صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

پیش فرض مقایسه D7100 با D5300

خیلی توی نت سرچ کردم
    هیچ جایی پیدا نکردم این دو بزرگوار رو باهم مقایسه دقیق کرده باشه

فقط گفتن جفتشون لو پس ندارن
    این موتور نداره اون داره ...

من از دوستانی که این دو دوربین رو میشناسن و دقیق از خصوصیاتشون اطلاع دارن خواهش دارم بیان و امکاناتی که 7100 بشتر داره جدای موتور فوکوس اینجا شرح بدن ما استفاده کنیم.

شدیدا بر سر دوراهی خرید بین این دوتا گیر کردم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

کلا سری 7 نسبت به سری 5 پیشرفته تر و با امکانات بیشتری است. مهمترین تفاوت ها اینهاست:
    -وجود موتور فوکس برای استفاده از لنزهای قدیمی تر و ارزان تر
    -وجود امکان برکتینگ که بسیار کاربردی است (در فوروم و ویکی عکاسی برای مفهومش سرچ کنید)
    -بدنه مقاوم تر در برابر گرد و غبار و ضربه
    -تعداد نقاط فوکس بیشتر
    - وجود ورودی میکروفون برای نصب میکروفون اکسترنال

البته 5300 هم مزیت هایی دارد: gps و wifi دارد، کوچکتر و سبکتر و ارزانتر است.

پی نوشت: در D5300 بر خلاف 5100 برکتینگ هم گنجانده شده. الان به نظرم برای کسایی که دوربین سبک و کوچک نیاز دارن (مثل خودم) دوربین ایده آلی شده.
    yaghoobi، rezafh، Saadat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    -وجود امکان برکتینگ که بسیار کاربردی است (در فوروم و ویکی عکاسی برای مفهومش سرچ کنید)
    سلام

جناب حسینی براکتینگ در D5100 وجود دارد.
    منتهی با تعداد و کنترل کمتر.
    farhad44، rezafh، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

EXPEED 4 رو از قلم انداختین
    جز سیستم جدید سنجش نور (یجا خوندم رنگ سیاه رو سیاه ذخیره نمیکنه) چیز دیگری بهش اضافه نشده ؟

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ealireza نمایش پست ها
    EXPEED 4 رو از قلم انداختین
    جز سیستم جدید سنجش نور (یجا خوندم رنگ سیاه رو سیاه ذخیره نمیکنه) چیز دیگری بهش اضافه نشده ؟
    خوب دیگه خودتون می دونید پس همه چیزو. به نظر من بین این دوتا اگه کوه و کمر و بیرون از منزل/آتلیه زیاد عکس می گیرید، اگه لنزهای بدون موتور فوکس نیکن از قبل دارید، اگر دستهای بزرگی دارید و با دوربین های کوچک راحت نیستید 7100 رو بگیرید و در غیر اینصورت 5300 را.
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 28 December 2013 در ساعت 07:52
    rezafh، mOhSeN.Gh، Hassan.K و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

کلا سری 7 نسبت به سری 5 پیشرفته تر و با امکانات بیشتری است. مهمترین تفاوت ها اینهاست:
    -وجود موتور فوکس برای استفاده از لنزهای قدیمی تر و ارزان تر
    -بدنه مقاوم تر در برابر گرد و غبار و ضربه
    -تعداد نقاط فوکس بیشتر
    - وجود ورودی میکروفون برای نصب میکروفون اکسترنال

البته 5300 هم مزیت هایی دارد: gps و wifi دارد، کوچکتر و سبکتر و ارزانتر است.

پی نوشت: در D5300 بر خلاف 5100 برکتینگ هم گنجانده شده. الان به نظرم برای کسایی که دوربین سبک و کوچک نیاز دارن (مثل خودم) دوربین ایده آلی شده.
    با احترام نسبت به توضیحات فرهادخان یکی دو نکته رو من یاد آوری می کنم. اول اینکه D5300 ضمن اینکه میکروفون داخلی Stereo داره قابلیت نصب میکروفون اکسترنال رو هم داراست. ضمنا با توجه به امکان فیلمبرداری Full HD با کیفیت 60p برای اولین بار در نیکون ، انتظار میره نسبت به مدلهای دیگه فیلمبرداری با کیفیت تری رو شاهد باشیم.
    farhad44، محمد رنجبر و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    با احترام نسبت به توضیحات فرهادخان یکی دو نکته رو من یاد آوری می کنم. اول اینکه D5300 ضمن اینکه میکروفون داخلی Stereo داره قابلیت نصب میکروفون اکسترنال رو هم داراست. ضمنا با توجه به امکان فیلمبرداری Full HD با کیفیت 60p برای اولین بار در نیکون ، انتظار میره نسبت به مدلهای دیگه فیلمبرداری با کیفیت تری رو شاهد باشیم.
    با تشکر از شما. من همیشه اطلاعاتم رو از Dpreview و سایتای معتبر دیگه می گیرم ولی این بار مثل اینکه اشکال توشون زیاد بوده. بله حق با شماست مطابق Spec خود نیکن قابلیت نصب میکروفون خارجی هم داره. دوربین کامل و خوبیه در سایز D3100 بنابر این وسوسه شدم بخرمش
    nautilus_214، rezafh، محمد رنجبر و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

با تشکر از شما. من همیشه اطلاعاتم رو از Dpreview و سایتای معتبر دیگه می گیرم ولی این بار مثل اینکه اشکال توشون زیاد بوده. بله حق با شماست مطابق Spec خود نیکن قابلیت نصب میکروفون خارجی هم داره. دوربین کامل و خوبیه در سایز D3100 بنابر این وسوسه شدم بخرمش
    ما هم همیشه از اطلاعات کامل و دقیقی که شما توی این سایت قرار دادین استفاده کردیم و یاد گرفتیم. چه حالا که قصد خرید D5300 رو داریم و چه در گذشته که موضوع بحث 40D کنون بود! این بار هم اگه تونستم چیزی به مطالب شما اضافه کنم به این دلیل بود که شخصا به این دوربین و این مقایسه علاقه مند بودم و کمی بیشتر از معمول تحقیق کردم. دیدم شما هم علاقه مند هستین فکر کردم شاید اطلاعاتم مفید باشه. من هم منتظر ورود کیت این دوربین با لنز جدید 140-18 هستم. و امیدوارم این دوربین در مقایسه با D7100 سنسورش بهداشتی تر باشه!
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    ما هم همیشه از اطلاعات کامل و دقیقی که شما توی این سایت قرار دادین استفاده کردیم و یاد گرفتیم. چه حالا که قصد خرید D5300 رو داریم و چه در گذشته که موضوع بحث 40D کنون بود! این بار هم اگه تونستم چیزی به مطالب شما اضافه کنم به این دلیل بود که شخصا به این دوربین و این مقایسه علاقه مند بودم و کمی بیشتر از معمول تحقیق کردم. دیدم شما هم علاقه مند هستین فکر کردم شاید اطلاعاتم مفید باشه. من هم منتظر ورود کیت این دوربین با لنز جدید 140-18 هستم. و امیدوارم این دوربین در مقایسه با D7100 سنسورش بهداشتی تر باشه!
    من که رفتم 7100 بخرم :دی
    خیلی بررسی کردم و دیدم اصلا نمیتونم با دکمه های 5300 کنار بیام ...
    MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

d7100 دوربين بهتري هست يقيناً و توانمندي ها و منوهاي پيشرفته تري داره كه به دوربين هاي حرفه اي نزديك تره.
    شما يك بار براي خريد بادي هزينه ميكني. اونهم با اين قيمتها در ايران كه نميشه مدام در پي ارتقا لوازم بود ! پس گزينه برتر و بهتر رو انتخاب كن كه در آينده هم جوابگوي نياز هات باشه.
    ویرایش توسط MEHRDAD.D : Saturday 28 December 2013 در ساعت 17:37
    yaghoobi، Ealireza، محمد رنجبر و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین