صفحه 4 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط mina.r نمایش پست ها
    اندازه دوربین خیلی برام اهمیتی نداره ! چون الان یه کامپکت خیلی معمولی دارم. عمر باطری قطعا برام مهمه چون معمولا تو مسافرت هایی که میرم نیاز دارم که باطری مدت طولانی دووم بیاره ! دوست دارم عکاسی رو یاد بگیرم ! دروبین خریدن برام صرفا به معنی عکس گرفتن نیست! دوست دارم یاد بگیرم عکسای خوب و حرفه ای بگیرم ! مشکل من با slr ها همین مسئله زومه ! چون مثلا لنزی که الان روی 600D کنون هست زوم زیادی نداره ! همونطور که خودتونم فرمودید بیشتر نگران هزینه لنزم که ممکنه در آینده احتیاج بهش داشته باشم ! مثلا من برای کارم بیشتر نیاز به عکاسی معماری دارم ! که فکر می کنم این لنزی که الان رو این دوربین هست خیلی واسه این کار مناسب نباشه !
    دوستان راهنمای لازم رو انجام دادن.شک نکنید نیاز شما به dslr هست. بهترین شروع هم همون لنزهای زومی هست که دوستان برای کنون و نیکون اشاره کردن. این تا اینجا.
    نکته بعدی اینه که اگر در آینده قصدی هم برای فیلم برداری داشتید (حالا این خیلی مربوط یه عکاسی نمیشه) امکانات مناسب تری خواهید داشت.
    و چرا زوم براتون مهمه؟ به جز عکاسی حیات وحش چندان هم به زومی که در ذهنتان هست شاید نیاز پیدا نکنید. یعنی با یه لنز 135-18 کنون خیلی دستتون بازه.
    yaghoobi، ata_m3، amirjani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایشات دو دوست بزرگوار،

مشخصا انعطاف پذیری و امکانات حرفه ای تری که دوربین های dslr حتی در مبتدی ترین سطح در اختیارتون قرار میدند قابل مقایسه با دوربینهای کامپکت نیست.
    اگر قصد دارید تا عکاسی رو به صورت اصولی و درست یاد بگیرید و تاثیر مفاهیم مختلف رو با پیاده سازی اونها روی دوربین، درک کنید و به عبارتی قدم اول رو درست بردارید و زمینه و مسیر پیشرفت خود را مهیا کنید، حتما slr بگیرید. با دوربین های کامپکت هم میشه عکاسی رو یاد گرفت اما به صورت محدود.

این جمله که: که دوربین های slr برای کسایی مناسبه که قصد تعویض لنز رو دارن و بهتره که من برم سراغ کامپکت های کنون مثل سری G! کاملا اشتباهه. چرا که این نیازهای فرد هست که نوع دوربین رو تعیین میکنه. آیا کسی که کیفیت تصویر براش خیلی اهمیت داره آیا باز هم میره سراغ سری G کنون، چون قصد تعویض لنز نداره؟؟؟؟؟؟؟

به عنوان نتیجه گیری:

شما میتونید با یک لنز کیت همه کاره مثل 105-18 یا 140-18 نیکون و یا 135-18 کنون، بسیاری از نیازهاتون رو پاسخ بدید. از منظره و معماری گرفته تا پرتره و تا قسمتی برای سوژه های دور. با خرید یکی از این لنزها، نیازهای شما مشخص میشوند و در آینده می توانید اقدام به خرید لنزهای تخصصی تری که انواع و اقسام اونها در بازار هست، کنید.

اگر کمی بتونید بودجه را افزایش دهید در برند نیکون دوربین های سری D3XXX دوربین های خوبی هستند اما در سطح مبتدی.
    در برند کنون هم دوربین های 1200D و 1100D دوربین های خوبی هستند.

نکته آخر و مهم اینکه با خرید SLR و یک لنز خوب که تاثیرش بسیار زیاد هست، هم عکاسی رو خوب یاد میگیرید هم از نتیجه کارتان راضی خواهید بود، موردی که به احتمال فراوان یا خرید دوربین کامپکت اتفاق نخواهد افتاد.

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون ! فقط یه سوال دیگه ! بین slr های سطح مبتدی کنون650D, 600D بهتره یا همون 1100D یا 1200D که گفتید ؟!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون ! فقط یه سوال دیگه ! بین slr های سطح مبتدی کنون650D, 600D بهتره یا همون 1100D یا 1200D که گفتید ؟!
    سری سه رقمی xxxD یک کلاس بالاتر از سری چهار رقمی xxxxD هست. نتیجتا 600D , 650D بهتر هست ولی اگر قصد خرید لنز زوم دارید شما می تونید روی همون 1200D هم فکر کنید.600D دوربین بسیار خوبی هست و گمانم الان هم قیمتش مناسب شده باشه (با وجود معرفی 650 و 700D).
    ویرایش توسط ali k : Saturday 26 July 2014 در ساعت 15:20
    yaghoobi، ata_m3، BRAD و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

سلام دوستان
    من می خوام تازه کار عکاسی رو شروع کنم. نمی خوام عکاس حرفه ای بشم ولی دوست دارم عکاسی رو تا یه حد خوبی بلد باشم. نمیدونم چه مدل دوربینی بخرم که مناسب باشه. یعنی بتونم هر کاری باهاش انجام بدم. از عکاسی معماری و طبیعت گرفته تا عکسای معمولی و خانوادگی. یه سری دوربین 600D یا 650D کنون رو پیشنهاد کردند اما یه سری دیگه گفتند که دوربین های slr برای کسایی مناسبه که قصد تعویض لنز رو دارن و بهتره که من برم سراغ کامپکت های کنون مثل سری G! ولی من نمیدونم واقعا می شه با دوربین های کامپکت هم عکاسی رو خوب یاد گرفت یا نه! بودجه ای هم که در نظر دارم نهایت 2 تومنه ! ممنون می شم راهنماییم کنید که کدوم مدل برای من بهتره!
    تعجب میکنم چرا دوستان بدون توجه به تمکن مالی ایشون، پیشنهاد میدن که SLR تهیه کنن؟ درصورتی که همه اتفاق نظر داریم که لنز خوب باعث ثبت خروجی خوب میشه.
    من به شخصه همه چیز رو با توجه به استطاعت مالی شما میدونم.
    اگر میخواید یا میتونید در آینده برای خرید لنز خوب هزینه کنید، پیشنهاد میکنم SLR بگیرید، اما اگه نمیخواید یا نمیتونید که هزینه کنید، پیشنهاد من خرید کامپکته.
    اگر قراره شما با یک لنز متوسط و با یک بدنه، سالهای سال بمونید و تغییری بوجود نیارید بنظرم خرید SLR کار بیهوده ایه.
    با توجه به اینکه شما در همه زمینه ها عکس خوب میخواید، این باعث بالارفتن هزینه میشه.
    در آخر دوباره تکرار میکنم که همه اینها نظر شخصیه منه
    Nima Sadigh و mina.r تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    تعجب میکنم چرا دوستان بدون توجه به تمکن مالی ایشون، پیشنهاد میدن که SLR تهیه کنن؟ درصورتی که همه اتفاق نظر داریم که لنز خوب باعث ثبت خروجی خوب میشه.
    من به شخصه همه چیز رو با توجه به استطاعت مالی شما میدونم.
    اگر میخواید یا میتونید در آینده برای خرید لنز خوب هزینه کنید، پیشنهاد میکنم SLR بگیرید، اما اگه نمیخواید یا نمیتونید که هزینه کنید، پیشنهاد من خرید کامپکته.
    اگر قراره شما با یک لنز متوسط و با یک بدنه، سالهای سال بمونید و تغییری بوجود نیارید بنظرم خرید SLR کار بیهوده ایه.
    با توجه به اینکه شما در همه زمینه ها عکس خوب میخواید، این باعث بالارفتن هزینه میشه.
    در آخر دوباره تکرار میکنم که همه اینها نظر شخصیه منه
    من به نظرم می یاد با توجه به پست های قبلی و سقف هزینه ایشون خرید DSLR منطقی تر هست. اتفاقا پیشنهاد دوستان مبنی بر 1100D کاملا مبتنی بر همون فاکتور هزینه است. آیا خرید 1100D با لنز 135-18 خرید مناسبی در برابر یه کامپکت محسوب نمی شه؟(ضمنا stm هم نیاز ندارن که بخوان هزینه بیشتری بپردازن) که با خرید مموری و حداقل لوازم جانبی در همون حدود قیمت ایشون در می یاد.البته این موارد که بنده و دوستان اشاره می کنیم هم فکری باری خرید بهتر ایشون هست.
    msh2200، ata_m3 و mina.r تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    من به نظرم می یاد با توجه به پست های قبلی و سقف هزینه ایشون خرید DSLR منطقی تر هست. اتفاقا پیشنهاد دوستان مبنی بر 1100D کاملا مبتنی بر همون فاکتور هزینه است. آیا خرید 1100D با لنز 135-18 خرید مناسبی در برابر یه کامپکت محسوب نمی شه؟(ضمنا stm هم نیاز ندارن که بخوان هزینه بیشتری بپردازن) که با خرید مموری و حداقل لوازم جانبی در همون حدود قیمت ایشون در می یاد.البته این موارد که بنده و دوستان اشاره می کنیم هم فکری باری خرید بهتر ایشون هست.
    بله بنده هم با نظر شما موافق هستم. یک slr ارزان در کنار یک لنز کیت همه کاره فعلا تا مدتها برای ایشون جوابگو هست. ضمنا ایشون اشاره داشتند که نمی خواند عکاس حرفه ای بشند پس به احتمال فراوان همین لنز کیت براشون کافی باشه. بهترین گزینه برای ایشون همون slr با لنز همه کاره هست که هم باعث میشه کیفیت عکسهاشون خیلی خوب و غیر قابل مقایسه با انواع و اقسام کامپکتها بشه، هم اینکه عکاسی رو خوب یاد می گیرند و هم اینکه با توجه به بازه تقریبا وسیع این لنزها، بیشتر احتیاجاتشون برآورده میشه.
    msh2200، ali k و mina.r تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    آیا خرید 1100D با لنز 135-18 خرید مناسبی در برابر یه کامپکت محسوب نمی شه؟.
    سایتی نمیشناسم که این ترکیب رو با مثلا G1X مقایسه کرده باشه ولی بعید میدونم که بهتر از G1X باشه
    mina.r تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

سلام دوستان
    من می خوام تازه کار عکاسی رو شروع کنم. نمی خوام عکاس حرفه ای بشم ولی دوست دارم عکاسی رو تا یه حد خوبی بلد باشم. نمیدونم چه مدل دوربینی بخرم که مناسب باشه. یعنی بتونم هر کاری باهاش انجام بدم. از عکاسی معماری و طبیعت گرفته تا عکسای معمولی و خانوادگی. یه سری دوربین 600D یا 650D کنون رو پیشنهاد کردند اما یه سری دیگه گفتند که دوربین های slr برای کسایی مناسبه که قصد تعویض لنز رو دارن و بهتره که من برم سراغ کامپکت های کنون مثل سری G! ولی من نمیدونم واقعا می شه با دوربین های کامپکت هم عکاسی رو خوب یاد گرفت یا نه! بودجه ای هم که در نظر دارم نهایت 2 تومنه ! ممنون می شم راهنماییم کنید که کدوم مدل برای من بهتره!
    سلام
    پيشنهاد من اين است كه شما دوربيني بخريد كه لنز آن حداقل از فاصله كانوني معادل 24 ميليمتر شروع شود(لنزهاي وايدتر كارايي خودشان را معمولا در عكاسي معماري و منظره نشان مي دهند). متاسفانه لنز كيتهاي dslr هايي همچون نيكون و كنون از 27-28 ميليمتر شروع مي شوند.
    كيت لنز دوربينهاي بدون آيينه سوني nex از 24 ميليمتر معادل شروع مي شود. عمر باتري قابل قبولي هم دارند.
    البته انتخابهاي بيشتري هم هستند متاسفانه فكرمان محدود شده به سري G و XX0d! كمي بايد تحقيق كرد.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 26 July 2014 در ساعت 22:32
    mina.r تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    پيشنهاد من اين است كه شما دوربيني بخريد كه لنز آن حداقل از فاصله كانوني معادل 24 ميليمتر شروع شود(لنزهاي وايدتر كارايي خودشان را معمولا در عكاسي معماري و منظره نشان مي دهند). متاسفانه لنز كيتهاي dslr هايي همچون نيكون و كنون از 27-28 ميليمتر شروع مي شوند.
    كيت لنز دوربينهاي بدون آيينه سوني nex از 24 ميليمتر معادل شروع مي شود. عمر باتري قابل قبولي هم دارند.
    البته انتخابهاي بيشتري هم هستند متاسفانه فكرمان محدود شده به سري G و XX0d! كمي بايد تحقيق كرد.
    از اینکه دنبال روشن کردن زوایای موضوع هستید جای تقدیر داره و اصول صحبت شما هم درسته اما شما کدام سری nex مد نظرتان هست. nex7 که مطمئنا بالاتر از قیمت ایشونه. nex5 هم که کمترین قیمتش هنوز بالای این مبلغه! تازه لنز کیتشون رو مطرح نمی کنیم که آیا می تونه گستره ای برابر 135-18 رو جواب بده؟ اگر هم nex3 مد نظرتونه که کیفیتی بیشتر از G1x نداره.
    دوستان هم از نیکون و هم از کنون برای ایشون مثال آوردن. گستره لنزهای این دو برند هم مستحضرید قابل مقایسه یا سونی نیست. البته همه کیت های سونی گمان نمی کنم از 24 شروع بشن (حضور ذهن ندارم). بدون تحقیق صحبتی نشده ولی در نهایت قراره مصالحه ای بین قیمت و کارایی برقرار بشه. به نظر شما زیر 2 تومن پیشنهاد بعدی چه می تونه باشه؟ لطفا قید کنید.
    جسارت بنده را ببخشید.
    msh2200 و mina.r تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    سایتی نمیشناسم که این ترکیب رو با مثلا G1X مقایسه کرده باشه ولی بعید میدونم که بهتر از G1X باشه
    بنده هم مرجعی ندارم که 1100D رو با این لنز مقایسه کرده باشه با g1x و امیدوارم دوستانی که امکان دارن مقایسه رو انجام بدن و من g1x رو دوربین خوبی می دونم ولی به نظر من 1100D کیفیت بهتری داره. البته نظر بنده است(بر اساس مشاهدات)
    msh2200، BRAD و mina.r تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 4 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین