صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

از لحاظ اینکه g1x دوربین خوب با سنسور بزرگتری هست شکی نیست اما این دوربین باز هم در پس dslr های مبتدی قرار میگیره حداقل از نظر کنترل نویز.
    در مورد عمق میدان هم باید ببینید روی dslr از چه لنزی با چه دیافراگمی استفاده میشود در حالیکه g1x لنز ثابت با دیافراگم معلوم و عمق میدان مشخص دارد و دادن حکم قطعی در این باره صحیح نیست.
    بله، من هم گفتم تنه به تنه dslr میزنه نه این که هم سطح باشه ( شاید تصور من از این اصطلاح اشتباهه ) ضمنا من با توجه به نیاز ایشان که گفتند نمیخوان از چند لنز متفاوت استفاده کنند تمرکزم روی استفاده از لنز کیت بود و عمق میدان اون لنز.
    و در نهایت من این حرفو بیشتر برای مقایسه با g16 زدم که سنسور کوچک تری داره.
    البته باید به صحبت های قبلی موردی رو اضافه کنم که چون g16 دیاف بازتر داره و من هم کراپ فاکتور این دو دوربین رو نمیدونم نمیتونم نظر قطعی در باره عمق میدان بدم.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

بنده خدمت خمه دوستان حرفه اي ارادت دارم. خواهش ميكنم بنده رو با توضيحات تخصصيتون گيج تر نكنيد . بنده چون تجربه عكاسي حرفهاي نداشتم البته يه سري مطالعات داشتم اما دقيقا نيمدونم مثلا ايا عمق ميدان زياد براي من كاربرد داره يا نه؟
    بنده فقط كاربرد و بودجه ام را گفتم و اينكه كيفيت عكس برام خيلي مهمه و سايز دوربين زياد مسئله اي نيست. بين اين چهار دوربين يكي رو كه براي كاربرد من بهتره معرفي كنيد ممنون خواهم شد:
    g16 به قيمت 1300
    g1x به قيمت 1400
    100d با لنز 18-55 به قيمت 1500
    eos m
    كاربرد: عكاسي از كودك در خانه و عكاسي در سفر و عكاسي خانوادگي
    باز هم بسيار ممنونم

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي نمایش پست ها
    بنده خدمت خمه دوستان حرفه اي ارادت دارم. خواهش ميكنم بنده رو با توضيحات تخصصيتون گيج تر نكنيد . بنده چون تجربه عكاسي حرفهاي نداشتم البته يه سري مطالعات داشتم اما دقيقا نيمدونم مثلا ايا عمق ميدان زياد براي من كاربرد داره يا نه؟
    بنده فقط كاربرد و بودجه ام را گفتم و اينكه كيفيت عكس برام خيلي مهمه و سايز دوربين زياد مسئله اي نيست. بين اين چهار دوربين يكي رو كه براي كاربرد من بهتره معرفي كنيد ممنون خواهم شد:
    g16 به قيمت 1300
    g1x به قيمت 1400
    eos m
    باز هم بسيار ممنونم
    دوست عزیز به نطر من یه eos m بگیرین خیالتون راحت
    در اینده هم با شناخت نیازهاتون میتونین لنزهای دیگه هم براش تهیه کنید.
    موفق باشید.
    obsidiyan و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

تشکر کرده
    135

g16 به قيمت 1300
    g1x به قيمت 1400
    eos m
    باز هم بسيار ممنونم
    به نظر من چه g1x بخرین چه g16 برای کار شما تفاوت آنچنانی ندارند اگه جایی میتونین برید دوربین ها رو از نزدیک ببینید از هر کدوم خوشتون اومد و احساس کردین باهاش راحت تر هستین تهیه کنید اما eos m هرچند یه لنز خوب برای عکاسی تو محیط خونه همراهش هست اما فکوس کندی داره و برای عکاسی از کودک به نظر من خوب نیست (اگه دوستان مخالف هستند توضیح بدهند). برای همین با مقداری هزینه بیشتر به نظر من بهتره 100d بخرین و یک لنز 55-250 هم تهیه کنید یا اینکه 100d رو به همراه 18-135 تهیه کنید.
    بازم تاکید میکنم برای عکاسی شما همون g16 یا g1x خوبه اما 100d بهترین کیفیت رو به همراه امکانات زیاد میده که اگه روزی تصمیمتون برای عکاسی جدی تر بود احتیاج به هزینه اضافی نباشه.
    مهدي تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوست عزيز اگه 100D با همون لنز 18-55 بگيرم همه ان موارد مصرفي كه عرض كردم رو جواب خواهد داد؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

در جواب کاربر گرامی:مهدی
    g1x
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    135

دوست عزيز اگه 100D با همون لنز 18-55 بگيرم همه ان موارد مصرفي كه عرض كردم رو جواب خواهد داد؟
    سلام
    اگه موارد عکاسی که گفتین فقط همین هاست g1x خوبه اما با 100d برای ارتقا و تهیه لنز های بهتر دستتان باز تره (که البته ظاهرا قصد این کارو ندارین) پس احتمالا g1x برای شما کاربردی تر باشه. در نهایت اگر خیلی دل به شک بودید بهتره به فروشگاه رفته و هر دو این دوربین ها را از نزدیک مشاهده کنید و هر کدام که پسندیده شد تهیه نمایید.
    سیدمحمد آقامیرزائی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    عرض سلام
    امروزه با تولید دوربین های کامپکت سطح پیشرفته ای که قیمتشون دست کمی از قیمت یک DSLR ارزان قیمت ندارد، این سوال بیش از پیش مطرح است: " SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟"
    کاربرانی که با بودجه شان هم امکان تهیه یک DSLR ارزان قیمت و هم امکان خرید یک کامپکت سطح پیشرفته را دارند، بارها در همین فروم سوالاتی با همین ماهیت را مطرح می کنند.
    DSLR هایی مانند کانن 1100D و 600D، نیکون D3100، D3200 و D5100 از یک سو، کامپکت های پیشرفته ای مانند کانن G1X، G16، G15، نیکون P770، فوجی X10، XF1 از سوی دیگر و سوپرزوم هایی مانند کانن SX50، نیکون P520 و فوجی SL1000، HS35 و HS50 همگی در این رنج قیمتی جای دارند.
    کاربری که قصد پیشرفت جدی در زمینه عکاسی را داشته باشد مسلما DSLR را برمی گزیند. اما گاهی به کاربرانی که صرفا برای مصارف عمومی و عکاسی روزمره و خانوادگی در پی انتخاب بهترین گزینه هستند یک DSLR ارزان قیمت توصیه شده و گفته می شود با همان لنزهای کیت 18-55 نیز تصاویری به مراتب باکیفیت تر از کامپکت های سطح پیشرفته خواهد داشت. پس برای این دسته کاربران نیز همچنان همه گزینه ها مطرح است. از آنجا که بنده نیز قصد انتخاب دوربینی مناسب در همین رنج قیمتی برای پدر گرامی را دارم، از اساتید ارجمند خواهشمندم ما را از نظرات کارشناسی خود بهره مند نمایند.
    سپاس بیکران
    دوست عزیز من هم دقیقا شرایط شما را دارم
    سوالم اینه که من وقتی از ISO یا سایر تنظیمات سر در نمیارم و علاقه و فرصتی هم برای این کار ندارم، آیا دوربین کامپکت پیشرفته برای من بهتر نیست؟
    موارد استفاده من برای گرفتن عکس داخل خانه، کوه و طبیعت و این موارد استفاده (مخصوصا کوه) که منو مجبور می کنه دوربین کوچکتر و سبک تری رو با خودم حمل کنم. حالا با این تفاسیر مثلا من G16 بخرم بهتر نیست تا یک دوربین BASIC ENTRY نیمه حرفه ای؟

تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_pa48 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم دقیقا شرایط شما را دارم
    سوالم اینه که من وقتی از ISO یا سایر تنظیمات سر در نمیارم و علاقه و فرصتی هم برای این کار ندارم، آیا دوربین کامپکت پیشرفته برای من بهتر نیست؟
    موارد استفاده من برای گرفتن عکس داخل خانه، کوه و طبیعت و این موارد استفاده (مخصوصا کوه) که منو مجبور می کنه دوربین کوچکتر و سبک تری رو با خودم حمل کنم. حالا با این تفاسیر مثلا من G16 بخرم بهتر نیست تا یک دوربین BASIC ENTRY نیمه حرفه ای؟
    سلام
    بله بهتر است.
    البته گزینه های با کیفیت تری از جمله Sony rx100 ها و Panasonic lx100 و کانن g1x و g7x هم هستند که علاوه بر کم حجمی دوربین های بسیار با کیفیتی می باشند.
    سیدمحمد آقامیرزائی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    بله بهتر است.
    البته گزینه های با کیفیت تری از جمله Sony rx100 ها و Panasonic lx100 و کانن g1x و g7x هم هستند که علاوه بر کم حجمی دوربین های بسیار با کیفیتی می باشند.
    سام
    میشه بفرمایین این گزینه هایی که ذکر کردین چه برتری هایی نسبت به g16 دارن؟ چون تقریبا قیمتشان دو برابر g16 هست.

صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین