اگر نیاز به امکانات اضافی ندارید میتونید با صرفه جویی در بدنه ، اون پول رو خرج لنز کنید .....

انتخاب با شماست ....
    yaghoobi، omid705، johnny_depp و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    60دی بدنه فلزی نداره.همینطور هیچ کدام از بدنه های کنون موتور فوکوس ندارند.
    ممنون از تذکر شما
    با این شرایط، میخواستم بگم دیگه بدتر ...
    ظاهرا کنون بدنه فلزی که تا 50D روی این سری بود، از 60D به بعد برداشته که اصلا فکرشو نمیکردم!
    چون یکی از ویژگی ها و برتری های این سری بود...

درباره موتور فوکوس هم عذر میخوام، اشتباه از بنده بود.
    و درواقع باید توضیح میدادم که D5300 موتور فوکوس داخلی نداره و...
    lamagra تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها

ایزو 12800 (25600) -------------------- 6400 (25600)
    فکر نمی کنم ایزو 12800 در حالت استاندارد رو بشه برتری عنوان کرد , چیزی که مهمه عملکرد دوربین در نویزهای بالا است که بدون شک d7100 برتری کامل دارد . در ضمن تعداد نقاط فوکوس را جابجا نوشتید .
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین