صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 89 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    هیچ کدام از این کارها لازم نیست 1 عدد تریگر ttl مانند Odin - یا یانگنو بخرید
    مشکل فکوس ولی چاره ای ندارد و باید دوربین بهتر بخرید ولی راهکار هایی هست که فکوس کنید
    ببخشيد مشکل بک فوکوس جديدا نياز به تغيير بدنه پيدا کرده؟ به نظر شما اگر تنظيم انژکتور ماشىن پرايدمونم بهم بريزه بايد بريم پژو بخريم؟

براى داشتن تى تى ال در حالت آف کمرا هم ارزانترىن راه همىن ترىگر است
    موفق باشيد
    hrmf تشکر می‌کند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    ببخشيد مشکل بک فوکوس جديدا نياز به تغيير بدنه پيدا کرده؟ به نظر شما اگر تنظيم انژکتور ماشىن پرايدمونم بهم بريزه بايد بريم پژو بخريم؟

موفق باشيد
    این راه ارزان برای بنده ۴۵۰ تومن یک عدد تریگر و ۱۱۰۰ هم فلش اب می خورد همچین ارزان هم نیست
    M.Nouri و siosha تشکر می‌کنند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

موفق باشيد
    مشکل فکوس چاره ای ندارد و برای بهبود باید دوربین ارتقاع یابد نه بک فکوس
    حتی اگر بک فکوس را هم در نظر بگیریم چاره ای برای تنظیم لنز توسط کاربر وجود ندارد و دوربین باید ارتقاع یابد شاید هم من اشتباه می کنم!!!

ارزانترین همیشه به کاربری بستگی دارد ولی حتی کلی هم نگاه کنیم ارزان ترین شیوه کامندر دوربین های سری بالاتر است و یا کابل TTL نه تریگر

نمیدونم چه دلیلی برای پریدن به دیگران دارید ولی کلا دوست عزیر این کار زننده است
    ویرایش توسط siosha : Thursday 31 December 2015 در ساعت 05:04

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    این راه ارزان برای بنده ۴۵۰ تومن یک عدد تریگر و ۱۱۰۰ هم فلش اب می خورد همچین ارزان هم نیست
    راه ارزان بیخیال شدن TTL است چون چه شما روی دوربین باشید یا نباشید به فلش که نیاز دارید تنها باید تریگر تهیه کنید
    کاری که تمام حرفه ای ها انجام می دهند تنظیم دستی فلش است

در تاپیک تریگر هم عرض کردم دقیقا بفرمایید هدف شما و سوژه چیست تا دوستان دقیق راهنمایی کنند
    ویرایش توسط siosha : Thursday 31 December 2015 در ساعت 04:45

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

۵۳۰۰ نمی تونم بهش فلش وصل کنم یکی از بزرگترین ایراد هاش اینه یعنی منظورم ایه جدا از دوربین یدونه های اسپید بگیرم و اون رو جدا از دوزبین بزارم ttl ساپورت نمی کنه الان تو فوکوس بک فوکوس پیدا کزده نمی تونم خودم درستش کنم یکم موقع فوکوس ایراد داره روی رنگ ها سفید و مشکی فوکوس نمی تونه انجام بده همین
    سلام
    برای حل مشکل فوکوس به تعمیرگاه مرکزی دوربین مراجعه کنید مشکل حل می شود.
    به نظرم برای استفاده از فلاش به صورت آف کمرا، از فلاش های ارزان قیمت یانگنو، چتر و تریگر غیر TTL استفاده کنید. مد TTL برای حالت Off Camera کارائی چندان زیادی ندارد.
    ارادت
    bxtt69، siosha و siber تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    مشکل فکوس چاره ای ندارد و برای بهبود باید دوربین ارتقاع یابد نه بک فکوس
    حتی اگر بک فکوس را هم در نظر بگیریم چاره ای برای تنظیم لنز توسط کاربر وجود ندارد و دوربین باید ارتقاع یابد شاید هم من اشتباه می کنم!!!

ارزانترین همیشه به کاربری بستگی دارد ولی حتی کلی هم نگاه کنیم ارزان ترین شیوه کامندر دوربین های سری بالاتر است و یا کابل TTL نه تریگر

نمیدونم چه دلیلی برای پریدن به دیگران دارید ولی کلا دوست عزیر این کار زننده است
    سلام بر شما دوست گرامی
    اول از همه بابت پست قبل عذرخواهی میکنم. خدای ناکرده قصد بی احترامی نداشتم و البته اذعان میکنم که قدری لحنم تند بود و موجب ناراحتی شما را فراهم کرد که همین جا از شما و سایر دوستان عذر خواهی میکنم. همانگونه که جناب چگینی هم به درستی فرمودند وجود مشکل بک فوکوس و یا فرانت فوکوس به سادگی توسط تعمیرگاه مرکزی مرتفع میشود و نیازی به تعویض بدنه ندارد.
    جهت جلوگیری از آف تاپیک شدن نیز عرض شود که داشتن TTL در حالت آف کمرا برای کسی که شروع به کار نور پردازی کرده میتواند کارگشا باشد چون تنظیم نور به درستی انجام میشود. اما برای حرفه ای شدن کاملا بلا استفاده است و تنظیم دستی نور است که هم به لدت بخش شدن کار کمک میکند و هم باعث یادگیری و پیشرفت عکاس میشود.
    درست مثل مودهای اتوماتیک و حتی P-S-A در حالت خلاقانه دوربین که برای شروع عکاسی بسیار کمک کننده است اما لدت اصلی هنگام کار با مد تمام دستی (M) است.
    siosha و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

سلام بر شما دوست گرامی
    اول از همه بابت پست قبل عذرخواهی میکنم. خدای ناکرده قصد بی احترامی نداشتم و البته اذعان میکنم که قدری لحنم تند بود و موجب ناراحتی شما را فراهم کرد که همین جا از شما و سایر دوستان عذر خواهی میکنم. همانگونه که جناب چگینی هم به درستی فرمودند وجود مشکل بک فوکوس و یا فرانت فوکوس به سادگی توسط تعمیرگاه مرکزی مرتفع میشود و نیازی به تعویض بدنه ندارد.
    جهت جلوگیری از آف تاپیک شدن نیز عرض شود که داشتن TTL در حالت آف کمرا برای کسی که شروع به کار نور پردازی کرده میتواند کارگشا باشد چون تنظیم نور به درستی انجام میشود. اما برای حرفه ای شدن کاملا بلا استفاده است و تنظیم دستی نور است که هم به لدت بخش شدن کار کمک میکند و هم باعث یادگیری و پیشرفت عکاس میشود.
    درست مثل مودهای اتوماتیک و حتی P-S-A در حالت خلاقانه دوربین که برای شروع عکاسی بسیار کمک کننده است اما لدت اصلی هنگام کار با مد تمام دستی (M) است.
    خیلی ممنون از راهنمایی های اساتید قرار شد به دلیل ساپورت نکردن فلش به صورت بیسیم و قدیمی شدن بادی و عملکرد نه چندان خوب فوکوس بادی رو تعویض کنم و یه ۷۲۰۰ بگیرم
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

خیلی ممنون از راهنمایی های اساتید قرار شد به دلیل ساپورت نکردن فلش به صورت بیسیم و قدیمی شدن بادی و عملکرد نه چندان خوب فوکوس بادی رو تعویض کنم و یه ۷۲۰۰ بگیرم
    از نظر من که کارم را میشناسم و دقیقا میدانم از بدنه چه میخواهم ارتقاع منطقی است اما برای شما نمیدانم
    اختلاف قیمت این دو بدنه به اندازه 1 فلش 910 + تریگر TTL است مشکل بک فکوس شما هم جدی نیست همانطور که دوستان راهنمایی کردند براحتی تعمیرگاه حل می کند
    ولی اگر بطور کلی بدنه بهتر می خواهید مبارک است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

سلام ، من خودم ۵۳۰۰ دارم ، از تریگر هم برای ریموت کنترل فلش استفاده میکنم ولی مشکل بزرگی ک داره از hss پشتیبانی نمیکنه و واسه همین حداکثر سرعت شاتر با فلش ۱/۲۰۰ هست و بالاتر نمیره ، محدودیت دوم براکتینگش هست ک ۳ پله داره و عکسهای hdr یا با داینامیک رنج بالای خوبی نمیشه ازش گرفت ، با لنزهای انالوگ هم نمیتونه نورسنجی کنه ، واسه همین تو فکر تعویض بادی و ارتقا به ۷۲۰۰ هستم ولی مشکل اصلیم با ۷۲۰۰ هم چرخان نبودن ال سی دیشه ،

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9