صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    بستگی دارد منظور از بدون نویز چه باشد.
    تا ایزوی خاصی تصاویر کم نویز است اما در ایزو های بالا تر دو دوربین دیگر بهتر عمل می کنند.
    این ایزو خاص چه عددی است؟در چه محیطی یا شرایطی ممکن است من از این ایزو عبور کنم و عکسام کیفیتش پایین تر بشه؟(برای دوربین g16 مد نظرروم هست) با تشکر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_pa48 نمایش پست ها
    این ایزو خاص چه عددی است؟در چه محیطی یا شرایطی ممکن است من از این ایزو عبور کنم و عکسام کیفیتش پایین تر بشه؟(برای دوربین g16 مد نظرروم هست) با تشکر
    400
    Dariush Chegini و reza_pa48 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

منظور از ایزو خاص مقدار ایزو است که بعد از آن تصاویر افت کیفیت قابل توجهی پیدا میکنند و برای استفاده عمومی کاربردی نیستند. خوب طبیعتا در شرایطی که نور خیلی کم باشد یا نور مقداری کم باشد اما شما به سرعت شاتر بالا نیاز داشته باشید.
    معمولا در سطح g16 این ایزو 400 تا 800 است اما مقداری ایزو بالا تر را هم میتوان برای مصارف خانگی تحمل کرد در dslr های سطح پایین و متوسط این مقدار تا 1600 و 3200 است.
    البته این به معنی این نیست که به هیچ وجه نتوان از ایزو بالا استفاده کرد اما از این ایزو ها به بالا عملکرد دوربین های نسبتا پایین می آید.
    reza_pa48 تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

ایزوی مطلوبی که DXO برای این دوربین در نظر گرفته 230 هست و برای G1XII این مقدار 581 می باشد و برای G7Xاین مقدار 556 بدست آمده است.

اما میتوان تا ایزوی 800 هم عکس قابل قبولی داشت در حدی که خیلی از افراد متوجه این قضیه نشوند اما بستگی دارد در چه شرایط نوری باشید.

جهت اطلاع در همین سایت ایزوی مطلوب برای D7100 نیکون که 2800 قیمت داردبه مقدار 1256 و برای فول فریم نیکون که 4500 قیمت دارد 2925 تعیین شده است.

در مورد سوال آخرتون باید بگم که مثلا در شرایط داخل اتاق با یک پنجره در روز ، بسته به شرایط نوری بدون فلاش حدودا ایزوی بین 100 تا 400 نیاز دارید .
    M.Kazemi، Amin Naderi، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    ایزوی مطلوبی که DXO برای این دوربین در نظر گرفته 230 هست و برای G1XII این مقدار 581 می باشد و برای G7Xاین مقدار 556 بدست آمده است.

اما میتوان تا ایزوی 800 هم عکس قابل قبولی داشت در حدی که خیلی از افراد متوجه این قضیه نشوند اما بستگی دارد در چه شرایط نوری باشید.

جهت اطلاع در همین سایت ایزوی مطلوب برای D7100 نیکون که 2800 قیمت داردبه مقدار 1256 و برای فول فریم نیکون که 4500 قیمت دارد 2925 تعیین شده است.

در مورد سوال آخرتون باید بگم که مثلا در شرایط داخل اتاق با یک پنجره در روز ، بسته به شرایط نوری بدون فلاش حدودا ایزوی بین 100 تا 400 نیاز دارید .
    خوب
    تقریبا من به نتیجه رسیدم
    فقط می خواستم نتیجه گیری نهایی منو تایید کنید.
    چیزی که برام مهمه : عکس تو اتاق با نور معمولی(طبیعی یا مناسب) خوب باشه.نویز دیده نشهروی صفحه پی سی که نگاه می کنم.به احتمال زیاد چیزی رو هم چاپ نکنم
    سبک باشه.
    باطریش مناسب باشه
    زیاد اهل عکس گرفتن نیستم.بیشتر تجربی یا تفریحی
    به بودجه من بخوره
    با این تفاسیر g16.نظر شما دوستان؟
    راستی الان یک سایت زده برای تخفیف این دوربینو. با قیمت 1249. نظر دوستان در مورد قیمتش چیه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

خوب
    تقریبا من به نتیجه رسیدم
    فقط می خواستم نتیجه گیری نهایی منو تایید کنید.
    چیزی که برام مهمه : عکس تو اتاق با نور معمولی(طبیعی یا مناسب) خوب باشه.نویز دیده نشهروی صفحه پی سی که نگاه می کنم.به احتمال زیاد چیزی رو هم چاپ نکنم
    سبک باشه.
    باطریش مناسب باشه
    زیاد اهل عکس گرفتن نیستم.بیشتر تجربی یا تفریحی
    به بودجه من بخوره
    با این تفاسیر g16.نظر شما دوستان؟
    راستی الان یک سایت زده برای تخفیف این دوربینو. با قیمت 1249. نظر دوستان در مورد قیمتش چیه؟
    با این هزینه الان چرتکه هم نمی دهند برای شروع بسیار خوب و با کیفیت است با خیال راحت خرید کنید این دوربین آنچان پرطرفدار است که بدون افت قیمت شدید یک سال دیگر براحتی می توانید بفروشید(البته2 % هم فکر نمی کنم چنین کاری انجام دهید)
    زمانی که s110 ارزان و با کیفیت در بازار یافت میشد خیلی ها خرید نکردند اکنون مجبورند s120 را با به قیمت 1200 بگیرند
    در این کلاس تقریبا میشه گفت بی رقیبه و قیمت رقبا سر به فلک میزند
    obsidiyan و reza_pa48 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام به دوستان عزيز
    دوستان ميخواستم ببينم تفاوت دوربين g1x با دوربين 100d با لنز 18-55 به جز يك برابر زوم بيشتر و تفاوت اندازه در چيست؟
    كيفيت عكاسي و فيلمبرداري در كدام بهتر است (به خصوص در نور كم)؟
    كداميك براي عكاسي غير حرفه اي خروجي بهتري از لحاظ نويز كم و كيفيت عكاسي دارد؟
    با تشكر پيشاپيش

كاربر همراه Amin Naderi آواتار ها
    تشکر کرده
    289

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    دوستان ميخواستم ببينم تفاوت دوربين g1x با دوربين 100d با لنز 18-55 به جز يك برابر زوم بيشتر و تفاوت اندازه در چيست؟
    كيفيت عكاسي و فيلمبرداري در كدام بهتر است (به خصوص در نور كم)؟
    كداميك براي عكاسي غير حرفه اي خروجي بهتري از لحاظ نويز كم و كيفيت عكاسي دارد؟
    با تشكر پيشاپيش
    دوست عزیز 100D تو تمام موارد برتری داره

ولی خوب ای دو دوربین یک دنیا با هم تفاوت دارن
    اولا اینکه 100D خریدن یعنی تازه اول پول خرج کردن ولی این پول خرج کردن برای تجهیزات هست که شاید شما هیچ وقت بهش نیازی نداشته باشید اما این دوربین با لنز 18-55 عملا کارایی دلچسبی نداره و تا به لنزهای خوب مجهز نیشه کارایی خودشو نشون نمیده لنزی مثل 50 F1.8 برای عکاسی پرتره و لنزهای تخصصی دیگه در کل انتخاب با خودتون هست

درکل اگه دامنه زوم g1x براتون کافی هست توصیه بنده هم همون G1x هست ولی اگه به عکاسی علاقه دارید 100D تقریبا هیچ محدودیتی نداره و میشه انتظارات بسیار بالایی از این بدنه داشت حتی اینکه کیفیت عکس 100D با D5300 و حتی 60D برابری میکنه اینو بنده شخصا در عمل به وضوح مشاهده کردم
    Nima Sadigh و مهدي تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Naderi نمایش پست ها
    دوست عزیز 100D تو تمام موارد برتری داره

ولی خوب ای دو دوربین یک دنیا با هم تفاوت دارن
    اولا اینکه 100D خریدن یعنی تازه اول پول خرج کردن ولی این پول خرج کردن برای تجهیزات هست که شاید شما هیچ وقت بهش نیازی نداشته باشید اما این دوربین با لنز 18-55 عملا کارایی دلچسبی نداره و تا به لنزهای خوب مجهز نیشه کارایی خودشو نشون نمیده لنزی مثل 50 F1.8 برای عکاسی پرتره و لنزهای تخصصی دیگه در کل انتخاب با خودتون هست

درکل اگه دامنه زوم g1x براتون کافی هست توصیه بنده هم همون G1x هست ولی اگه به عکاسی علاقه دارید 100D تقریبا هیچ محدودیتی نداره و میشه انتظارات بسیار بالایی از این بدنه داشت حتی اینکه کیفیت عکس 100D با D5300 و حتی 60D برابری میکنه اینو بنده شخصا در عمل به وضوح مشاهده کردم
    دوست عزيز ممنون از پاسختون ولي بنده هنوز نتونستم به جوابم برسم.
    در اينكه با لنزهاي مختلف برتري كامل با 100d هست هيچ شكي نيست ولي سوال بنده اينه كه با همون لنز 18 -55 اس تي ام و بدون هيچ تجهيزاتي كيفيت عكس اين دو دوربين رو مقايسه كنيد؟
    چون هر دو داراي حداقل فاصله در حالت ماكرو يكسان و محدوده ديافراگم مشابه هستند سنسور 100d بزرگتر هست به نظر برتري در كيفيت عكس (حتي در نور كم) با 100d هست درسته؟ و تنها برتري g1x در كوچكتر بودن و زوم 4 در برابر زوم 3 هست بازم درسته؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

هيچ كدوم از اساتيد نميخوان نظر بدن؟
    خوشحال ميشيم اساتيد با نظراتشان تازه وارد ها رو راهنمايي كنن

صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین