صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد گرانقدر
    تاپیکش رو معرفی کنید بنده میپرسم.
    از اینکه از خط بیرون زدم پوزش می طلبم.
    حالا نمیشه سوال من رو که نه فقط در مورد این دو مدل خاص هست بلکه یک موضوع کلی در انتخاب می باشد را پاسخ دهید.
    کنارشم یه اشاره ای به سوال خاص بنده بکنید.
    من نمیتونم موضوع ایجاد کنم و مرتبط ترین موضوع را انتخاب کردم.اگه دوستان پیشکسوت ی لطفی کنند و موضوع مطابق سوال من ایجاد کنند ممنون میشم.
    دوستان به مقایسه d5300 با 7100 ادامه دهند؟

باز هم میگم عرض اصلی بنده مفید بودن مقایسه بین مثلا d7000 یا 60d با d5300 و بیان تفاوت بنیادی بین این دو سطح بود.(نسل قدیم متوسط با نسل جدید مبتدی)

آقا شرمنده ام ، من پوزش می خوام مزاحم شدم،اصلا دوربین نمی خرم فقط منو ببخشید

یا علی
    سلام
    هر چند آف تاپيك است ولي: دوربين عكاسي فقط سنسور نيست. براي مثال علت اختلاف قيمت 60D با 600D كه سنسور يكساني دارد امكاناتي است كه در 60D‌ موجود است و در 600D‌(يا D5300) موجود نيست. براي مثال LCD بالاي دوربين و داشتن Pentaprism به جاي Pentamirror و همچنين خوشدستي 60D نسبت به 600D براي خيلي ها مانند من ارزش پرداخت اختلاف قيمت دو دوربين را داشته است.
    به نظرم الان طراحان و سازندگان سنسور به بلوغ تکنیکی نسبی رسیده اند و خروجي دوربين هائي مانند D5300 و 60D به نظر من "بسيار فاحش" نيست (كمتر از نيم استاپ كارائي بهتر در عملکرد نویزی) ولی اختلاف امکانات و قابلیت ها و خوشدستی بین دوربین های Entry Level و Mid Size به نظرم قابل توجه است. با توجه به هزینه های بالای خرید و تعویض دوربین به نظرم در هنگام خرید دوربین بایستی آینده نگری هم داشته باشید و نیازهای احتمالی بعدی خود را هم بسنجید تا بعد از مدتی دوربین دلزده تان نکند و به فکر خرید دوربین دیگر نیفتید. بسیاری از دوستان من حدود یکسال بعد از خرید D3100 نیکون با قبول ضرر مالی، به فروش بدنه و خرید D7000 و d7100 اقدام کردند.
    ارادتمند
    yaghoobi، rezafh، MahBaz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    فکر نمی کنم ایزو 12800 در حالت استاندارد رو بشه برتری عنوان کرد , چیزی که مهمه عملکرد دوربین در نویزهای بالا است که بدون شک d7100 برتری کامل دارد . در ضمن تعداد نقاط فوکوس را جابجا نوشتید .
    در مورد تعداد نقط فوکوس حق با شماست ، اشتباه تایپی بود . اما در مورد جمله ای که بولد کردم باید بگم که اگر منبعی دارید لطفا ذکر کنید.....

فعلا که DP بررسی کامل D5300 رو منتشر نکرده و DXO هم برتری در ایزو های بالا رو با D5300 دونسته (البته با توجه به سنسور تقریبا مشابه به D7100 و استفاده از پردازنده جدید چنین انتظاری هم می رفت.

این هم لینکش:

کد:
    http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D5300-versus-Nikon-D7100___919_865
    بنده قصد طرفداری از D5300 ندارم اما باتوجه به جمله شما این مطلب رو لازم دونستم بنویسم .....
    mOhSeN.Gh و lamagra تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    هر چند آف تاپيك است ولي: دوربين عكاسي فقط سنسور نيست. براي مثال علت اختلاف قيمت 60D با 600D كه سنسور يكساني دارد امكاناتي است كه در 60D‌ موجود است و در 600D‌(يا D5300) موجود نيست. براي مثال LCD بالاي دوربين و داشتن Pentaprism به جاي Pentamirror و همچنين خوشدستي 60D نسبت به 600D براي خيلي ها مانند من ارزش پرداخت اختلاف قيمت دو دوربين را داشته است.
    به نظرم الان طراحان و سازندگان سنسور به بلوغ تکنیکی نسبی رسیده اند و خروجي دوربين هائي مانند D5300 و 60D به نظر من "بسيار فاحش" نيست (كمتر از نيم استاپ كارائي بهتر در عملکرد نویزی) ولی اختلاف امکانات و قابلیت ها و خوشدستی بین دوربین های Entry Level و Mid Size به نظرم قابل توجه است. با توجه به هزینه های بالای خرید و تعویض دوربین به نظرم در هنگام خرید دوربین بایستی آینده نگری هم داشته باشید و نیازهای احتمالی بعدی خود را هم بسنجید تا بعد از مدتی دوربین دلزده تان نکند و به فکر خرید دوربین دیگر نیفتید. بسیاری از دوستان من حدود یکسال بعد از خرید D3100 نیکون با قبول ضرر مالی، به فروش بدنه و خرید D7000 و d7100 اقدام کردند.
    ارادتمند
    ضمن تشکر از آقا داریوش عزیز ، جناب چگینی مطلبی رو گفتند که حیفم اومد دوباره تکرار نکنم و در صحبت های من از قلم افتاد یعنی " آینده نگری" که قطعا این نکته رو هم باید در نظر گرفت و اینجا هست که فرد با براورد نیاز هاش در حال و آینده میتونه بهترین راهکار رو انتخاب کنه ....

اما یک ضرب المثلی هست مختص اونایی که فقط برای کلاس گذاشتن می خوان D7100 رو به هر نحوی که شده بخرن ، که میگن " صرفه جویی یکی از مهمترین راههای در آمد هست" و همون طور که گفتم کسی که به هیچ عنوان نیاز به امکانات حرفه نداره و به به قول معروف کاربر خانگی هست و استفاده آماتور از دوربین میکنه بهتره D5300 رو بخره و پول باقیمونده رو یک لنز 35 F/1.8 یا 50 F/1.8 بگیره و از عکاسی از خانواده با این لنز های با کیفیت برای ثبت خاطرات و لحظات سفر ها و در کل زندگی لذت ببره .........
    rezafh، mOhSeN.Gh، hrmf و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    در مورد تعداد نقط فوکوس حق با شماست ، اشتباه تایپی بود . اما در مورد جمله ای که بولد کردم باید بگم که اگر منبعی دارید لطفا ذکر کنید.....

فعلا که DP بررسی کامل D5300 رو منتشر نکرده و DXO هم برتری در ایزو های بالا رو با D5300 دونسته (البته با توجه به سنسور تقریبا مشابه به D7100 و استفاده از پردازنده جدید چنین انتظاری هم می رفت.

این هم لینکش:

کد:
    http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D5300-versus-Nikon-D7100___919_865
    بنده قصد طرفداری از D5300 ندارم اما باتوجه به جمله شما این مطلب رو لازم دونستم بنویسم .....
    با توجه به لینکی که دادید حرف شما کاملا صحیحه و من اشتباه کردم . بابت دادن اطلاعات نادرست عذرخواهی میکنم .
    MahBaz، mehdi196 و soteddel تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام به همگی

خب فکر می کنم دیگه مسئلۀ انتخاب بین 7100 و 5300 مشخص شده باشه.
    در واقع آقای چگینی مخلص کلام رو بیان کردند.
    در واقع سوای از شناخت دوربین ما اول باید نیاز و توقع خودمون از دوربین رو خوب بشناسیم.
    اینکه ببینیم واقعا از دوربینمون چی می خوایم و در چه سطحی می خوایم باهاش کار کنیم.

ارادتمند
    مجتبی
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    121

با سلام به اساتيد محترم

ببخشيد يه سوال دارم نميدونم كجا مطرح كنم هر چي گشتم تاپيكش رو نديدم.
    بعنوان اولين DSLR خيلي دوست دارم يكي از اين دو دوربين رو بخرم. ولي عدم نمايش ديافراگم در لايو ويو در سيستم نيكون خيلي نگرانم كرده.

1-نميدونم چقدر ميتونه آزار دهنده باشه؟

2-آيا ميشه براحتي با اين مسئله كنار اومد؟

3- و اينكه آيا در VF تاثير تغيير دياف مشخصه يا خير؟

مسئله ديگه اينكه
    يكي از دلايلي كه به نيكون علاقمند شدم سرعت فوكوس بالاي اين دوربين هستش. اما تو يه ريويو در CAMERALAB خوندم كه سرعت فوكوس CANON 700D در شرايط نوري ضعيف بهتره! چه در مود لايو ويو چه در VF.
    نميدونم كسي تجربه كرده اين مسئله رو يا نه. اگه كسي اطلاع داره لطفأ اعلام كنه.

بازم ممنون

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi196 نمایش پست ها
    با سلام به اساتيد محترم

ببخشيد يه سوال دارم نميدونم كجا مطرح كنم هر چي گشتم تاپيكش رو نديدم.
    بعنوان اولين DSLR خيلي دوست دارم يكي از اين دو دوربين رو بخرم. ولي عدم نمايش ديافراگم در لايو ويو در سيستم نيكون خيلي نگرانم كرده.

1-نميدونم چقدر ميتونه آزار دهنده باشه؟

2-آيا ميشه براحتي با اين مسئله كنار اومد؟

3- و اينكه آيا در VF تاثير تغيير دياف مشخصه يا خير؟

مسئله ديگه اينكه
    يكي از دلايلي كه به نيكون علاقمند شدم سرعت فوكوس بالاي اين دوربين هستش. اما تو يه ريويو در CAMERALAB خوندم كه سرعت فوكوس CANON 700D در شرايط نوري ضعيف بهتره! چه در مود لايو ويو چه در VF.
    نميدونم كسي تجربه كرده اين مسئله رو يا نه. اگه كسي اطلاع داره لطفأ اعلام كنه.

بازم ممنون
    سلام
    تنظيم اپرچر در مد لايو ويو فقط در هنگام فيلمبرداري ممكن است مشكل زا شود.
    سرعت فوكوس علاوه بر دوربين به لنز هم بسيار مرتبط است. قابليت بهتر دوربين هاي كانن در فوكوس در شريط نور كم از مزاياي معمول كانن نسبت به نيكون است
    ارادت
    yaghoobi، SHOK53، mehdi196 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    121

[QUOTE=Dariush Chegini;366999]سلام
    سرعت فوكوس علاوه بر دوربين به لنز هم بسيار مرتبط است. قابليت بهتر دوربين هاي كانن در فوكوس در شريط نور كم از مزاياي معمول كانن نسبت به نيكون است

درود بر شما

1-در مود VF تغيير اپرچر آيا قابل مشاهده است؟

2- اختلاف سرعت فوكوس نيكون با كانن در حدي است كه به خاطرش تغيير برند بدهم يا خير؟ مخصوصأ براي عكاسي از پرندگان يا عكاسي ورزشي اذيت نميكند؟

با تشكر فراوان
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

[QUOTE=mehdi196;367008]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام

درود بر شما

1-در مود VF تغيير اپرچر آيا قابل مشاهده است؟

2- اختلاف سرعت فوكوس نيكون با كانن در حدي است كه به خاطرش تغيير برند بدهم يا خير؟ مخصوصأ براي عكاسي از پرندگان يا عكاسي ورزشي اذيت نميكند؟

با تشكر فراوان
    سلام
    در خصوص سوال نخست دوستان نيكوني بهتر مي توانند راهنمائي كنند. در خصوص سوال دوم براي عكاسي از پرندگان يا عكاسي ورزشي بهترين دوربين كراپدار فعلي كانن 7D است كه سرعت و دقت فوكوس بسيار عالي‌ و بينظيري دارد و اگر جداً به اين نوع عكاسي علاقمنديد (كه به دليل نياز به لنزهاي تله بلند، بسيار هم پر هزينه است) در دوربين هاي كراپدار فقط 7D‌ را توصيه مي كنم.
    ارادت
    yaghoobi، challenger، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان. ببخشید من نتونستم موضوع جدید ایجاد کنم توی انجمن واسه همین اینجا مینویسم. من مقایسه بین D7000 با D5300 رو میخواستم ولی چیزی توی انجمن پیدا نکردم و جایی هم برای ایجاد موضوع جدید پیدا نکردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین