صفحه 7 از 18 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط ali ka نمایش پست ها
    سلام
    شغل و حرفه ام عکاسی نیست بلکه میخواهم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی طبیعت بگیرم .
    هفته قبل یک کانن 400d اجاره کردم و با آن روی مود اتوماتیک حدود 350 عکس گرفتم ولی فقط ده عکس آن جالب بود و بقیه چنگی به دل نمیزد ...
    شاید من عکاس خوبی نبودم اما انتظارم ازیک dslr بیشتر بود ...
    در مورد بودجه هم تا دو میلیون تومان میتوانم هزینه کنم ولی نمیخواهم بدون هدف ونتیجه هزینه کنم ، به نظر شما برای مصرف کننده ای مثل من چقدر هزینه کنم معقول و منطقی است؟ ...
    دوست عزیز،اگر قرار باشد در مود اتوماتیک عکاسی کنید نیازی به خرید DSLR ندارید.معمولا چنین بدنه ای با این توجیه خریداری میشود که از تنظیماتی فراتر از تنظیمات دیفالت دوربین استفاده شود و عکسی کاملا به سلیقه عکاس ثبت گردد.ولیکن اطمینان داشته باشید که اگر به عکاسی علاقه ویژه دارید کامپکتها چاره کار شما نخواهند بود.در غیر اینصورت همان کامپکت برای شما کافیست ولی روی عکسهایی که در تاریکی نسبی خواهید گرفت حسابی باز نکنید.
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اگر می خواهید عکس های خوب بگیرید، قبل از هر چیز با قدری مطالعه اصول اولیه عکاسی را بیاموزید و در مد Auto هم عکاسی نکنید. برای دوربین هم پیشنهاد من کانن EOS-M است که با دو لنز و یک فلاش و تبدیل لنز EF-M به EF حدود 1500 هزار تومان است.
    درود بر جناب چگینی
    فکر کنم با توجه به عدم آشنایی ایشون با سنسورهای dslr و مواردی چون عمق میدان و غیره، با eos m مخصوصأ تو فیلمبرداری در نور کم با عمق میدان مشکل پیدا کنند. چون ظاهرأ ایشون عاشق مود اتوماتیک هستند.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    5057

سلام
    شغل و حرفه ام عکاسی نیست بلکه میخواهم عکس و فیلم باکیفیت از خانواده و گاهی طبیعت بگیرم .
    هفته قبل یک کانن 400d اجاره کردم و با آن روی مود اتوماتیک حدود 350 عکس گرفتم ولی فقط ده عکس آن جالب بود و بقیه چنگی به دل نمیزد ...
    شاید من عکاس خوبی نبودم اما انتظارم ازیک dslr بیشتر بود ...
    در مورد بودجه هم تا دو میلیون تومان میتوانم هزینه کنم ولی نمیخواهم بدون هدف ونتیجه هزینه کنم ، به نظر شما برای مصرف کننده ای مثل من چقدر هزینه کنم معقول و منطقی است؟ ...
    با سلام و احترام
    با برداشتی که من از حرفای شما کردم فکر نمیکنم حال و حوصله حمل dslr رو داشته باشید!
    چون قبلأ با یک دوربین کمپکت عکاسی کرده اید انتظار شما اینست که با همون جثه جمع و جور و همون مود اتوماتیک، کیفیت عکس و فیلم های خانوادگی رو بالاتر ببرید البته بی دردسر!

به همین خاطر نظر من canon G16 هستش. با بدنه جمع و جور، فلاش سر خود و لنز سریعی که داره عکسهای خیلی خوبی حتی تو نور کم میگیره. برای منظره هم فراتر از حدیست که شما انتظار دارین!
    ضمن اینکه بخاطر اندازه کوچکتر سنسور تصویرش، تو فیلمبرداری هم مشکل عمق میدان و غیره رو ندارید. و میتونید با بازترین دیافراگمش از فاصله متوسط تقریبأ همه چیز رو بوضوح ثبت کنید.

تا نظر اساتید چه باشه.

یا حق
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام
    حمل و نقل dslr برایم مشکلی نیست ، تا اندازه ای با اصول عکاسی آشنا هستم ، کانن eos m هم زیاد تعریفی نشنیدم علاوه براین با این مبلغ گزینه هایی چون نیکون 5100 و 3100 و3200 و .... نیز هست که البته روی کاغذ کم از eos m ندارند ، از سری gکانن با g12 کار کردم که اولا زوم پایینی دارند ثانیا کیفیت خارق العاده ای نداشت ، ...

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    حمل و نقل dslr برایم مشکلی نیست ، تا اندازه ای با اصول عکاسی آشنا هستم ، کانن eos m هم زیاد تعریفی نشنیدم علاوه براین با این مبلغ گزینه هایی چون نیکون 5100 و 3100 و3200 و .... نیز هست که البته روی کاغذ کم از eos m ندارند ، از سری gکانن با g12 کار کردم که اولا زوم پایینی دارند ثانیا کیفیت خارق العاده ای نداشت ، ...
    سلام
    اگه بخواین کامپکت با کیفیت بخرین باید زوم زیاد رو فدا کنین البته در dslr هم باید یه لنز بزرگ تهیه کنید که حمل و نقل رو سخت میکنه.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    23

سلام
    زوم خیلی زیاد مانند sx50 , sx60 , hx300, hx400 یا ... نمیخواهم ، کافی است تابتوانم از آثاری مانند نقش رستم یا بیستون یا ... عکس بگیرم ...

تشکر کرده
    5057

سلام
    درود
    راستش حرفای شما اینجور می نمود که به استفاده از مود اتوماتیک علاقه بیشتری دارید وگرنه اگه واقعأ دوست داری قدم در راه پر پیچ و خم عکاسی بذاری! صد البته DSLR توصیه میشود.
    ببین دوست من برای افرادی که فقط برای ثبت خاطرات عکس میگیرن و میخوان با کیفیت ثبت بشه همون G16 ایده آل هستش. اما اگه دوست داری هر چند وقت یه ژانر جدید رو تجربه کنی حتمأ DSLR بگیر.

البته ناگفته نماند که با بودجه مورد نظر شما فعلأ نمیشه کار خارق العاده ایی کرد. لنز کیت خود دوربین در حد کارهای عادی روزمره است. برای تجارب جدید و کیفیت های بالاتر، نیاز به تجهیزات جدید مخصوصأ لنزهای مختلف دارید که هزینه لنز خوب هم از بدنه دوربین بیشتره!

بد نیست بدونی که کیفیت G16 خیلی بالاتر از G12 هست. حتمأ یه نگاه به لینک زیر بنداز. البته رو هر عکس کلیک کن تا بزرگتر بشه اونوقت کیفیتش رو ببین.

Canon PowerShot G16: Digital Photography Review

اینارو عرض کردم تا با دید بازتری تصمیم بگیری.
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    23

سلام
    مشکل سری Gکانن زوم پایین آنهاست ، ژانر خاصی جز خانواده و طبیعت مدنظرم نیست ، درمورد dslr هم اگر بتوان یک لنز همه کاره مطابق نیازم باشد خوب است و ...

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام
    مشکل سری Gکانن زوم پایین آنهاست ، ژانر خاصی جز خانواده و طبیعت مدنظرم نیست ، درمورد dslr هم اگر بتوان یک لنز همه کاره مطابق نیازم باشد خوب است و ...
    سلام
    از نظر میزان زوم، لنز دوربین های سری G کانن تفاوت زیادی با لنزهای کیت دوربین های DSLR مانند 18-135 کانن و 18-105 نیکون ندارند و اینطور نیست که با انتخاب DSLR زوم بسیار بیشتری نسبت به سری G داشته باشید، پس این نمیتونه دلیل انتخاب DSLR باشه.
    Nima Sadigh و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5057

سلام
    زوم این دوربین 28-140 هستش. مشابه لنز کیت DSLR. ضمن اینکه داشتن دیاف 2.8 در 140 م.م واقعأ عالیه
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 18 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین