صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    جناب nima13195 درسته که می فرمایید خارج از کشور مناسب تر هست اما مشخصا این دوستمون که راهنمایی خواستن اشاره ای به این مورد نکردن و ما هم فرض رو می ذاریم بر اینکه ملاک رقم ریالی در داخل کشور هست. شما چون فرمودید با تحقیق معرفی کنیم و nex رو مثال زدید بنده اشاره کردم به قیمت و البته اشاره به بازه ای که لنز پوشش می ده که باز هم لنز مورد اشاره شما که البته مد نظر من هم بود این گستردگی رو نداره.
    من نمی خوام بگم اصل مقایسه دوربین g1x با 1100D درسته اما حتی همون ناحیه خارج از فوکوس هم دوباره اشاره به ضعف یا توانایی یک دوربین (یا لنز) داره. بنده درباره g1x ii هم که شما اشاره کردید این ایراد رو به شما می گیرم که این دوربین آپدیت چندان موفقی هم نبوده ( چه به لحاظ خروجی و جالبه بدونید درباره باطری در حالی که g1x می تونه در استفاده از ویوفایندر تا بیش از 700 شات دوام بیاره در g1x ii این مورد به زیر 300 شات و نزدیک به 200 شات کاهش پیدا کرده به دلیل حذف ویوفایندر!)
    به هر حال اشاره می کنم که بنده از تجربیات و البته دیده ها و شنیده ها پیشنهاداتی رو دادم و برای خیلی هاش هم دلایلی دارم. اگر هم غیر از این بوده حتما می نویسم اینها نظر شخصی منه.
    دوست گرامی شما می فرمایید بررسی کیفیت در حد پیکسل راه به جایی نمی برد. پس به نظر شما به چه صورت باید درباره خروجی دوربین صحبت کرد؟ آیا ملاک شما اندازه مانیتور لپ تاپه که در این صورت تمام بحث ها بی مورده چون همه ی دوربین ها در این ابعاد بله خروجی همانند دارن.
    البته مقایسه این دو دوربین چندان درست نیست ولی اگر صحبتی هم هست با دلیل و برهان باشه.خروجی raw هر دو رو در ایزو بالا مقایسه کنید در هر جای عکس که مایل هستید و ببینید که چقدر تفاوت وجود داره.
    شما دوست گرامی دوربین جدید معرفی می کنید و گستره مالی مورد اشاهر هم رعایت نکردید. و در این پسست هم دوباره همین شد.
    سلام علي آقا. من قصد جسارت به شما نداشتم. اينجا همه ي جسارت ها به پست ها است. بزرگواري افراد كاملا محفوظ است.(نمي دونم چرا احساس كردم شبيه دوئل شد اين چند پستمون!)
    لنز و دوربيني كه پيشنهاد دادم كاملا متناسب با نياز ايشون،‌محدوده قيمت و با توجه به پيشنهاد خودم بود. نظرم اين است كه زوم بالا جهت يادگيري عكاسي و انجام آن در سطحي بالاتر نه تنها فايده ندارد بلكه ضرر هم دارد(البته خود من از سوپر زوم عكاسي ديجيتال را شروع كردم و چند كامپكت و يك dslr ارزان را بعد از اين سوپرزوم مستهلك كردم). همان طور كه بزرگان مي فرمايند كلا استفاده از يك لنز غير زوم(پرايم) تاثير خيلي زيادي در يادگيري عكاسي(مخصوصا كادربندي) دارد. از اونجايي كه استفاده از يك لنز پرايم براي شروع كار خيلي سختگيرانه است پيشنهادم اين هست از لنزي با رنج نه چندان زياد عكاسي جدي تر آغاز شود.
    يكي از دلايل حركت به سمت dslr ها وجود لنزهاي خيلي وايد است. خوشبختانه امروزه لنزهاي خيلي وايد(مثل 24 ميليمتري يا حتي وايدتر) در كامپكتها و دوربينهاي بدون آيينه با قيمتهاي مناسب ديده مي شوند. بنابراين دليلي وجود ندارد براي خانمي كه خريد لنز را در آينده خودش نمي بينيد پيشنهاد dsrl با لنزي حجيم داشته باشيم. مثلا همين رنج 24-70 ميليمتر كه در سوني نكس هاي جديد(مثل nex-3n) ديده مي شود يكي از پركاربردترين فواصل كانوني براي عكاسي است كه تركيب آن با يك سنسور خوب و قيمت مناسب دوربيني ايده آل براي عكاسي در سطحي بالاتر مي باشد. خوشبختانه بازار دست دوم نكس هاي سوني هم بد نيست.

دو دوربين g1x و 1100دي هر يك نواقصي دارند كه از ليست توصيه من به ايشون خارج هستند. در g1x مشكلاتي همچون سريع نبودن دوربين، عمر باتري كم، فوكوس نزديك ضعيف و .... ديده مي شوند. و 1100دي هم دوربيني با بدنه پلاستيكي شبيه اسباب بازي است كه من شخصا با در دست گرفتن اون دوست داشتم كلا عكاسي را كنار بگذارم(خريد 600d يا دوربين سري d3XXX نيكون به جاي 1100d بهتر است). در مورد كيفيت لنز و خروجي g1 x نظرات در بررسي ها مثبت است و برتري و ضعف خاصي نسبت به dslr هاي كنون با لنز كيتشان ندارد. كيفيت بدنه هم كه بسيار عالي است.
    در مورد g1x mark ii نظر شما را تاييد مي كنم. همچنان دوربيني كامل از آب در نيامده است(مثلا در رقابت با سوني a6000 حرف كمتري براي گفتن دارد). ولي عمر باتري آن تقريبا تغييري نكرده است چون به نظر خيلي ها viewfinder در g1 x غير قابل استفاده بوده است.
    msh2200، ali k و mina.r تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام علي آقا. من قصد جسارت به شما نداشتم. اينجا همه ي جسارت ها به پست ها است. بزرگواري افراد كاملا محفوظ است.(نمي دونم چرا احساس كردم شبيه دوئل شد اين چند پستمون!)
    لنز و دوربيني كه پيشنهاد دادم كاملا متناسب با نياز ايشون،‌محدوده قيمت و با توجه به پيشنهاد خودم بود. نظرم اين است كه زوم بالا جهت يادگيري عكاسي و انجام آن در سطحي بالاتر نه تنها فايده ندارد بلكه ضرر هم دارد(البته خود من از سوپر زوم عكاسي ديجيتال را شروع كردم و چند كامپكت و يك dslr ارزان را بعد از اين سوپرزوم مستهلك كردم). همان طور كه بزرگان مي فرمايند كلا استفاده از يك لنز غير زوم(پرايم) تاثير خيلي زيادي در يادگيري عكاسي(مخصوصا كادربندي) دارد. از اونجايي كه استفاده از يك لنز پرايم براي شروع كار خيلي سختگيرانه است پيشنهادم اين هست از لنزي با رنج نه چندان زياد عكاسي جدي تر آغاز شود.
    يكي از دلايل حركت به سمت dslr ها وجود لنزهاي خيلي وايد است. خوشبختانه امروزه لنزهاي خيلي وايد(مثل 24 ميليمتري يا حتي وايدتر) در كامپكتها و دوربينهاي بدون آيينه با قيمتهاي مناسب ديده مي شوند. بنابراين دليلي وجود ندارد براي خانمي كه خريد لنز را در آينده خودش نمي بينيد پيشنهاد dsrl با لنزي حجيم داشته باشيم. مثلا همين رنج 24-70 ميليمتر كه در سوني نكس هاي جديد(مثل nex-3n) ديده مي شود يكي از پركاربردترين فواصل كانوني براي عكاسي است كه تركيب آن با يك سنسور خوب و قيمت مناسب دوربيني ايده آل براي عكاسي در سطحي بالاتر مي باشد. خوشبختانه بازار دست دوم نكس هاي سوني هم بد نيست.

دو دوربين g1x و 1100دي هر يك نواقصي دارند كه از ليست توصيه من به ايشون خارج هستند. در g1x مشكلاتي همچون سريع نبودن دوربين، عمر باتري كم، فوكوس نزديك ضعيف و .... ديده مي شوند. و 1100دي هم دوربيني با بدنه پلاستيكي شبيه اسباب بازي است كه من شخصا با در دست گرفتن اون دوست داشتم كلا عكاسي را كنار بگذارم(خريد 600d يا دوربين سري d3XXX نيكون به جاي 1100d بهتر است). در مورد كيفيت لنز و خروجي g1 x نظرات در بررسي ها مثبت است و برتري و ضعف خاصي نسبت به dslr هاي كنون با لنز كيتشان ندارد. كيفيت بدنه هم كه بسيار عالي است.
    در مورد g1x mark ii نظر شما را تاييد مي كنم. همچنان دوربيني كامل از آب در نيامده است(مثلا در رقابت با سوني a6000 حرف كمتري براي گفتن دارد). ولي عمر باتري آن تقريبا تغييري نكرده است چون به نظر خيلي ها viewfinder در g1 x غير قابل استفاده بوده است.
    دوست گرامی بنده از جانب نوشته های شما جسارتی ندیدم و اینکه درباره موضوعی بحثی شده هم بسیار زیبا بود. آمده ایم از هم یاد بگیریم. به حر حال نوشته های ما نمی توانند بیانگر دقیق حال و هوای صحبت ها باشند.
    در باره موضوع مورد بحث و همین پست اخیر واقعیت اینه که دو نفر با دو سلیقه متفاوت هستیم. مشخصا برای راهنمایی نفر سومی می نویسیم و هیچ یک هم به جای ایشان تصمیم گیری نمی کنیم. ایشان مطالعه می کنند و در نهایت خرید. موضوع لنز با گستره بالاتر زوم هم در جواب به خواسته های خود ایشون بوده. باز هم می توانند نپذیرند. درباره مقایسه 1100D و g1x هم به هر حال هر دو دوربین ضعف و قوت هاشون مشخصه. چه بسا ویوفایندر برای شخصی بسیار مهم باشه برای دیگری نه. در کیفیت بدنه سری g شکی نیست ولی بدنه 1100D هم با توجه به امکاناتی که در اختیار می گذارد طراحی شده.که بیشتر سلیقه ای ست. خود من در همین فروم برای خریدران دوربین کامپکت بارها g1x را توصیه کرده ام ولی به نظر من در این شرایط برتری با 1100D. باز هم نظر بنده است. شاید چیزی رو که من مزیت خوب ارزیابی می کنم برای یک کاربر خانگی چندان هم مزیتی نباشد (کمتر کار بر خانگی به کفشک فلاش اکسترنال حساس می شه یا ویوفایندر)
    ما هر دو پینشهاداتی دادیم. درادامه توضیح دادم که پشنهادات بنده و دوستان نه از سر تکرار که حداقل برای بنده کاملا حساب شده بود. بنده همچنان بر عدم معرفی nex3 در برابر 1100D اشاره دارم که این دوربین هم از نظر کارایی پایین تر از 1100d هست. به نظر من با وجود برتری ها و امکانات پیش رو خرید 1100D کاملا خرید خوبیه و حتی بعدها برای فروش یا ارتقا هم راحت ترن. حالا من نمی گم این خیلی مهمه ولی ممکنه قابل اعتنا باشه.
    در نهایت من گمان می کنم ایشون به فروشگاهی برن و این دوربین ها رو در دست بگیرن و خیلی پیش اومده که خرید نهایی چیزی جدای نظر اولیه بوده (خوش دست بودن، زیبایی ظاهر ی، احساسی که از دست گرفتن به کاربر دست می ده و ... )
    اینکه لنز 135-18 پیشنهاد شد اتفاقا پیشنهاد شده تا گستره مناسب تری که مد نظر خودشون هم بود فراهم کنه. اگر بنا به لنز پرایم هست که ایشون در استفاده روزمره چندان راضی نخواهد بود.
    در هر حال برای بنده فرصتی است برای اشتراک دانسته ها.
    موفق باشید.
    msh2200، Nima Sadigh و mina.r تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ی سوال از دوستان واردتر
    احیانا نیکون 3100 گزینه ی بهتری نسبت به کنون 1100 نیست؟ چون توی صحبت ها فقط اصرار بر 1100 هست
    3200 و 5100 هم ک ب نظر رنج قیمت بالاتری دارند

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ilphma نمایش پست ها
    ی سوال از دوستان واردتر
    احیانا نیکون 3100 گزینه ی بهتری نسبت به کنون 1100 نیست؟ چون توی صحبت ها فقط اصرار بر 1100 هست
    3200 و 5100 هم ک ب نظر رنج قیمت بالاتری دارند
    اگر پست های اخیر رو بخونید ( دو یا سه صفحه اخیر ) متوجه می شید که در جواب کاربر mina.r این صحبت شکل گرفته که با خوندن پست ها دستتون می یاد موضوع صحبت به چه دلیل در این مسیر حرکت کرده.
    موفق باشید
    msh2200 تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام
    برای خرید دوربین دچار مشکل انتخاب احسن شده ام ، امیدوارم با راهنمایی شما دوستان این مساله به نحو مطلوب حل شود .
    قبلا دوربین سونی w270 و کانن ixus 500 داشتم اما چون انتظاراتم برآورده نمیشد آنهارا فروختم ، تصمیم گرفتم dslr بخرم اما دیدم یک لنز همه کاره که بتواند نیازهایم را برآورده کند پیدا نکردم ...
    مصرف من هم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی مسافرتهای خانواده است . برای من چه دوربینی مناسب است : کامپکت ، میرورلس ، dslr یا ...

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ali ka نمایش پست ها
    سلام
    برای خرید دوربین دچار مشکل انتخاب احسن شده ام ، امیدوارم با راهنمایی شما دوستان این مساله به نحو مطلوب حل شود .
    قبلا دوربین سونی w270 و کانن ixus 500 داشتم اما چون انتظاراتم برآورده نمیشد آنهارا فروختم ، تصمیم گرفتم dslr بخرم اما دیدم یک لنز همه کاره که بتواند نیازهایم را برآورده کند پیدا نکردم ...
    مصرف من هم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی مسافرتهای خانواده است . برای من چه دوربینی مناسب است : کامپکت ، میرورلس ، dslr یا ...
    سه عامل مهم در نتیجه گیری برای خرید تاثیر دارن:
    علاقه، وقت و بودجه
    برای DSLR داشتن هر سه شرط الزامی است. نبود هر کدوم باعث میشه از داشتن DSLR لذتی نصیب آدم نشه.
    بشخصه پیشنهادم به کسانی که وقت ور رفتن با دوربین و تنظیمات و "اینو بگیر، اونو بزن، اینو ببین" ندارن، حتی اگه بودجه شو هم داشته باشن، خرید DSLR رو پیشنهاد نمیکنم.

برای کارهای معمولی یه کامپکت خوب هم جوابگو هست...
    همونطور که میبینی اکثر کسانی که DSLR دارن، در کنارش سعی می کنن یه کامپکت هم داشته باشن...
    جابجا کردن این همه تجهیزات برای بعضی ها، در همه شرایط امکان پذیر نیست.
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Wednesday 31 December 2014 در ساعت 18:38
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام

درود بر شما
    1- بفرمایید بودجه شما چقدر است؟
    2- آیا با حمل بدنه نسبتأ بزرگتر dslr نسبت به میرورلس مشکلی ندارید؟
    3- آیا فقط برای عکاسی از خانواده و مسافرت میخواهید یا علاقمند به سوژه های ورزشی و با تحرک بالا نیز هستید؟
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام
    درود،

دوست عزیز در بین گزینه های یاد شده بهترین دوربین ها DSLR ها هستند. و در هر رده ای و هر برندی اعم از فول فریم یا کراپدار و نیکون یا کنون لنزهای همه کاره بسیار خوبی قرار دارند.

لطفا سقف بودجتون رو بفرمایید تا بشه بهترین گزینه های موجود رو پیشنهاد داد.

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام
    شغل و حرفه ام عکاسی نیست بلکه میخواهم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی طبیعت بگیرم .
    هفته قبل یک کانن 400d اجاره کردم و با آن روی مود اتوماتیک حدود 350 عکس گرفتم ولی فقط ده عکس آن جالب بود و بقیه چنگی به دل نمیزد ...
    شاید من عکاس خوبی نبودم اما انتظارم ازیک dslr بیشتر بود ...
    در مورد بودجه هم تا دو میلیون تومان میتوانم هزینه کنم ولی نمیخواهم بدون هدف ونتیجه هزینه کنم ، به نظر شما برای مصرف کننده ای مثل من چقدر هزینه کنم معقول و منطقی است؟ ...

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    شغل و حرفه ام عکاسی نیست بلکه میخواهم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی طبیعت بگیرم .
    هفته قبل یک کانن 400d اجاره کردم و با آن روی مود اتوماتیک حدود 350 عکس گرفتم ولی فقط ده عکس آن جالب بود و بقیه چنگی به دل نمیزد ...
    شاید من عکاس خوبی نبودم اما انتظارم ازیک dslr بیشتر بود ...
    در مورد بودجه هم تا دو میلیون تومان میتوانم هزینه کنم ولی نمیخواهم بدون هدف ونتیجه هزینه کنم ، به نظر شما برای مصرف کننده ای مثل من چقدر هزینه کنم معقول و منطقی است؟ ...
    سلام
    اگر می خواهید عکس های خوب بگیرید، قبل از هر چیز با قدری مطالعه اصول اولیه عکاسی را بیاموزید و در مد Auto هم عکاسی نکنید. برای دوربین هم پیشنهاد من کانن EOS-M است که با دو لنز و یک فلاش و تبدیل لنز EF-M به EF حدود 1500 هزار تومان است.
    bf ، usef، hasibi01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین